Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tt 600r

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda africa twin rd07

Drugari jel moze mala pomoc? Od skoro sam vlasnik yamahe tt 600r 2002 god.i zanima me da li dobijam nesto ako mu stavim iridijumske svecice a ne obicne koje imam sada?

 

 

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Мирнији рад мотора нарочито на леру, лакше пали,  и миран си много времена по том питању !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i

Za taj tip agregata se ne dobija nista, osim bacanja novca i vecih sansi da pre umre svecica zbog neodgovarajuce smese, varnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Za taj tip agrgata se ne dobija nista, osim bacanja novca i vecih sansi da pre umre svecica zbog neodgovarajuce smese, varnice...

+ radne temperature ( vazdusnjak kome je radna temp. oko 120 stepeni )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Za taj tip agregata se ne dobija nista, osim bacanja novca i vecih sansi da pre umre svecica zbog neodgovarajuce smese, varnice...

Iridijumska svecica nije bacanje novca...ja sam imao Teneru i na nju sam stavio iridium svecicu. Sa njom sam dobio lakse paljenje, pogotovo u zimskim danima. Sa njom sam presao oko 20000 km i jos uvek radi kod novog vlasnika...

Ne bih rekao da mi se nije isplatilo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nije bitno iskustvo, bitno je sta veli serviser !!!  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :lol3:

 

Mnogo je bitno kako pali motor, narocito kada nema anlaser !!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja imam poverenja u mog servisera  :takoje: a inace imam i losa iskustva sa IR svecicom i Xt om. ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Ajd i ja da se ubacim...skinuo tu iridijumsku svecu sa Canyona i namontirao obicno NGK i meni to isto.. cak sta vise imam osecaj da mi lepse radi sa obicnom, da li je dotrajala ta stara ili sta vec, ja tu ne vidim nista pozitivno na jednom cilindru!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i

Ajd i ja da se ubacim...skinuo tu iridijumsku svecu sa Canyona i namontirao obicno NGK i meni to isto.. cak sta vise imam osecaj da mi lepse radi sa obicnom, da li je dotrajala ta stara ili sta vec, ja tu ne vidim nista pozitivno na jednom cilindru!  ;)

Ali @Srbac kaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Za taj tip agregata se ne dobija nista, osim bacanja novca i vecih sansi da pre umre svecica zbog neodgovarajuce smese, varnice...

Iridijumska svecica nije bacanje novca...ja sam imao Teneru i na nju sam stavio iridium svecicu. Sa njom sam dobio lakse paljenje, pogotovo u zimskim danima. Sa njom sam presao oko 20000 km i jos uvek radi kod novog vlasnika...

Ne bih rekao da mi se nije isplatilo...

 

 

Na Teneri i obična NGK pređe barem 20.000 km, barem meni, i puno više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Radna temperatura motora sa vodenim ili vazdusnim hladjenjem je skoro ista. Temperatura klipa je od 200 do 250 c . Svecica je uvek tu gde se pali... Ono sto mi vidimo je temperatura rashladne tecnosti koja cirkulise. 

Verovatno ima razlog zasto je iridijumska svecica 2000 din a obicna 400   :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Radna temperatura motora sa vodenim ili vazdusnim hladjenjem je skoro ista. Temperatura klipa je od 200 do 250 c . Svecica je uvek tu gde se pali... Ono sto mi vidimo je temperatura rashladne tecnosti koja cirkulise.

Verovatno ima razlog zasto je iridijumska svecica 2000 din a obicna 400 :)

To i ja mislim...ne bi iridijumska bila toliko puta skuplja da nema razlike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Drugari, kolega skoro uzeo TT600 i trenutno ima problema sa paljenjem hladnog motora, dakle motor puca na auspuh, trazi mnogo kurblanja, a nekada je guranje jedini nacin. Kada jednom upali, posle pali lagano iz prve i radi najnormalnije. Moj savet mu je bio da proveri svecicu, medjutim on me ubedjuje da nije do toga. Da li sam u pravu ili ne i sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
14 hours ago, Nidža016 said:

Drugari, kolega skoro uzeo TT600 i trenutno ima problema sa paljenjem hladnog motora, dakle motor puca na auspuh, trazi mnogo kurblanja, a nekada je guranje jedini nacin. Kada jednom upali, posle pali lagano iz prve i radi najnormalnije. Moj savet mu je bio da proveri svecicu, medjutim on me ubedjuje da nije do toga. Da li sam u pravu ili ne i sta bi moglo da bude?

Vozim TTR600  tri godine. Sto duze stoji trazi vise kurblanja. Objasnjenje je da izlapi gorivo iz karburatora. Kad me mrzi da kurblam ,spustim ga na zemlju da prelije i onda palim.

Moze na pilotu podici nivo goriva pa kad upali vrati.

Mrzim kurblu. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)
On 6/26/2017 at 8:39 PM, Nidža016 said:

Drugari, kolega skoro uzeo TT600 i trenutno ima problema sa paljenjem hladnog motora, dakle motor puca na auspuh, trazi mnogo kurblanja, a nekada je guranje jedini nacin. Kada jednom upali, posle pali lagano iz prve i radi najnormalnije. Moj savet mu je bio da proveri svecicu, medjutim on me ubedjuje da nije do toga. Da li sam u pravu ili ne i sta bi moglo da bude?

do smjese goriva i vazduha tj. do karburatora, a neka proba kad je hladan da povuce cok do kraja spusti lagano kurblu  dva tri puta i onda sastavi jednom momacki bez gasa i sa povucenim cokom.. ne znam kako mozete upaliti na guranje ja svog nisam mogao nikako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Guramo ga nas trojica dok on skače po njemu sa svojih 120kg :D Bio sam ubeđen da je nešto oko struje, hvala vam na odgovorima, videću koliko mogu da mu pomognem.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Jedino moze da bude da nije ufazen ako je rastavljan, ili neki dio na struji nije original, ako je prvi model tt 59x struja je ko u tomosa prosta...zivotinja od motora :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

imam i ja problem s paljenjem...naime hladan i vruc pali odlicno ( hladan pod sauh i bukvalno na prvu ) ali kad se vozi pa odstoji neko vreme,tipa 2-3 sata onda trazi dosta kurblanja,nit je hladan nit vruc,sta li mu se desava ? e da,isto kad ga upalim hladnog,ako vratim sauh bez dodavanja gasa ugasi se,mora da se varka na gasu...i imam pitanje oko prenosa,tj lanca i lancanika...jel kratio neko prenos posto je fabricki cini mi se 15/44 pa mi nije nesto specijalno agresivan,tacnije nece se u drugoj dignut na gas...drugar na Xr 600 ima 14/48 odnos i izuzetno povlaci,osecaj je kao da Xr ima 10 konja vise...ako je neko skracivao prenos na TTR i na koliko je skracivao i kakvi su rezultati bili nek mi javi na PP..posto ne bi sad da skratim nesto nenormalno mnogo da posle nece da ide ni 120kmh lupam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja