Jump to content

Moto Zajednica

Zeleni karton za motorcikl na prikolici u tranzitu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

 

Pa naravno da ne može.

A za koju situaciju je ta opcija?

 

Pa za transport u Grcku.

 

 

Pa poštovani Mile, u Grčku se ide i preko Makedonije i preko Bugarske. 

Ne znam na šta ste tačno mislili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Zaboravi...

 

 

Ahahahh...

Pa zaboravila sam čim  si pitao... 

Tebi i mnogima ovde je čista frustracija samo to što vam odgovara žena. :)

 

Trebao je moj momak da ti odgovori, imao bi više pouzdanja.. 

 

Strahota :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja pouzdano znam da ljudi voze vozila bez osiguranja na prikolicama shirom Evrope,

pa ne vidim veliku razliku izmedju Bugarske ili Makedonije.

 

Moguce da grijesim, stvarno nisam istrazivao, ali mislim da je sansa mala da mora ZK ako je osiguran, a ne mora ako nije.

Ono sto jesam dozivio je da me policajac nekad pita glupo pitanje. I oni su ljudi.

Cak i da je sve po zakonu, ako policajac vjeruje da nije, imas problem. Ali to je treca tema....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Zaboravi...

 

 

 

Tebi i mnogima ovde je čista frustracija samo to što vam odgovara žena. :)

 

 

 

 

 

Dajes sebi na znacaju vise nego sto treba...

 Draga si mi kao i sve ostale zene sa ovog foruma. Ne poznajem te licno,ali mi to u opste ne smeta da razgovaram sa tobom. A to sto si zensko pogotovo mi ne smeta niti me frustrira. Naprotiv,prija mi da polemisem sa tobom,ali smo cini mi se upali u neki corsokak u ovom nasem razgovoru iz kojeg sam ja hteo da izadjem bez da se dalje raspravljam sa tobom.  Draga moja,dao dam ti samo repliku na tvoju izjavu da se za neregistrovani motor mora imati zeleni karton. To jednostavno nije moguce,ali ja sam te ipak pitao da li postoji ta opcija ,ono kao u prici,satro... I dalje mislim da rasprava nema dalje nikakvog smisla,a ako ti je lakse procitaj malo prethodne postove pa vidi gde smo se "zaglavili" u prici. Puno pozdrava od rokera i vidimo se na drumu.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

zeleni karton i nemozes da dobijes ako je vozilo neregistrovano,i ako je na prikolici nema potrebe za njim jer nije direktan ucesnik u saobracaju vec tovar. .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ma ne treba zk kad je vozilo na prikolici. Teret u prikolici je osiguran na osnovu same prikolice, i nije direktan ucesnik u saobracaju.

Ta situacija da mozes skinuti motor sa prikolice i koristiti ga u mk, je smesna, jer se tako ne gleda po zakonu- sta bi moglo biti.Ukoliko bi ne daj boze doslo do nesrece u kojoj bi ucestvovala prikolica i motor na prikolici i taj motor pocinio stetu- samo osiguranje od prikolice ce pokrivati tu stetu.

Tako je po zakonu, ako imas problema trazi sefa smene na granici, nek ti pokaze gde pise ta mora teret na prikolici uopste da ima osiguranje.

U sustini carinik - pandur na granici moze da ti trazi i zk karton za konkretni slucaj, ali ne po zakonu i samo po svojoj volji.

Boj se ovna ,boj se govna...

Tako dolazimo do zakljucka da je najsigurnije biti  kuci sa svim mogucim osiguranjima ..

 

A mozda i nije, moze pokucati pandur i zatraziti zk za motor u garazi- pod izgovorom da bi mogao da ga koristis u Makedoniji preksutra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ma ne treba zk kad je vozilo na prikolici. Teret u prikolici je osiguran na osnovu same prikolice, i nije direktan ucesnik u saobracaju.

Ta situacija da mozes skinuti motor sa prikolice i koristiti ga u mk, je smesna, jer se tako ne gleda po zakonu- sta bi moglo biti.Ukoliko bi ne daj boze doslo do nesrece u kojoj bi ucestvovala prikolica i motor na prikolici i taj motor pocinio stetu- samo osiguranje od prikolice ce pokrivati tu stetu.

Tako je po zakonu, ako imas problema trazi sefa smene na granici, nek ti pokaze gde pise ta mora teret na prikolici uopste da ima osiguranje.

U sustini carinik - pandur na granici moze da ti trazi i zk karton za konkretni slucaj, ali ne po zakonu i samo po svojoj volji.

Boj se ovna ,boj se govna...

Tako dolazimo do zakljucka da je najsigurnije biti kuci sa svim mogucim osiguranjima ..

 

A mozda i nije, moze pokucati pandur i zatraziti zk za motor u garazi- pod izgovorom da bi mogao da ga koristis u Makedoniji preksutra.

Ali da je pandur iz Makedonije. ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Samo da pitam.Ako si već povadio zelene za auto i prikolicu,odvojio pare za smeštaj,hranu, provod  itd, itd, da li ćeš da propadneš za dve 'iljadarke koliko ti je karton za motor i da mirne glave putuješ nego da sve vreme razmišljaš 'oče li me neko da kara na grani ili ne.Ja bih poslušao Jelenu pa "Kud june tu i uže".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Cini mi se da u bih zk  kosta ili je kostao 5km, a u nas je pokusano da ide na 3000din, pa su neki ostali na 2000din. A kosta toliko jer u Srbiji je to sladak nacin da se uzme jos novca ucenom..

U z. evropi to ne kosta nista, zato je to obican a4 zeleni papir pusten kroz stampac, a sluzi za nove prokletinje van eu i civilizovanog sveta, gde se sve mora dokazivati specijalnim papirom potpisima i pecatima. A   potpis ovlascenog lica i pecat ustanove  nasoj i drzavama slicnim nasoj ne povlaci nikakvu odgovornost.

Zato se posten narod ljuti i ogorcen je na nakaradne izmisljene propise, koji cesto i nisu ispostovani od onih koji su ih doneli.

 

ZATO TAJ ISTI POSTENI GRADJANIN NE ZELI DA PORED SVIH PLACENIH ARANZMANA ZA ODMOR I PLACENIH NAKARADNIH DOKUMENATA ZA ONO STO SE MORA, NE ZELI JOS DA PLATI TE ISTE DOKUMENTE ZA ONO STO SE PO NAKARADNOM ZAKONU NE MORA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

GhostMile, to je pitanje za Udruženje osiguravača Srbije  http://uos.rs/zelena-karta/ 

 

Kad su nam podigli cene obavezne autoodgovornosti  za 40%, niko nije mogao ništa! Samo kažeš "ciu", platiš i trudiš se da što pre zaboraviš koliko si love dao za osiguranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

GhostMile, to je pitanje za Udruženje osiguravača Srbije  http://uos.rs/zelena-karta/ 

 

Kad su nam podigli cene obavezne autoodgovornosti  za 40%, niko nije mogao ništa! Samo kažeš "ciu", platiš i trudiš se da što pre zaboraviš koliko si love dao za osiguranje...

Upravo to. Jbg. skup sport ali zadovoljstvo je ipak ne merljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Jelena, zašto se ljutiš? Sama si rekla da treba da se vadi zeleni karton i za neregistrovan motor na šta su ostali primetili da je to nemoguće.

Nije lepo da kad nisi u pravu i upadneš u ćorsokak da potežeš to što si žensko i tako se vadiš. Diskredituje te u razgovoru

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Nisam upućen u trenutnu zakonsku regulativu okolnih zemalja ali sam više puta vozio motore na pick-up-u u zemljama okruženja.

Na granicama su mi uvek tražili sve papire koji su za tu zemlju potrebni, bez obzira što motori nisu bili direkno u saobraćaju. Možda je to konformizam, ali ne trošim energiju na gluposti i raspravljanje sa lokalnim predstavnicima vlasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam dva puta vozio motor na prikolici i nijednom mi niko nista nije tazio. Sigurno si sumnjiv :)

Mogu da traze i imaju pravo ,dokumente o konkretnom vozilu na prikolici ,tipa saobracajne i slicno, ali osiguranje ne. Cesto se bas zbog odjave saobracajne i vracene tablice motori upravo tako u prikoli i prevoze.Niko za njih ne uplacuje osiguranje. Uredno registrovan ili odjavljen motor mozes prevoziti u bilo koju zemlju i tamo ga mozes ostaviti, pokvariti, prodati.

Razlika je u tome sto ces neodjavljenu saobracajnu morati odjaviti , mada i ne moras..

Da ne idemo mnogo u pravcu kome se sta desilo i sta bi bilo kad bi bilo, ja bih u ovom slucaju postupio tako da ne bih platio zk , a siguran sam da bih bez ili sa raspravom presao Makedoniju.

Ko voli sigurnost u tom pogledu nek povadi sve dokumente iz amss izmisljene da bi se uzelo jos novca.. I takav ce se jednostavno uvek plasiti svega i svacega. Sta ce mu takav odmor, bolje je u domaci turizam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Jelena malo si drcna

Pisem iz svog iskustva jer sam bar 4 motora uvezao na prikolici ili kombiju i bar 5x vozio enduro motore na voznje po okruzenju i nisam nista slagao i nikoga uvrijedio. Svako nek radi kako zna ili misli da zna. Uzdravlje i uzivaj

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

 Uredno registrovan ili odjavljen motor mozes prevoziti u bilo koju zemlju i tamo ga mozes ostaviti, pokvariti, prodati.

 

 

Nisam siguran i to da moze sa odjavljenim, bas ovih dana su ovde oduzeli par stotina automobila koji su dovezeni iz vana, uredno odjavljeni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Samo da pitam.Ako si već povadio zelene za auto i prikolicu,odvojio pare za smeštaj,hranu, provod  itd, itd, da li ćeš da propadneš za dve 'iljadarke koliko ti je karton za motor i da mirne glave putuješ nego da sve vreme razmišljaš 'oče li me neko da kara na grani ili ne.Ja bih poslušao Jelenu pa "Kud june tu i uže".

 

 

ZATO TAJ ISTI POSTENI GRADJANIN NE ZELI DA PORED SVIH PLACENIH ARANZMANA ZA ODMOR I PLACENIH NAKARADNIH DOKUMENATA ZA ONO STO SE MORA, NE ZELI JOS DA PLATI TE ISTE DOKUMENTE ZA ONO STO SE PO NAKARADNOM ZAKONU NE MORA.

 

BaneVuk58, ja ne razumem ovakva pitanja...

Otvorio sam temu da pitam da li je ZK potreban ili ne. A ti mene pitaš što ga za svaki slučaj ne platim jer se ne propada za 2 iljadarke?

Evo, čovek ispod odgovorio na svoj način za svoje ime, a ja mogu samo da aminujem i da dodam da ću te 2 iljadarke pre dati u crveni krst nego tamo gde bi otišle. 

 

Nema jeda, ali ovo samo potvrđuje pravilo da u Srbiji tuđe pare i tuđe vreme ništa ne koštaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

 

Samo da pitam.Ako si već povadio zelene za auto i prikolicu,odvojio pare za smeštaj,hranu, provod  itd, itd, da li ćeš da propadneš za dve 'iljadarke koliko ti je karton za motor i da mirne glave putuješ nego da sve vreme razmišljaš 'oče li me neko da kara na grani ili ne.Ja bih poslušao Jelenu pa "Kud june tu i uže".

 

 

ZATO TAJ ISTI POSTENI GRADJANIN NE ZELI DA PORED SVIH PLACENIH ARANZMANA ZA ODMOR I PLACENIH NAKARADNIH DOKUMENATA ZA ONO STO SE MORA, NE ZELI JOS DA PLATI TE ISTE DOKUMENTE ZA ONO STO SE PO NAKARADNOM ZAKONU NE MORA.

 

BaneVuk58, ja ne razumem ovakva pitanja...

Otvorio sam temu da pitam da li je ZK potreban ili ne. A ti mene pitaš što ga za svaki slučaj ne platim jer se ne propada za 2 iljadarke?

Evo, čovek ispod odgovorio na svoj način za svoje ime, a ja mogu samo da aminujem i da dodam da ću te 2 iljadarke pre dati u crveni krst nego tamo gde bi otišle. 

 

Nema jeda, ali ovo samo potvrđuje pravilo da u Srbiji tuđe pare i tuđe vreme ništa ne koštaju...

 

Prijatelju ili nisi pročitao sve što sam napisao ili je nešto drugo u pitanju.Na bazi šta sve ljudi pišu JA bih lično dao te dve hiljade da me ne boli glava ( to sam napisao) i kao što rekoh "Kud june tu i uže", ili kako se isto kaže "Preko preće naokolo brže" tj. da bi varijanta preko Bugarske bila bezbolnija.Ako sam te na bilo koji način uvredio ja ti se izvinjavam. A što se teme tiće dobro je što si je otvorio jer sam saznao vrlo korisne info.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ljudi, zeleni karton je čista pljaćka....to NIJE osiguranje, da se ne bi ko zavaravao.....kupovinom zelenog kartona plačate samo posredničku firmu, koja ionako ne može naplačivati štetu, več samo posreduje u štetnim zahtevima  između dve osiguravajuče kuče u različitim državama. znači pljačka na nivou....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

À u makedoniji pljačkaju dodatno na granici svojim bezobrazlukom i neljubaznošću. Znam da nije u redu i da ne treba generalizovati ali smucila mi se cela MK zbog tih dunđera na granici.

 

Isto sam mišljenja da robi bilo koje vrste ne treba ZK na prikolici kao ni osiguranje a ne treba da bude ni registrovano. Za sve mogu da ti traže poreklo i za to je dovoljno i račun. U slučaju gdina koji je otvorio temu, on ima važeću saobracajnu sa kojom može da dokaze da je on trenutni legitimni vlasnik te robe tj motora u ovom konkretnom slučaju.

 

Makedonci nažalost umeju da budu jako neprijatni i da traže razloga da ti otmu koji denar iz dzepa na bilo koji način. Meni su isto uzeli 50eura zato sto sam imao digitalni verziju ZK kao i odstampanu ali na belom papiru, sto oni nisu mogli da prihvate. I posle duge rasprave i dovodjenja sefice, pa njenog sefa, zaključak je bio da me neće pustiti preko granice i da idem preko bugarske ako ne platim kod njih.

 

Jbg bio sam sa trudnom ženom i klincem a napolju vrućina pa sam izabrao da platim i da ih jurim posle za 'nepravdu'.

Za 50e dobio sam komad papira sa kojim mogu da obrišem dupe posle 2h voznje koliko traje tranzit.

 

Naravoučenije je da mogu da zajebavaju iako nisu u pravu i tako da ti naprave problem. Možeš to da isključiš na 2 nacina, da uzmeš ZK unapred i da se moliš da neće izmisliti neki drugi papir koji ti fali. Ili po meni najbolje rešenje obici tu ciganiju u sto sirem luku i ne dati im prilike.

 

Izvinjavam se kolegama makedoncima jer znam da obican narod nema veze stim ali ta situacija salje jako negativnu sliku dalje u svet.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Savan ipak nije imao zelenu verziju zelenog kartona :) Zato bi i U Srbiji mogao imati problema pri svakoj kontroli s. policije.

Jednostavnije je za 10 evra uzeti ceo tabak od 500 lista zelenog papira i svoju digitalnu verziju istampati na tom papiru.  Verovatno ima i na manje.

A tacno je i to da se pojedini granicni radnici ciganisu jako, a sve za svoj dzep. Takvi su ranije bili madjari, moguce je da su ostali isti, nasi srbi, a sto juznije to i tuznije..

Recimo mom rodjenom bratu nisu priznali medjunarodnu vozacku dozvolu uredno izdatu od amss , jer nije imao obicnu nasu vozacku na madjarskoj granici.

Meni recimo nikad nisu trazili tu medjunarodnu ,a prosao sam od 96 na ovamo jedno 150 puta od nl do srbije i nazad.

A amss svira li svira o potrebi iste bas za te zemlje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

@banevuk: Rekoh već, nema jeda (što bi rekli sremci), verujem da je komentar bio dobronameran i da bi se bolje razumeli uživo nego preko tastature :takoje:

 

Sutra ću ipak okrenuti i AMSS za info, a inače sam tip koji veruje da je pravo samo jedno i da ne postoje 2 ili više tumačenja.

Dakle ono što treba da platim, platiću, ono što ne treba, ne dam.

2x2 somića je dosta za 2 sata tranzita, još 2 je stvarno previše i opredeliće me za Bugarske drumove.

Nije poenta sagnuti glavu i plaćati pravo da te neko ne ka*a jer mu se može i oće ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja