Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda vf750

Hteo bih da kupim motor, coper.. Pocetnik sam i ovo mi je prvi motor. Dvoumim se izmedju dva modela pa me zanimaju misljenja iskusnijih ljudi. Da li je bolje da kupim nekog kineza princ koji je recimo 2008 godiste, ili da kupim neku hondu rebel ili custom koja je 1979 ili 1982?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Devojka moze da bude sa sela, ali motor mora da bude iz Japana :) tako kazu iskusni ljudi. Mala sala :)

Nisi napisao koliki ti je budzet tj. do koje cifre, mozda mozes i nesto novije sto bas to godiste (1979-1982) malo je to matoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda vf750

Budzet mi je jako mali. 450 eura. Upravo se iz tog razloga dvoumim izmedju ta dva. Posto ne mogu nista novije da kupim. Zbog toga se i plasim, zato sto su stari bas. Znam da je honda bolji izbor, samo me godiste brine. Za novije nemam novca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ja bih ti predlozio da ti lepo sacekas sa kupovinom bar jos neko vreme dok ne dodjes do neke vece kinte . 

Veruj mi , ovako ces da uzmes nesto sto ce ti stajati u dvoristu jer neces imati kinte da ga popravljas .

Ukoliko ne mozes da docekas da sednes i provozas nesto , kupi lepo neki skuter i posle ces kada dodjes do love

moci lako da ga prodas i kupis ono sto ti se svidja ,a da nije toliko staro .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Ja bih ti predlozio da ti lepo sacekas sa kupovinom bar jos neko vreme dok ne dodjes do neke vece kinte . 

Veruj mi , ovako ces da uzmes nesto sto ce ti stajati u dvoristu jer neces imati kinte da ga popravljas .

Ukoliko ne mozes da docekas da sednes i provozas nesto , kupi lepo neki skuter i posle ces kada dodjes do love

moci lako da ga prodas i kupis ono sto ti se svidja a da nije toliko staro .

Eto Laganica ti je dao lep savet da te ne boli glava. Sacekaj lepo skupi lovu i onda se lepo vozi ko covek, ovako ces kupiti neku dresinu koja je samo za otpad a ne za voznju.

Za te pare nema nista da se kupi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Uzmi neki motor koji ima dobru osnovu,to znaci da je agregat dobar a gume,lance i ostalo polako sredjujes kako stize neka lova.....lovu ako cuvas to se izvuce..verujem da mozes naci nesto za 500 i krenuti polako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda vf750

Uzmi neki motor koji ima dobru osnovu,to znaci da je agregat dobar a gume,lance i ostalo polako sredjujes kako stize neka lova.....lovu ako cuvas to se izvuce..verujem da mozes naci nesto za 500 i krenuti polako..

Slazem se u potpunosti, ne ocekujem da motor bude u savrsenom stanju za te pare. Samo je pitanje sta je bolje, noviji kinez ili dosta starija honda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Meni se stara Honda odlicno pokazala, vozim je vec 2 godine, u sred zime / leta pali sto bi rekli na pola kljuca. U pitanju je rebel 125cc ali je budzet bio malo veci, ako mozes da pristedis podignes neki kredit ili nesto da nategnes do 800-900e  mozes naci pristojnu hondicu. Moja je recimo 2000 god. sa novim gumama redovno sevisirana i cenim je 1100, neku malo losiju mozes naci za 900 bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Uzmi neki motor koji ima dobru osnovu,to znaci da je agregat dobar a gume,lance i ostalo polako sredjujes kako stize neka lova.....lovu ako cuvas to se izvuce..verujem da mozes naci nesto za 500 i krenuti polako..

Ja iskreno nisam bas za ovu varijantu . Moze da prodje kod onih koji imaju strpljenja da gledaju i voze motor koji je estetski a i funkcionalno ne bas u sjajnom stanju . Na ovaj nacin neces znati sta pre da uradis i za sta pre da ustedis novac . U svakom slucaju dodjes na isto a to ti je da ceti trebati lova za sredjivanje a moraces da sacekas na nju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Mislim da su mu ljudi dali dovoljno saveta na njemu je da li ce da odabere varijantu da kupi krsinu za 400 evrica i onda da mu stoji dok je ne popravi ili ce da skupi lovu i da kupi pristojan motor.

U svakom slucaju ti je bolje da kupis japanca, kineze zaboravi to su krsevi. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Honda 125 c ( custom ) 1981 god , ima je komsija , izgled zvuk registracija i odrzavanje odlicni , dobro lezi i koci , lose je mala snaga i brzina cena im je oko 600 e za dobar primerak

post-1869-0-27127900-1463829668.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda vf750

Nije me bilo nekoliko dana. Sto se tice honde, odlucio sam da kupim. Dogovorim se sa covekom sve, dan pred fizickog susreta i kupovine on mi javlja da je prodao motor. A najgore je sto mi je obecavao da ce ga sacuvati. Na kraju sam odustao i krenuo u potragu za nekim kinezom. I vec na pocetku imam loseg iskustva sa kinezom. Ne mogu se naci delovi nigde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja