Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tenere 660 ( 3yf ) potrosnja ulja.

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BH
  • Motocikl: yamaha tenere 660 ( 1994 )

Pozdrav svima :D

u zadnje vrijeme me bas "zivcira" ta potrosnja ulja, cuo sam da tenere trose nesto malo ulja, ali ovo kod mene je bas neki retardiran slucaj, jer dospem oko 2l ulja, i za nekih 500km na stapicu za mjerenje ne pokazuje ni malo ulja u masini, (ispod minimalnog)

 

motor je presao 50 000, zamjenjen fazni lanac nedavno, sad ne znam da li ovo znaci da je vrijeme za nove brifone i karike, jer citam po netu da yamaha tenere konkretno ovaj model, odmah nakon gasenja masine spusti ulje u dno, tako da se ne moze ocitat, mada mi to nelogicno jer ne bi ljudi stavili onda stapic za ulje ispod guvernala ( ram/sasija motora )..

 

kad ga zaturiram malo jace, ne dimi ni malo, niti pusta ulje, masina totalno suha..

ako neko zna o cemu je rijec neka pise ;)

 

 

 

ride safe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

ako si dolivao po 2l ja bi na tvom mestu prvo ispustio svo ulje da vidim koliko toga ima unutra i to pre prvog sledeceg paljenja

(ako ispustis ulje) sipaj tacno onoliko koliko pise u uputstvu za tvoj motor, provozaj motor par kilometara da se zagreje, ostavi ga da radi u leru bez dodavanja gasa 10ak sekundi i meri dok motor radi i/ili cim ga ugasis, na stapicu bi trebalo da vidis nivo oko sredine izmedju min i max
btw na mom motoru se ulje ispusta na dva mesta, ne znam kako je kod tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

ako si dolivao po 2l ja bi na tvom mestu prvo ispustio svo ulje da vidim koliko toga ima unutra i to pre prvog sledeceg paljenja

 

(ako ispustis ulje) sipaj tacno onoliko koliko pise u uputstvu za tvoj motor, provozaj motor par kilometara da se zagreje, ostavi ga da radi u leru bez dodavanja gasa 10ak sekundi i meri dok motor radi i/ili cim ga ugasis, na stapicu bi trebalo da vidis nivo oko sredine izmedju min i max

btw na mom motoru se ulje ispusta na dva mesta, ne znam kako je kod tebe

U pravu je sasha. Prvo sve ispusti. Ugrej dobro mašinu pre ispuštanja ulja, obavezno! Trebalo bi da se ispušta na 2 mesta (tako je barem bilo na mojoj Teneri 600). Sipaš tačno po manualu, provozaš barem 15 min da se mašina dobro ugreje (nije dosta u mestu da radi) i onda staneš, pustiš da radi na leru 10-tak sekundi i onda ugasiš i meriš. Neće baš odmah opasti nivo u čantri za ulje. I tako proveriš onda i sledeći put za nekih 200 km. Ako ti je potrošio puno ulja (meni je Tenera trošila oko 2 dL na 1000 km- što je zanemarljiva potrošnja), ali ako tebi troši više onda ćeš (na žalost) morati raditi teflone i/ili karike...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Na 3yf modelu se nivo ulja meri kad je motor zagrejan na radnu temperaturu. I meri se na meracu u ramu koji se nalazi izmedju volana i rezervoara.

Nema nikakve cantre, posude i slicno.

Po meni bi najbolje bilo da ispustis svo ulje i proveris koliko si sipao.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pored gore navedenog kad se ugreje probaj da zaturiras u vece obrtaje u mestu i proveris da li izbacuje plavi dim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

A kazi mi, koliko si dugo vlasnik doticne Tenere? Koliko zamena ulja si uradio i od kad ti trosi ulje? I koje ulje sipas? Ja bih pre zamene karika i teflona prvo zamenio ulje, mislim na proizvodjaca ulja..

 

Ali ako je odgovor na moje pitanje da si vlasnik vise godina i da uvek sipas isto ulje i da je sad pocela da trosi...jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

mozda znas, mozda ne, u taj motor se sipa polusintetika nikako sintetika jer sintetiku jede. Ako imas previse ulja nije dobro kao i kad ga ima malo. Sto rekose kolege prvo ispusti sve izmeri koliko ga je bilo, skini i zameni i filter za ulje i tu ume da se zadrzi. Polusintetiku neku bardal 15-50 ipone 20-50 sta je po volji, po manuelu u taj motor ide 3 litra ulja. Sacekaj da se slegne provozaj zagrej ugasi i meri odma posle 5-10 sec. Najlakse je da sedis na njemu kad ga ugasis, dok otsrafis chep to je taman potrebno vreme. Normalno je da taj motor trosi ulje ko sto rece jedan vlasnik 2 deci na 1000 km kad ga dzebras na nizim obrtajima to bi trebalo da bude manje al to je neki reper, ni 3 deci nije mnogo na 1000 km ako si ga mucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja