Jump to content

Moto Zajednica

Zeleni karton za motorcikl na prikolici u tranzitu?

Recommended Posts

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

 

Nisam znao da u srb vise ne treba za nl tablice zeleni karton, ja sam ih se nastampao kad su odcrtali x ,koji je stajao prvo preko yu oznake na zk, a posle preko srb.

Nisam vec dugo u nl , odlucio sam da se vratim jos 2006.

Sta ti traze sad saobracajci u srb kada te zaustave sa nl tablicama?

Sad bas pokusavam da napregnem vijuge sta traže ali nisu me zaustavili zadnje 2 3 godine čini mi se. Zadnji put su me zaustavili kad sam napravio prekršaj tako sto sam negirao znak glavne ulice a semafor je radio pa smo oko toga vodili raspravu. Ja znam da oni tu stoje i love na tu caku pa sam ja isao na kartu da bi oni te prekrsaje trebali da sprecavaju a ne da puste da neko pogresi pa onda kaznjavaju. Malo su bili iznenadjeni tim stavom pa su se možda zato zaboravili.

 

Ali inače živim u pogranicnom delu sa bosnom pa znam da za prelazak u bosnu moram da imam ZK i zato uvek idem jednim autom jer mi drugi nema ZK. A kad ulazim u Srbiji traže Deel 1 i Deel 2.

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Jos malo pa ce da traze i deel III. Po meni dell I i deel II i treba da traze, jer su na jednom delu podaci o vlasniku, a u drugom podaci o vozilu.  I za drugi auto pusti print na zelenom papiru. Ako nesto napravis , nedaj boze, zk udzep, i kazi da ga nemas.

Ja sam dosta vozila , koja sam duze zadrzavao za sebe vozio  shorsirane na po godinu dana, nikad mi nisu provalili niti pitali sta je to, a vozio sam i u bih i u cg.

Najzesce je kada su se menjale tablice, pa ja odjavim auto iz nl, a narucim pre odjave tablicu za prikolicu, koja je  tada bila bela, i sa jos jednom takvom zutom ,koja je vec bila u gepeku, i sa odjavljenom saobracajnom s onim cetvrtastim pecatom uitvoer datum, bez granicnog osiguranja otisao na odmor u cg, i nijednu kaznu nisam imao. Zuta napred , bela nazad :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Za pokretace teme, nikkav amss ,nazovi gp makedonski i predstavi se lepo i kad ti kaze da ne treba zk, zatrazi ime i prezime da se pozoves na njeg...

A kud god isao srecan put i lepo vreme ti zelim..

Amss voli da naplacuje maglu i samo prave problem, jer zbog njih u grckoj za koju inace ne traze medjunarodnu dozvolu izdatu od amss, u slucaju udesa sa stetom, grci je traze, jer im je to dobra osnova za resavanje problema ukoliko nastave. Zaprete ti kaznom, i ti neces ukoliko je manja steta, sto se cesto desava, nikog tuziti i potrazivati nadoknadu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

Nisam znao da u srb vise ne treba za nl tablice zeleni karton, ja sam ih se nastampao kad su odcrtali x ,koji je stajao prvo preko yu oznake na zk, a posle preko srb.

Nisam vec dugo u nl , odlucio sam da se vratim jos 2006.

Sta ti traze sad saobracajci u srb kada te zaustave sa nl tablicama?

Sad bas pokusavam da napregnem vijuge sta traže ali nisu me zaustavili zadnje 2 3 godine čini mi se. Zadnji put su me zaustavili kad sam napravio prekršaj tako sto sam negirao znak glavne ulice a semafor je radio pa smo oko toga vodili raspravu. Ja znam da oni tu stoje i love na tu caku pa sam ja isao na kartu da bi oni te prekrsaje trebali da sprecavaju a ne da puste da neko pogresi pa onda kaznjavaju. Malo su bili iznenadjeni tim stavom pa su se možda zato zaboravili.

 

Ali inače živim u pogranicnom delu sa bosnom pa znam da za prelazak u bosnu moram da imam ZK i zato uvek idem jednim autom jer mi drugi nema ZK. A kad ulazim u Srbiji traže Deel 1 i Deel 2.

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Jos malo pa ce da traze i deel III. Po meni dell I i deel II i treba da traze, jer su na jednom delu podaci o vlasniku, a u drugom podaci o vozilu. I za drugi auto pusti print na zelenom papiru. Ako nesto napravis , nedaj boze, zk udzep, i kazi da ga nemas.

Da se jos vise zakomplikuje, od pre jedno 2 godine su izasle saobracajne na plastici, ali ko ima papirnu njemu i dalje vazi i nisi obavezan sa menjaš.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Nikakve logike nema da za vozilo koje je utovareno na teretno motorno vučno ili priključno vozilo treba zeleni karton.

Jednostavno, vozilo utovareno na drugo vozilo nije aktivni učesnik u saobraćaju i kao takav nije nosilac obaveznog osiguranja, a njegovo pasivno učestvovanje ne može biti osnov za bilo kakvo osiguranje.

Neko pomenu da ukoliko spadne sa prikolice vozilo (motorcikl) može načiniti štetu trećem licu, ali to pokriva obavezno osiguranje od štete pričinjene trećem licu plaćeno za priključno vozilo koje je aktivni učesnik u saobraćaju, ukoliko se uviđajem ili istragom utvrdi da je priključno vozilo izazvalo saobraćajnu nezgodu sa pričinjenom štetom drugom učesniku u nezgodi.

Tom logikom bi trebalo izvaditi ZK i za veš mašinu ili plakar koji utovarite na prikolicu, jer bi i oni mogli spasti sa prikolice i oštetiti druga vozila.

Čest je slučaj da se prevozi neispravno motorno vozilo u svrhu servisa, popravke u drugoj državi, tako da ne stoji ni pretpostavka da ga možete koristiti u tranzitnoj državi.

Vozilo aktivni učesnik u saobraćaju je vozilo koje vrši prevoz robe ili putnika, ali ne i vozilo koje se prevozi na teretnom vučnom ili priključnom vozilu.

Ukoliko su nekome tražili i naplatili ZK za navedeni slučaj u pitanju je isključivo pogrešno tumačenje ili zloupotreba pojedinca, službenika pogranične policije i nije nemoguće da će i dalje tražiti i naplaćivati isti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Nikakve logike nema da za vozilo koje je utovareno na teretno motorno vučno ili priključno vozilo treba zeleni karton.

Jednostavno, vozilo utovareno na drugo vozilo nije aktivni učesnik u saobraćaju i kao takav nije nosilac obaveznog osiguranja, a njegovo pasivno učestvovanje ne može biti osnov za bilo kakvo osiguranje.

Neko pomenu da ukoliko spadne sa prikolice vozilo (motorcikl) može načiniti štetu trećem licu, ali to pokriva obavezno osiguranje od štete pričinjene trećem licu plaćeno za priključno vozilo koje je aktivni učesnik u saobraćaju, ukoliko se uviđajem ili istragom utvrdi da je priključno vozilo izazvalo saobraćajnu nezgodu sa pričinjenom štetom drugom učesniku u nezgodi.

Tom logikom bi trebalo izvaditi ZK i za veš mašinu ili plakar koji utovarite na prikolicu, jer bi i oni mogli spasti sa prikolice i oštetiti druga vozila.

Čest je slučaj da se prevozi neispravno motorno vozilo u svrhu servisa, popravke u drugoj državi, tako da ne stoji ni pretpostavka da ga možete koristiti u tranzitnoj državi.

Vozilo aktivni učesnik u saobraćaju je vozilo koje vrši prevoz robe ili putnika, ali ne i vozilo koje se prevozi na teretnom vučnom ili priključnom vozilu.

Ukoliko su nekome tražili i naplatili ZK za navedeni slučaj u pitanju je isključivo pogrešno tumačenje ili zloupotreba pojedinca, službenika pogranične policije i nije nemoguće da će i dalje tražiti i naplaćivati isti.

Ja ovako nešto napisah na početku teme, ovo mi je najlogičnije sagledan problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Dzabe mi pisemo, kada uvek neki troluju, kao plati i ovo i ono ,pa bices miran. E pa nisi miran kad isplacas sve sto ne treba, vec onda kad radis po zakonu i kada  si u pravu.

Izvrnutom logikom, platices i ono sto ne treba da bi bio spokojan,ali uvek moze da se nadje nesto zasta ce na indijanskim granicnim kontrolama indijanci uzimati reket.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Kako se završilo putovanje u Grčku, da li je uziman zeleni karton ili da li je motor uopšte išao na prikolici u Grčku?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Jeste, išao je motor u Grčku.
Ali preko Bugarske.
Dobar put (štaviše i bolji nego preko MK) destinacija duža nekih 30-tak km što je zanemarljivo, brz prolazak granica i od dokumenata sam pokazivao samo pasoše i saobraćajnu od automobila... Prikolicu i motor na njoj niko i ne gleda, jedino me je naš carinik u povratku pitao da li sam vlasnik motora.
Nisam želeo da rizikujem rasprave u MK, ali nisam hteo ni da plaćam ono što je veoma besmisleno pa je ovo u neku ruku bio dobar kompromis.
Savet svima koji požele da putuju ovom trasom: pripremite sitnije evriće za gorivo i vinjete, braća Bugari mnogo vole da kraduckaju kusur i umeju da budu prilično bahati u vožnji.
Sve ostalo skroz OK :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja