Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Daj neke slike ili neki link sa oglasa da vidiko mi tog Varadera. Valja se to pokomentarisati pre kupovine....Ko rodbina kad daje ocenu za snajku "da mi vidimo od kojih je i čija je"

 

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016
Ruku na srce, na slikama izgleda veoma pristojno. Za cenu ne znam, nisam nesto pratio Varadera. Ima ovde sigurno ko bi ti to bolje objasnio

 

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Videću kako je kad završimo kupovinu. A potrošnja... ma j... potrošnju. :)

Pored dosta velike potrosnje, Varadero je i poveliki i prilicno tezak motor sto bas i nije sjajna karakteristika za jednog pocetnika.

Iskreno na tvom mestu bih ipak jos jednom razmislio o nekom Stromu npr.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Igra se zove "Pobeci iz grada", tako da kroz grad samo do autoputa i nazad.

A i ja sam veliki i tezak, pa cemo da se porvemo.. ;)

 

Nego jel zna neko krstenu agenciju na NBG, mozda u Savskim blokovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Nizak pritisak mi vise prija ali smo i prodavac i ja na NBG.

Pre 6 godina sam auto prodao preko City Star NBG agencije, ali vidim da im sajt ne radi.

Jel moze kontakt Loshmija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nizak pritisak mi vise prija ali smo i prodavac i ja na NBG.

Pre 6 godina sam auto prodao preko City Star NBG agencije, ali vidim da im sajt ne radi.

Jel moze kontakt Loshmija?

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/61351-gm-moto-agencija-za-registraciju-vozila/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ovaj prodaje moj dobar drug, jedino sto treba da se nasteluju karbovi ima povecu potrosnju, inace moze jos da spusti, a prodaje i yamahu ona je odlicna, ili menja ova dva za neki noviji.

 

www.polovniautomobili.com/motori/7487647/honda-varadero

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Kasno se uključujem u temu, inače je baš zanimljiva, čovek se već odlučio, ali bih rekao svoje mišljenje u vezi dileme novo ili polovno. Mislim da je važan kriterijum pri ovom izboru, bilo da kupujemo motor a pogotovu automobil, koliko km godišnje planiramo da prelazimo. Ako planiramo da prelazimo malo, bolje je kupiti polovan, a nov ako planiramo da prelazimo mnogo. Polovni je i jeftiniji zato što mu je očekivani vek do kraja eksploatacije manji. A i ako prelazimo puno češće ćemo se susretati sa kvarovima kod polovnog vozila, u smislu broj kvarova godišnje, a ne broj kvarova na pređenih 5000 km (npr).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Konačno preuzeo motor. Qq što je težaaak :) Ali ide k'o mećava.

A što sam se skuvao pod punom opremom...

Nego VELIKO HVALA svima na pomoći a piće plaćam kada se vidimo na nekoj vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: arilje

Pozdrav svima,

 

potreban mi je savet oko kupovine motora!

Naime, visok sam nešto manje od 170, težak 75kg

 

lično preferiram suzuki,  imao sam bandita 400, prezadovoljan  :sampion:

 

imam nedoumicu, svidja mi se suzuki sv650s 2005.god ili mladje, mašina je ista kao i na stromu 650

motor je lagan, mašina perfektna, upravljiv, položaj sedenja nije baš idealan ali mislim da se da popraviti

 

drugi izbor gs500f 2005.

 

 

svidja mi se i dl650 strom ali ne znam kako bih se uklopio sa visinom, mada nisam probao taj motor

 

Želja je da kupim motor sa kojim ću uživati u vožnji, brzina nije presudna u izboru, sa što manje kvarova!

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: arilje

Gledao sam gs500f uveže iz Amerike pre 5 godina, sa predjenih 6000 milja, lanac i lančanici nikad menjani motor je 2005., uradjen skoro mali servis, i treebao bi da se očisti karburator i rezervoar, jer je ostao poluprazan preko zime i nastao problem, nema snage motor uopšte, ne poteže

 

čovek traži 2200 evra ni cent manje, on će srediti to sa "potezanjem", ali isli da neće platiti čišćenje karburatora i rezervoara bez toga, složićete se, problem se može poavljati

 koliko lanac i lančanici mogu vremenski da izdrže a da se ne menjaju prošlo je 10 godina?!

 

 

molim za savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Taj gs500f koliko god lepo izgledao vazi za jako smiren motor, tako da nisam siguran koliko ce ti biti zanimljiv za voznju posle Bandita koji voli da se vrti.

Na tvom mestu bih ako imas mogucnosti probao te motore pre kupovine, pa tek onda odlucio sta dalje, ali po meni su i SV i Strom bolje opcije od GSa.

SV je veseo i zanimljiv motor za voznju a sa druge starne Strom je sjajan za putovanja i manje vise bilo sta.

Ne gledaj mnogo koliko ces ustedeti na registraciji, jer ces nju placati jednom godisnje, a veoma lako moze da se ispostavi da npr. Strom trosi manje od GSa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: arilje

Rolle 2010

 

hvala puno

 

donekle, sličnih sam stavova, s tim što ne  znam da li mi je visina malo problem za stroma, a sv mi je idealna varijanta ali nema ih trenutno, nemam nikoga preko koga bih mogao da angažujem za kupovinu

 

gs-a sam gledao, probao, motor mi odgovara, nisam prezahvtevan vozač ali cena nije baš povoljna, s obzirom da je motor prešao samo 6000 milja, lanac i lančanici su novi, kao i gume a sve staro 10 godina(možda gume novijeg datuma)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Biker-Boy

Strom moze opusteno da trosi 4l/100km nekom normalnom voznjom(a merili su ljudi i manje), i za razliku od GSa ima ubrizgavanje.

Na jednoj voznji 4 KLE-a i 1 Strom, Strom je ubedljivo najmanje trosio i jedini nije morao da dosipa gorivo a vozac ga je cepao za sve pare toliko da je morao da nas ceka.

Prilicno sam siguran da bi ispravan Strom trosio manje u odnosu na GSa na istom tempu voznje.

 

@Banekocka

Ne pratim oglase pa ne znam kakva je ponuda. Jedno vreme se nekoliko SVa prodavalo na forumu. Za visinu i Stroma takodje ne mogu nista da ti kazem posto imam suprotan problem(192cm) ali ga neces naci za tih 2200e kolika ti je cena GSa. U principu nije ni GS los motor i ako ti odgovaraju njegove performanse mozes i njega da uzmes. Tih 2200e koliko traze za njega je po meni ok cena za prakticno nov, nevozen motor ako je zaista u dobrom stanju, a gume su potrosni materijal i njih ces lako promeniti. Ponavljam jedino sto me plasi jeste sto taj motor vazi za previse smiren motor, prakticno za pocetnike, te da bi posle Bandita mogao brzo da ti dosadi, a relativno je redak kod nas(bar taj noviji model) i ne znam kako bi isla kasnija prodaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja