Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

 

Kupi onaj kojim će ti srce biti puno...Dal je nov il polovan...al da je srce puno.

Suzi izbor na 2-3, vidi ako imaš izbor i da ih provozaš, i tako odluči.

Vremenom ćeš se verovatno zasititi, možda će ti se svideti nešto drugoili otrkriti neke mane, al bože moj, ništa nije idealno. A u krajnjem slučaju , nećete se venčati i decu radjati

 

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока

E, ovo ti je najbolji savet! Samo lagano, a ne na prvu loptu!
Pa o tome pričam, posebno ako imaš pare u džepu onda laganica....dan,dva , nedelja...važno da si ti zadovaljan!

 

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Samo nemoj kao IceBet, pa da otvaraš temu "šta mi je ovo trebalo", ili "pošta konopče" :lol:

IceBet, ne zameri, samo se šalim!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Samo nemoj kao IceBet, pa da otvaraš temu "šta mi je ovo trebalo", ili "pošta konopče" :lol:

IceBet, ne zameri, samo se šalim!

Ne zameram,al ipak je razlika ja sam imao budzet 500e,i to sam suvu drenovinu cedio,a hteo Hondu.Al barem sam postao plastican primer i upozorenje tako da neka korist i od mene na ovom forumu☺
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

E, burazeru... Tek ćeš ti da vidiš, a i da se naslušaš tužnih priča oko razloga prodaje motora :lol: 

Samo pogledaj avatar IceBeta i sve će ti biti jasno.  :lol: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Razlog prodaje: "Odlazak u inostranstvo" :D :D :D Taj razlog mi je uvek bio ubedljivo najjači... Zadnji put kad mi je jedan lik rekao da mu je razlog prodaje "odlazak u inostranstvo" pitao sam ga "Brate, a gde ideš - do Bosne da natočiš gorivo ili...?!?" :D :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Razlog prodaje: "Odlazak u inostranstvo" :D :D :D Taj razlog mi je uvek bio ubedljivo najjači... Zadnji put kad mi je jedan lik rekao da mu je razlog prodaje "odlazak u inostranstvo" pitao sam ga "Brate, a gde ideš - do Bosne da natočiš gorivo ili...?!?" :D :D :D

Dobio sam bebu, nemam vremena za vožnju :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ili "sredjivao sam ga za sebe" sa varijacijama sad zelim drugi model,dosadilo mi itd.Sredjivao za sebe a oce drugi il nece uopste,mislim stvarno:)

I ne moras mnogo u mehaniku da se razumes,vidis da laze cim mu se usne michu,odvajaju jedna od druge pogotovo ako je to mnogo ucestalo :lol3:

Jos ako izvali da se ne razumes,onda im proradi i desna hemisfera mozga totalno preuzme funkciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

To kad napisu razlog prodaje me najvise nervira koga zabole zasto neko prodaje nesto ako mi se svidja kupicu necu sigurno da kupim iz sazaljenja.

A skoro svaki oglas je takav. Sto lepo ne napisu masina riknjava od motora nema go k....rac xaxaxaxax :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Nemojte generalizovati bas toliko. Ja sam motor kupio od lika koji je rekao da je razlog prodaje "ne treba mi vise, imam troje dece sad vec, treba da prosirim kucu". Motor utegnut maksimalno, sredjen kao bombona. Ima i postenih prodavaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ma nedavno sam otvorio temu upravo sa tim "razlozima prodaje". Sa druge strane takodje mi je nejasno kada neki kupac preko telefona pita u kakvom je stanju motor, sto ga prodajes itd. Pa ako je lazov sigurno ti nece reci druze motor je krs kojeg zelim da se resim i uvalim nekom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

mali off, prica drugara iz italije, kada je kupovao auto. nasao na placu auto koji mu se svidja a prodavac kada je video da je zagrejan kaze: "ne znam da li bih smeo ovo da vam kazem, ali auto je od lokalnog popa koji ga je koristio samo kada je isao da posecuje prostitutke u okolini."

a sad vidite gde je svet a gde smo mi :)

 

izvinjavam se za off, necu vise

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ma nedavno sam otvorio temu upravo sa tim "razlozima prodaje". Sa druge strane takodje mi je nejasno kada neki kupac preko telefona pita u kakvom je stanju motor, sto ga prodajes itd. Pa ako je lazov sigurno ti nece reci druze motor je krs kojeg zelim da se resim i uvalim nekom.

E, druže moj, znaš li da je izraelska služba bezbednosti na aerodromima najefikasnija (u odnosu na druge koji se oslanjaju na skenere, detektorei sl), upravo zbog tih "glupih" pitanja, tipa, ko vam je pakovao kofere, gde idete, kod koga, koji su razlozi putovanja i sl. Mnogo se može zaključiti na osnovu reakcija i odgovora.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Ma nedavno sam otvorio temu upravo sa tim "razlozima prodaje". Sa druge strane takodje mi je nejasno kada neki kupac preko telefona pita u kakvom je stanju motor, sto ga prodajes itd. Pa ako je lazov sigurno ti nece reci druze motor je krs kojeg zelim da se resim i uvalim nekom.

To je meni sasvim normalno da kad kupujes motor ili auto prvo pitas u kakvom je stanju limarija kao i masina. Cesto se i putem razgovora provali ako neko folira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

alumiroi:

ovi savjeti i iskustva preko interneta su jako korisna ali ne smiju biti presudna. Obilaziš li mjesta gdje se motoristi okupljaju, moto susrete, neka tematska druženja motorista pa i 

moto salone, što da ne?

Uživo vidjeti motor je neuporedivo  sa kojekakvim konfiguratorima koji ti preporučuju model ili tip motora. Većina naših savjeta je dobronamjerna ali mi se ne poznajemo i niko ne zna tvoje navike, ambicije, želje itd, tako da sve savjete prihvati polovično. Tvoja treba da je konačna.

I kad počneš da voziš motor, budi spreman na mogućnost da ti se sadašnji ukus i želje mogu drastično promijeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Prijatelju kupi novo kad već možeš..Meni je želja u životu da uđem u salon sjednem na motor, kažem onom u kravati da spremi papire i da mu skinem one folije sa sjedista :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupovao i nov i polovan motor pa da kažem koju.

 

Taj osećaj kupio sam novo i otpakovao sam ga iz najlona(ovaj je imao svuda i preko migavaca pa sam ta čuda skidao ko zna koliko) je precenjen.

Nije ti to prva devojka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Hvala puno svima na savetima, baš mi je pomoglo da razrešim čvor u glavi. Upravo sam dogovorio kupovinu Varadera. Veći je, jači i stariji nego što sam mislio ali motor izgleda potpuno ok.

Sledeće nedelje bi trebali da završimo kupoprodaju. Javljam ako bude sve ok.

Veliko hvala svima još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Svaka cast svima koji preko telefona provale lazova ja eto ne umem. Ne mislim na bolide nego na zaista veste lazove. A kad odem da pogledam onda me prica nesto i ne zanima imam oci pa cu sam da gledam. Evo mene kad je zvao lik na oglas posle uobicajnih pitanja kaze a jel sve ispravno i ja mu odgovorim da sto se mene tice jeste i vozim ga svaki dan a da li ima nesto a da ja ne primecujem pojma nemam.

 

Ovo sam rekao jer mi je pre toga neki strucnjak koji je gledao motor rekao cini mi se da se cuje lanac bregaste ili koji vec k..c pojma nemam ne razumem se u mehaniku. To je bilo pre vise od god dana i ja se i dalje vozim a preko zime je motor bio u servisu i rekao sam majstoru sve pregledaj na sta sam posle od majstora dobio odgovor nemoj ni da prodajes u super stanju je.

 

Jbg i sad je drugar sa foruma hteo da kupi moj motor i nisam ga prodao a isto sam mu rekao da ja ne znam za neke mane a to ne znaci da ih nema. Da znam za mane ne bih ga vozio po stazi sigurno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

A možda i radi.

To je kao ona mačka u sanduku za koju se može smatrati da je u isto vreme i živa i mrtva... jer ne znamo, ne zna niko...

 

 

A kad kupac "dijagnosticira" debeo kvar u mašini samo fora da obori cenu, da te "usreći i reši bede".

Ja cu sledeci put ovako da obaram cenu:"Daj da ti sklanjam to iz dvorista,da ti ga deda ne zakachi s' traktor".Eto jedne ideje:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja