Jump to content

Moto Zajednica

Liberty opet ne radi

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Izgleda da bas nemam srece. Taman kad je prosao jedan problem dodje drugi. Sada kada pokusam da ga upalim nece uopste ni da vergla. Akumulator provereno radi, jer rade svetla, migavci i alarm odlicno. Danas sam otvorio ceo prednji deo skutera i probao rucno zicom da spojim kablove i da ga tako upalim. Spojio sam kablove za dugme za paljenje i za senzor za zadnju kocnicu (ne medjusobno nego sam samo napravio kontakt na svakom od tih plasticnih delova ponaosob) i izgleda da ni jedno od ta dva ne pravi problem. Ne znam da li skuter ima neki senzor za copavu (mislim da nema  :neznam: ). Ne znam sta vise da probam. Ne daje mi se 2500 na slepanje do autoelektricara a nema ni jednog u blizini koji radi skutere. Model je od 125cc i 2006. godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Jel ti radi stop svetlo kada pritisnes kocnicu? Moze biti i automat alnasera.. Na starom libertiju je zasrafljen za kutiju od akumulatora,znaci moras da skines celu plastiku da bi prisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Stop svetlo svetli isto i kada se stisne bilo koja rucica kocnice i kada je samo skuter na kontaktu. Nema ono jace/slabije da svetli. Iskreno sad ne znam ni dal je radilo kad sam ga kupio... Video sam da svetli tada i nisam ni razmisljao o tome dal svetli kada se stisne kocnica. To bi u sv sl trebalo da pogledam kada ga budem popravio.

 

Kako cu znati da je problem do alnasera? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

tebi je onda riknulo vlakno za stop svetlo,prvo zameni sijalicu pa probaj onda. To je sijalica sa 2 vlakna,jedno je za poziciju,a drugo za stop svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

@JevtaNS, @VukFZ6: Stop svetlo ne svetli jace kada se pali tako da jbg... Izgleda da treba i to da vidim.

@KAWASAKI ZR 500 A: Kurblu nemam uopste na skuteru. Ne znam da li dolazi sa njom Liberty 125 '06 ili ju je prethodni vlasnik skinuo ali znam da je moj skuter nema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Imao sam slican problem na beverly 200, kod mene je bila takva situacija da nije hteo da upali jer je prekidac koji pali kociono svetlo ostao bez struje... Proveri i to, znaci kad stisnes kocnicu mora jace da zasija....

 

Vezano za prekidac copave, znam da nije isti motor ali beverly ima taj prekidac, i signalnu lampicu za njega na kontrolnoj tabli....

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Radovan91, ako ti je mokroprekidac prestao da radi, imao si isti i nadrugoj rucici, mislim tesko da oba prestanu da rade, pa si mogao da ustartujes Beverly do majstora pritiskom na drugu kocnicu... :)

 

Kod Zivka tesko da su isto oba prestala da rade (mikroprekidaci kocnice), njemu izgleda stop svetlo ne radi, jer je vlakno za stop pregorelo, sto je vec neko rekao, ja bi t proverio automat (relej) anlsera, odnosno prespojio direkt na anlaser,i ako zavergla, mislim da je to problem automat (relej) anlasera.

 

post-200-0-03951900-1466346294.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Da, nego sam hteo da ga usmerim da i to pogleda... Svakako on kolo zatvara preko sijalice, pa ne bi trebalo biti tesko naci resenje... Da li Liberty ima m. prekidac na obe strane ili samo jednoj???

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Upravo sam hteo to da napisem. Drug clan KAWASAKI ZR 500 A i njegov kolega su sve sredili. Problem je bio u tome sto je elektronika alarma bila malo losije spojena  :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

alarm jeste lepa stvar, pa cak i taj sa daljinskim paljenjem (mada iskreno ne vidim svrhu daljinskog paljenja scootera), ali opet alarm treba povezati lepo, da se ovakve stvari ne bi desile, ali sada radi sve, i ono stop svetlo koje je bilo ispravno, ali jednostavno nije `zelelo da radi na nacin na koji je alarm bio spojen. Bitno je da je reseno, i da se VozisSvuda... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Alarm je ugradio prethodni vlasnik jer ga je drzao napolju a ja se nisam bunio sto ga skuter ima :) Takodje mi je covek rekao da alarm ima opciju za daljinsko paljenje ali da je nije aktivirao jer je cuo da su ljudi imali losa iskustva sa tim a njemu nije bilo potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja