Jump to content

Moto Zajednica

Bajk Rok Misija 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Mi smo pre 2 godine u povratku sa Bajk Rok Misije rešili da se provozamo "duž cele" Srbije pa smo izabrali rutu preko Novog Pazara, Sjenice, Zlatibora do Bajine Bašte, pa onda uz Drinu do Sremske Mitrovice. Tu sam se rastao od naših dobrih prijatelja Sremaca, i nastavio preko Iriškog Venca ka Novom Sadu.

 

Poenta podužeg uvoda je da smo na putu od Novog Pazara ka Sjenici napravili pogrešno skretanje, svi slučajni prolaznici i vozači koje smo pitali za put su nam govorili da smo na dobrom putu, da je to novi put za Sjenicu, ali smo u stvari zaglavili na neasvaltiranoj deonici od 20-30km. Ali bez obzira na to, bila je to jedna jako lepa vožnja, lepo druženje i nezaboravno iskustvo!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Taman da odgovorim za novi put a ti si vec objasnio :jee1: ,mada  mislim da su svi bili potplaceni od strane naseg druga sa dominatorom kao i uvek on mora sve nas kao slucajno da odvede na offroad i onda se pravi lud,te novi put,te bio je ovde put,te gps kaze najbolji put,i svaki put isto zavrsimo kao prasinari kao slucajno a u stvari sve smisljeno  :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Konačno su organizatori istakli obaveštenje za Bajk Rok Misiju.

 

Na put se ide dakle za mesec dana pa eto prilike da pre toga malo razmenimo iskustva, informišemo zainteresovane kolege za ovo dešavanje, napravimo neki dogovor....

 

UVEK UZ BRAĆU!!!

 

 

Smestaj je ranije bio organizovan u balonu za fudbal besplatno(vrece za spavanje, sator) i u studentskom domu oko 500 din nocenje(ogranicen broj mesta).

Nazalost zbog lose organizacije toga nije bilo u prethodne 2 godine.

Da li ce biti i ove nadam se da ce organizatori objaviti na vreme?

Uglavnom su se ljudi snalazili pretnodne dve godine po lokalnim motelima i pansionima.

Cena nocenja je oko 10e po osobi.

А ко је организатор тј ко се сад пријављује као организатор,нажалост од када нема бесплатног горива организатори су организовали само сами себи смештај и ништа више,елем хвала богу што још увек има наше браће за које не постоје никакве препреке да се појаве у Митровици тако да видимо се доле УВЕК УЗ БРАЋУ

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Sve je tako kao sto si rekao. Realno organizatori su potpuno zakazali pa je najveci deo njihove krivice sto je opalo interesovanje. Cuo sam se prosle godine sa direktorom studentskog doma i on mi je rekao da nije problem za smestaj samo da organizatori posalju dopis i okviran broj ljudi. Znaci i to im je bilo tesko cak i ako tamo postoji dobra volja ljudi.

Organizator je i dalje HD Srbija koliko ja znam.

Kao i sto se vidi ima samo objava na facebook-u i to je to.

Bez osnovnih informacija (opcije smestaja, vreme i mesto polaska, grupe koje sviraju...).

Njima na cast.

Sreca sto vecina nas ide tamo zbog ljudi koji nas uvek toplo docekaju, a ne zbog organizatora.

Imaju jos malo vremena da isprave greske ali se bojim da nema nista od toga.

U sustini prepusteni smo sami sebi pa je zato i otvorena ova tema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Poenta i jeste da idemo zbog ljudi koji tamo žive, koji nas svake godine toplo dočekaju, da im pružimo bar neku podršku i da im pokažemo da nisu zaboravljeni. Bajk rok mislija je na neki način već postala tradicija. Za ljude koji tamo svake godine idu nije bitno ni da li će "organizatori" objaviti datum, ali bi u svakom slučaju bilo lepo da se kroz kvalitetnu organizaciju promoviše događaj.

 

Kada smo kod organizacije, pre godinu - dve dana sam hteo da pošaljem 5-6 majica Bajk rok misije u Australiju, kao poklon rođacima. Uspeo sam da stupim u kontakt sa čovekom koji štampa majice, mesec dana me je "zavlačio", bukvalno sam ga molio da mi PRODA majice, ne da ih POKLONI. Na kraju sam, dan pre nego što će rodbina krenuti na put, morao da odem i da kupim nešto drugo kao poklon.

 

Generalno gledano, ako im se taj posao ne radi mogli bi ga prepustiti nekom drugom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

Nije samo zbog loše organizacije manji broj učesnika. Dosta ljudi poslednjih godina ima neke druge izdatke i prioritete tako da je i kriza učinila svoje. Ja znam neke ljude koji više ne idu jer nema besplatnog punjenja goriva na NIS-ovoj pumpi. Plus nema više besplatnog smeštaja u balonu. Sve se to skupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Био пар година, сваки пут као да је први :) 

Једном сам спавао са чоперашима на дивље, хвала им за то помогли су нам право. 

После тога сваки пут студењак. Није ништа посебно али је бар суво, некад има и воде :) 

 

ево линк, може да се резервише :) 

 

http://scp.org.rs/domovi/kosovska_mitrovica/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Nije samo zbog loše organizacije manji broj učesnika. Dosta ljudi poslednjih godina ima neke druge izdatke i prioritete tako da je i kriza učinila svoje. Ja znam neke ljude koji više ne idu jer nema besplatnog punjenja goriva na NIS-ovoj pumpi. Plus nema više besplatnog smeštaja u balonu. Sve se to skupi.

Ovo je tako glupo da ne bih ni komentarisao,izvini nemoj da se ljutis,za ono sto neces nadjes hiljadu opravdanja ,za ono sto hoces nadjes nacin.

p.s.bogatuni nikad nisu ni isli na ovakve skupove nego ljudi koji nesto osecaju

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Mislim da nisi upravu. Jeste kriza i slažem se da su gorivo i noćenje olakšavali put. Znam da ima ljudi koji bi išli ali stvarno nemaju para i kubure sa finansijama. Njima svaka čast.

Ipak većina se skriva i traži razloge da ne ide. Znam i neke iz mog okruženja koji svaki vikend idu na neku vožnju a onda za dole kao nemaju para. Realno i taj jedan rezervoar što smo dobijali besplatno je po sadašnjim cenama oko 15 ili maksimum 20 evra. Noćenje je još 10 tako da je to ta razlika u odnosu na privilegije koje smo imali ranije. S obzirom da je to jednom godišnje mislim da ipak većina može da podnese tu razliku.

Ja sam ove godine svega dva puta išao na neke kraće vožnje da bih sačuvao pare za put na Kosovo.

Nikome nije obaveza da ide dole i svako bira svoj  put i gde će da ide. Ali je  poštenije reći neću da idem, nego išao bih ali nema goriva.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ko jednom vidi osmeh ljudi i decice za dobrodosljicu, taj svake godine pozeli da opet dodje, bez obzira na benzin, i ko kresti na bini.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Od kako je prestalo sponzorstvo svake godine se polemiše o tom "besplatnom" gorivu. Na žalost, situacija u državi je takva da bi nekome to mnogo značilo. Ali toga više nema, niko nije dužan da bude sponzor to je samo njegova dobra volja. (Ili stvar računice - marketinga)

 

Sa druge strane, možda je tako i bolje?! Niko ne može da nam prebacuje da dole idemo samo zbog "fraj" vožnje.

 

Takođe, po meni je bolje pitanje (od pitanja besplatnog goriva) da li bi smo mi kao zajednica mogli nekako pomoći našoj braći koja žive dole, osim što ćemo napraviti veći promet, tog jednog dana u godini...

 

11698774_10204670447941240_8816516323312

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Bravo Stevo,eto odraslo dete osamostalilo se ;) ,prvih puta je isao sa kinezom pa posle redom,prosle godine poveo i devojcicu,mozda ga na nekoj od sledecih misija i vencamo tamo dole u nekom manastiru :jee1: ,svaka rec ti je na mestu potpisujem, pa se vidimo za dve nedelje :jee1: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Sta je sve potrebno od dokumentacije? Pasos? Zeleni karton za motor?  I da li ima nekog iz Istocne Srbije ko planira da ide ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Sta je sve potrebno od dokumentacije? Pasos? Zeleni karton za motor?  I da li ima nekog iz Istocne Srbije ko planira da ide ?

 

Treba ti samo licna karta . Vozacka i registrovan motor su pozeljni ali nisu obavezni . Mada znam i maloletne koji su bez icega isli dole ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Odlicno imam i dozvolu a i motor je registrovan :D

e kad je tako, platices pivo (lako ces me prepoznati, ja sam najstariji, ali sam momcina.)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Uvek bude ispred skupstine majica a bude i dole,ali dole vec fali pojedinih velicina,tako da uzmes ispred skupstine i miran si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Momak je iz Bora, cekace kolonu verovatno na Batocini...

Kupis majicu regularno na sastajalistu pre prelaza (videces gomilu

motora kod kafane i prodavnice)...

Odmah nakon Raske, par km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kao sto je zli rekao najbolje da uzmes usput posle Raske. Cena je 500 dinara za ucesnike. Dole kada se stigne se prodaju po 1000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Hvala za info...

 

Da to sam i planirao da cekam na Batocini i da se prikljucim koloni :D

 

Koliko vam treba otprilike od Beograda do Batocine?  Posto od Bora ima nekih 140km do tamo pa da znam kad da krenem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja