Jump to content

Moto Zajednica

Zeleni karton za motorcikl na prikolici u tranzitu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Imam jednu dilemu za koju nisam mogao pronaći odgovor u par kuća koje se bave registracijom vozila i prodajom osiguranja pa hajde da pitam ovde gde se sve zna :popovanje:

 

Naime uskoro putujem na porodični odmor u Grčku i obzirom da sam prethodnih godina išao isključivo automobilom zbog stvari, supruge i dece, ove godine mi se javila ideja da zakačim i svoju autoprikolicu i na nju nabacim malog Dominatora pa da se malo zabavljam po Halkidikiju dok se ostatak bande izležava na pesku...

 

E sad kroz Makedoniju ide zeleni karton za auto (to je OK), za prikolicu (i to je OK), a dilema je da li moram da vadim zeleni karton i za Hondu koja će kroz Makedoniju proći isključivo u tranzitu kao prtljag na prikolici? 

Ukoliko se ispostavi da i za nju moram da plaćam neko osiguranje za prolaz od 250 km, razmisliću o tome da putujem kroz Bugarsku.

 

Unapred hvala na odgovorima, putujem sledeći vikend pa imam vremena da se organizujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81887-auto-prikolica-i-2-skutera-na-putu-za-grcku/

Ako je motocikl uredno registrovan na tvoje ime treba ti samo Međunarodna vozačka dozvola i saobraćajna dozvola
od motocikla. "Ovlašćenje za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu" ti ne treba pošto se motocikl vodi na tebe,
a zeleni karton za motocikl koji se prevozi na prikolici (ne učestvuje u saobraćaju) pretpostavljam da nije potreban - ja ga sigurno ne bih kupovao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Treba ti zeleni karton i za motor!

 

Svi koji idu na stazu u Grčku, voze motore na prikolici i idu preko Bugarske baš zbog toga... A realno, i putevi su bolji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Motocikl koji bi vozo na prikolici predstavlja teret - prtljag - robu, kako god. On kao takav nije motorno vozilo koje učestvuje u

saobraćaju i nije u situaciji da , daleko bilo, bude akter bilo kakve saobraćajne nezgode... dok je na prikolici. 

Kamioni koji voze na sebi vozila (kad se uvoze nova ili polovna) ih tretiraju kao svaku drugu robu koja podliježe određenim carinskim i drugim propisima i procedurama a ne kao motorna vozila učesnike u saobraćaju. Ponavljam, sve dotle dok su na prikolici.

Prema tome ne vidim potrebu za zelenim kartonom  za motor u Makedoniji dok je na prikolici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Pozovi amss i pitaj, m?

Nešto mi se javlja da bih nakon toga par dana bio aktivan u temi u kojoj se opisuju nerviranja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Motocikl koji bi vozo na prikolici predstavlja teret - prtljag - robu, kako god. On kao takav nije motorno vozilo koje učestvuje u

saobraćaju i nije u situaciji da , daleko bilo, bude akter bilo kakve saobraćajne nezgode... dok je na prikolici. 

Kamioni koji voze na sebi vozila (kad se uvoze nova ili polovna) ih tretiraju kao svaku drugu robu koja podliježe određenim carinskim i drugim propisima i procedurama a ne kao motorna vozila učesnike u saobraćaju. Ponavljam, sve dotle dok su na prikolici.

Prema tome ne vidim potrebu za zelenim kartonom  za motor u Makedoniji dok je na prikolici.

 

 

Izvini, jel ti to pričaš iz nekog svog iskustva da je motor na prikolici " teret, prtljag, roba.."?

 

Prvo što ti na granici traže jesu saobraćajne dozvole za taj "teret".. I ja ovde ne nagađam nego sam išla preko s motorom na prikolici pa znam. 

 

Logika da motor na prikolici nije u saobraćaju ne pije vodu, jer vozač može odmah po ulasku u Mcd ili BiH da stane, skine motor sa prikolice i da bude u saobraćaju. Zar ne?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Isto tako vozac moze da opljacka banku po ulasku u susjednu zemlju i treba ga na granici uhapsiti.

Par puta sam isao sa neregistrovanim motorom na prikolici po regionu i bilo je ok. Ustvari jednom me pitao jedan picajac sto nije reg motor na sto sam mu odgovorio da za moje pare moju prikolicu moj auto i moj motor mogu da vozim dje ocu a ako me uhvati da vozim motor nek me kazni

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Za Jelena599:

1. Da pričam iz svog ličnog iskustva.

2. Za motor na prikolici ti na granici  treba saobraćajna dozvola (ili neki drugi papiri ako je motor za trke) ali ti ne treba

    zaleni karton (u BiH ili Makedoniji) ako je motor na prikolici. 

3. Ako motor skineš sa prikolice u BiH ili Makedoniji onda ovo pod 2. ne važi. 

Ako si pažljivo čitala, Strider ima namjeru da motor vozi u Grčkoj, gdje mu ne traže zeleni karton,

ne vidim zašto bi ga skidao sa prikolice u Makedoniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Zeleni karton ne sluzi kao dokument sa kojim se prelazi granica. Ne mozes da kad predjes gtanicu bacis ZK i vozis bez njega. To mu znaci da ako skine motor sa prikolice i vozi ga bez zelenog kartona,ako ga ustavi policija ima da bere kožu na šiljak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Guliver, aj baš dokaži da ne treba zeleni karton na granici! 

 

Kad već pričaš da je iz ličnog iskustva.

 

A šta traže na granici BiH i Mcd kad dolaziš sa prikolicom na kom je registrovan motor?

Jesi ovo pod tačkom 3. si  sam nešto interpretirao zakon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Kad ulaziš u Makedoniju i na granici kažeš da ideš za Grčku a ti , na primer, ostaneš u Gostivaru, i što bi ti Makedonac na granici  verovao da ideš za Grčku!?

 

Nagađaš i lupetaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Zeleni karton ne sluzi kao dokument sa kojim se prelazi granica. Ne mozes da kad predjes gtanicu bacis ZK i vozis bez njega. To mu znaci da ako skine motor sa prikolice i vozi ga bez zelenog kartona,ako ga ustavi policija ima da bere kožu na šiljak.

 

Pa da! To ti je međunarodna polisa osiguranja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Kad ulaziš u MCD ili BiH , zeleni karton ti traže pre pasoša! 

 

Oni koji nisu izašli iz SRB a ovde pretpostavljaju i vode se nekim logikama, samo stvaraju zabune... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Mozes u prikolici voziti i neregistrovan motor !!!

 

Pa možeš.

Ali moraš imati saobraćajnu i zeleni karton!

To što tebi, možda, nisu tražili nije pravilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da li moze za vozilo koje nije registrovano da se dobije zeleni karton? Ja mislim da ta opcija ne ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Ti, očigledno, nisi putovao nigde.

 

Prvo, ako ti je motor registrovan, tj. ima saobraćajnu koju će ti sigurno tražiti na granici, moraš da imaš i zeleni karton za BiH i MCD.

Ukoliko ti je motor samo za stazu i imaš  ATA karnet, ne moraš da imaš zeleni karton jer je vozilo samo za stazu!

 

Vozio ga na prikolici, leđima, pod sobom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Isto tako vozac moze da opljacka banku po ulasku u susjednu zemlju i treba ga na granici uhapsiti.

Par puta sam isao sa neregistrovanim motorom na prikolici po regionu i bilo je ok. Ustvari jednom me pitao jedan picajac sto nije reg motor na sto sam mu odgovorio da za moje pare moju prikolicu moj auto i moj motor mogu da vozim dje ocu a ako me uhvati da vozim motor nek me kazni

 

Ti si zvezda, definitivno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Mozes u prikolici voziti i neregistrovan motor !!!

 

Pa možeš.

Ali moraš imati saobraćajnu i zeleni karton!

To što tebi, možda, nisu tražili nije pravilo!

 

Evo ti biseru,svetski putnice...

Po tebi motor mora, ako je neregistrovan i na prikolici mora imati saobracajnu i zeleni karton...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Da li moze za vozilo koje nije registrovano da se dobije zeleni karton? Ja mislim da ta opcija ne ide...

 

 

Pa naravno da ne može.

A za koju situaciju je ta opcija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja