Jump to content

Moto Zajednica

Od Tirane do nirvane

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

I lagano nazad, istim putem, kroz istu rupu u zidinama....

 

IMG_7685.jpg

 

A po izlasku, još neki turisti koji traže put unutra, raspituju se za naš poduhvat, videvši odakle dolazimo. Odustaju.

 

Međutim jedna Holanđanka, saslušavši nas pažljivo, odlučuje se da krene našim stopama, iako se uskoro smrkava...

 

IMG_7688.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Posle tri noći odmora, temeljnog ribanja i obilaska tvrđave i samog grada, napuštamo Metoni i krećemo put istocne obale Peloponeza.

 

20160525_074052.jpg

 

20160525_074309.jpg

 

20160525_074258.jpg

 

20160525_074242.jpg

 

Dan je sunčan, put je suv - šta se drugo poželeti može? Vozimo se po krivudavom putu do mesta Koroni, koje je udaljeno svega 15 - tak minuta od Metonija. Tu stajemo da popijemo kafu. Mestašce je jako prijatno i ljupko, razvijenije, živopisnije i lepše od Metonija.

 

U gradu se nalazi tvrđava, daleko manja od one u Metoniju, ali jednako zapuštena. Na žalost, nemamo vremena da je razgledamo.

 

IMG_7702.jpg

 

IMG_7705.jpg

 

IMG_7707.jpg

 

IMG_7709.jpg

 

IMG_7711.jpg

 

IMG_7712.jpg

 

Koroni je smešten u brdu, na litici iznad mora. Ulice su uske i strme, a kuće su uzidane u stene, tako da svaka ima pogled na more. Mesto podseca na  mala ribarska mesta na jugu Italije. Uopšte ne liči na grčka turistička sela - nema novih objekata ni hotela. 

 

IMG_7697.jpg

 

IMG_7721.jpg

 

IMG_7723.jpg

 

IMG_7718.jpg

 

IMG_7729.jpg

 

IMG_7731.jpg

 

IMG_7738.jpg

 

Prošetali smo Koronijem, posetili pravoslavnu crkvu posvećenu Sv. Đorđu (da svako okaje svoje grehove) i nastavili put dalje.

 

IMG_7724.jpg

 

IMG_7725.jpg

 

IMG_7732.jpg

 

IMG_7735.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Slučajno otkrih da je ova i pet drugih mojih tema, objavljenih od jula 2013 do avgusta 2017 odjednom, naprasno, ostala bez svih fotografija koje sam ja kačio. Fotke drugih forumaša u tim pričama su i dalje vidljive.  Slike su postavljane preko „Postimage.org“, kao i fotografije iz mojih priča posle leta 2017, koje su i dalje vidljive. Provrerio sam na „Postimage“-u i sve te fotografije koje su bukvalno nestale, i dalje stoje na tom sajtu za deljenje snimaka, bez bilo kakvih promena, proverio sam.

 

Molim admine za pomoć. Ako je potrebno obezbediću pristup na „Postimage“, ali vas molim za „spas“ ovih dragih uspomena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
Pre 5 sati, Bigor je napisao:

Ja ih recimo sve vidim preko Tt, dok na kompu nema slika

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока
 

TNX za info.

 

Kod mene se ni preko TT na telefonu ne vide te fotke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo i u temi "Gajba na moru" su takodje vidljive, ostale nisam ni otvaraob6825d5ea0991c2b1ad20deffddda279.jpg

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 12 sati, Pustolov je napisao:

Slučajno otkrih da je ova i pet drugih mojih tema, objavljenih od jula 2013 do avgusta 2017 odjednom, naprasno, ostala bez svih fotografija koje sam ja kačio. Fotke drugih forumaša u tim pričama su i dalje vidljive.  Slike su postavljane preko „Postimage.org“, kao i fotografije iz mojih priča posle leta 2017, koje su i dalje vidljive. Provrerio sam na „Postimage“-u i sve te fotografije koje su bukvalno nestale, i dalje stoje na tom sajtu za deljenje snimaka, bez bilo kakvih promena, proverio sam.

 

Molim admine za pomoć. Ako je potrebno obezbediću pristup na „Postimage“, ali vas molim za „spas“ ovih dragih uspomena.

 

Postimg je promenio TLD.

 

1.Svim tvojim slikama koje imaju adrese: 

https://s20.postimg.cc/gfyqak7v1/IMG_7735.jpg

 

2.Nova adresa je sada:

https://s20.postimg.cc/gfyqak7v1/IMG_7735.jpg

 

3.A kad ukucas izmenjenu adresu u pretrazivacu, pojavi se ta slika (IMG_7735.jpg) ali sa potpuno novom adresom (redirekcija na novi server verovatno):

https://postimg.cc/QFphwNV6

 

Treba probati da svim adresama slika prvo zamenis samo TLD (umesto org upises cc), pa da vidis da li ce forum da ih prikaze ili ne (probaj na jednoj slici). Ako to ne uspe onda moras svim slikama zameniti stare adrese na one potpuno nove iz tacke 3. (rucno ili nekim forumskim alatom ako postoji).

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Hvala svima na pomoći i sugestijama. Pablo je problem rešio, i sve se vidi kao pre. 

 

Hvala Pablo!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja