Jump to content

Moto Zajednica

Liberty 125 štuca i nece da pali - Pomoć!

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Pozdrav ljudi. Jutros sam dosipao 4,5l BMB95 na EKO pumpi kod Bogoslovije a pre toga sam vozio na rezervi dan i po. Skuter je išao sasvim solidno odatle pa do TC Ušća a onda je krenuo da štuca i da gubi snagu. Popeo ga ja na trotoar, dao gas par puta međutim sve isto. Ugasim ga, sačekam par minuta i reko ajde da nastavim do posla imam jos 600 metara. Međutim posle 400m je krenuo da cima pa potom i da se gasi tako da sam ga odgurao ostatak puta. Na pumpi sam prosuo malo benzina dok sam sipao (ništa me ne pitajte), ne znam dal je moglo to da prođe kroz filter za vazduh i da zezne nešto unutra? Skuter je 2006. godište i uzeo sam ga prošle nedelje. Taj dan kada sam ga uzeo sam sipao na OMW pumpi isto 95 (valjda, j***m mu) i išao je sasvim u redu. Sad nemam pojma šta da radim. Može neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za pocetak skini I proveri f. vazduha, ako je natopljen od benzina eto problema. Takodje skini svecicu pa vidi u kakvom je stanju (zazor, boja, mokra-suva), moze se desiti da je presisao pa nece da upali, u tom slucaju svecica je mokra I bice ti potreban upaljac kako bi sagoreo svo gorivo sa svecice, jos bolje mini brener ako imas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze biti da je stradala vakum pumpa goriva, nju takodje mozes proveriti.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

ja mislim da si ostao bez goriva u prvom slucaju i da je posle toga kada si ga nasuo, kako kaze Satelis presisao, pa uradi ovo sto ti je rekao.

Videces da je tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

S obzirom da mi je skuter prestao sa radom na putu za posao a ne na putu za kucu, na zalost sam morao da ga odvedem na servis (a bas sam zeleo da ceprkam po njemu  :grr: ). U svakom slucaju, majstor ga je popravio za 20 sekundi, a problem je bio u tome sto mi je ispao cep od svecice (vrv kada sam presao preko neke rupe). Nije nista hteo da mi naplati al nisam mogao da ga ne castim, imao sam neki los osecaj da je nesto skuplje crklo  :jee1:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja