Jump to content

Moto Zajednica

Problem Aprilia RS 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia RS 125

E ovako, problem je sledeci. Na motoru mi je nedavno zabo plovak i prelivao je, curilo je gorivo na odusku karburatora. Rastavio sam ga, ocistio, sredio i vratio nazad. Motor sam upalio, provozao se i sve okej, posle nekih 5 km se poceo cudno ponasati, prvo je gubio gas a zatim se gasio. Ponovo je prelivao, zatim sam ga ponovo rastavio, ispolirao iglicu i zamenio slavinu od rezervoara jer je bila u losem stanju. Upalim motor a ono ista prica.. Malo radi malo ne. Posle par km voznje karburator ostane totalno bez goriva, casica prazna al skroz, bukvalno suva. I tako u krug. Kada ga spojim da radi tako sto povezem crevo od karburatora direktno slobodnim padom sa crevom goriva koje se nalazi u flasi, pali na zub, radi lepo. Mada. Sinoc sam se provozao, dodjem kuci ugasim motor, idem ponovo da ga upalim kad ono isto. Gubi gas i gubi. Pokusam ponovo direkt crevom u karburator, al slicno. Radi malo bolje, al cim povucem gas kao da krene da se gasi, gusi...

Takodje, sve je u redu dok ga vozim, al kad stanem, ugasim ga i kad ga trebam upaliti zeza. Karburator je rastelovan i treba se stelovati naravno sada osetim da to nije to i kada ide. Al mislim da bi svakako trebao normalno da radi. Ovo mi je bas cudno. Nema sta nisam probao da uradim i opet isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja