Jump to content

Moto Zajednica

Zeleni karton za motorcikl na prikolici u tranzitu?

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Savan ipak nije imao zelenu verziju zelenog kartona :) Zato bi i U Srbiji mogao imati problema pri svakoj kontroli s. policije...

U Srbiji mi ne treba uopšte ZK.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Jelena, zašto se ljutiš? Sama si rekla da treba da se vadi zeleni karton i za neregistrovan motor na šta su ostali primetili da je to nemoguće.

Nije lepo da kad nisi u pravu i upadneš u ćorsokak da potežeš to što si žensko i tako se vadiš. Diskredituje te u razgovoru

 

 

Izvini o čemu ti pričaš? Kad sam to rekla i gde? Citiraj, slobodno.

 

"Diskredituje me u razgovoru" ?!   Bože, bože...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Jelena malo si drcna

Pisem iz svog iskustva jer sam bar 4 motora uvezao na prikolici ili kombiju i bar 5x vozio enduro motore na voznje po okruzenju i nisam nista slagao i nikoga uvrijedio. Svako nek radi kako zna ili misli da zna. Uzdravlje i uzivaj

 

Ko si ti da me javno prozivaš  i iznosiš ovakve kometare? 

 

Koje je tvoje iskustvo tačno i kad sam se ja tebi obratila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

I još evo nešto za autora teme, pošto sam ovde potpuno zalutala..

 

Prvo, druže ti si napisao da ideš sa porodicom, dakle, ženom i decom u Grčku na more, plaćaš zeleni karton za auto i prikolicu, i zbog 2 hiljade dinara rizikovaćeš da te neko na granici vrati jer nemaš zeleni karton za motor?

 

Otvorio si temu  sa najboljom namerom da saznaš da li da "pucaš" 2 soma za zeleni karton i na 3 strane ti niko nije odgovrio konkretno da iz sopstvenog iskustva: vožnje registrovanog motora na prikolici prilikom ulaska u Makedoniju treba ili ne zeleni karton?!

 Nisi dodbio odgovor, ali si zaključio da nećeš uzeti ZK i da zbog 2 hiljade dinara rizikuješ maltret svoje porodice?

 

Ajde baš javi kad se vratiš šta kažu na granici... Da bi drugi znali, mene ne zanima, ja znam sta treba.

 

Srećan put i lep odmor.

 

Pozdrav svima iz  teme... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Na teritoriji Republike Srbije medjunarodna vozacka dozvola ne vazi za drzavljane iste,sto je ogromna glupost jer se izdaje iskljucivo uz vazecu domacu dozvolu i to na period od tri godine i ako ne postoji zabrana upravljanja za kategoriju vozila za koju se izdaje.
Mene zanima sledeca zamisljena situacija:prikolica od cca.1000e sa ZK,na njoj motor od 15000eu Makedoniji ili Bosni bez ZK,nedaj boze udes,totalna steta,sta mislite da li ce osiguranje od prikolice da isplati stetu za motor?Nista zlonamerno samo pitam jer nisam bas upucen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja kad sam printao, sad u maju, na sajtu osiguranja ima lista zemalja koji zahtijevaju info iskljucivo na zelenom papiru.

Pise nesto kao "Print na bijelom papiru je dovoljan, ali ima par drzava gdje insistiraju da papir bude zelene boje". :lud:

Medju tim (rijetkim) vukojebinama su BiH i Makedonija.

Nasao sam u paintu najblizu zelenu nijansu i stavio kao pozadinu, pa isprintao.

U BiH radi. U MK nisam isao.

Steta tonera, ali sto se mora nije tesko, jbga. :lud:

 

Znaci :lud: :lud: :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Mene zanima sledeca zamisljena situacija:prikolica od cca.1000e sa ZK,na njoj motor od 15000eu Makedoniji ili Bosni bez ZK,nedaj boze udes,totalna steta,sta mislite da li ce osiguranje od prikolice da isplati stetu za motor?Nista zlonamerno samo pitam jer nisam bas upucen

 

Pa zavisi od osiguranja. Procitas u polisi sta je sve pokriveno. Ako se zabijes u drvo, cijenim da ti treba kasko, da bi dobio bilo sta.

Ako je neko treci kriv, njegovo osiguranje placa sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

 

...

Mene zanima sledeca zamisljena situacija:prikolica od cca.1000e sa ZK,na njoj motor od 15000eu Makedoniji ili Bosni bez ZK,nedaj boze udes,totalna steta,sta mislite da li ce osiguranje od prikolice da isplati stetu za motor?Nista zlonamerno samo pitam jer nisam bas upucen

Pa zavisi od osiguranja. Procitas u polisi sta je sve pokriveno. Ako se zabijes u drvo, cijenim da ti treba kasko, da bi dobio bilo sta.

Ako je neko treci kriv, njegovo osiguranje placa sve.

Lepo ti je Mile odgovorio a ne moras da citas postedecu te toga ;) zeleni karton je isto sto i obavezno osiguranje odnosno pokriva stetu nacinjenu iskljucivo ka trecem licu. Kasko za motor u Srbiji mozes da izvadis samo ponegde i to samo za stetu a ne i u slucaju kradje i to je osnovni razlog zasto u Srbiji ne mozes da kupis motor na lizing.

 

Ovim bi zaista trebalo da se pozabave razne asocijacije i zajednice jer mislim da ne postoji ni jedna normalna zemlja u kojoj ne mozes kasko da osiguras motor.

 

P.S. ne mislim da smo normalna zemlja ali oni koji nas vode tvrde da jesmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

...

Mene zanima sledeca zamisljena situacija:prikolica od cca.1000e sa ZK,na njoj motor od 15000eu Makedoniji ili Bosni bez ZK,nedaj boze udes,totalna steta,sta mislite da li ce osiguranje od prikolice da isplati stetu za motor?Nista zlonamerno samo pitam jer nisam bas upucen

Pa zavisi od osiguranja. Procitas u polisi sta je sve pokriveno. Ako se zabijes u drvo, cijenim da ti treba kasko, da bi dobio bilo sta.

Ako je neko treci kriv, njegovo osiguranje placa sve.

Lepo ti je Mile odgovorio a ne moras da citas postedecu te toga ;) zeleni karton je isto sto i obavezno osiguranje odnosno pokriva stetu nacinjenu iskljucivo ka trecem licu. Kasko za motor u Srbiji mozes da izvadis samo ponegde i to samo za stetu a ne i u slucaju kradje i to je osnovni razlog zasto u Srbiji ne mozes da kupis motor na lizing.

 

Ovim bi zaista trebalo da se pozabave razne asocijacije i zajednice jer mislim da ne postoji ni jedna normalna zemlja u kojoj ne mozes kasko da osiguras motor.

 

P.S. ne mislim da smo normalna zemlja ali oni koji nas vode tvrde da jesmo

 

Druže grešiš.....zeleni karton NIJE OSIGURANJE I NE POKRIVA NIKAKVU ŠTETU.Kupovinom zelenog kartona si kupio samo posredništvo neke organizacije koje priznaju obe države i ništa više......štetu pokriva isključivo tvoja osiguravajuča kuča ili osiguravajuča kuča počinitelja. Pričam iz vlastitog iskustva i ne napamet. Zeleni karton je čista potpuno nepotrebna pljačka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ivice  raspitaj se ,kako osiguranja pokrivaju stetu. Tvoje osiguranje tebi nece pokriti stetu ukoliko si kriv za istu. Osim ako nemas kasko, a mislim da ga za motor niko nema, a tek za prikolicu. Ukoliko se desi udes bilo gde, sud odlucuje o krivici izazivanja udesa, pa shodno toj presudi osiguranje osudjenog krivca treba da isplati svu stetu nastalu tim udesom. Svoju stetu, koja je nastala tvojom krivicom,  sa obaveznim osiguranjem, placas sam..

Osiguranje prikolice pokriva stetu koju je nacinila prikolica ukoliko je vozac koji je upravljao prikolicom kriv za  to. Pod tim se podrazumeva i steta nacinjena teretom te prikolice...

 

Jelena, za drzave kao sto je Makedonija nikad nisi siguran kako ces proci na granici. Mozda covek prodje bez problema, mozda sa problemom u ovom slucaju.

Naravno da treba da javi kako je proslo, ali to ne garantuje nekom drugom da ce isto tako proci..

Po zakonu nisi nasla da u ovom slucaju vozilo mora biti sa zk ukoliko se prevozi na prikolici, to je najbitnije.

Ja bih radio po zakonu, kao sto sam vec rekao, a gospodin moze da izvadi zk za teret na prikolici ako zeli. Moze da plati tranzitno granicno osiguranje, moze da obidje mk...

Uostalom najsigurnije je da pozove Makedonske granicne vlasti i priupita za konkretni slucaj. Zapise ime sa kim je pricao i pozove se na to , ako dodje do problema.

Pa cak ni to ne garantuje sigurnost prolaska bez problema jer su to indijanci..

 

Ja recimo posedujem atv vozilo , koje iskljucivo koristim za off road, i kao takvo mi ne pada na pamet da ga registrujem. Zato ga do odredista uvek prevozim na prikolici.. Zato sluzi prikolica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

 

Savan ipak nije imao zelenu verziju zelenog kartona :) Zato bi i U Srbiji mogao imati problema pri svakoj kontroli s. policije...

U Srbiji mi ne treba uopšte ZK.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Nisam znao da u srb vise ne treba za nl tablice zeleni karton, ja sam ih se nastampao kad su odcrtali x ,koji je stajao prvo preko yu oznake na zk, a posle preko srb.

Nisam vec dugo u nl , odlucio sam da se vratim jos 2006.

Sta ti traze sad  saobracajci u srb kada te zaustave sa nl tablicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

 

 

 

...

Mene zanima sledeca zamisljena situacija:prikolica od cca.1000e sa ZK,na njoj motor od 15000eu Makedoniji ili Bosni bez ZK,nedaj boze udes,totalna steta,sta mislite da li ce osiguranje od prikolice da isplati stetu za motor?Nista zlonamerno samo pitam jer nisam bas upucen

Pa zavisi od osiguranja. Procitas u polisi sta je sve pokriveno. Ako se zabijes u drvo, cijenim da ti treba kasko, da bi dobio bilo sta.

Ako je neko treci kriv, njegovo osiguranje placa sve.

Lepo ti je Mile odgovorio a ne moras da citas postedecu te toga ;) zeleni karton je isto sto i obavezno osiguranje odnosno pokriva stetu nacinjenu iskljucivo ka trecem licu. Kasko za motor u Srbiji mozes da izvadis samo ponegde i to samo za stetu a ne i u slucaju kradje i to je osnovni razlog zasto u Srbiji ne mozes da kupis motor na lizing.

 

Ovim bi zaista trebalo da se pozabave razne asocijacije i zajednice jer mislim da ne postoji ni jedna normalna zemlja u kojoj ne mozes kasko da osiguras motor.

 

P.S. ne mislim da smo normalna zemlja ali oni koji nas vode tvrde da jesmo

 

Druže grešiš.....zeleni karton NIJE OSIGURANJE I NE POKRIVA NIKAKVU ŠTETU.Kupovinom zelenog kartona si kupio samo posredništvo neke organizacije koje priznaju obe države i ništa više......štetu pokriva isključivo tvoja osiguravajuča kuča ili osiguravajuča kuča počinitelja. Pričam iz vlastitog iskustva i ne napamet. Zeleni karton je čista potpuno nepotrebna pljačka.

 

Ok nisam se dobro odrazio nije osiguranje nego recimo potvrda da imas nacionalno osiguranje. 90-tih si mogao da kupis zeleni karton bilo kog osiguranja ne vezano za to koje osnovno osiguranje imas a sada moras da kupis zeleni karton one kuce kod koje si i zakljucio polisu obaveznog osiguranja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Strider, evo ti jedna iz prve ruke. Idi na prelaz Prohor Pcinjski ili odmah ili ako ti budi trazili kazes da ides do Vranja do svoje os. kuce da uzmes zeleni karton i odes na Prohor Pcinjski gde te niko nista ne pita. Ja tako par puta uradio za razne stvari tipa tehnicku opremu (moju) koju su hteli da carine, neprijavljeno boraviste, 6 litara rakije u gepeku, itd. Provozam se po lepoj prirodi i zavrsim posao. Na Tabanovcima su mahom siptari a ne makedonci i vole da nas jebavaju vise nego leba da jedu

Hvala bocca, kao opcija je skroz u redu ali zahteva od mene da se prebacim u "mod muljanja" što jednostavno ne volim a i idem na odmor, ne bih da razmišljam...

 

Zvao sam danas AMSS i dobio odgovor da je potreban zeleni karton i za motorcikl na prikolici!

 

Zato sam danas definitivno prelomio: odoh preko Bugarske, i mirna Bačka.

 

Odista se zahvaljujem svima na trudu i odgovorima, nisam očekivao da bi ova tema (koja čak i nije tema već prosto pitanje) mogla doći makar i do druge stranice, ali eto još jedne potvrde koliko živimo u mraku birokratije i koliko je teško kretati se u šumi neinformisanosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

 

Strider, evo ti jedna iz prve ruke. Idi na prelaz Prohor Pcinjski ili odmah ili ako ti budi trazili kazes da ides do Vranja do svoje os. kuce da uzmes zeleni karton i odes na Prohor Pcinjski gde te niko nista ne pita. Ja tako par puta uradio za razne stvari tipa tehnicku opremu (moju) koju su hteli da carine, neprijavljeno boraviste, 6 litara rakije u gepeku, itd. Provozam se po lepoj prirodi i zavrsim posao. Na Tabanovcima su mahom siptari a ne makedonci i vole da nas jebavaju vise nego leba da jedu

Hvala bocca, kao opcija je skroz u redu ali zahteva od mene da se prebacim u "mod muljanja" što jednostavno ne volim a i idem na odmor, ne bih da razmišljam...

 

Zvao sam danas AMSS i dobio odgovor da je potreban zeleni karton i za motorcikl na prikolici!

 

Zato sam danas definitivno prelomio: odoh preko Bugarske, i mirna Bačka.

 

Odista se zahvaljujem svima na trudu i odgovorima, nisam očekivao da bi ova tema (koja čak i nije tema već prosto pitanje) mogla doći makar i do druge stranice, ali eto još jedne potvrde koliko živimo u mraku birokratije i koliko je teško kretati se u šumi neinformisanosti.

 

AMSS po pravilu za sve kaze da je potrebno. Ne kazem da nije zaista ali ne njih se nemoj oslanjati. Nije los predlog da pozoves Makedonsku carinu i da njih pitas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

 

 

Ok nisam se dobro odrazio nije osiguranje nego recimo potvrda da imas nacionalno osiguranje. 90-tih si mogao da kupis zeleni karton bilo kog osiguranja ne vezano za to koje osnovno osiguranje imas a sada moras da kupis zeleni karton one kuce kod koje si i zakljucio polisu obaveznog osiguranja. 

 

 

Ovo je sustina ovog paradoxa, ta tzv. "popularna imena" kompleksnih (cesto finansijskih) produkata.

"Zeleni karton" (1) je iz "naroda izrastao" termin za potvrdu da je auto osiguran van maticne drzave, na kojoj su oznacene teritorije koje maticno osiguranje pokriva.

 

Ukoliko zelite putovati u neku tunguziju koju vase maticno osiguranje ne pokriva, onda se moze kupiti posebno (cesto privremeno) osiguranje koje vazi samo

u toj zemlji za vase vozilo. Uz to osiguranje se takodje dobija gore navedena potvrda zelene boje, na kojoj je cesto samo ta jedna zemlja pokrivena, dakle "zeleni karton 2".

 

Ukoliko se dakle radi o opciji 1, onda to naravno ne smije da kosta skuplje od papira i tonera za printer, dok je opcija 2, ustvari posebno osiguranje za koju valja platiti premiju,

a koje je uglavnom skuplje, jer nije bez razloga ta tunguzija izbacena iz standardnog paketa.

 

E sad se nazire polako svjetlo na kraju tunela, posto je Srbija nekad bila ta tunguzija i narod se navikao, pa sto da se ne uzme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

evo nasao sam ove brojeve ako zelis da se bavis time:

 

Granični prelazi za drumski saobraćaj između Srbije i Makedonije:
- Granični prelaz Preševo/Tabanovce:
Preševo – granična policija: tel. +38117/7666-001, +38117/7666-002
Tabanovce- granična policija: tel. +38931/416-244
Tabanovce – carina: tel. +38931/467-610
- Granični prelaz Prohor Pčinjski/Pelince:
Pelince – granična policija: tel. +38931-800-000
- Granični prelaz Globočnica/Jažince– u delu prema KIM:
Jažince – granična policija: tel. +38944/363-092
- Granični prelaz Djeneral Janković-Dolno Blace – u delu prema KIM:
Dolno Blace – granična policija: tel. +3892/321-4018

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

 

 

 

 

Ok nisam se dobro odrazio nije osiguranje nego recimo potvrda da imas nacionalno osiguranje. 90-tih si mogao da kupis zeleni karton bilo kog osiguranja ne vezano za to koje osnovno osiguranje imas a sada moras da kupis zeleni karton one kuce kod koje si i zakljucio polisu obaveznog osiguranja. 

 

 

Ovo je sustina ovog paradoxa, ta tzv. "popularna imena" kompleksnih (cesto finansijskih) produkata.

"Zeleni karton" (1) je iz "naroda izrastao" termin za potvrdu da je auto osiguran van maticne drzave, na kojoj su oznacene teritorije koje maticno osiguranje pokriva.

 

Ukoliko zelite putovati u neku tunguziju koju vase maticno osiguranje ne pokriva, onda se moze kupiti posebno (cesto privremeno) osiguranje koje vazi samo

u toj zemlji za vase vozilo. Uz to osiguranje se takodje dobija gore navedena potvrda zelene boje, na kojoj je cesto samo ta jedna zemlja pokrivena, dakle "zeleni karton 2".

 

Ukoliko se dakle radi o opciji 1, onda to naravno ne smije da kosta skuplje od papira i tonera za printer, dok je opcija 2, ustvari posebno osiguranje za koju valja platiti premiju,

a koje je uglavnom skuplje, jer nije bez razloga ta tunguzija izbacena iz standardnog paketa.

 

E sad se nazire polako svjetlo na kraju tunela, posto je Srbija nekad bila ta tunguzija i narod se navikao, pa sto da se ne uzme....

 

Mislim da je Mile u pravu jer ako se dobro secam prica 90-tih je bila da se kupovinom zelenog kartona novac sliva u poseban fond koji sluzi za obestecenje za nezgodu izazvanu u inostranstvu. U tom slucaju kao sto Mile rece ukoliko se isplacuje iz fonda maticnog osiguranja papir ne bi smeo da kosta nista. Znaci ako u Bugarskoj izazovem udes moje osiguranje ima para od onih sto sam redovno platio a ako u Makedoniji izazovem udes onda nemaju dovoljno para?

 

Ovo cak nije ni retoricko pitanje nego sam besan na niz idiotluka koje nam naturaju sa svih strana pa jos plus i AMSS sa svojim forama da moras da imas ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom koje isto tako naplacuju, pa medjunarodnu vozacku dozvolu koja ne vazi bez nacionalne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Za Bugarsku ti ne treba zeleni karton, a za MK ti treba.

To medjutim ne znaci da MK nije pokrivena, vec da MK nije "umrezena" za (digitalnu) provjeru bez ZK.

MK je dakle pokriena i nije u pitanju dodatno osiguranje, vec cisto shenlucenje. :)

 

Na mom kartonu stoji MK i BiH. Gratis naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nisam znao da u srb vise ne treba za nl tablice zeleni karton, ja sam ih se nastampao kad su odcrtali x ,koji je stajao prvo preko yu oznake na zk, a posle preko srb.

Nisam vec dugo u nl , odlucio sam da se vratim jos 2006.

Sta ti traze sad saobracajci u srb kada te zaustave sa nl tablicama?

Sad bas pokusavam da napregnem vijuge sta traže ali nisu me zaustavili zadnje 2 3 godine čini mi se. Zadnji put su me zaustavili kad sam napravio prekršaj tako sto sam negirao znak glavne ulice a semafor je radio pa smo oko toga vodili raspravu. Ja znam da oni tu stoje i love na tu caku pa sam ja isao na kartu da bi oni te prekrsaje trebali da sprecavaju a ne da puste da neko pogresi pa onda kaznjavaju. Malo su bili iznenadjeni tim stavom pa su se možda zato zaboravili.

 

Ali inače živim u pogranicnom delu sa bosnom pa znam da za prelazak u bosnu moram da imam ZK i zato uvek idem jednim autom jer mi drugi nema ZK. A kad ulazim u Srbiji traže Deel 1 i Deel 2.

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

AMSS je meni rekao da mi za put u rumuniju treba međunarodna dozvola,zeleni karton i vinjeta.Ja ih pitao da li su normalni posle nešto ubeđivanja rekli da nisu ali  i dalje misle da treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ha, najjači mi je danas bio vlasnik jedne agencije za registraciju (koji mi je inače komšija pored firme) koji je takođe rekao da je za MK potreban zeleni papir i za vozilo na prikolici, a onda mi je na moju opasku da ću da palim preko Bugarske pokušao da mi uvali set zelenih kartončića i za tu trasu jer (kako reče): "šta ćeš ako bude čuk-čuk?"

Sjajno!!! :sampion:

Izgleda da kad već nemamo fabrike odlično proizvodimo vrednosne papiriće koji ulepšavaju život, skidaju brigu i čine nas još srećnijim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ivice  raspitaj se ,kako osiguranja pokrivaju stetu. Tvoje osiguranje tebi nece pokriti stetu ukoliko si kriv za istu. Osim ako nemas kasko, a mislim da ga za motor niko nema, a tek za prikolicu. Ukoliko se desi udes bilo gde, sud odlucuje o krivici izazivanja udesa, pa shodno toj presudi osiguranje osudjenog krivca treba da isplati svu stetu nastalu tim udesom. Svoju stetu, koja je nastala tvojom krivicom,  sa obaveznim osiguranjem, placas sam..

Osiguranje prikolice pokriva stetu koju je nacinila prikolica ukoliko je vozac koji je upravljao prikolicom kriv za  to. Pod tim se podrazumeva i steta nacinjena teretom te prikolice...

 

Jelena, za drzave kao sto je Makedonija nikad nisi siguran kako ces proci na granici. Mozda covek prodje bez problema, mozda sa problemom u ovom slucaju.

Naravno da treba da javi kako je proslo, ali to ne garantuje nekom drugom da ce isto tako proci..

Po zakonu nisi nasla da u ovom slucaju vozilo mora biti sa zk ukoliko se prevozi na prikolici, to je najbitnije.

Ja bih radio po zakonu, kao sto sam vec rekao, a gospodin moze da izvadi zk za teret na prikolici ako zeli. Moze da plati tranzitno granicno osiguranje, moze da obidje mk...

Uostalom najsigurnije je da pozove Makedonske granicne vlasti i priupita za konkretni slucaj. Zapise ime sa kim je pricao i pozove se na to , ako dodje do problema.

Pa cak ni to ne garantuje sigurnost prolaska bez problema jer su to indijanci..

 

Ja recimo posedujem atv vozilo , koje iskljucivo koristim za off road, i kao takvo mi ne pada na pamet da ga registrujem. Zato ga do odredista uvek prevozim na prikolici.. Zato sluzi prikolica.

Naravno da znam kako osiguranja pokrivaju stetu,ali je pitanje kako se motor na prikolici tretira,kao vozilo(koje mora imati ZK)ili kao sto neko rece "roba"koja se prevozi na prikolici?Sta ako "roba"napravi stetu(spadne sa prikolice,prevrne se itd.)a nema zk.Nevezano za @strider-a,pitam uopsteno zato sam i napisao zamisljena situacija 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ako je motocikl na prikolici roba onda podleže špediciji, carini,homologaciji i ostalim troškovima, a ako hoćemo sa njim na prikolici da prođemo kroz deo za putnička vozila onda treba da ispunjava propise za tu vrstu vozila, ili da ipak zahtevamo da ide na carinski terminal, samo da se vlasti i toga ne dosete a onda ćemo morati pre raznih granica da ih skidamo sa prikolica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja