Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa kle 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Pozdrav drugari..treba mi misljenje u vezi mog problema,naime kad vozim motor nesto duze,da se lepo ugreje masina i ako ga voz8m na niskim obrtajima pocne da secka i iskljuci mi jedan cilindar.Stanem,ugasim ga nakon 5 minuta pali normalno i normalno ide par kilometara i onda isto.Danas prosao nekih 20km sve bilo normalno i onda krece zajebavanje,morao da pravim 3 pauze u narednih 8km do odredista..Ovo je narocito izrazeno po gradu gde se cesto oduzima gas pa se onda bas tad i javi problem..uzgred bio sam kod majstora neki dan i po 2 put je radio karbove u 15 dana misleci da je do njih.kaze bilo u njima kamenca i tako to..pozdrav i ziveli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pozdrav drugari..treba mi misljenje u vezi mog problema,naime kad vozim motor nesto duze,da se lepo ugreje masina i ako ga voz8m na niskim obrtajima pocne da secka i iskljuci mi jedan cilindar.Stanem,ugasim ga nakon 5 minuta pali normalno i normalno ide par kilometara i onda isto.Danas prosao nekih 20km sve bilo normalno i onda krece zajebavanje,morao da pravim 3 pauze u narednih 8km do odredista..Ovo je narocito izrazeno po gradu gde se cesto oduzima gas pa se onda bas tad i javi problem..uzgred bio sam kod majstora neki dan i po 2 put je radio karbove u 15 dana misleci da je do njih.kaze bilo u njima kamenca i tako to..pozdrav i ziveli

Proveri regler i punjenje!!! Imao sam proslog leta slican problem ispostavilo se da regler nije dovoljno punio na niskim obrtajuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Malo toga moze da zeza taj agregat, za pocetak od prostijeg:

 

1. Kao sto kaze Arso, proveri regler i aku. Od 14.2 do 14.6 je okej.

2. Proveri svecice i kablove, obavezno ih naspricaj kontakt sprejem.

3. Najverovatnije karbovi, prelivaju. Trebaju ti dve nove iglice, kostaju oko 8 eur jedna. Usput ocistis karbove, nastelujes nivo.

 

TIP:

 

Ako si u mogucnosti proveri sva creva za benzin i zameni novim kao i creva vakuuma, zavisno od toga kakva su. Naravno uz to i selne. Ja sam sve to kupovao u WURTH-u i nema da omane. Ovo ostalo nije dovoljno kvalitetno.

 

Top spakujes i miran si bar 5 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Eto juce konacno resen problem.Detaljno pregledana i elektrika,nakon dva stelovanja i ciscenja karba i resavanja svega i svacega nista nije urodilo plodom a sve zbog toga sto je sve"ispravno".Kvar sasvim slucajno otkriven i ko zna koliko bih se jos jebavo da nisam primetio prslu nozicu tranzistora u cdi-u.Naime sve radi normalno do postizanja radne temp. Ili nekih 20-t20-km voznje pa ni majstor nemoze nista kad mu kazem da mi se onda pocne iskljucivati jedan cilindar.eto na ispitivanju tranzistor ispravan ali pocne da jebava neobjasnjivo kad se zagreje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
On 7/9/2016 at 7:56 PM, daxon81 said:

Eto juce konacno resen problem.Detaljno pregledana i elektrika,nakon dva stelovanja i ciscenja karba i resavanja svega i svacega nista nije urodilo plodom a sve zbog toga sto je sve"ispravno".Kvar sasvim slucajno otkriven i ko zna koliko bih se jos jebavo da nisam primetio prslu nozicu tranzistora u cdi-u.Naime sve radi normalno do postizanja radne temp. Ili nekih 20-t20-km voznje pa ni majstor nemoze nista kad mu kazem da mi se onda pocne iskljucivati jedan cilindar.eto na ispitivanju tranzistor ispravan ali pocne da jebava neobjasnjivo kad se zagreje.

Pozdrav druže! Mene muči sličan problem. Kako si ti rešio taj problem na kraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Tako sam i pretpostavio... nego da li je sam otvarao CDI, ko je i kako to odradio?

Koliko sam primetio CDI je u plastičnom kućištu koje je zatvoreno, a nisam baš rad da otvaram to kućište. Unutra bi trebalo da bude sve zaliveno pa me zato interesuje kako je primetio tu nožicu i kako je uspeo da je reši. :-)

Meni CDI vizuelno deluje OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To je prekidac na nozici, ne treba CDI ni pogledati. :)

Njega prevezes (bukvalno zice koje idu na prekidac kratko prespojis).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 16.7.2018. at 18:11, abarth_maniac je napisao:

To je prekidac na nozici, ne treba CDI ni pogledati. :)

Njega prevezes (bukvalno zice koje idu na prekidac kratko prespojis).

Uopšte nisam pratio u čemu je problem, ali sam siguran da ovaj savet oko prespajanja prekidača na "ćopavoj" treba izbeći, jer je samo pitanje kada će da dože do nesreće sa tako "otklonjenim" kvarom.

Predprošle godine mi poginu komšija (ima post u crnoj hronici), jer je zakačio nepodignutom ćopavom (gde je bio prespojen prekidač) u asfalt i završio je u ogradi pored puta.

Ne igrajte se životom zbog par stotina dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@zika56 ja coveku odgovorio na pitanje, nisam mu rekao da treba tako da vozi. Da taj prekidac ne treba da postoji, ne bi ga ni bilo na motociklu. Stvar je u tome da je najjednostavniji nacin da se utvrdi da li je problem do njega, ovaj koji sam gore napisao. 

 

Edit: s tim da uopste nisam ni ja dobro shvatio o cemu se radi i mislio sam da je do prekidaca nozice, a ne nozice na CDIu, tako da admini mogu da pobrisu ove moje postove. Izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Pozdrav drugari,nisam bio dugo na foruma ali evo odgovora..U kutiji je ploca sa elektro komponentama iz 90-tih a to znavi da nijr zaliveno vec se vide svi delovi i svaki majstor za televizore i sl. moze ih pojedino ispitati i zameniti.Tranzistor kosta 40 dinara...to kod novijih motora zaliveno pa nema popravke nego nov cdi 200+ €..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja