Jump to content

Moto Zajednica

Da li vredi kupiti nov kinesku skuter?

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Prijepolje

Trebam da kupim u skorije vreme skuter, pa sam mislio da uzmem PEDA ET (http://www.polovniautomobili.com/motori/8188190/peda-et-new-2016 ). Rec je o skuteru iz 2016, meni onako deluje lepo na izgled i ostalo , ali ne znam kakvog je kvaliteta. Ne zelim da pokajem mesec dana posle kupovine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Skoro videh jedan ovakav u Beogradu, usput, iz kola, i baš sam se zapitao ko ga proizvodi, jer sam bio oduševljen izgledom! :) Ali na žalost ništa više ne znam reći o njemu, sem da mi se izgled mnogo dopada!

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jeste prelep :takoje:  ali 1000 eura za kinesko govance od 50ccm  :zbunjen:  za te pare mozes da biras neki renomirani Italijanski, Japanski, Francuski.. nekoliko godina star, i opet je 5x bolji, a ovako kupis Peda pa te posle jebe u pedu  :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Dve sezone sam vozio Burgman 400 pa mi ni skuteri nisu strano telo. Prijatelj mi je dao skuter kineske proizvodnje da napravim krug pa sam se provozao bar 5 km. Ne znam tacan model ali je na oko izgledao prilicno lep..da kazem sportski. utisak je nazalost bio prilicno los. Sve u sustini izgleda mnogo losije nego na nekom brendiranom skuteru. Rucice izgledaju ko neopevani krs a i kocenje je isto..instrument tabla izgleda lose (aj to nije ni bitno toliko)..svaki prekidac ostavlja utisak loseg kvaliteta i ne tako dugog roka trajanja. Skuter je bio gotovo nov a isao je ko mrtvo puvalo..ako je to neko merilo. Kada sam se zaustavio i napravio krug oko njega shvatio sam da gde god je moglo da se stedi to su i uradili i da se sve izgleda krajnje nekvalitetno. U sustini skuter na oko izgleda lepo sve dok mu ne pridjes i dok ga ne probas. Ti za ovaj novac mozes da uzmes mnoooogo bolji skuter ali polovan kao sto je npr taj Burgman..ili Apriliju neku..Djileru..sta god samo ne ovo cudo. Moras da shvatis da je on nov 1050 eur a to je izuzetno smesna cifra i da za to ne mozes da dobijes nesto sto bi mogao da kazes vredno tih para. Brendirani skuteri iza sebe imaju nekakvu istoriju i standarde koje moraju zadovoljiti da bi ih pustili u prodaju. Kod ovog niko ne kontrolise te standarde tj ne postoje. Iskreno,on da kosta i 500 eur ovakav nov ja ga ne bi kupio. Ova prica vazi za bas ove Kineze..Korejanci kao sto su SYM ili Keeway i slicno (ako su to uopste Korejanci) su znatno ispred ovih cuda...nisu odlicni ali daleko od ovih cuda. Kupi polovnu masinu i uzivaj mnogaja leta. Moj glas ide za Burgmana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Prijepolje

Hvala vam, necu uzimati ove kineska sranje.

Mislio sam da uzmem aprilia sr 50 ili peguet speedfighter2? Sta je bolje?

Ili mozda da uzmem nekog kvada od 50cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Čovek traži skuter od 50 kubika, koji crni Burgman

 

Da sad nemam A dozvolu uzeo bi Vespu ET2 i bolelo bi me uvo

Nisam nigde procitao tu informaciju..aj mi reci gde si ti to pronasao?! Ukoliko coveku ovo i jeste prvi motor (a nije napisao) slobodno moze uzeti neki jaci skuter,tj maksi skuter jer oni nisu nista zahtevniji za voznju nego manji skuteri..cak mogu biti i jednostavniji jer ti manji sa masinama do 50ccm umeju da budu mali a ponekad i nezgodni za iole brzu voznju..velicina tocka..klirens..polozaj vozaca..voznja magistralnim putevima itd. Ukoliko imas dozvolu (ako ti je to problem) bolje uzmi neki jaci skuter..slobodno. Npr 125 ili 250 ccm jer ti oni pruzaju puno vise nego ti sa manjim motorima a sa druge strane imas par hiljada vecu registraciju na godisnjem nivou plus litar vecu potrosnju a to je sve zanemarljivo u odnosu na to sta dobijas. Sa tim jacim mozes sutra i da povezes nekoga..mozes imati svoje mesto na putu..odvesti se negde dalje ukoliko pozelis i sl

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

moj glas ide za neki skuter sa vecim tockovima. mislim da je to vazno po ovim nasim putevima punim rupi i dzombi, daje malo vecu stabilnost i sigurnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Navozali su se ljudi fino sa kineskim skuterima, ali sto se tice bas Peda-e uglavnom postoje samo negativni utisci.

Ja bih zaobisao rs, speedfighter2 i sl. jer te skutere niko ne pazi vec gazi koliko moze, a drze cenu.

 

Da sam na tvom mestu poslusao bih Skyrunner-ov savet, ili bih se dobro informisao sta od kineza valja a zatim i kupio jednog a ostatak novca sacuvao za polaganje ili neki jaci motor.

 

50ccm za tezinu kvada je malo i o toj varijanti ne bih razmisljao uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Moj predlog Kymco...agility recimo...ili super 8 (moj favorit :) ).

za hiljadu eura moze recimo 5 godina star. i u normalnoj exploataciji ce pojesti svaki gore naveden.

 

rs, spidfajt itd..izbegavati...na tehnickom nisam video ni jedan jedini primerak koji nije iznjakan do krajnjih granica...a cene ih kao da je od zlata pravljen i ide na casu vode 300 km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Kako mu stoji filter za vazduh i odlivci od agregata sve mi je jasno. Dzaba mu maske i ksenoni kad je djubre.

 

Poslusaj kolege kupi polovan skuter sa vecim tockovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Moj sprint gazi 25 hiljada km. Jeste dosta delova izmenjeno na njemu nakon prve godine eksploatacije iliti 10k km (rezonantni auspuh, 70cc kit, varijator, hteo sam da budem brz jbg). Kod brata je prosle godine riknuo taj kit od 70cc (verovatno mu je nestalo ulja) pa je ove stavljen novi original kineski od 50cc (2.800 din klip sa karikama, cilindrom i glavom :D) i evo kotrlja se.

 

Dok je sve bilo u fabrickom stanju imao sam problem sa auspuhom (zapusio se bio jednom ili dva puta), sa sajlom za gas (2-3 puta pucala) i to je to. E a sad kad sam ga ''nahvalio'' verovatno ce nesto da rikne, obicno tako bude. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Za 1000e mozes jako jako dobar skuter 50ccm polovan da uzmes.

Ja sam vozio kymco super 9 vodeno hladjenje...slatko sam se navozao...takodje sam se slatko navozao i sa keeway-om ali u odnosu na kymco je krs...gde god da se uhvatis na kymcu je sve bolje...ja sam moj bio kupio za 500e od prvog vlasnika sa 9 000km.

 

Sto se tice super 8 jako lep skuter. Imas u ponudi 2t i 4t. 4t malo trosi ali je sporiji. 2t je ok ali ima samo sa vazdusnim hladjenjem ja mislim.

Sto se tice premijum brendova,peugeot seedfigh bi izbegao zbog problematicne i skupe viljuske...

Apriliu sr bi izbegao ako je di tech..inace super motor sa minareli masinom koju i kymco super 9 nosi.

Baci oko na piaggio NRG ili Tajfun nzm kako se tacno pise googlaj...

I na kraju gilerra runner...ako nadjes da je malo ocuvan valja uzeti...barem se meni svidja...ima prostora za 2 l,lepo ide..itd...

Sad tek videh da je Cedo spomenu Aeroxa...meni se ne svidja sto moze samo 1 da se vozi na njemu ali osim toga skuter je jako dobar....ide kao metak a o kvalitetu je suvisno govoriti...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Prijepolje

Zna li ko koje su mane apriliu sr di tech , posto jedan prodaje iz mog grada?

 

Aerox je dobar ali mi se ne svidja 

 

A za Super8 mi je potreban 2t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ubrizgavanje. U principu ako je skuter malo presao to nije mana....ali ako krene da zeza skupo kosta....onda ga svi prebace na karb.

Prednost je sto su mali potrosaci.

A rekoh,mana je sto oce da zeza i skupo je ako crkne...

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Čovek traži skuter od 50 kubika, koji crni Burgman

 

Da sad nemam A dozvolu uzeo bi Vespu ET2 i bolelo bi me uvo

Nisam nigde procitao tu informaciju..aj mi reci gde si ti to pronasao?! Ukoliko coveku ovo i jeste prvi motor (a nije napisao) slobodno moze uzeti neki jaci skuter,tj maksi skuter jer oni nisu nista zahtevniji za voznju nego manji skuteri..cak mogu biti i jednostavniji jer ti manji sa masinama do 50ccm umeju da budu mali a ponekad i nezgodni za iole brzu voznju..velicina tocka..klirens..polozaj vozaca..voznja magistralnim putevima itd. Ukoliko imas dozvolu (ako ti je to problem) bolje uzmi neki jaci skuter..slobodno. Npr 125 ili 250 ccm jer ti oni pruzaju puno vise nego ti sa manjim motorima a sa druge strane imas par hiljada vecu registraciju na godisnjem nivou plus litar vecu potrosnju a to je sve zanemarljivo u odnosu na to sta dobijas. Sa tim jacim mozes sutra i da povezes nekoga..mozes imati svoje mesto na putu..odvesti se negde dalje ukoliko pozelis i sl

Pronašao u tome šta je čovek napisao.

Znaš to se u narodu zove čitanje između redova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Čovek traži skuter od 50 kubika, koji crni Burgman

 

Da sad nemam A dozvolu uzeo bi Vespu ET2 i bolelo bi me uvo

Nisam nigde procitao tu informaciju..aj mi reci gde si ti to pronasao?! Ukoliko coveku ovo i jeste prvi motor (a nije napisao) slobodno moze uzeti neki jaci skuter,tj maksi skuter jer oni nisu nista zahtevniji za voznju nego manji skuteri..cak mogu biti i jednostavniji jer ti manji sa masinama do 50ccm umeju da budu mali a ponekad i nezgodni za iole brzu voznju..velicina tocka..klirens..polozaj vozaca..voznja magistralnim putevima itd. Ukoliko imas dozvolu (ako ti je to problem) bolje uzmi neki jaci skuter..slobodno. Npr 125 ili 250 ccm jer ti oni pruzaju puno vise nego ti sa manjim motorima a sa druge strane imas par hiljada vecu registraciju na godisnjem nivou plus litar vecu potrosnju a to je sve zanemarljivo u odnosu na to sta dobijas. Sa tim jacim mozes sutra i da povezes nekoga..mozes imati svoje mesto na putu..odvesti se negde dalje ukoliko pozelis i sl

Pronašao u tome šta je čovek napisao.

Znaš to se u narodu zove čitanje između redova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Drug gazi sa sprint falconom 25000km 2009 godiste, sa fabrickim kaisem i rolnicama. Jedino menjao neku gumu na karburatoru i svecicu. 2t masina i dan danas ide 70-75km/h.

Ja sa sprint eaglom presao za 2 sezone presao 11000 km, samo sam zamenio cdi jer je zezao kada sam ga kupio. 2t masina.

Sa sprint maxom onim obicnim 4t masina, malim sam presao za sezonu 6000km (jednu sezonu sam ga posedovao), bez ikakvog kvara, i ubedljivo je najmanju potrosac. Ali je trom, mada dostize 75 na ravnom.

Prijatelj ima keeway matrix, prvi vlasnik, 2006. godiste, zamenio klip i karike i stublinu i propratne stvari na 36000km jer mu je crkla pumpa za ulje.

A za pedu nikad nista dobro nisam cuo. Cepa se sediste, razlupaju se plastike, sijalice crkavaju, bukvalno da se raspada sam od sebe.

Moj glas za sprinta, za te pare imas sprint maxX, lep je ali ne prelazi 60km/h, a preporuka za sprint EAGLE, predobro izgleda, imas i nazad disc. Isto ima led pozicije kao ovaj peda, ali definitivno najstartniji kinez. Max brzina 75, a sa dvoje ide bas dobro.

Izvinjavam se na referatu:)

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Pridruzujem se preporukama za sprint EAGLE. :takoje:

Punih 6 godina me je odlično sluzio, za to vreme uz redovan servis nije bilo problema, jedino je  CDI 2 puta menjan jer je na nezgodnom mestu pa ako je skuter cesto na otvorenom (kao sto je meni bio) kad su bas bas velike kise moze da navuce vlagu. Vuce 2 coveka kao jednog (3.5 kW ima), startan, brzina bez el. blokade 70kmh, generalno jedan od boljih kineza i najbolji sprintov model skutera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja bi sigurno apriliu staru 13 godina pre nego nov kinez.

Moj ti je predlog da nadjes nekog ko ima dobru apriliu i nekog ko ima isto tako dobar sprint ili sta se vec pominje od kineza ovde...kad to uradis,probas oba modela onda ces videti razliku.Na primer,kymco koji sam ja vozio je nov placen 2 400e... peda vidim ima nova za manje od 1000...sprint je ja mislim takodje tu negde ne verujem da je preko 1300...aprilia nova kosta kao 2 i vise sprinta....valjda to nesto govori.

Nisu svi kinezi losi u smislu da crkavaju...ali generalno utisak u voznji je potpuna suprotnost sa skuterima kao sto je sr...

Na matrixu sam se slatko navozao ali uzbrdo gde sam sa super 9 isao 65 on nije mogao ni 40...a max speed mu je bila 64kmh.

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja