Jump to content

Moto Zajednica

Servis za Vespu ET

Recommended Posts

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, rešio sam da prisvojim Vespu.

Pre me nije to uopšte privlačilo, ali jedna je bila kod mene i posle nekih 2k km mislim da će da ostane.

 

Elem, model je ET4 125 ZAP04 verzija, tj nije LEADER u njoj nego stariji agregat.

Sad, gde vi radite servis skutera i koliko košta? Trebalo bi da se zameni ulje sigurno(i u motoru i u prenosu), da se vidi kajiš(verovatno i on zameni) i rolnici i šta već ide uz to.

Koliko koštaju ovi delovi i gde ih vi kupujete? Ja imam ponudu za ulje(i jedno i drugo) filter ulja, filter vazduha, svećicu, kajiš, rolnice za 60 €

 

Sad pošto sam joj sam menjao gume, voleo bih da mogu i servis sam, ali za prvo vreme nek radi neko ko ima više iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ako radite servis ugradjujte originalne delove. Piaggio. Proverite na vise mesta cene.

Kais piaggio. Ulje Agip. Rolnice piaggio(mogu i malossi ali su kraceg veka).

Jeftini delovi su na kraju najskuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok, imaš li neku preporuku gde da se kupe delovi?

 

Skidao sam juče deklu, i kajiš je tu negde oko 17mm širine i na oko izgleda čitavo(nov je valjda 18,3 pa znači da svakako treba da se zameni)

Dok ne nabavim moment ključ, neću ništa raditi oko prenosa, alat za blokadu kvačila i motora sam napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Evo ovako, mozes da me pozoves i da dodjes da se to uradi, sto se delova tice dostupni su originalni i zamenski, kako kajis tako i rolnioce. ja imam iskustvo i sa originalnim i sa zamenskim delovima , i licno sebio stavljam uvek zamenski. a prelazim 15.000km godisnje. Sada sam sa zamenskim delovima otisao do Sent Tropea i presao 4.655km/

 

sada cu ti dati specifikaciju delova

 

prenos

1. kajis 2.900din zamenski i ja bi Vam taj preporucio jer ga i ja koristim, a original je 5.000din

2. rolnice zamenske 1.100din komplet

3.klizaci 600din komplet

4. svecica ako treba nova 1.200din

5.filter ulja zamenski 750din, sasvim je o.k. ne treba originalni koji kosta 900din

6. filter vazduha se cisti, ako nije pocepan, ako jeste nov kosta 400din

7. Ulje je 1 litar 1.100din, treba nesto malo vise ali o.k. nije frka za toliko jer mi samo naplacujemo taj 1l ostalo dolijemo gratis

8. ulje u diferencijalu 450din

to sui delovi, za ruke, to mozemo na PM da se admini ne ljute, jer uvek neko prijavi ovave stvari (nadam se da info o cenama nije reklama vec informacija)

za karburator videti da li uopste treba da se cisti, to na licu mesta, kao i proveriti kocnice napre i pozadi, znaci to videti sta je na licu mesta.

sto se guma tice dimenzija guma Vam je prednja 100/80/10 zadnja 120/70/10 i kod nas mozete kupiti Michelin one izadju komplet prednja i zadnja oko 7.600din

 

Sve navedene delove imamo mi, i nije problem nikakav sto se tice istih. Moto Davor ih nema na stanju, narucuje ih, jer je nekada bio ovlasten servis, vise nije, a PGS nema zamenske (jeftinije delove) vec samo originalne.

Od zamenskih delova koristi se Dayco kajis, i RMS rolnice, koje su se pokazale vise nego dobre (govorim iz mog iskustva dugogodisnjeg i kilometraze koju prelazim svake sezone 15.000km)

Toliko od mene, ako nesto treba tu sam, moze poruka na PM, opet da me neko ne bi prijavio, a ima takvih uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja