Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Hvala na savetima.

Diverzija je interesantna ali morao bih da sednem, da vidim da li uopšte mogu da stanem. Ona je po cycle-ergo.com/ najmanja.

P.S. Meni definitivno i treba motor za matore prdonje :jee:

Kad sedneš videćeš da internet ipak nije realnost ;)

XJ 900 mnogo dobar motor koji je dosta podcenjen.

Ako ti treba motor za putovanje prelistaj malo ovaj i druge forume da pročitaš sa čim ljudi putuju to će ti dosta pomoći.

900 nema šta da se pokvari nema vode nema hladnjak termo prekidače i slične stvari koje godine jedu.Ima kardan što je velika prednost.Udoban lep položaj sedenja i slično.Za pare za koje se taj motor može kupiti ne može pola stroma ili novijeg transalpa čak i TDM-a 900

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Ja sada naginjem ka polovnom jer ne volim da se zadužujem ali me nervira to što niko ne može da kaže sa sigurnošću da li je motor dobro održavan i kupovina se svodi na sreću.

 

 

Evo ja imam polovan dobro odrzavan, drugi sam vlasnik, kupljen sa 7000 km, sad ima oko 23.000 km. 2008 godiste je motor u pitanju je Kawasaki Versys, ja sam vlasnik od 2010, prosle godine sam promenio toliko delova da ni sma ne znam sta sam uradio, secam se lanac, lancanici, nov akumulator itd. sve je radjeno kod Bokilica u Pazovi, pa mozes i njega da pitas sta misli o motoru. Ja sam 180 cm visok oko 95 kg, tako da verujem da ti motor ne bi bio mali.

Ako te interesuje saljem slike.

 

Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

 

Da dodam - ko god te savetuje da kupiš polovno vozilo a ti opušteno MOŽEŠ da kupiš novo, veruj mi da ti samo zavidi i ništa više...

Zaista ne znam  zašto misliš da svi (ili jedan dobar broj nas) razmišlja kao i ti?

Za (očigledno) razliku od tebe, meni materijalne stvari i nisu toliko bitne.

 

Kada bi me poznavao, razumeo bi koliko je ovo što si napisao daleko od moje filozofije života :) Uopšte ne mislim da svi razmišljaju (ili treba da razmišljaju) kao ja, a materijalne stvari su mi bitne samo u smislu očuvanja živaca i duševnog mira (da ne kažem da sam operisan od materijalnog) :) Zato sam namerno u svom postu i apostrofirao ono "MOŽEŠ" ;) ... Znači, možda je racionalno kupiti polovnog Golfa za 4000 evara i posećivati majstora na mesečnoj bazi za sitnice, pa kod preprodaje "izgubiti" par stotina evra, ali ja bih ipak radije kupio novu Dačiju za 8000 i izbegao majstore sledećih 5 godina i bolelo bi me dupe posle tih 5 godina da li sam i koliko "izgubio" jer jedino što po mom mišljenju stvarno nema cenu su vreme i živci - ako razumeš šta je pesnik 'teo da kaže...

 

Tek nakon mog posta kolega je objasnio da bi morao da uzme kredit ako bi se opredelio za nov motocikl... A to onda drastično menja celokupnu sliku... Onda tu nismo više u zoni  "opušteno MOŽEŠ". Ako treba da se zaduži, a posebno ako bi potencijalni kredit realno osećao na mesečnom nivou, onda naravno da ne savetujem tu opciju. Jer tu onda opet dolazimo do pitanja "očuvanja živaca i duševnog mira"...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Tako sam i ja to ukapirao.

Inače, auto sam odabrao nov (fiat linea) i jeftin naspram polovnog i premijum. Sit sam se navozao a servis viđam samo za redovno održavanje.

Kredit ne bi bio problem osim u mojoj glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

verujem da je kolega dobro odmerio sve mogucnosti sto se tice kupovine i da je zatvorio sve moguce konstrukcije. ako je vec novo u opciji, mislim da bi to bio dobar potez. zasto? istina je da nov motocikl gubi na vrednosti cim izadje iz salona, ali verujem da jako mali broj ljudi kupuje nov motor da bi ga sledece godine prodao (da se ogradim, bar u ovdasnjim uslovima). kupovinom novog motora mogu da se izbegnu neka neprijatna iznenadjenja , a verovatno ima i neku garanciju. jos jedan razlog je primedba samog pokretaca teme:

 

 

... Nov DL je oko 7000 i to mi deluje OK. Motori stari 10 godina su više od pola cene novog...

 

 

a ja verujem da je mnogo lakse prodati motor kao prvi vlasnik, sa originalnom kilometrazom, originalnim kljucevima i dobiti cak i malo vise novca od ostalih primeraka istog modela i godista. i opet biti na pola puta do novog motora.

ovo je samo moje vidjenje stvari, a na tebi je kolega da odlucis sta ti je ciniti. u svakom slucaju, za sta god da se odlucis neka te u zdravlju sluzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

Da li je 20 godina previše za motor?

 

 

Samo da dodam, 20godina je 20godina ali nije isto auto od 20god i motor...Kakve je primerke uvozio kolega Cafferacer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Hvala raps. Svakako da ne bih da prodajem nov motor, a nakon npr 10 godina vožnje svakako ne bih osećao gubitak prodajom. Pa navoza se čovek za deset godina. :)

 

@Golub Primetio sam da je skoro pa matematički duplo u odnosu na automobile. Možda zato što se vozi se pola sezone.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Prijatelju ako si kupio novu Lineu vodeci se logikom bolje novo jeftinije nego polovno ne vidim kakvu dilemu imas kada je motor u pitanju. Motor zbog kvara moze i glave da te kosta mnogo lakse nego auto ali to je ekstrem. Ima dobrih polovnih motora za koje moras da das i do 70% od cifre koju si naveo za stroma a i dalje moze nesto da crkne a da stari vlasnik zaista nije znao za to. Imas soluciju da juris preko test motore od pravnog lica sa povratom pdv-a pa da sam uvezes i da je jos u fabrickoj garanciji.

 

Jedini "problem" sa novim motorom je recimo da ti dosadi za god-dve ali koliko znam svi saloni sada prihvataju staro za novo ako je tvoje staro kupljeno kao novo u Srbiji.

 

20 god stari motor nemoj ni da gledas ako si vec u poziciji da uzimas nov. Ako se odlucis za polovan kupi onaj cija cena ti ostavlja minimum 1000 eur rezerve. Racunaj i za opremu za sebe bar 400-500 eur

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Vidiš, na takve kvarove nisam ni pomišljao. :staa2:

Teško da može da mi dosadi motor za godinu dve.

Od opreme imam sve osim čizama (a uskoro ću i njih). :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Moze da dosadi ne brini pogotovo ako si kupovao iskljucivo "razumom" pa uzeo nesto sto ti se bas i ne svidja. Motor treba da ti bude kao riba odnosno da kad ga vidis ne kazes "jeste ruzna al je dobra u dusi" ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Bila je neka akcija jesenas u Eurosumar-u za v strom 650 das pojma nemam koliko ucesca (cenim oko 3000) i imas ratu 130 eur na 3 god. Lupio sam za ucesce ali ih pozovi pa pitaj kako je bilo. Imas i u Horgosu dilera Suzukija koji je znao da ima nove motore koji su stajali po salonima god-dve. To isto je cesto bilo i kod Culeta u NS za Kawasaki. Imam godina koliko i ti cisto da znas da ne filozofiram sa 15 god i racunam da ako si vec sa zenom resio "problem" a nasao da ti v strom lezi kao budali samar nemas puno da filozofiras. Dve god garancije znaci mnogo a znaci i da si siguran od starta sta valja i ne valja na motoru. Ako nadjes polovan takav platices ga oko 6000 verovatno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Hvala dvins :takoje:

Ma nema na cemu svako ko sa 40+ kupuje motor ispunjava sebi neki stari san i nije u redu da pravis kompromis sa svojim snovima ako ne moras. Pusti price sta ce ti nov (neka se ne uvrede oni koji su ti dobronamerno savetovali) ako si cekao 20 god da ispunis sebi san ili zelju ispuni kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Kupi onaj kojim će ti srce biti puno...Dal je nov il polovan...al da je srce puno.

Suzi izbor na 2-3, vidi ako imaš izbor i da ih provozaš, i tako odluči.

Vremenom ćeš se verovatno zasititi, možda će ti se svideti nešto drugoili otrkriti neke mane, al bože moj, ništa nije idealno. A u krajnjem slučaju , nećete se venčati i decu radjati

 

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kupi onaj kojim će ti srce biti puno...Dal je nov il polovan...al da je srce puno.

Suzi izbor na 2-3, vidi ako imaš izbor i da ih provozaš, i tako odluči.

Vremenom ćeš se verovatno zasititi, možda će ti se svideti nešto drugoili otrkriti neke mane, al bože moj, ništa nije idealno. A u krajnjem slučaju , nećete se venčati i decu radjati

 

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока

E, ovo ti je najbolji savet! Samo lagano, a ne na prvu loptu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja