Jump to content

Moto Zajednica

Ukljucivanje ventilatora na prekidac

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

Jer neko probao(sigurno jeste) da stavi da mu se ventilator na hladnjaku ukljuci na dugmence? a pritom da ako se ne ukljuci na dugme da se on sam ukljuci kad dostigne temperaturu za to?

Guzva velika toplo jbg greje se motor kad se ide kreni stani.?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Postavio sam dugme za rucno ukljucivanje ventilatora cim sam kupio motor, to mi je bilo prvo sto sam uradio. Razlog je voznja u grupi na defileu po gradu, mnogo manje se greje. Slobodno montiraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Nije pitanje bilo dali je i sta je bolje, nego dali je neko ugradjivao. Ja sam podelio moje iskustvo i razlog zbog kojeg sam prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

ma to ti je ono npr... dodjes do bg-a vidis guzvu odma ukljucis i ne mislis.. i onako bi ga on ukljucio.. moze malo objasnjenje kako kako da se poveze? a da pritom naravno ako ga ja ne ukljucim da se sam upali to je jako bitno. ili cu jbg da izbunarim sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

ma to ti je ono npr... dodjes do bg-a vidis guzvu odma ukljucis i ne mislis.. i onako bi ga on ukljucio al malo kasnije zato bolje prekidac i odma krece hladjenje..  moze malo objasnjenje kako kako da se poveze? a da pritom naravno ako ga ja ne ukljucim da se sam upali to je jako bitno. ili cu jbg da izbunarim sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ja sam kod mene povezao da upalim sam na dugme ali moze i on sam da se pali. Nadjes termoprekidac na hladnjaku i na njemu ima dve zice, naravno njihovim prespajanjem palis ventilator. Tako da prosto na te zice zalemis jos po jednu i povezes na prekidac i mozes da palis ventilator kad hoces a termoprekidac ce i dalje biti u funkciji i palice ventilator kad treba. Kod mene na skuteru je termoprekidac u funkciji ali pali po meni dosta kasno, i po raznim forumima sam video da se dosta ljudi zale da kasno pali i onda lepo imam dugme i ako vozim po nekoj guzvi po gradu na 40 stepeni lepo upalim ventilator i ne mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako je termoprekidac ispravan onda je dodavanje prekidaca potpuno nepotrebno, mada ako neko voli da ima i to, svakako ne skodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

I ja sam za to da sve bude ispravno i tako se izbegnu improvizacije. Zašto bi ventilator radio ako termostatom to nije zahtevano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kad neđe ostaneš zato što je termoprekidač zabagovao džabe ti sva filozofija  "samo neka je ispravno".

 

Meni je jednom tiltovao, ne znam zašto, poslje sam dodao paralelno prekidač i bio miran.

 

U defileu ga upalim malo ranije, čisto da mi se sporije penje temperatura, inače stoji tu za ne daj bože, termoprekidač radi svoj posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Razumem i tu logiku, ali prema njoj treba dodati paralelne prekidače na bar još nekoliko mesta, npr. prekidač bočne nožice jer ako otkaže, ostajemo gde smo, zatim prekidač kvačila jer kad prvi put motor ugasimo više nema paljenja, glavni rele itd. Verujem da ima još puno mesta koja mogu otkazati, ali ih ne možemo sve duplirati i 100% se obezbediti.

 

Što se tiče temperature u vožnji u grupi i sl. isto mu dođe. Termoprekidač će hladiti koliko treba, bez obzira da li je uključen i taj dodatni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ugrađivao sam ja na TDM 850 i 900. Kad ugradim ručnu kontrolu ventilatora i crash barove, tek tada mogu da vozim motor opušteno i bez straha. Na 850 nisam ugrađivao relej pa mi je prekidač 2 puta crkavao jer je preuzimao celokupno opterećenje. Na 900 sam ugradio i relej, ugradio kvalitetniji prekidač iz LOUIS-a i ne mislim više o tome. Na defileu u Šapcu 10 motora prokuvalo, meni temperatura na pola sve vreme. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tih 10 motora je prokuva zato što su bili neispravni (termostat ili termoprwkidac) a ne zato što nisu imali ručni prekidač

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Nema to veze sa ispravnoscu tj. neispravnoscu motora.

Ja sam na Thundercat-u ugradio prekidac iz razloga sto kad se penjem duze na neki prevoj sa saputnikom, 3 puna kofera i tank torbom. Ako vozite motor od 600ccm tako napakovan sa stvarima moracete da vozite 1-2 brzina i da ga izvlacite na vise obrtaja. Motor ce podici temperaturu do 105-107 stepeni, sto je granica za paljenje ventilatora kod TCat-a. Po meni je to prilicno kasno, jer je agregat dosta vruc i teze ce ga ohladiti ventilator, a i kad se ukljuci duva vreo vazduh po nogama.

Tako da kad temp dostigne 80 stepeni, lepo ukljucim prekidac, i do vrha ga drzi na 80 stepeni. Kad dodjem do gore iskljucim ga i to je jedini razlog ugradjivanja prekidaca kod mene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Moj motor nikada nije prokuvao,a nemam prekidač.

Ček,ček ,pa kod mene nema ni ventilator! Pa moj motor nema ni 'ladnjak.... Kukuuuu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Nema to veze sa ispravnoscu tj. neispravnoscu motora.

Ja sam na Thundercat-u ugradio prekidac iz razloga sto kad se penjem duze na neki prevoj sa saputnikom, 3 puna kofera i tank torbom. Ako vozite motor od 600ccm tako napakovan sa stvarima moracete da vozite 1-2 brzina i da ga izvlacite na vise obrtaja. Motor ce podici temperaturu do 105-107 stepeni, sto je granica za paljenje ventilatora kod TCat-a. Po meni je to prilicno kasno, jer je agregat dosta vruc i teze ce ga ohladiti ventilator, a i kad se ukljuci duva vreo vazduh po nogama.

Tako da kad temp dostigne 80 stepeni, lepo ukljucim prekidac, i do vrha ga drzi na 80 stepeni. Kad dodjem do gore iskljucim ga i to je jedini razlog ugradjivanja prekidaca kod mene.

I ja isto ovako razmisljam i pokazalo se delotvorno u praksi jer jednostavno ventilator nekada ne moze da postigne zbog uslova puta, opterecenja vozila, namene vozila za takav deo puta i uslove, spoljasnjih uslova i temperature, ako ga ne ukljucis ranije i smatram da nije lose imati prekidac i na ful ispravnom vozilu a tek na malo starijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

I ja ga upalim kad vidim da je neki duzi uspon. Po meni prilicno korisna stvar a lako i brzo se ugradjuje i svako moze da uradi sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Tih 10 motora je prokuva zato što su bili neispravni (termostat ili termoprwkidac) a ne zato što nisu imali ručni prekidač

Što je i logično, naravno. Ali da su imali prekidač, ne bi im temperatura ni došla do kritične tačke i samim tim ne bi prokuvali. Niko od nas ne zna kada termostat i termodavač mogu da otkažu, ali to može da se spreči ugradnjom ručne komande ventilatora i kada su teški uslovi eksploatacije, stisneš dugmence i ne brineš.  U normalnoj vožnji, temperatura je 40-60 stepeni, tada ne treba ni automatska ni ručna komanda ventilatora. Ovo naravno ne važi za one koji imaju šesto čulo kada će im nešto otkazati pa onda ovakve stvari smatraju glupim. Ja imam odlčno iskustvo sa ovim, i svaki sledeći moj motor će to posedovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

Ispravnoj i odrzavanoj masini to ne treba.

Dzaba ispravna masina moze lako da bude neispravna ako dodje u crveno na duzi period.. kad je guzva teska pandru na svakom cosku ne mozes da ga malo razvuces a 1000 kubika r1 poznat po tome da se greje.. Ni meni nebi trebao kad bi vozio neku manju kubikazu il tako nesto(Mada i 600 kubika ume da uzari kad je spic i 40+ napolju stepeni. al ovako nije lose imati nece nista da mu skodi a daje ti kontrolu da ga ukljucis kad ti to hoces...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ako razmisljas sta moze da crkne onda zakacis prikolicu (plocice,sajle creva,gorivo,termo prekidac,guma) i ne brines.

 

Ili zoves pomoc ako se ne daj boze nesto ukvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja