Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem jagnjecu kozu za sediste

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

cekaj, kako mislis jagnjeca? jel to treba da je obradjena koza, mislim shtavljena, ili oces ovako, od odranog janjeta? ako ti tako treba mogu ti nabaviti, koljem skoro svake nedelje, na vikendici imam jaganjaca, pa ako ti treba dacu ti za dzabe, ionako mi to ovde bacamo, necemo da se bakcemo oko susenja i to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Odkud znam, mislim da mi treba stavljena koza koja moze da se koristi a da se ne raspadne, znaci da bude za normalnu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

U Beogradu postoje dve kozare od kojih jedna jos uvek radi , oni preradjuju svinjsku kozu za izradu postava i slicnih tankih predmeta,i govedju za izrabu nubuka i boksa za izradu obuce.U kovinu je bila kozara koja je pravila i jagnjece velure i nape ali ni oni vise nerade ,no batali to u prodavnici na dusanovcu ima svasta nesto iz uvoza radnja se zove bem li ga stade mi mozak ajd dopunicu sutra znam tacno gdeje jer ja tamo kupujem za svoje potrebe skajeve i koze,pored nje imas u Kralja petra par radnji koje imaju koza ali uglavnom za tapaciranje namestaja dakle opet tvrdo... boksici i tome slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Odkud znam, mislim da mi treba stavljena koza koja moze da se koristi a da se ne raspadne, znaci da bude za normalnu upotrebu.

 

pa jesi ikad klao ovcu, ili janje?

 

ako nisi, evo sad cu ti reci. kad zakoljes, moras i da oderes, e kad oderes, ta koza ima na sebi vunu, i mekana je, KOZA JBT! onda ako oces da nesto radis sa njom, motas da je shtavish, neznam kako se to radi, al uglavnom mora da se soli, prevrce, susi i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nikad nisam zaklao ni pile, ja sam ljubitelj zivotinja :)

 

 

 

 

 

 

Sci ako si ljubitelj zivotinja onda nikako jagnjecu da te ne grize savest da sedis na kozi odrane zivotinje.Kupi brate JAMBOLIJU,em je vestacka em ima da ti bude udobno a i nekad je to bilo moderno da se oblazu sicevi sedista.PS.izvini bilo je jace od mene.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

U Kralja Petra imash prodavnicu Derma (iznad radnje u kojoj su nekada prodavali Tomos rezervne delove), a iznad Derme imash josh jednu radnju sa kozama i sl. U Balkanskoj, kada od Narodnog fronta krenesh uzbrdo, sa desne strane, postoji takodje radnja sa ok izborom koza, a u istoj ulici je bilo i nekoliko sarachkih radnji, pa mozesh i tamo da pitash za kozu, a i posavetujesh sa majstorima oko togai shta je najbolje za presvlachenje sedishta na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

cekaj, kako mislis jagnjeca? jel to treba da je obradjena koza, mislim shtavljena, ili oces ovako, od odranog janjeta? ako ti tako treba mogu ti nabaviti, koljem skoro svake nedelje, na vikendici imam jaganjaca, pa ako ti treba dacu ti za dzabe, ionako mi to ovde bacamo, necemo da se bakcemo oko susenja i to...

nisam znao da se bavis svinjogojstvom,,mislim jagnjogojstvom,,,,to znaci da bi trebalo da castis neko prasence,,jagnjence.... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Oce` upravo ono sto se vidi na Jodinoj slici na kojoj je covek koji je sa tenerom isao od Engleske do Juznoafricke Republike., ovciju kozu sa sve vunom ;D Al` ne frisku, nego preradjenu, da moze da se koristi, a da se ne raspadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Setih se radnja se zove yu sorbon !!! to sto se tice koza  tj.gde ih kupiti.O procesu stavljenja me mrzi da vam sad nasiroko opisujem, bitno da znate  je da se koza NE SOLI ko sto neko rece vec se potapa u stavila koja se zasnivaju na neorganskim rastvorima koja unistavaju mikro organizme iz vlakana ,zatim se susi u  susarama kako bi se ubili preostali mikro organizmi i sprecilo njeno raspadanje,razlicitim hemikalijama citaj stavilima dobijamo odredjenu mekocu a daljom preradom ,tanjenjem ili brusenjem dobijamo razlicite tipove koza  velur napa boks nubuk......  Ako te zanimaju koze stavljene starim metodama koje su relativno slicne tesko da ces naci nekog curciju jos u Srbiji koji to radi ,e jos nesto ja do sada ni u jednoj radnji nisam video "dlakave" koze to ces tek tesko naci..... I jos nesto kakve veze ima koza sa udobnoscu sedista ,cime god presvukao isti ti je djavo ako sundjer ispod presvlake nije udoban.Razlika bi trebala da bude u toplini sedista ,prestizu ili jednostavno estetici.Debljina koze koju god da kupis nije velika da bi uticala na udobnost podloge na kojoj soji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

hehe, boki. moze da se okrene nesto, nema frke, bice taman do prvog maja...mali su jos.

 

a sto se tice shtavljenja koze, neznam, jer nisam nikad to radio. a ako oces bas sa vunom, neznam gde bi to mogao naci. e, da. jel znas mozda one kozune sto se nose, kao u narodnoj nosnji, ili tako nesto, oni se nose, da vuna bude pri telu, a koza bude spolja, znaci nadjes negde to, i iseces, kako ti treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad
  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

....pogotovu kad vozis preko neke planine i kamenjara, pa se kicma lomi i umaras se duplo brze nego u normalnoj voznji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a pasulj  ??? ??? pa i on moze da napravi malo topline,i vazdusni jastuk naravno  :D :D ;D ;D

ja bi pre turio grejace,,,,,,,,,posle ti bude preko dana vruce na kozi....

 

a pasulj  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

....pogotovu kad vozis preko neke planine i kamenjara, pa se kicma lomi i umaras se duplo brze nego u normalnoj voznji....

 

sta kazes za onaj prsluk? jel bi ti odgovaralo da od njega napravis presvlaku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja