Jump to content

Moto Zajednica

Obrazovanje vozača automobila?(Prevencija nezgoda)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Dakle , svi se slažu u jednom, a to je :

Pojačati / uticati na svest vozača ,i auta, i motora.

Sad je sledeće:

Kako delovati?

Ima li ovaj Forum kredibilitet za tako nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Propaganda je najbliza realizaciji, a za to treba lova ili neka politicka veza pa da drzava gura. 

Znaci bilbordovi, spotici na TV-u i to. Treba naravno u potpisu biti neka drzavna institucija,

zarad autoriteta. Skroz jako bi bila neka promjena u zakonu koja dodatno stiti motocikliste,

kao sto se stite pjesaci i biciklisti.

 

A ono cuveno "dete sto istrci iz shume na autoput" treba uhvatiti i ispaliti nazad. :)

"I vase dete ce jednog dana voziti skuter."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Propaganda je najbliza realizaciji, a za to treba lova ili neka politicka veza pa da drzava gura. 

Znaci bilbordovi, spotici na TV-u i to. Treba naravno u potpisu biti neka drzavna institucija,

zarad autoriteta. Skroz jako bi bila neka promjena u zakonu koja dodatno stiti motocikliste,

kao sto se stite pjesaci i biciklisti.

Nažalost Mile je u pravu. Ne pominjemo džaba Švajcarsku ili Nemačku kao primere kako treba.

Nisu oni kulturniji od nas, već imaju sredstva da podižu svest vozača - ovde konkretno mislim na novac.

Može i dobra volja, ali je put duži i teži.

Prednost Srbije je što i nije skupo oblikovati svest naroda (e... svašta li lupam :grr: ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Da ne pričam bezveze pročitajte na primer http://grsp.drupalgardens.com/sites/grsp.drupalgardens.com/files/sponsorShip.pdf

Ovakve kampanje, pre svega, treba da podrže proizvođači i trgovci gorivom - ipak oni od toga zarađuju.

Pa proizvođači alkoholnih pića, recimo - "nemoj piti kad voziš".

Šta mislite koliko oni troše godišnje na reklame. Već su počeli da nam rastu rogovi - ako me razumete.

 

Na njih treba da utičemo.

 

Recimo naš voljeni Fiat, koliko su oni spasili života?

Osiguravajuće kuće... zadnji put sam platio 17.000 osiguranje. Za šta? Da bih bio na nuli kad se slupam. Pa bolje naučite onog kretena da gleda ispred sebe kad skreće...

 

"Evo rešenja" - osiguranje koje podrži ovu akciju ima od mene sledeće godine 17.000 din. Časna reč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Propaganda je najbliza realizaciji, a za to treba lova ili neka politicka veza pa da drzava gura. 

Znaci bilbordovi, spotici na TV-u i to. Treba naravno u potpisu biti neka drzavna institucija,

zarad autoriteta. Skroz jako bi bila neka promjena u zakonu koja dodatno stiti motocikliste,

kao sto se stite pjesaci i biciklisti.

Nažalost Mile je u pravu. Ne pominjemo džaba Švajcarsku ili Nemačku kao primere kako treba.

Nisu oni kulturniji od nas, već imaju sredstva da podižu svest vozača - ovde konkretno mislim na novac.

Može i dobra volja, ali je put duži i teži.

Prednost Srbije je što i nije skupo oblikovati svest naroda (e... svašta li lupam :grr: ).

 

Grešiš druže, nije stvar u novcu.....stvar je u savesti društva i načinu kako gledaju na neke stvari. Treba prvo početi od sebe. Kada digneš u Nemačkoj ili Švajcarskoj motor na zadnji točak u gradu, tebe okolina osuđuje kao kretena i svi se okreču dalje od tebe (na stranu da te kazne...). Kad to isto učiniš recimo u Beogradu, ispadaš baja koji vlada motorom i teški motorđija.Na stranu to da ugrožavaš sebe i da si ugrozio ostale učesnike u saobračaju, jer ti si ipak baja koji vladaš motorom i to treba svi da vide i da ti se dive. A još ako su plave Fila papuče u igri, tu si tek zvezda kafanskih priča.

Stvar koja me je fascinirala u Srbiji dok sam još pušio je bila odnos prema okolini. Naime meni na kraj pameti nije palo da bacim pikavac dole, več sam uvek tražio pepeljaru ili sam ugasio cigaru na đonu i ostatak bacio u kantu za smeće. Naravno da sam ispadao "čudni evopljanin" jer eto, oni svi bacaju opuške na put, a ja se kurčim i tražim pepeljaru.  Nažalost dok se ne promeni odnos prema okolini i prema ostalim učesnicima, nema pomaka na bolje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

E vidiš, mene su uvek fascinirali ljudi koji puše. Ako si ti evropljanin onda sam ja amerikanac (nemoj se ljutiš, mala šala :)).

Počinje da me iritira priča - Srbija ovo, Srbija ono. Znam ja ljude koji su i pobegli sa tog bajnog zapada - nazad u Srbiju.

Izvinjavam se na off-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Covek koji truje ljude oko sebe kritikuje ljude koji bacaju opuske i naziva sebe evropljaninom iako je isti kao i svi ostali. Licimerje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

E vidiš, mene su uvek fascinirali ljudi koji puše. Ako si ti evropljanin onda sam ja amerikanac (nemoj se ljutiš, mala šala :)).

Počinje da me iritira priča - Srbija ovo, Srbija ono. Znam ja ljude koji su i pobegli sa tog bajnog zapada - nazad u Srbiju.

Izvinjavam se na off-u.

Pa čudan si ti neki lik ako te fasciniraju ljudi koji puše...... ;) ......mene više fasciniraju ženske koje puše, ali kako ko, zar ne?

To što te iritrira ta priča, to je tvoj problem....žalostno da te ne iritrira gomila đubradi bačenih uz cestu i ostale stvari, več te iritrira priča. Kakogod, vidiš mene to ne iritrira jer ne živim u zemlji Srbiji. Verujem da znaš neke ljude koji su pobegli sa "bajnog zapada", ali isto tako verujem da znaš mnogo više ljudi koji su otišli na zapad i tamo ostali....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Covek koji truje ljude oko sebe kritikuje ljude koji bacaju opuske i naziva sebe evropljaninom iako je isti kao i svi ostali. Licimerje!

dao sam ti plus pošto si uspeo da pročitaš ono što sam napisao...... :takoje: .....još kad bi shvatio napisano....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ajde vi evropljani i neevropljani,ne bacate vi opuske i smece zbog kulture nego sto su kazne tolike da spadaju usi.

 

Ima i toga, ali nije vecinski dio.

 

Propaganda i obuka. Djeci se objasnjava (i na selu) da rizikuju da stanu u govno koje pokenjaju pored kuce.

Pa se prica o tome kako to smrdi, pa se unese u kucu... da bi na kraju kulminiralo trendom da si glupan ako to radis,

a niko nece da bude glupan.. i tako. Frojd bajo. :)

 

 

Npr. ja neki dan odnio neko "veliko" smece na otpad, staro ulje u staro ulje, papir u papir, drvo u kontejner za drvo, ...cak sam isao da pitam da li je suncobran zeljezo ili alu,

i na kraju ostalo u kontejner za ostalo.

 

LM, u tom slozenom procesu mi je popustila koncentracija, te pogresno ubacih neki plasticni stol u ostalo. Jos nije ni sletio, vec cujem iza sebe sugradjanina

"zar tvrda plastika ne ide u tvrdu plastiku?" i pokazuje na tablu iznad kontejnera za tvrdu plastiku.

Ostatak recenice je nastavio pogledom umjesto jezikom, a glasilo je otprilike  "...nesreco inferiorna". Ja sta cu kazem da sam se zeznuo (posran), a on pametan vrti glavom u "ne".

Nisam nista platio. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Tako je Mile,umemo mi da budemo veoma kulturni,ali je kod nas primetan toliki stepen nekulture da samo kazne pomazu.Kad sam bio mali u nekim slucajevima samo su batine pomagale,pojas nikad nisam vezivao dok nisam platio dve kazne za 7 dana(100e),pikavce bacao gde sam stigao dok nisam otvorio svoju radnju itd.Jbg neke neke stvari idu valjda i sa godinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Video sam mnogo ovih sto sebe nazivaju evropljanima kada dodju u Srbiju kako se ponasaju, pogotovo Slovenci. Sve ono sto ne mogu i ne smeju da rade kod kuce oni rade ovde sto znaci da nije u pitanju njihova svest nego samo visina novcanih kazni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Situacija od pre dva sata.Skupila se deca u dvoristu osnovne skole da proslave maturu,na ulici deset metara dalje pred glavnim ulazom u skolsko dvoriste u laganom prolazu  neko brutalno turira nekog R-a.Dva policajca izlaze iz restorana preko puta skole na dva metra od pomenutog motocikliste i reakcije NEMA.Da su mu bar zviznuli,viknuli,stavili do znanja da nije ni mesto ni vreme jer je velika guzva,ne apsolutno nista.Na pocetku teme sam stao iza stava da je policija kriva za ovakvo stanje u saobracaju,pa da je i ponekom evropljaninu naplatila neku kaznu ne bi se tako ponasali pa bi i "svest"(citaj slobodno strah od visokih kazni)bila na visem nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Ajde vi evropljani i neevropljani,ne bacate vi opuske i smece zbog kulture nego sto su kazne tolike da spadaju usi.

 

Ima i toga, ali nije vecinski dio.

 

Propaganda i obuka. Djeci se objasnjava (i na selu) da rizikuju da stanu u govno koje pokenjaju pored kuce.

Pa se prica o tome kako to smrdi, pa se unese u kucu... da bi na kraju kulminiralo trendom da si glupan ako to radis,

a niko nece da bude glupan.. i tako. Frojd bajo. :)

 

 

Npr. ja neki dan odnio neko "veliko" smece na otpad, staro ulje u staro ulje, papir u papir, drvo u kontejner za drvo, ...cak sam isao da pitam da li je suncobran zeljezo ili alu,

i na kraju ostalo u kontejner za ostalo.

 

LM, u tom slozenom procesu mi je popustila koncentracija, te pogresno ubacih neki plasticni stol u ostalo. Jos nije ni sletio, vec cujem iza sebe sugradjanina

"zar tvrda plastika ne ide u tvrdu plastiku?" i pokazuje na tablu iznad kontejnera za tvrdu plastiku.

Ostatak recenice je nastavio pogledom umjesto jezikom, a glasilo je otprilike  "...nesreco inferiorna". Ja sta cu kazem da sam se zeznuo (posran), a on pametan vrti glavom u "ne".

Nisam nista platio. :D

 

Mile, ne vredi....isto to pokušam da objasnim ljudima i na kraju ispadnem licemer, evropljanin i trujem ljude, mada dok sam pušio nisam nikog trovao,,nikad nisam sebe nazivao evropljaninom (več su to radii drugi), ali eto ,srpski jezik je težak za čitanje, a tek da ga shvatiš..... .....vidiš, neki čak i znaju neke slovence koji prave neke stvari koje u SLO ne smeju, a u Srbiji smeju....stvarno čudno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

 

 

 

...

E da imam kameru i da policija-tuzilastvo hoce da prizna snimak eto ocas posla jedne bezobrazne budale manje u saobracaju i jedne koja ne zna da propise.

 

...

 

Ocas posla? Cak i da priznaju, ima tu posla koliko hoces. A kad se posao uradi, onda ima jos svega nekoliko miliona "budala u saobracaju".

 

 

Kada bi regulisali zakonom da se snimci priznaju kao dokaz ne vidim kog tu posla ima koliko hoces.Snimljen broj tablice u bahatoj,nasilnickoj voznji(sa akcentom na sve koji ne da ju migavac),pozove se vlasnik na sud,jesi ti vozio,jesam,ako nisi ko je,ako ne znas ti odgovaras.Kratko i jednostavno.

Verujem da bi od tih milion budala 99 % bilo nahvatano i kaznjeno za godinu - dve.Kada kazem budale mislim na one koji DIVLJAJU,menjaju trake bez pokazivaca pravca,seku pune linije,prolaze na stop i crveno...

 

Da,kamere bi bile nezgodne i za nas na motorima,za neke bas nezgodne ali uz ogradu da nam dozvole filtriranje na semaforu(dok kolona stoji) i mozda jos koju bezazlenu sitnicu. meni nije problem da me snima ko god hoce a za one koji divljaju sto i vise na sat preko mostova i po gradu,voze slalom,pa njih bi prve pohapsio ne zato sto me briga za njihove zivote vec zato sto ce povuci nekog neduznog sa sobom.U najmanju ruku ostavice nekom drugom vozacu traumu za ceo zivot (a zbog takvih nas i mrzi vecina vozaca automobila).

 

 

 

Uz ogradicu, ha? Malu, sitnu. :)

Jedna mala, ali bitna cinjenica ti je u mrtvom uglu. Vise si ugrozen od najnormalnijeg vozaca koji nije svjestan tvog postojanja nego od tih famoznih bahatih koji sjeku i rezu, imaju velike zube i krvave oci.

Mozes ih snimati do sutra, oni (normalni) ne prave te prekrsaje, ali te ipak ukebaju kao zeca.

 

Npr.otvori vrata da skine sako dok se ti provlacis i odreze ti nogu.

Skrene lijevo ispred tebe i posalje te precicom, jer je iza tebe bio kamion koji te zaklonio, iako si bio ispred.

 

To nije bahatost, nego nesvjesnost, a to se lijeci obukom i propagandom. Moze i bicevanje malo da ublazi problem,

ali je daleko neefikasnije.

 

Dakle to je vecinski problem, a desi se da te tu i tamo ukeba i neki bahati, ali to je zanemarivo. 

Analogija sa "svi motoristi su manijaci koji voze na zadnjem", a 90% to ne moze i da hoce.

 

Sve se slazem sa ovim sto si napisao.Doziveo sam i to famozno otvaranje vrata na semaforu,doslo coveku da pljune slajmaru,ali ja se provlacim sa obe noge spustene i jako jako polako da bih stigao na vreme da stanem a sve vreme skeniram lica vocaza ocekujuci da vidim nameru nekog nerzvoznog koji bi da promeni traku ako kolona krene,naravno naglo bez migavca.

Sve cesce mi se u tim situacijama desava da me drugi skuterasi(obicno likovi koji su tek kupili Beverlije i sl.),da se tako izrazim, dupliraju u provlacenju i to opasnom brzinom ugrozavajuci i mene a o njima da ne trosim reci.Nesvesni svoje nesvesti....

 

Od tih kako kazes nesvesnih mi se sami cuvamo kako znamo ali mislim da su veci problem ovi koji sto kazes reze i pokazuju zube tj divljaju,onaj koji ce te iseci iako te vidi,onaj koji menja trake bez najave,onaj koji se ukopa u mestu bez najave jer mu palo na pamet da dobaci komsinici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Situacija od pre dva sata.Skupila se deca u dvoristu osnovne skole da proslave maturu,na ulici deset metara dalje pred glavnim ulazom u skolsko dvoriste u laganom prolazu  neko brutalno turira nekog R-a.Dva policajca izlaze iz restorana preko puta skole na dva metra od pomenutog motocikliste i reakcije NEMA.Da su mu bar zviznuli,viknuli,stavili do znanja da nije ni mesto ni vreme jer je velika guzva,ne apsolutno nista.Na pocetku teme sam stao iza stava da je policija kriva za ovakvo stanje u saobracaju,pa da je i ponekom evropljaninu naplatila neku kaznu ne bi se tako ponasali pa bi i "svest"(citaj slobodno strah od visokih kazni)bila na visem nivou.

Izvini, a što nisi ti viknuo liku da nije ni vreme ni mesto za takve radnje?Kriviš policiju koja mora da radi po zakonu (usput, koliko je meni poznato ne postoji zakon koji bi zabranjivao turiranje...), a sam ne reaguješ.....i onda je policija kriva za stanje u zemlji. Kod nas bi mu več prišao neki čika (a to nije isti čiko kao kod Mileta), koji bi mu rekao svoje, jer se takvo ponašanje smatra nenormalnim....u slučaju pičkaranja dolazi policija i onda idu kazne za remečenje JRM (javnog reda i mira).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Situacija od pre dva sata.Skupila se deca u dvoristu osnovne skole da proslave maturu,na ulici deset metara dalje pred glavnim ulazom u skolsko dvoriste u laganom prolazu  neko brutalno turira nekog R-a.Dva policajca izlaze iz restorana preko puta skole na dva metra od pomenutog motocikliste i reakcije NEMA.Da su mu bar zviznuli,viknuli,stavili do znanja da nije ni mesto ni vreme jer je velika guzva,ne apsolutno nista.Na pocetku teme sam stao iza stava da je policija kriva za ovakvo stanje u saobracaju,pa da je i ponekom evropljaninu naplatila neku kaznu ne bi se tako ponasali pa bi i "svest"(citaj slobodno strah od visokih kazni)bila na visem nivou.

Izvini, a što nisi ti viknuo liku da nije ni vreme ni mesto za takve radnje?Kriviš policiju koja mora da radi po zakonu (usput, koliko je meni poznato ne postoji zakon koji bi zabranjivao turiranje...), a sam ne reaguješ.....i onda je policija kriva za stanje u zemlji. Kod nas bi mu več prišao neki čika (a to nije isti čiko kao kod Mileta), koji bi mu rekao svoje, jer se takvo ponašanje smatra nenormalnim....u slučaju pičkaranja dolazi policija i onda idu kazne za remečenje JRM (javnog reda i mira).

 

Turiranje se smatra nasilnickom voznjom,kao i preglasna muzika iz vozila,a policija MORA da radi po zakonu a ne ja.I ko sam ja da upozoravam nekog vozaca?Da ne mislis mozda da ce da mi kaze izvini necu vise?Ili ce da me posalje u p.m.?E upravo to i jeste problem,bahatost i nekultura je toliko uzela maha da upozoravanje obicnih ljudi nema bas nikakvog efekta.Zato smatram da samo policija sa kaznjavanjem moze da dovede stvari u red,a kad se jednom uspostavi red onda mozemo da pricamo o kulturi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Ajde vi evropljani i neevropljani,ne bacate vi opuske i smece zbog kulture nego sto su kazne tolike da spadaju usi.

Da li bi stvarno djubrio i da nema kazni? Ne verujem sta citam. Pa osnovno kucno vaspitanje majku mu

 

Ne bih.Nisam takav.Ali mi samo reci koliko nas je takvih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

I tako, dođosmo do recepta kako podići nivo svesti vozača automobila i kako školovati iste da ne tepaju motocikliste po ulicama

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

 

 

Situacija od pre dva sata.Skupila se deca u dvoristu osnovne skole da proslave maturu,na ulici deset metara dalje pred glavnim ulazom u skolsko dvoriste u laganom prolazu  neko brutalno turira nekog R-a.Dva policajca izlaze iz restorana preko puta skole na dva metra od pomenutog motocikliste i reakcije NEMA.Da su mu bar zviznuli,viknuli,stavili do znanja da nije ni mesto ni vreme jer je velika guzva,ne apsolutno nista.Na pocetku teme sam stao iza stava da je policija kriva za ovakvo stanje u saobracaju,pa da je i ponekom evropljaninu naplatila neku kaznu ne bi se tako ponasali pa bi i "svest"(citaj slobodno strah od visokih kazni)bila na visem nivou.

Izvini, a što nisi ti viknuo liku da nije ni vreme ni mesto za takve radnje?Kriviš policiju koja mora da radi po zakonu (usput, koliko je meni poznato ne postoji zakon koji bi zabranjivao turiranje...), a sam ne reaguješ.....i onda je policija kriva za stanje u zemlji. Kod nas bi mu več prišao neki čika (a to nije isti čiko kao kod Mileta), koji bi mu rekao svoje, jer se takvo ponašanje smatra nenormalnim....u slučaju pičkaranja dolazi policija i onda idu kazne za remečenje JRM (javnog reda i mira).

 

Turiranje se smatra nasilnickom voznjom,kao i preglasna muzika iz vozila,a policija MORA da radi po zakonu a ne ja.I ko sam ja da upozoravam nekog vozaca?Da ne mislis mozda da ce da mi kaze izvini necu vise?Ili ce da me posalje u p.m.?E upravo to i jeste problem,bahatost i nekultura je toliko uzela maha da upozoravanje obicnih ljudi nema bas nikakvog efekta.Zato smatram da samo policija sa kaznjavanjem moze da dovede stvari u red,a kad se jednom uspostavi red onda mozemo da pricamo o kulturi

 

Apsolutno tačno. Oni koji ne žive u Srbije nisu svesni do kog nivoa je propalo društvo u Srbiji. Ako bi nešto rekao takvom bahatom vozaču, čak bi se moglo desiti i batine da dobiješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Problem je ustvari sto vise njih idu linijom manjeg otpora i sto se sve popusta. Neki cak se prikljuce i idu linijom da ako mogu neki mogu i oni isto. Sto bi ja isao okolo travnjaka kad mogu da preprečim preko a 'svi' tako idu.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Gde se to turiranje vodi kao nasilnicka voznja? U kom to zakonu pise do koliko obrtaja smes da napanjis gas na svom vozilu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Gde se to turiranje vodi kao nasilnicka voznja? U kom to zakonu pise do koliko obrtaja smes da napanjis gas na svom vozilu?

 

Nemas granicu u rpm ali ima u db.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja