Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Trotockasa :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav ljudi , posle mnogo godina stage 6 polini kitova i ostalih gluposti vise mi je preko glave stelovanja i ostalih ludorija postao sam mator konj za te stvari :)    

Gledam neki ozbiljniji skuter koji cu moci da vozim sa B kategorijom . Znam kao i vecina da mogu da uzmem MP3 piaggio i kakvo je vase misljenje o njemu  , Dali zna neko jos neki skuter na taj fazon koji moze sa B da se vozika :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kolega mozes birati.........

 

MP3

 

2012-piaggio-mp3-400-4_600x0w.jpgimage upload

 

2013-Piaggio-MP3-250d.jpgimage upload

 

2014-Piaggio-MP3-400-Wallpaper-42-e13944image upload

 

Peugeot

 

Peugeot_Metropolis_400i_001.jpgimage upload

 

peugeot_metropolis_eicma_2012_7.jpgimage upload

 

peugeot-metropolis-01.jpgimage upload

 

Gilera

 

2013-Piaggio-MP3-500c.jpgimage upload

 

piaggio-mp3-500-12_600x0w.jpgimage upload

 

Quadro

 

4709-quadro-3-srbija.jpgimage upload

 

Yamaha

 

2016-piaggio-mp3-500-spor_600x0w.jpgimage upload

 

Honda

 

1443693163_45.jpgimage upload

 

Koliko je sta pouzdano od modela to ti ne mogu reci, znam da Peugeot Metropolis ic nista ne valja, malo malo pa eto problema oko elektronike.

Generalno nisu tricikli za nase puteve, kada naidjes na udubljenje jako neugodan osecaj (u momentu povuce na tu stranu gde je prednji tocak sisao dole), dobar je jedino fazon sto ne moras spustiti noge kad stanes i poprilicno su teski (230+kg).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Kad je prica o trotockasima videh nesto apsolutno nenormalno na otvaranju sezone u Bgd.... Mislim ne znam cemu ovo sluzi ali bih ga posedovao

 

post-7456-0-07335500-1466923839.jpg

 

post-7456-0-62330100-1466923864.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Samo vodi racuna da ne mogu svi trotockasi da se voze sa B kategorijom. Nevezano za kubikazu. Moraju valjda da imaju oznaku LT ili tako nesto. Ja mislim da moraju i da imaju noznu kocnicu. Nisam siguran pa se raspitaj i oko toga.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije svaki Mp3 podoban za B dozvolu, zato dobro vidi šta mu piše u homologaciji baš za tu verziju što hoćeš da kupiš, i šta piše u saobraćajnoj.

 

Meni su ove sprave skroz kul, ko hoće praktičnost motora a neće da se bakće sa dozvolom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Samo vodi racuna da ne mogu svi trotockasi da se voze sa B kategorijom. Nevezano za kubikazu. Moraju valjda da imaju oznaku LT ili tako nesto. Ja mislim da moraju i da imaju noznu kocnicu. Nisam siguran pa se raspitaj i oko toga.

Pozdrav.

E jes' tu ima zackoljica.

Kada se kupuje nova sprava ovde...nebi trebalo da bude problema (mada to se nikada ne zna). Medjutim u slucaju samoinicijativnog uvoza provera ovih detalja pod obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na zalos' kod nas je jako prisutno proizvoljno tumacenje propisa, koji vrlo cesto postoje...a posto se zaposljava samo "proveren" kadar...khm.

Sto se tice te nozne komande, ona je otprilike najvazniji uslov da bi ovo cudo moglo da se kategorizuje za voznju sa B dozvolom, plus komanda mora da je integralna, tj. da koce SVI tockovi. Mislim da isto pravilo vazi i za Qvadove...bilo koja komanda kocnice-koce svi tockovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

do 2500 znaci samo Mp3 imam :) xaxaxa , uglavnom su 250kubika sto mogu na B , poce sam i  ATV da gledam pa ako neko ima nesto pametno da u pomenutom budzetu nek javlja    :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Elektricni monocikl - V13 i Master Pro

Za MP3 da moze sa B ti treba potvrda ovlascenog uvoznika/distributera, slicno kao za 50-ice sto su poceli da traze od prosle godine. Meni je MP3 odlican kao koncept i super izgleda, jedino sto ih nema za male pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Nema veze kubikaza, nego medjuosovinsko rastojanje. I da, kad vozis takav "skuter" sa B, nisi u obavezi da nosis kacigu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha FJ1200

moj matori je iz istog razloga uzeo mp3

sa B se vozi samo LT verzija:u saobraćajnoj piše teški tricikl,međuosovinsko rastojanje,nožna kočnica i izbačeni migavci.

inače ja sam oduševljen spravom;vozi se kao skuter,a mnogo je stabilniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

ATV 4x4 ti ne bi preporucio ,jer su to radne masine i svi oni su za te pare su razvaljeni. I quad  ti ne bih preporucio bez zadnjeg diferencijala, jer se tesko upravlja.

Za 1800 imas neke nove kvadove od 200-250ccm kineske, ili polovne brendirane ali ko zna koliko je to razvaljeno.

Ako bas hoces polovno povedi nekog ko vozi takve stvari i neka ga pregleda. Lezaji tockova, diferencijale na luft, krstove kardana, ozubljene elemente, koji nalezu jedni na druge, kugle, spone , lezajeve u volanu, a posebna prica je motor i njegovi agregati.

Ono sto je jako bitno, to je cvt ili varijomat, koji najvise strada.

Ovi sto imaju lanac i bez cvt su laksi i jeftiniji za popravku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Voleo bih da se razjasni ova nedoumica oko teškog tricikla i B kategorije. Malo sam istraživao i po nekom mom laičkom tumačenju svaki teški tricikl može da se vozi i samo sa B kategorijom. Ne znam odakle je potekla ova dezinformacija (rasprostranjena na domaćim forumima) o tome da samo MP3 LT može sa B kategorijom.

 

Dakle, evo šta kaže Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima - Član 195.(Vozačke dozvole za kategorije motornih vozila)

 

http://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/261015/261015-vest9.html

 

 

2) A1 - Motocikli čija radna zapremina motora nije veća 125 cm3 i snage motora do 11 kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,1 kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW

 

4) A - Motocikli i teški tricikli čija snaga motora prelazi 15 kW

 

 

Dakle, teški tricikli spadaju pod A kategoriju.

Ali u daljem tekstu zakona stoji i dodatno objašnjenje:

 

Vozač vozila B kategorije ima pravo da upravlja i lakim triciklima i lakim četvorociklima, teškim triciklima čija snaga motora nije veća od 15 kW i teškim četvorociklima, kao i teškim triciklima čija snaga motora je veća od 15 kW kada napuni 21 godinu.

 

Nađite mi gde se pominju kočnice, migavci, LT verzije ... bla bla bla ... Jedino ograničenje se odnosi na godine/snagu motora.

:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Takođe u Pravilniku o podeli vozila stoji definicija teškog tricikla:

 

 

Vrsta L5 - teški tricikl, jeste vozilo na tri točka simetrično raspoređena u odnosu na uzdužnu srednju ravan sa motorom čija maksimalna konstruktivna brzina bez obzira na način prenosa prelazi 45 km/h ili ako radna zapremina u slučaju da se radi o motoru sa unutrašnjim sagorevanjem prelazi 50 cm3 ili čija najveća stalna nominalna snaga prelazi 4 kW za elektromotore.
 
Ni tu se nigde ne pominju kočnice, migavci ....
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Trebalo je detaljnije da proucis pravilinik, jer je navedeno dosta toga za kategoriju L5.

U pitanju je poglavlje koje obradjuje uredjaje na motornim vozilima.

Ne umem preko telefona da nalepim link, ali na prvoj strani u gugl pretrazi izadje pravilnik u pdf-u.

Poglavlje je cini mi se 3...a clan 38...i dalje. Nisam isao mnogo dalje, koga zanima neka istrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

@pronto

 

Evo ovde ima ceo Pravilnik iz 2015. LINK  pregledao sam poglavlja o uređajima za zaustavljanje i o pokazivačima pravca. Nisam našao ništa što može da podeli vozila vrste L5 na dve grupe (pa da jedna može da se vozi sa B kategorijom a druga ne). Ti si živeo u Italiji, možda tamo postoji takav pravilnik pa je zato Piaggio morao da prilagodi te uređaje na LT verziji. U našem zakonu ne vidim nikakvu osnovu po kojoj bi mogla da se napravi neka podela na teške tricikle kojim može da se upravlja sa B kat i na one kojim ne može. E sad, nisam pravnik pa možda nešto ne razumem kako treba.  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam proucavao pravilnik u detalje i moram da priznam da nemam nikakve dokaze...i k'o za inat ne mogu da nadjem ni tekst u kojem se pominje da je minimalni razmak izmedju tockova (prednjih) 45cm, da bi bio kategorisan kao trotockas a ne dvotockas (bez obzira sto ima 3 tocka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

E to već pije vodu, sad sam na jednom stranom forumu pročitao nešto slično. Znači ipak je moguće da u saobraćajnoj piše da je motocikl iako ima 3 točka jer tako kaže homologacija. Zanimljivo iako zvuči nelogično. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja