Jump to content

Moto Zajednica

DSLR Fotoaparat

Recommended Posts

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovako, kupio bih DSLR fotoaparat a pošto sam nov u tom svetu, treba mi pomoć/savet.

Mislio sam da uzmem nešto iz trocifrene Canon ponude, a možda i cvocifrene ako postoji neka vidljiva prednost.

Pre sam razmišljao između 600d i 60d ali se nisam tad odlučio za kupovinu, a koliko vidim prilično je sad drugačije(i u vezi cene)

 

Znam za Canon vs Nikon sektašenje, ali meni to ništa ne znači, tako da ako u toj klasi postoji nešto bolje za iste pare iz Nikon ponude naravno da ću da razmotrim.

 

Na početku bih fotografisao sa kit objektivom, pa bi kupio i jedan širokougaoni i neki telefoto pošto volim da fotografišem napolju i iz vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pa 60D ti je sad dobra kupovina...Sve zavisi od tvojih potreba...video...Mislim da znas da kod Canona sto manje brojeva to su tela "jaca" tako da cetvorocifrena ne verujem da imaju neku prednost nad trocifrenim ukoliko poredis modele koji su vrsnjaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Druže ja bih ti savetovao 650D ili 700D, ako možeš da ga nadješ sa 18-135 u kompletu...pun pogodak, za amatera je vrh.

 

Ja sam ga imao pa prodao (650D), pokajao sam se više puta, pre njega sam imao 600D, a posle 60D.

 

jednostavan je za korišćenje, ima touchscreen, što ti pomaže pri odabiru fokusa, meni je to jako značilo, kao amateru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad vidim da je greška u pisanju

između trocifrenog i dvocifrenog

 

Zlacjani, koja ti je bila razlika između 600 i 60? Mislim na amaterskom nivou ima li neke prednosti

 

I za Canon i za Nikon mogu da dođem do očuvanih polovnih objektiva iz Grčke, ali hoću prvo da vidim šta meni zapravo treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Uglavnom napolju i pri dobrom svetlu

Dosta će se koristiti za fotografisanje iz vazduha.

 

Jedino što je zeznuto je što će mi trebati ponekad za objekte koji se relativno brzo kreću a nisu baš blizu(200-300 m)

 

Sad, znam da ne može devojka za sve ali valjalo bi da sa nekim širim objektivom može da pokrije i ovo obično amatersko škljocanje-zezanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Uzecu neki tele objektiv od prijatelja iz Grčke, koji fotografišu avione na aeromitinzima. Uglavnom prelaze na bolju opremu pa im krop objektivi ne trebaju.

 

Ali dilema mi je oko tela.

Mislim hoću dobro telo da ga ne menjam skoro, ali nisam baš spreman da dam 1000€ + na to.

Hoću na početku da se igram malo i istražujem, a da mogu posle da nadogradim kako budem sticao iskustvo.

 

Već 10 god koristim aparat sa punim manualnim podešavanima ali to je smešno u odnosu na ovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Sad vidim da je greška u pisanju

između trocifrenog i dvocifrenog

 

Zlacjani, koja ti je bila razlika između 600 i 60? Mislim na amaterskom nivou ima li neke prednosti

 

I za Canon i za Nikon mogu da dođem do očuvanih polovnih objektiva iz Grčke, ali hoću prvo da vidim šta meni zapravo treba

Pa u principu meni i nije neka velika razlika, samo sam 650-tkom bio oduševljen tim touchscreen-om, izmedju 600 i 60D je po meni jedina primetna razlika u kvalitetu kućišta...mada sam ja totalni laik/amater. skontao sam da mi podešavalje aparata uopšte ne treba, jer ne znam da podesim aparat, tj. ne mogu da procenim uslove za dobru fotku.

 

Drugar koji se bavi fotografijom me napaljivao da kupujem aparat po aparat, ja ga koristim par dana pa prodam, pa jad ponovo da probam...i tako, sad slikam telefonom   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja