Jump to content

Moto Zajednica

Грешка у царинској декларацији

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: S2R 1000

После дуго бирања одабрах један мотор и после дуго цимања и провере техничке исправности договорили смо куповину. Кад смо стигли до фазе прављења купопродајног уговора, агенција која је требала да заврши пренос код пореске ме је обавестила да постоји проблем у царинској декларацији. На царинској декларацији је на месту броја мотора уписан je број неког одливка који постоји на мотору али није број мотора. Мотор је проверен у овлашћеном Дукати сервису Burnout и тврде да нема никаквих проблема што се тиче легалности.

 

Плаћена је такса за исправку царинске декларације и чека се да царина у Новом Саду изда исправну царинску декларацију. Како читам на нету, а и у шпедицији која посредује између мене и царине су ми рекли да царина може да да нека два одговора... то ми је прилично непрецизно објашњено.... Рок царине да одговори је месец дана :( 

 

Ако неко зна где треба да идем, кога да јурим, како да убрзам цео поступак молим да ме посаветује. Негде на нету сам нашао да има смисла трежити вештачење у 29. новембра и да се са тим може регистровати. Хвала :)

 

п.с. Ако сам на погрешном месту поставио тему, извињавам се.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Ako si vec ocarinio motor tako to ne bi trebalo da predstavlja problem, samo odes i odradis tehnicki, oni ti tamo ocitaju br. motrora i daju ti uput za 29-ti. Sa tim papirima koje ti daju i motorom naravno odes u 29-ti odradi se pregled, ako nema broja salju te na ukucavanje ako broj postoji sa papirima koje ti daju, radis dalje registraciju...

Tako je nesto meni bilo pre koju godinu ako se dobro secam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi smo imali par slucajeva i carina ispravi za par dana,ne duze od nedelju ali zavisi i od speditera koji nosi papire na carinu i ne treba ti nikakvo vestacenje ako se radi kontrolisanje vozila iz uvoza ili kako narod kaze AMSS pregled (da me ubijes ne znam zasto to tako zovu) i sa njihovim uverenjem registrujes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja