Jump to content

Moto Zajednica

Ja kad se lomim radim to kvalitetno

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ovaj covek je neunistiv! :)   Sad teki videh temu. Ser Zile zelim ti brz i uspesan oporavak. Ti si jedan od retkih gde ljudi prvo pitaju  kako je prosao motor jer si ti izgleda od gume.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo prođe dvadesetak dana od kad sam se olupao, pa je red da podnesem izveštaj o trenutnom stamju.

Očekivao sam da do sada već budem u potpuno "voznom stanju" međutim povrede su "malo" komplikovanoje pa treba vremena.

Ja se inače ne osećam mnogo loše (a bolove imam uglavnom samo kada dišem, kada se smejrm, kada se krećem ili ili sedim ili kada pokušam da legnem ili da ustanem, .....). Dakle uglavnom ništa ozbiljmo.

U funkciji sam, što znači da se samostalno krećem i mogu da obavljam osnovne delatnosti po kući i dvorištu.

U dogovoru sa doktorom skinuo sam fiksnu imobilizaciju (ceo grudni koš i desna ruka) i improvizovao "mobilnu" imobilizaciju koja radi istu funkciju, ali može da se podešava ili ukloni i ponovo vrati. Uglavnom bolje završava posao i nije potrebnp da idem na "previjanje" na svakih par dana.

Još pre nedelju dana sam "provozao" motor desetak metara (iz dvorišta do garaže) i mislim da bih sada već bio u stanju da vozim kraće vožnje. Da se to ne bi desilo demontirao sam nosač fara (ujedno je to i nosač instrument tablevi hladmjaka za ulje) jer je prilikom udesa "krenuo" udesno oko jedan santimetar pa hoću da ga dovedem u red.

Ono što je trenutno problematično je što snimci pokazuju da nedostaju neki fragmenti kostiju od lopatice (koja je bukvalno razbijena i nabijena prema rebrima koja su takođe pukla), pa se ne zna gde su završili ti komadi koji se ne vide?

Sobzirom da imam i teškoća sa disanjem zakazano mi je za 15.07. nekakvo "dubinsko" snimanje gde bi trebalo da se utvrdi šta se gde nalazi i šta treba da se preduzima dalje.

Kada sam pre par godina imao udes u Beogradu hitna me odvezla u urgentni i već za petnaest minuta se znalo šta je povređeno. Pošto sam ovog puta nastradao u provinciji i zato treba da prođe mesec dana da bi se uradile osnovne analize (pod uslovom da se preživi toliko).

U svakom slučaju smatram da sam odlično prošao u ovom udesu i da me je Gospod i ovog puta sačuvao (ne znam iz kog razloga imam protekciju).

Juče popodne i sinoć proveo sam u susednom mestu (kod roditelja dečka koji je u nedelju poginuo motorom i danas treba da bude sahranjen).

Dečko nastrada u totalno neverovatnim okolnostima.

Kaže mi njegov otac: "Žiko, Onaj odozgo nam određuje sve, pa i to koga će kad da uzme sebi".

Inače sam plamirao za avgust da sa suprugom napravimo jednu turu po BiH od nekih 1.800 km, pa se nadam da se do tada opravim dovoljno.

Ukoliko ipak ne budem sposoban za tako dugačak pit ostaju kraće vikend vožnje (po sistemu "daj šta daš").

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imaš ti još što - šta da poradiš ovde na ovom svetu, ne žuri se "tamo" ;) Ja mislim da izbiješ iz glave taj avgust i put koji je dosta naporan. Odmaraj i zaceljuj koske...nemamo više 25 godina da sve prođe za nedelju dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Ja se inače ne osećam mnogo loše (a bolove imam uglavnom samo kada dišem,...

...

 

Moram priznati da mi ovo mi izmami osmjeh. Cesta analiza ljudi koji porvrede rebra. :)

 

Drz se Ziko i hapi po koju Kalcijum shumecu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Žiko,

 

Ti sa svojim udesima dođeš kao hodajući dokaz da su nekada proizvodi bili kvalitetnije pravljeni  :) 

Ipak, obrati pažnju na redovan servis i popeglaj limariju pre restarta.

 

Pre svega uspešan, a i brz koliko može, da ti bude oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Juče ujutro se probudim nakon lepo prespavane noći (što prethodnih dana nije bio slučaj) i sa dosta manje bolova. Pa onda uzmem da neßto malo poradim oko motora. I malo po malo (potpuno sam) sve ispravim, doteram u merke i lepo japakujem na motor. Na njemu sada nema ni traga od udesa. Sve zavrßio do popopdne, sednem na motor (kol'ko da vidim kako mi stoji i da mi mine želja). Pa onda i upalim motor (da malo poradi). Pa kad već radi (a ja sedim na njemu) hajde da probam da izađem iz dvorišta na put. Lako pogodih kapiju. Ma jednom se živi, siđoh smotora i vratih se u kuću po kacigu i lepa vožnja do Aleksinca i nazad (petnaestak kilometara). Po povratku malo više bolova i gušenje (sve brzo sanirano uz pomoć Diklofenaka Duo, Myderisona i Aminofilina).

Noćas opet lepo spavao, a u motoru ostalo još pet-šest litara goriva, pa greota da isparava bez veze. I tako se upravo sada ponovo prošetah do Aleksinca! Vožnja (dvadesetak kilometara prošla bez problema i bez teškoća)!

Dakle, moje bolovanje i apscinencija od vožnje trajali dvadesetak dana. Slede još neka ispitivanja i snimanja, pa i rehabilitacija.

Što se mene tiče zadovoljan sam tokom oporavka i mnogo mi znači što sada već mogu sam da odem gde je potrebno i ne moram da zavisim od tuđeg prevoza.

Pazim se naglih pokreta i kada nisam na motoru koristim imobilizaciju ruke, ramena i grudnog koša.

Svima hvala na podršci, čuvajte se i vidimo se.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E, super, samo polako - nemoj da preterujes, jos si rovit, a motor je tezak .  Kad si vec krenuo da se vozis, ja bi ti preporucio voznjicu do Niske Banje, pa odes u Radon malo u onaj njihov zatvoreni bazen sa termalnom vodom, mislim da bi ti prijalo a i ubrzalo oporavak ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo prođe malo više od mesec dana od mog udesa, (već se "slegla pašina" u glavi i uglavnom je utvrđena i sanirana šteta na vozilu i na vozaču) pa može i da se da neki rezime ovog događaja.

Motor je u svemu prošao izvanredno i osim manjih oštećenjs na viziru i instrument tabli (koji su sanirani) nema nikakvih drugih posledica.

Ja sam prošao prilično lošije (sa povredama koje su mogle da mi ugroze život), ali poslednja snimanja ("skener") i kontrole pokazuju da oporavak odlično napreduje, da su povrede rebara, kao i grudne i ramene kosti u fazi oporavka. Jedini problem predstavlja "multifragmentalna fraktura angulusa desne skapule" (prostije rečeno potpuno se odvalio jedan poveći komad lopatične kosti i "šeta" okolo). Za sada koristim improvizovanu imobilizaciju i očekuke se da se i to za mesec dana popravi nekako. A ukoliko ne uspe moraće operacija.

Ja se inače ne osećam loše, skoro normalno funkcionišem (pri tome pazim da ne pogoršam stanje).

Već nakon dvadedetak dana od udesa počeo sam da svakodnevno vozim motor i bez problema prelazim i stotinak kilometara u kontinuitetu, što znači da sam se i po tom pitanju skoro potpuno "povratio".

Inače su prognoze doktora koji su me primili i kontrolisali nakon udesa, bile da ću namanje dva meseca da budem u fazi potpunog mirovanja (sa imobilizacijom) i da bi još naredna dva meseca trebalo da potraje rehabilitacija da bi se povratile funkcije.

Sobzirom na prethodno, ja sam potpuno zadovoljan trenutnim stanjem i nadam se da uskoro bude sve sanirano na meni.

U međuvremenu se došlo i do nekih novih saznanja i po pitanju samog udesa (i mogućih uzroka za njegovo nastajanje).

Nakon što sam se rasvestio posle pada, ja nisam mogao da se setim dela puta do pred samo izletanje pa sam na osnovu toga došao do zaključka da sam se verovatno ili uspavao ili da sam izgubio na kratko svest pre nailaska na krivinu.

Međutim, nakon razgovora sa drugarima koji su imali udese (i imali takođe amneziju), a posebno nakon razgovora sa neurohirurgom, izgleda da je ova moja predpostavka netačna.

Jednostavno, do "brisanja memorije", odnosno do gubitka sećanja na delove koji su predhodili udesu došlo je tokom udesa, a ne pre (kao što sam ja mislio). Ovo se potvrđuje i time što na pitanje doktora (neurohirurga) da mu opišem čega se sećam pola sata pre pada ja sam uspeo da se setim svega par nepovezanih fragmenata, a ostalo je izbrisano.

Ovo saznanje menja i mogući "scenario" oko uzroka zbog koga sam izleteo sputa, pa sada smatram da sam najverovatnije, nakon izlaska na pravac (tu može vrlo lako da se dostigne 160-170 km/h), malo žešće odvrnuo gas i onda prekasno počeo da kočim i ....!

Da je ovakva predpostavka realna ukazuje i to što mi je pre par dana drugar (koji je te večeri krenuo kolima par minuta iza mene), rekao da sam ja krenuo u žurbi kako bih stigao prijatelja koji je krenuo par minuta ranije (trebao da se odvoji na glavnom putu prema Paraćinu), jer sam zaboravio ds mu nešto dam pre nego što je krenuo.

Ja se sećam da sam ga video na nekih dvestotinsk metara ispred sebe na peavcu koji prethodi oštroj krivini u kojoj sam se olupao. Sledeće čega se sećam je momenat pre izletanja, a sledeće gušenje, neopisiv bol po celom telu i potpuna nepokretnost.

Pazite se ljudi, potreban je samo trenutak opuštenosti (ili odsutnosti) da od prijatnog druženja i vožnje dođe do katastrofe i tragedije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Dobro je da oporavak ide svojim tokom, čak i iznad očekivanja.

Naknadna rekonstrukcija već ima smisla i bliže opisuje šta se zaista dogodilo. Noć, žurba, malo veća brzina, loša procena blizine krivine i eto belaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

A da se ti Žile malo batališ zajebancije i da malo miruješ, dok ne vidiš šta ćeš sa lutajućom koščicom? Mani se motora dok još i to ne saniraš. Drži se :zdravo: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najbolje da proda BMW i kupi pravi motor. Ovaj put je neka koska a sledeći put će biti kardan :)

 

 

 

 

(Šalim se naravno - da si živ i zdrav)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja