Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Hondu Magna

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Prvo sam hteo Yamahu Drag Star, pa sam onda citao, da je Honda Shadow bolja, te sam se odlucio za nju, medjutim, juce na ovom sajtu i jos na nekim citam da je Magna dosta jaca i robusnija, pa je moja definitivna odluka, kupovina jedne Magne. Idealno bi bilo, kad bi nasao Magnu u zamenu za neki od mojih auta: SAAB 9.3 2003god, BMW 728 98god ili Passat B5.5 2001. Kupio bi iskljucivo besprekorno ocuvan motor, bez obzira na to da li je i koliko skuplji od prosecne cene takvog motora. Nisam poznavalac motora, pa ne bi da kupim neki jeftin primerak i da se patim sa njim. Ovaj snimak je uticao na moju odluku 

 

P.S Mislim da sam se predstavio u temi za predstavljanje, ali nisam siguran. Stari sam clan i vidim, da sam negde nesto komentarisao, ali ne znam sta ni gde, pa predpostavljam, da sam se predstavio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Dobar izbor.  :) .Ja sam ponosni vlasnik jedne iz 2000te.Prezadovoljan.Ne bih da je hvalim sad ali ne moze se porediti sa drugim kruzerima,Jednostavno,uzeli masinu od sportskog motora(u ono vreme) i napravili power cruiser kao odgovor za Vmaxa.Jesi video dugi kruzer,sa obrtomerom? I jos crveno polje na 10hiljada tisuca rpma?Bila malcice poskupa svojevremeno pa su prestali da je prave,nema naslednika. Sve sto te interesuje-pitaj. Srecno sa kupovinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Sad sam pogledao tvoj sajt od otpada.Igrom slucaja u istoj ulici mi rodjak ima servis auto 'lektrike-AES Boban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Znam Bobana, saradjujemo vise od 10 godina.  Sutra idem da pogledam jednu Magnu 94 godiste, u fabrickom je stanju, covek trazi 3000 za nju. Nasao sam jos jednu za 2800, ali je nesto kracen zadnji branik, pa razmisljam da li prska, kad se vozi po kisi. Ta od 2800 ima skracene auspuhe, covek kaze, da ima fantastican zvuk. 

 

Ova je najjeftinija, ali mi deluje da je mnogo starija od godista koje je navedeno u oglasu. Nekako mi masina deluje, kao da je neki stariji tip.

 

Nego, jel ima razlike izmedju te 94. i te tvoje 2000. godiste? na prvi pogled vidim da hladnjak nije isti, ali pretpostavljam, da taj kod tebe nije original?

 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6405740/honda-magna-v45

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Znao sam da nesto nije u redu. sad, dal je greska u oglasu il je pdomladjena, nemam pojma, al mi se svakako ne svidja tako isarana. inace slabo ih nesto ima po oglasima, tako da nemam neki veliki izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Branko, mislim da je to Magna prve generacije, 1982-1984.  

Generacija 2 , 87 -88 nema dva kociona diska. 

 

@Kidi, obrati paznju  ako budes gledao tu iz '94-te,  generacija 3- 1994 -2003 , serija iz 1994 i 1995 ima fabricku gresku sa podmazivanjem lezaja bregaste, Svi primerci koje su ovlasceni serviseri popravljali imaju tacku na kraju serijskog broja na desnoj strani rama. Ukoliko nema tacke posle broja zaobidji je i potrazi neki bolji primerak preko grane.

 

 

post-31376-0-06543200-1464126459.jpg

post-31376-0-13482400-1464126478.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

ovo je ta sto bi isao da pogledam. Pogresio sam godinu, nije 94, nego 93. Jel ona nema taj problem sa podmazivanjem i kako da to proverim?http://www.moto-berza.com/polovni-motori/honda-magna-oglas-118284/

 

Trebalo bi da izaberem jednu od ove 3. Ona najjeftinija mi se ne svidja, ostaju ove dve. Ova crvena ima ove torbe i ove rese na ruckama, koje mi se bas ne svidjaju, ali bi po slikama, koje mi je poslao na viber, rekao da je u besprekornom stanju. Koju biste vi uzeli, crnu ili crvenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

25,000 km za 22 godine na ovakvom kruzeru? Hmmm, ja ne bih zagriz'o. Ako vec hoces da ti V4 drnda i zvuci kao V2 onda si pogresio izbor.

 

Generacija 3 se proizvodila tokom 1993- ali je prva serija distribuirana 1994 tako da je prilikom prve registacije upisana godina proizvodnje, dodje mu  na isto. Ako je servisirana kao sto sam naveo gore i ako ne zveci na leru dok je hladna onda je ok za gledanje, uz cenkanje naravno :). Odgledaj snimak pa vidi kako se ponasa G3 Magna i kako ubrazava. Naravno da ne moze da se meri sa ovim sportacima u ubrzanju i upravljivosti ali cisto da imas ideju kako  je ljudi preko bare voze( sa kvalitettnim benzinom)  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Znaci ako ova nema tacku na kraju serijskog broja, to znaci da nije servisirana i da ima lose podmazivanje? A jel moze mozda po serijskom broju da se zna, na primer, sa losim podmazivanjem je radjena do tog i tog serijskog broja? Mislis li da je ovo jaka cena za ovaj motor? Jbt, taman sam se nalozio na nju, sad si me bacio u razmisljanje. ne bi da kupujem nesto, sto ima lose podmazivanje, a znam sta to znaci, taj problem ima i Fiat Brava sa motorom 1.4 12V i stalno mi za taj auto traze glave i bregaste. I bas ko za inat i jedna i druga su pogodinama proizvodnje rizicne. Koju bi ti pre uzeo od ove dve, ukoliko obe imaju tacke? sad razmisljam, ako znaju, a verovatno znaju za to sa tackom, mogu i oni sami da dodaju tacku. Kako ta tacka treba da izgleda, jel ofarbana crna tacka ili nesto kao utisnuto, mislim kako da znam, da je to, to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Da, nema dobro podmazivanje ali to ne znaci automatski da je lezaj crko ili da je skoro za zamenu vec da ce imati kraci radni vek od predvidjenog i da ce se pre ili kasnije cuti zveckanje.

 

Do skoro je bila jedna magna u oglasima, sive boje, negde u Vojvodini, mislim da je 97, 98-o godiste , cena je bila 3 000 ali se brzo prodala ili pak skinuta sa oglasa. Mozda neko od kolega sa foruma zna gde je zavrsila pa bude i napisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Evo sad sam pretrazio sve oglase i nisam nasao nijednu drugu, sem ove 3. Vlasnik crvene je na putu i vraca se posle podne, tako da imam vremena da razmislim, a i kad odem, ako mi se nesto ucini sumnjivim, odustacu, jer sam cuo da kod nas nema delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

To za delove si donekle u pravu,redak motor na ovim prostorima pa i delovi. Ona prva ti je stariji model,druga je neki pokusaj da naprave bober,ce da prska sigurno,ali nije preveliki problem da se vrati na origilal. Jos mozda mozes da zamenis za nesto od vozila? Ta treca izgleda pristojno,rese se lako skinu a imas na njoj jos korisne opreme ,torbe,naslon sa nosacem za torbu,vetrobran,stvar ukusa,ali sve to kosta. E sad problem sa podmazivanjem,oba su dovoljno stara da verujem da je to vec reseno dosad nisu stajali u vitrini 20es i kusur godina. To kod mene na hladnjaku je samo maska ladnjak je ispod,nek te ne buni. Inace nisu jeftine i po Jevropi,2500-4000 ojra za moped od 20es i kusur godina je stvarno malko mlogo,ali ako natrcis na dobar komad, shvatices zasto su tako skupe i videces da vredi za sve pare. Javljaj sta si uradeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Dogovor je da ga pozovem danas i da odem da pogledam, ali ovo sugavo vreme nije za voznju motorom, a narocito ne meni, jer nemam nista od opreme. Ako se prolepsa u toku dana otici cu. Znaci ti dajes prednost ovoj crvenoj zbog opreme i branika? ja sam ga juce pitao, kako se snalazi za delove, ali on kaze da je motor kod njega 4 godine i da nije imao potrebu za delovima. Kako tebe tvoja sluzi, jel ima nesto na sta trebam da obratim paznju pri kupovini i jel po tebi 2900 realno za ovaj motor? I jos da te pitam, kad bi sad kupovao motor, da li bi opet kupio Magnu ili....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

   Ova crvena ima dosta opreme i plus je registrovana. Ako budes isao da je gledas proveri masinu da li je paljena pre tvog dolaska, jednostavno pipni blok i vidi jel topao ili hladan, mora da upali iz prve. Proveri viljuske da nemaju neka ostecenja od kamencica( viljuske su otrov skupe) .Pitaj vlasnika da li je menjao regler i ukoliko kupis motor odma naruci jedan od Joske ili Arakisa ( clanovi foruma) i nema greske. Gume su oko 30 hiljada nove pa i na to obrati paznju.

 

   Potrosne delove ces naci po razilcitim prodavnicama kod nas ili u Louisu, svecice, filter za ulje, kocione plocice, lanac, gume. Neke druge potrosne delove je tesko naci kod nas kao npr slavina za gorivo, ili original filter vazduha.

 

Ukoliko trazis neke delove za servis imas sve na ovom sajtu uz veoma korisne dijagrame :

http://www.cmsnl.com inace je prodavnica u Holandiji

 

Ja ulazim  u trecu sezonu ,  15.500 km do sada i  samo sam regler zamenio i slavinicu za gorivo uz redovan servis , nikakvih problema nisam imao. Inace 3G Magna gazi plus 150 'iljada bez otvaranja agregata samo uz redovan servis ulja.  O ceni ne bih da komentarisem, sto neko rece: "taj motor vredi onoliko koliko je kupac spreman da plati " . Sto rece kolega po motoru Zore, ni  preko grane nisu bas jeftini, pa se ti lepo preracunaj i srecno u potrazi! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Trazio sam da mi posalje sliku plocice i koliko vidim na njoj nema te tackice, sto znaci, da nije vracana u fabriku. E sad, da li ova 93. god spada u tu losu seriju, nemam pojma, on kaze da motor radi besprekorno i da on nije cuo za to sa tim nedostatkom. Sta je tu je, sutra idem po nju, pa sta bude. "Dovakhiin, mislis da je bolje da mu kazem da ne pali motor i da me saceka hladna masina, kako bi proverio kakva je na prvom paljenju ili...? Inace covek je spustio cenu za 50€, kako on kaze za srecu, ja sam pristao na tu cenu i to je to. Naravno ukoliko je motor zaista kao na slikama i ako nema nekih nedostataka. Sta se daje uz motor od opreme, mislim ono trokut i te stvari ili ne? Imam toga dosta (od automobila), nego cisto pitam, jel ima nesto sto bi trebalo da imam pod obavezno zbog policije?

 

image_fc8cd4180e45b639cf1813958dfdc0c0ad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Meni ova crvena izgleda uredno na sliki. Za masinu se ne brigaj posebno,ako je ok,onda to ide i ide i ne kvari se.Ja sam do sad promenio samo famozni regler,sve ostalo spada u redovno odrzavanje. Kupio sam jos odma KN Filter vazduha,radi za sve pare,peri-nosi. Za 8 godina kod mene ni da stucne.Svecice su jos fabricke. Kad bih sad kupovao motor opet bih kupio Magnu. Ja sam ovaj cekao i docekao i on ostaje kod mene,nemam potrebe za drugi. Inace ako se iole razumes,a trebalo bi s obzirom na poso kojim se bavis,oko masine,prvo pogledaj ulje,pre nego sto je upelis.Ako je normalne gustine i boje,upali,trebalo bi da pali na dodir,Mozda u pocetku sa cokom,ali za min-dva vrati cok,i ako ne zveci i lupa cudno valjda je ok. Oko same masine ne znam nikog da je imao neki defekt ili da se zalio. Otidji do rodje,Bobana,pitaj ga kako mu se cini motor,zna ga dobro.Pozdravi ga od zeta Zorana,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pa kod mene su izvadjeni prigusivaci iz auspuha,pa vraceni poklopci i zvuk je skroz promenjen. E da kad stavis KN filter,najbolje je da promenis i dizne,ima set da se kupi,pa da vidis radosti ;) . Ja sam to dobio uz motor kad sam kupovao,vlasnik planirao da promeni ali nije,tako ispalo,duga prica. Uglavnom,sa Magnom iznenadim mnoge mladje vozace koji nisu ni culi za taj model,pa misle coper ko coper,a ona se nosi sa mnogim mladjim nejkedima,a o kruzerima necu ni da pricam. Jedino kolega sa Intruderom 1800 mi stalno izmice na ubrzanju,ostale sa raznoraznim coperima ne uzimam za ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Jel komplikovano vadjenje prigusivaca iz auspuha? Odradio bi to i isto stavio KN i te dizne. Inace sam cuo da je dosta tiha sa originalnim izduvom. Ovaj sto ima Magnu iz Mitrovice je sekao auspuh i kaze da ima fantastican zvuk. Jel imas na netu neki video klip da cujem zvuk?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pa i nije,mozes i sam to da odradis za popodne,Razbusis nitne,izvuces,odseces,poklopce opet zanitujes i tako x4.Mislim da ima i video na jutubetu. Sta bi s kupovinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

  Kidi@ Bolje je da vidis kako pali na hladno, naravno povuci sauh i posle minut dva vrati, mora da radi totalno stabilno. Ne mora da znaci da je taj lezaj crko ali ces morati da ga menjas pre ili kasnije a kad to radis onda lepo istampas ovu sliku koje sam postavio i neka  majstor izbusi dve rupe kao na slici i problem resen :)

 

 Sve sto ti da uz motor je dobrodoslo , iako nije u obavezi. Vidi da li ima fabricki alat, trebace ti original kljuc za svecice i kljuc za stelovanje amortizera, ukoliko nameravas da podesavas ogibljenje po svojoj tezini. Sto se tice prigusivaca ja to ne bih dirao a mozda ces morati i da stelujes karburatore posle te intervencije, nije preporucljivo. Opet ponavljam, ako zelis da ti bruji i drnda onda bolje kupi neki V2 motor i povadi sve prigusivace i kupi slusni aparat unapred :). Inace je motor prilicno tih kao i sami izduvi tako da ne zamara na duze voznje.

Ako vec hoces da menjas zvuk u nesto egzoticno onda se isprsi za 700 eura i kupi " Vance and Hines" Classic II Slip-on auspuh.

 

Neka ti je sa srecom kupovina i u zdravlju je vozio !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja