Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem jagnjecu kozu za sediste

Recommended Posts

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ta koza je stari izum, koristi se za duge ture, jer ne greje, nego drzi jednu temperaturu. Ne mogu da ti se upale ja***ca. Jeste malo cudno da izgleda, ali rade posao. I koliko znam ne ide ta od gunja, nego bas odran i ustavljena, eventualno malo fazonirana.Taj curcija sigurno moze da ti kaze gde nabavlja kozu, pa tamo da vidis, to je neka od kozara koje i onako propadaju, najcesce su bile drustvene. Bice srecni da ti nesto prodaju, samo nije to jeftino, koliko znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

alo ljudi,jeli ovo oglasnik ili vam je dosadno.

Ako vam je dosadno,pa da zakljucam temu

 

Niti smo ALE niti nam je dosadno .Mislim da si prestrog, >:( Generalno svi su u okvirima teme, e sad shto se rashirila malo ....... pa i malo shale nije na odmet! Zvace  neko pandure siguno ako se ode predaleko kao sto ja sad idem zahvaljujuci tvom postu!!!!

 

 

Forum je mesto na kom ljudi razmenjuju misljenja,informacije,shale......... nemoj nas uznemiravati u tome. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

A srpski pasulj samo iz konzerve, dacu ga i Arapima da probaju malo sta je pregrevanje i izduvavanje...

Samo se nadam da tema nije zakljucana zbog ove recenice ???  ??? Rekli smo da nema politike na forumu!!!

Ajde, ko ima ponude za jagnjecu kozu, nadam se da ce nam omoguciti  da pronadjemo najbolje resenje bez banovanj i zakljucavanja teme!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jesi li probao na buvljaku da nadjes,,ja imam jedno gunjce,,ono pravo starinsko  srpsko moravsko pastirsko  gunjce,,ostalo mi od dede,,pa mozda moze da ti posluzi,,,

ali ipak da pogledas na buvljaku,mozda ima tamo.. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Ulica Krushevachka u Beogradu , mislim da je ugao sa Varvarinskom , prodaja krzna i koze ... tu kupuju ovi shto prave tashne i novchanike to sam skoro saznao ... ja jurim sirovu pa sam obishao pola beorada i nema kazu to je dzabe i kome to da prodaju pff ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Vidi veoma prakticna ti je ideja .....al evo i slika kako je to konkretno na motoru......jer nisam mogao nikako da ukapiram kroz sve ove komentare jel tebi treba sa dlakom ustavljena ili kao za jakne bez dlake ?? ako ti treba sa dlakom mogu ti poslati slike dva komada ustavljene koje su kupljene pre godinu dana bas za ideju da se opet stavi na neki od nasih motora a namenjeno bas zbog duzih putovanja

post-1085-0-76791500-1323465852_thumb.jpg

post-1085-0-05949500-1323465862_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

mrdni se malo do nekog buvljaka pa kupi staru šofersku jaknu za neku siću. Svaka ima odlicno krzno unutra, dovoljno veliko za najmanje 2 sedišta, dovoljno jako da mu ni pomenuti pasulj ne moze ništa. Provereno. Srećna voznja. :neznam::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Sci odaaaaavno ne dolazi na ovaj forum.

 

Vidi veoma prakticna ti je ideja .....al evo i slika kako je to konkretno na motoru......jer nisam mogao nikako da ukapiram kroz sve ove komentare jel tebi treba sa dlakom ustavljena ili kao za jakne bez dlake ?? ako ti treba sa dlakom mogu ti poslati slike dva komada ustavljene koje su kupljene pre godinu dana bas za ideju da se opet stavi na neki od nasih motora a namenjeno bas zbog duzih putovanja

 

Ovo nije jagnjeća koža. Može biti ili juneća ili kozja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Sci odaaaaavno ne dolazi na ovaj forum.

 

Vidi veoma prakticna ti je ideja .....al evo i slika kako je to konkretno na motoru......jer nisam mogao nikako da ukapiram kroz sve ove komentare jel tebi treba sa dlakom ustavljena ili kao za jakne bez dlake ?? ako ti treba sa dlakom mogu ti poslati slike dva komada ustavljene koje su kupljene pre godinu dana bas za ideju da se opet stavi na neki od nasih motora a namenjeno bas zbog duzih putovanja

 

Ovo nije jagnjeća koža. Može biti ili juneća ili kozja.

da u pravu si i jeste kozja .... a iskren da budem nisam kao po obicaju'' ni gledao starost teme jer sve idem za onom ......ko zna mozda ce nekom zatrebati..... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

imam ja od neprcane zecice

jesi li imao prilike da sedis na stavljenoj kozi na motoru ali na duze relacije recimo u jednom potezu od 500 do 600 kilometara ?

Verujem da nisi......krenu nas petoro na put i negde vec kod zlatibora na prvoj pauzi sidjemo da popijemo kaficu malo protegnemo noge,,,,cesu se po bulji od usijanog dupeta i oznojenih farmerki i gaca brate,.....ne postoji bajker koji leti na +40 nije proklinjao voznju preko dana zbog usijanog sedista i oznojenog dupeta...medjutim sama dlaka naustavljenoj kozi je odlican termo i vazdusni izolator i ne dozvoljava cirkulaciju vazduha izmedju sedista i dupeta vozaca...tako da neznam koliko god danas da putujes kilometara neces kad sidjes sa motora biti mokrih gaca od voznje.Znaci probati pa se uveriti i nikako ne pricati ono sto nisi licno probao jer ima kontra efekat Probao sam i uverio se i dan danas na svakom mom motoru u poslednjih desetak godina stavljam kozu sa sto kracom dlakom kako bi se udobnije vozio.Nekima lep detalj nekome kicerica a nekom ruzno ali prakticno sve je stvar ukusa a o ukusima se ne raspravlja iz kulture! :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

 Dok ne nabavim jagnjetinu, vrlo uspešno koristim predvostručen stari peškir. Dovoljno dobro završava posao oko usijanja i znojenja mada nikad do sad nisam prešao više od 250km bez pauze makar za cigar na ex. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo, el to za neki letnji vasar il' ima svaki vikend?

 

Uvek ima, i radnim danom. Bar je tako bilo, nisam skoro svracao na pijac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

imam ja od neprcane zecice

jesi li imao prilike da sedis na stavljenoj kozi na motoru ali na duze relacije recimo u jednom potezu od 500 do 600 kilometara ?

Verujem da nisi......krenu nas petoro na put i negde vec kod zlatibora na prvoj pauzi sidjemo da popijemo kaficu malo protegnemo noge,,,,cesu se po bulji od usijanog dupeta i oznojenih farmerki i gaca brate,.....ne postoji bajker koji leti na +40 nije proklinjao voznju preko dana zbog usijanog sedista i oznojenog dupeta...medjutim sama dlaka naustavljenoj kozi je odlican termo i vazdusni izolator i ne dozvoljava cirkulaciju vazduha izmedju sedista i dupeta vozaca...tako da neznam koliko god danas da putujes kilometara neces kad sidjes sa motora biti mokrih gaca od voznje.Znaci probati pa se uveriti i nikako ne pricati ono sto nisi licno probao jer ima kontra efekat Probao sam i uverio se i dan danas na svakom mom motoru u poslednjih desetak godina stavljam kozu sa sto kracom dlakom kako bi se udobnije vozio.Nekima lep detalj nekome kicerica a nekom ruzno ali prakticno sve je stvar ukusa a o ukusima se ne raspravlja iz kulture! :takoje:

ma zezanje, znam i ja to sve , moji sa sela nose te prsluke od ovcije koze sa kracom dlakom i leti.. Ja iskreno ne bi to stavljao, ali to je tvoja stvar.. ako hoces od zecije koze, al ozbiljno mogu videti sa drugarom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ima ovde u Aleksincu da se kupe štavljena jagnjeća krzna. Uglavnom ima belih, ali bude povremeno i crnih i šarenih (crno belih). Ja ću ovih dana da kupim jednu za moj TA. Cene su 12-15 evra.

Iskreno, ne sviđa mi se kako krzno izgleda na motorima kao što je moj, ali, s obzirom da povremeno provedem dnevno i po 15-16 sati na motoru, baš me briga za izgled ako mi to omogući udobniju vožnju. Tim pre što za sledeću sezonu planiram i par duuuužih putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Ima ovde u Aleksincu da se kupe štavljena jagnjeća krzna. Uglavnom ima belih, ali bude povremeno i crnih i šarenih (crno belih). Ja ću ovih dana da kupim jednu za moj TA. Cene su 12-15 evra.

Iskreno, ne sviđa mi se kako krzno izgleda na motorima kao što je moj, ali, s obzirom da povremeno provedem dnevno i po 15-16 sati na motoru, baš me briga za izgled ako mi to omogući udobniju vožnju. Tim pre što za sledeću sezonu planiram i par duuuužih putovanja.

E zato ti i kazem ili jarecu ili kozju ! ne ovcju,,,,,jer dlaka je jako kratka i ide polozena jedna preko druge za razliku od ovcje koja je aj da kazem uscebana i ide nekako u vis,,a i debelo deluje na sedistu medjutim ja sam nalazio i skroz crnu zift crnu al se ne secam dali je jareca ili kozja bila uostalom pogledaj na slikama koje sam prilozio u predhodnom topicu na Kawasakiju kako izgleda doduse tad nije bila bas ta skroz crna,,,,,al veruj da je spas za duge relacije !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja