Jump to content

Moto Zajednica

Sekunda,ili gde bre žurimo...

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@Sashac

 

"Već odavno spremam svog mrkova,
da se prođem ka-som od miline.

...

...

...

nema više konja, konja koji jure,

a u stvari nikuda ne žure.

... "

 

Skoro pa jednoglasno, na ovom forumu, propagiramo kas. I svima nam se ponekad (i ne samo ponekad) desi galop kada mu vreme (ili mesto) nije. A konja ponekada moraš da pustiš u galop. U suprotnom i nije neki konj, nego mula ili mazga. Zato, da ne mrsim mnogo, svi sve znamo (naravno, za druge, a i za sebe posle bitke :) ). Drago mi je da ishod nije bio drugačiji i obrati pažnju na poslednji stih; najmanje nebezbedno je galopirati kada nam se ne žuri. Znam da i to znamo - nego kao potsetnik.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ja podilkanim kad vozim sam i zato vise volim kad vozim s nekim onda sam normalniji,ponese te put krivine i casom si u ludilu,zato su meni prazne price kad klinac od 18 godina kaze svestan sam svega,svestan si ti moj kurac tek se ispilio,a sto neko rece kako idu godine vidim da su endurasi najpametniji od svih nas...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

A da li je neko razmisljao koliko oprema utice sa podsvesno dodajete gas kako bi se vi ohladilo? Npr, obucete se komplet, pod jaknom i dobrim pantalonama bude vrucina i krece dodavanje gasa, jer je normalna da na vecoj brzini bude prijatnije.. I onda se desi sta sve moze da se desi, cisto zato sto ste nervozni i vrucina vam je, dok na primer, da ste bili u majici ili duksu, naravno sa kacigom, bilo bi mnogo opustenija voznja.....

Utice da se osetim mocnije,zasticenije (mozda i zbog toga sto vozim dupe od motora pa pod opremom podsvesno utripujem da sam neko mudo) a iz toga sledi odvrtanje gasa.Ipak,valjda zbog svojih godina i iskustva, svestan sam tog zajeba pa sam sebe na vreme opsujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Vaske4s prednja je stavljena nova prije par dana i ima fantastican grip,zadnja je proklizavala. I ona je skoro nova,mozda 10% potrosena i nikad do sad nije bilo proklizavanja,evo i danas nije proklizavala,valjda su bili neki cudni uslovi,masnoca ili ko zna sta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Razumem da sve ponese ponekad trenutak, ali ne razumem ove kamikaze sto izlecu bez gledanja. Nije mi jasno kako neko moze tako da se ukljuci negde nebitno sta vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Razumem da sve ponese ponekad trenutak, ali ne razumem ove kamikaze sto izlecu bez gledanja. Nije mi jasno kako neko moze tako da se ukljuci negde nebitno sta vozi.

Vecito pitanje...ali i odgovor...cuvaj se i bog ce da te cuva

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Južni Bulevar na potezu od Maksima Gorkog do Grčića Milenka dok nisu porušili one silne servise za automobile je godinama bio poznat

po sumanutom skretanju automobila u i iz servisa. 

 

Ali đavo neda mira...ko će da vozi u koloni po vrućini kad možeš laganica da je zaobiđeš.

 

Par puta je bilo "ža dlaku šinko..." zbog skretanja bez žmigavca, presecanja kolone, isparkiravanja u rikverc...

 

Doduše ja sam školu kupio dok se sređivao Bul. Kralja Aleksandra tamo 2009-10 kada sam se nabo u ženu koja je dok sam obilazio kolonu

skrenula preko pune linije u levo jer je videla slobodno parking mesto 

 

Epilog iskrivljena viljuška i ugruvana desna šaka i koleno  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ja podilkanim kad vozim sam i zato vise volim kad vozim s nekim onda sam normalniji,ponese te put krivine i casom si u ludilu,zato su meni prazne price kad klinac od 18 godina kaze svestan sam svega,svestan si ti moj kurac tek se ispilio,a sto neko rece kako idu godine vidim da su endurasi najpametniji od svih nas...

 

Pa dobro de, nismo ni mi enduraši baš hrizanteme, desi mi se ponekad da baš zavrnem, onako, iz čista mira. To autom nikad ne uradim, ali nikad. Čudo je motor, 'oće da te navede na svašta.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

50 km/h je za dlaku manje od 14m/sec (13.96m/sec to be exact). Psihička sekunda je u stvari 1,2-1,5 sec. To je vreme opažanja problema, odluke i reakcije (skoro 15 metara). Tada još ne radimo ništa. Kad stisnemo kočnicu, prođe nekoliko milih sekundi dok ne stigne odziv kočionog sistema i tu nam prođe još metar, a da nismo zapravo kočili. Na kraju, zaustavni put (to je sve ovo prethodno plus put do potpunog zaustavljanja) za 50km/h izađe na nekih 26 metara i možda metar, dva više u zavisnosti od tehničkih parametara, stanja podloge, prijanjanja, bla bla bla...

 

A da ovako mator volim da zavrnem gas, volim. Što da lažem? I sve ovo znam, i opet volim da ga zavrnem. I svaki put se pitam isto što i većina "koji qrac meni ovo treba?" Gde ja to pa žurim? I dalje volim brzinu ali najčešće odmah prisporim kad sam u gradu. Matora konjina se dan danas ponaša kao klinac. Put je druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pa pričaj kol'ko hoćeš, sve znamo. Znamo i da se ne treba češati kad te bocne komarac, pa se ipak češemo, svrbi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa pričaj kol'ko hoćeš, sve znamo. Znamo i da se ne treba češati kad te bocne komarac, pa se ipak češemo, svrbi.

pa oces ti kucu pored vode...eto ti sad... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Metafora bila u pitanju, trebalo je da kažem pčela da se ne bi konkretno odnosilo, raz'meš na šta sam mislio? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Добар је и онај фазон - колико идеш толико ти треба да се зауставиш, тад се запиташ (а не после кад дођеш кући) где да заврћеш. А да волим да затегнем Тенеру на Панчевцу - волим. Опрема је ту да се не огулим ко кромпир ако ме покоси неко, а ако ме дунуо ту нема спаса.. Пу пу пу

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja