Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem jagnjecu kozu za sediste

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

mitos user_popup.png

Postavljeno Danas, 21:01 PM

 

snapback.pngzika56, on 13 December 2011 - 12:57 PM, said:

 

Ima ovde u Aleksincu da se kupe štavljena jagnjeća krzna. Uglavnom ima belih, ali bude povremeno i crnih i šarenih (crno belih). Ja ću ovih dana da kupim jednu za moj TA. Cene su 12-15 evra.

Iskreno, ne sviđa mi se kako krzno izgleda na motorima kao što je moj, ali, s obzirom da povremeno provedem dnevno i po 15-16 sati na motoru, baš me briga za izgled ako mi to omogući udobniju vožnju. Tim pre što za sledeću sezonu planiram i par duuuužih putovanja.

E zato ti i kazem ili jarecu ili kozju ! ne ovcju,,,,,jer dlaka je jako kratka i ide polozena jedna preko druge za razliku od ovcje koja je aj da kazem uscebana i ide nekako u vis,,a i debelo deluje na sedistu medjutim ja sam nalazio i skroz crnu zift crnu al se ne secam dali je jareca ili kozja bila uostalom pogledaj na slikama koje sam prilozio u predhodnom topicu na Kawasakiju kako izgleda doduse tad nije bila bas ta skroz crna,,,,,al veruj da je spas za duge relacije !

Smatram da je upravo jagnjeće (ili ovčije) krzno pogodno za ove namene, baš zbog svoje "gustine" i "debljine". Te osobine i omogućuju izolacioni efekat i sprečava da nam dupići i OO budu skuvani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

drugari da li bi zavrsavala posao koza od jelena, vuka ili medveda itd... mislim da to mogu lako obezbediti.

I ko bi mogao to da sasije da valja da uradi navlaku za sediste sa gumiranom postavom???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne znam za pomenute, ali jagnjeća provereno radi. Ja sam sebi istu nabavio i probao pre neki dan kad je bilo vrlo toplo, i za divno čudo, dupe se uopšte nije oznojilo kao kad se sedi direktno na sedištu sa sintetičkom postavom. Jedino što nisam lepo skrojio nego sam samo nabacio radi probe. To moram da vidim kako da rešim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Radio je lik iz Vrnjacke Banje te koze za sedista , ima opancarsku radnju negde u centru zaboravih mu ime . Kaze ko god je uraduio nije se zajebao . Imaju stand i na Zlatiboru na pijaci pa ako ga neko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja