Jump to content

Moto Zajednica

furkot - sajt za planiranje voznji i putovanja

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Skoro naleteh na ovaj sajt, vidim da se dosta diskutuje na stranim forumima a nisam nasao ovde nista o njemu.

Sajt je https://trips.furkot.com/ i mislim da je jedan od najboljih koje sam probao oko visednevnih putovanja. Glavne prednosti su mu

- sto je besplatan, nema reklama,

- sve je online i uvek je dostupno sa bilo kog racunara

- ne mora da se registruje (ali moze, olaksava mnogo jer cuva rute)

- prilicno lako se koristi, mada treba malo da se cacka za napredne opcije

- export za razne gps uredjaje (nisam koristio nista osim Sygic aplikacije za android)

 

Meni se licno najvise svidja to sto mozes da uneses recimo, hocu da se vozim u krug do nekog mesta, i to 200km dnevno (ili 4h voznje dnevno), unesem par mesta koja bi obisao i on ce sam da racuna koliko dana treba da se vozi po tome, sam ce da nudi benzinske stanice usput zavisno od potrosnje, kao i gde se 200km odnosno 4h zavrsava na mapi i gde otprilike treba da se prenoci. To mi je najkorisnije jer na kraj svakog dana na mapi ucrta krug i u njemu najblize kampove (i hotele) u radiusu (koji moze lako da se podesava), tako da se mnooogo lakse nadje prenociste na nepoznatom terenu. Isto vazi i za benzinske pumpe i restorane, samo napravis pauzu na putu i on nacrta krug i markira sve restorane u blizini. I lepo obelezi koliko ima da se vozi od svake tacke pa do sledece

Moze jos gomila stvari da se ispodesava, tipa Plan B, odnosno alternativna ruta za taj dan, offroad voznja, jos neke tako aktivnosti.

Meni je nalazenje prenocista najbolje, jer ovako stalno moram da imam dve tri mape otvorene, na jednoj pratim put, na drugoj googlam gde su okolni kampovi/hosteli, na trecoj trazim sta ima da se vidi usput. I uvek mi blokira browser ili nesto tako glupo.

 

Momci sto ga prave i odrzavaju su ga napravili za svoje potrebe kada su isli na americki road trip, pa im je trebalo nesto sa bas takvom funkcionalnoscu, gde poJenta nije stici na cilj, nego voziti se. I jos uvek ga koriste i aktivno ga odrzavaju.

 

Pozdrav

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Odličan sajt! Hvala što si podelio sa nama. Već se par dana igram sa njim planirajući moju sledeću turu i prvi utisci su krajnje pozitivni. Do sada sam koristio Garmin Base Camp i Furkot je definitivno mnogo fleksibilniji u planiranju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da potvrdim da je sajt fenomenalan, zato sto ima puno opcija koje ti mogu pomoci u planiranju rute.  Treba malo vremena uloziti da provalis sta kako radi, ali kada to sredis super je alat za planiranje putovanja. Od toga gde ces da spavas, koliko ces kilometara da prelazis dnevno, kojom prosecnom brzinom, pa do pravljenja pauza i lociranja pumpi na svakih X kilometara. Iskreno receno mnogo mi je pomoglo prilikom planiranja dve ture koje sam odradio ove godine (Korzika i Sardinija).

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja