Jump to content

Moto Zajednica

Nox ili MT

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z 750

Pozdrav bajkeri... U dilemi sam, konkretno se dvoumim prvenstveno izmedju proizvodjaca a potom i izmedju modela.

Budzet je ogranicen na nekih 100 - 120 eur, pa sam istrazivajuci nabasao na ova dva proizvodjaca koja nude slicne karakteristike.

Iskljucivo me intresuju fullface modeli. Kao i svi mi, imam visoka ocekivanja od svega sto kupujem iako budzet nije bas adekvatan.

Najpre mi je zapalo za oko to sto se MT sasvim solidno pokazao na sharp testu, dok Nox nije ni uzet u obzir (iako postoje od 2000. god.).

Vrlo mi je bitno koliko je bucna kaciga. Potom mi je vrlo vazno da li magli i na kraju bilo bi zgodno da poseduje i dodatne naocare.

 

Modeli koji su mi intresantni su:

1. Nox N301 SHADOW

2. MT REVENGE LIMITED EVO GREY

3. MT BLADE SV RACELINE Black

4. MT blade SV super R

 

Razmatram samo kupovinu nove kacige, da ne bude zabune. Svaka pomoc je dobrodosla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Evo ja da ti kažem za MT BLADE SV RACELINE imam je nepunih godinu dana. Kaciga je lagana, udobna i brzo se "razgazi". Prilično bučna na većim brzinama, vizir naravno magli ali ima pripremu za pinlock, ventilacija može bolje, sunčane naočare skroz ok nisu suviše tamne i lepo rade posao. Ja sam je ulovio na nekom popustu za 9900 i kupio jer nije bilo jeftinije, a koliko će trajati videćemo. Naravno da ću da ti preporučim da skupiš još neku paru i kupiš nešto kvalitetnije od ovoga što si nabrojao ali to je uvek lakše reći nego uraditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z 750

Hvala na brzim odgovorima, nadam se da cu dobiti jos malo informacija iz prve ruke...

Ideja je da se kupi neka od pomenutih (ili neka sasvim peta u tom rangu) jer mi je dosta hitno da kupim koliko toliko dobru kacigu.

Kada se budzet malo popravi verujem da ce leci i neka ipak bolja kaciga, pa bi ova mogla koristiti i kao kaciga za "suvozaca".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ja kupio ženi sa leptirićima.

8700 dinara.

I ja, juče u Kraljevu, ali za 8500 (za nas iz KG ima popust ;) ). Ogrebao se i mlađi za jednu, a i ja za sebe uzeo novu (mislim da su 10800). Vizuelno lepa, dobro leži, odlično dihtuje, samo mi se čini da je malo bučnija. Za tu kintu,mislim da je dobra kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Samo da me neko ne shvati pogrešno, MT Blade nije krš kaciga pogotovo za te novce je super. Međutim ja sam imao tu sreću da jako dugo na lobanji nosim SHOEI tako da sad svaku drugu nekako upoređujem s njom i očekujem približan komfor, a to su ćorava posla  :) . Kako stvari stoje, neću skoro uzeti tako nešto nažalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Uzeo blade pred neki dan i kajem se. Vise duva nego ls 2 flipup koi sam pred to imao.

 

Sad sam bash vozio i zakljucio da mi najverojatno duva ispod brade tako da moram da prepravim ta mrezica kako ne bi duvalo.

Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: TDR 125

Kupio MT Alpha pre mesec dana, model iz ove godine. Cena 11200,00. Prvi utisci: lepo lezi na glavi tj.udobna je. Pri brzinama kojim ja vozim, 80-90km/h, ne magli. Integrisane naocare meni rade posao iako nosi i naocare za vid, nema nekih smetnji. Zamerka je sto je i na ovih 80-90 na sat kaciga malo bucnija, mogu misliti sta je na vecim

brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zzr 600 Ninja

Kupljena jutros, spomenuh u nekoj temi MT MUGELLO , bela, lepa , lagana, 7.400 din. Grad je pa nisam vise od 110 danas nigde prosao, i to na kratko , ali vec se cuje dosta od 90+.. Anti fog po gradu radi sasvim fino.

Sve zavisi za sta zelis kacigu. Ali svakako u tom budzetu ti preporucujem MT.

Ovo 4 * 5 * , tako je to sve jedno. Sve se to kupuje za pare , a i brat bratu , kad se opizdis posteno , Bog ti da zvezdicu vise ili manje..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Cepove za usi obavezno. Sluh se oštećuje a nema popravke. A kad cujes da ne cujes onda je već kasno, nemoj biti lenj. ;)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja