Jump to content

Moto Zajednica

Gremlin u motoru pomagajte

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Uzeo sam danas user manual i tamo kaže 700cc(7 decilitara) na minut treba da gura fabrička pumpa,znači raskači se rele prespoje žice i meriš koliko protekne goriva kroz nju(ja sam merio jedan minut po više puta zbog merodavnosti).Evo i slike manuala tako sam ja uradio.

 

Untitled_9.jpg

 

I dobio sam malo neverovatan rezultat u proseku(sa filterom-što znači da je protočan pa bez,otvoren čep rezervoara,zatvoren-zbod oduška itd) je bilo oko 27dl(2.7 litara) na minut što znači da pumpa ima 3.5X veći protok od fabričke,sa kog vozila je skinuta ne znam to poznanik naručuje od preko pa ugrađuje kod njega u servisu motora.

 

E sad protok ko protok,bitno je na koliko bara se pumpa gasi(kada zapušim prstom ona stane).

 

Mene sada interesuje na koliki pritisak pumpe treba da bude na mom motoru(u user manualu ne piše),moguće da što kole kaže viši pritisak pa udavi karburatore?

 

Takođe kada je pumpa pod naponom(motor ugašen,rele prespojen) i redovno nakačena na karburator na svakih 30-ak sekundi napravi jedan takt kao da opada pritisak u karbu.

 

 

Izvinjavam se ak sam dosadan,nemam koga više da pitam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Menjaj pumpu. Vise protoka za isto vreme znaci mnogo veci pritisak. ! Pritisak ne bi trebalo da bude veci od 0,3  do 0, 4 bara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Od 0.2 - 0,25 bara je radni pritisak ove pumpe,za sve vece vrednosti iglice propustaju i mogu dati simptome slicne ovome sto se i dogadja. Stavis manometar tog opsega merenja na izlazno crevo pumpe, ukljucis je direktno i vidis na koliko ce iskljuciti. Ako nemas odg. manometar uzmi aparat za merenje pritiska(krvi) samo pretvori mmHg u bar (mislim da je 760 mmHg priblizno 1 bar, ali proveri) i prikaci ga na crevo. Proveri tu odusku rezervoara da li pusta vazduh u rezervoar. Stavi vrh creva goriva malo iznad trenutnog nivoa goriva, odvori slavinu, zatvori cep i blago duni u tu odusku, ako gorivo krene lepo odbaci problem sa vakuumom. Rekoh ti da je najjednostavnije da premostis pumpu, pun rezervoar i prirodni pad, afilter neka stoji, jer par litara benzina pravi dovoljan pritisak da motor funkcionise. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Uzeo sam danas user manual i tamo kaže 700cc(7 decilitara) na minut treba da gura fabrička pumpa,znači raskači se rele prespoje žice i meriš koliko protekne goriva kroz nju(ja sam merio jedan minut po više puta zbog merodavnosti).Evo i slike manuala tako sam ja uradio.

 

Untitled_9.jpg

 

I dobio sam malo neverovatan rezultat u proseku(sa filterom-što znači da je protočan pa bez,otvoren čep rezervoara,zatvoren-zbod oduška itd) je bilo oko 27dl(2.7 litara) na minut što znači da pumpa ima 3.5X veći protok od fabričke,sa kog vozila je skinuta ne znam to poznanik naručuje od preko pa ugrađuje kod njega u servisu motora.

 

E sad protok ko protok,bitno je na koliko bara se pumpa gasi(kada zapušim prstom ona stane).

 

Mene sada interesuje na koliki pritisak pumpe treba da bude na mom motoru(u user manualu ne piše),moguće da što kole kaže viši pritisak pa udavi karburatore?

 

Takođe kada je pumpa pod naponom(motor ugašen,rele prespojen) i redovno nakačena na karburator na svakih 30-ak sekundi napravi jedan takt kao da opada pritisak u karbu.

 

 

Izvinjavam se ak sam dosadan,nemam koga više da pitam. :)

Ovde ti pise da je 700cc min./minut, sto je minimalan dozvoljen protok, ispod toga je kvar! 2700cc je dobar protok, samo proveri pritisak kad iskljucuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Važi probaću i ovako da proverim odušak,premostiću pumpu i otići da se provozam stotinak km,danas nisam stigao a kada nabavim manometar i izmerim javim šta sam uradio.

 

Hvala na savetima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Sto bi Sojic rekao, to sam i kazo.. :) Na ovo sam mislio, i sigurno je problem u pumpi, cim menja zvuk znaci da nabija pritisak. Ne znam kome si terao motor, ali sve moj do moga.. Problem je logican, cudno mi je da sam nisi pronasao resenje. Najvaznija je dijagnoza, a najgluplja stvar menjati dok te ne osere

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

I proveri da li ti je nivo ulja visok i da li isto ima miris benzina. Imas srece sto nisi sprao cilindar i razmazao klip po njemu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Premerio danas pumpu koliki pritisak stvara lepo je u opsegu 0.2-0.25 ,odusak opet proverio kao mika sto je rekao ali  sam i natankovao rezervoar i ispustio ga celog na slavinu lepo tece dok ima...nivo ulja redovan nista ne smrdi na gorivo.Tako da mislim da nema smisla kupovati drugu pumpu,opet.

 

 

Nakacio sam direktno rezervoar-karburatori bez filtera motor radi,ima momente kada radi perfektno a nekada tek tek malo varira i bude visi ler(obicno posle paljenja) provozao se par km ok sve ubrzava i tako to....nastavicu ovako da se vozam ako krene opet da sere stavim onaj mali unimer pa pratim i tako ako bude oscilacija gledam struju a ako ne lepo ga polijem benzinom i zapalim,posto sam se za ovih mesec dana koliko me jebe vec zesce smorio.

 

 

Hvala svima na savetima jos jednom

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Mislim da ti ne gasi nekad pumpu, ne znam jesi li skontao

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moz da se razmisljas do sutra,struja nije,karburatori su u problemu,eventualno lose kao po obicaju postavljeni filteri creva itd pa otud pumpa radi brzo,ili vuce na prazno ili baca gorivo negde nekontrolisano i nemoze da stane,po svemu sudeci ako te zeza i bez pumpe glavit ti ili ventil za isparavanje goriva ili neka igla plovka,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Nema sta sad rezervoar-karburatori direktno povezani bukvalno najkaćom mogućom varijantom sa crevom koje nije prikljesteno,vozaću se i sa otvorenim čepom rezervoara pa ću videti ako opet pocne da zeza opet rasturam karbove pa cu sam da ih sredjujem korak po korak...  :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Evo da se javim nekih 500km kasnije,stavio sam nov filter goriva i skratio jedno crevo koje mi malo bilo sumljivo,zbog fabričke krivine...pumpa nije radila brzo više,filter je sada uvek pun goriva i u vožnji motor nije radio(trokirao) kao ranije opisano.

 

E sad jedino što sam primetio jeste da radi malo nemirno tu negde od 2-5 hiljada rpm u vožnji(u tom osegu najviše njakam motor,tipa vožnja po gradu i tako to),i kako da kažem čini mi se kao da malo više se osećaju izduvni gasovi nije kao nekad a posle vožnje kada ostavim na lupam pola sata i uzmem da ga upalim bez da dodajem gas hoće malo da trokira na par sekundi pa nastavi a radi normalno.

 

Jednostavno,ne radi isto kao ranije što je radio bre ovih problema.

 

Deluje mi kao da je do iglica karburatora to ne znam da li je majstor gledao kakve su,moraću da ga pitam.

 

Očigledno da mi se spojilo više problema pa ne znaš više šta da gledaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Bitno je da se ne desava ono sto se desavalo, a ovo je problem druge prirode i lakse resiv nadam se. Cesto nailazim na karbove kojima kolege smsnjuju nivo goriva, da budem iskren ne znam zasto kad je japanac sve proracunao. Verovatno misle da smanjuju potrosnju, kompenzuju eventualno prelivanje. . . ili vec sta, medjutim tu se pravi uglavnom losiji rad. Vremenom moze iglica malo da se sabije ili limcic, plastika koja je potiskuje i motor automatski ima visi nivo, ali to je zanemarljivo. Kod tebe moze da bude problem sa stvrdnutim membranama sibera i kasno se podizu te na tim obrtajima slabo poje motor gorivom, kod nekih karbova se igla na siberu moze podizati i automatski obogacivati smesu na tim obrtajima, ima slucajeva da se zeleni oksid, smola, lak nahvataju na konusu iglica i prave problem siromasne smese na srednjem gasu... uglavnom tu je srz problema. Najbolju dijagnozu tj smernicu za dalje ce ti pokazati boja svecica. Vozi ga jedno pola sata na obrtajima koji prave problem, ugasi i skidaj svecice, boja ce ti reci sve. Boja svetle cokolade je optimala, sve bledje ukazuje na siromasnu smesu, a tamnije cak do cadjavog crnila ukazuje na bogatu smesu. Mozda zeza samo neki od karbova sto ces otkriti ovako kako sm ti rekao najlakse. Pozz i srecno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Evo da se javim mislim da sam završio sa ovom baladom,Sale iz MCM mi rekao da probam da stavim stari filter što sam i u radio i motor više nije trokirao kao u mom zadnjem postu.Znači NE KUPOVATI KINESKE FILTERE VAZDUHA radio je dobro dok je bilo hladnijeg vremena,kako je otoplilo jednostavno nije bilo dovoljno protoka.

 

Ako neko bude imao sličnih problema i čitao ovu temu da sumiram:

 

Znači redosled problema kod mene je bilo neispravna pumpa,crevo ili filter goriva(jednom okrent smer protoka dovoljno da izazove ovo ili polovno crevo koje na oko nije presavijeno ali od načina skladištenja deformisano) i na kraju nekvalitetan filter vazduha,nije da sam se štekao ali sam mislio filter ko filter pa prc. :)

 

Odo sada da ubijam kilometre i nadam se da više neću imati potrebe da pišem u ovom delu foruma.

 

Hvala svima još jednom na savetima značili su mi. :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

PRC

Postoji li kakva zivotna disciplina gde se danas ne zadesi prc...mislim proizvod iz Peoples Republic of China. Ima toga i da valja, ali su proizvodi za siroku potrosnju uglavnom loseg kvaliteta.

To svi znamo, nego.

Moram da primetim da je ovo jedna od retkih, da kazemo tehnickih tema, koja ima uvod, razradu i zakljucak. Gomila drugih koje obicno pocinju sa recju PROBLEM, posle pitanja i par (cesto) korisnih odgovora, odlaze u zaborav...jer postavljac nije nasao za shodno da izvesti o rezultatima, a mogli bi sigurno da budu od koristi svima koji imaju istu pomenutu problematiku. Forum bi za to u stvari i trebalo da sluzi.

 

Aj' pa neka je sa srecom nastavak druzenja sa Hondom...bez Gremlina.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Evo da se javim ja opet... :D U međuvremenu sam se provozao do Sarajeva i obišao Srbiju uzduž i popreko cirka 5000km sve ukupno do sada bez problema,pa je motor opet rešio da me zeza kada sam bio pre par nedelja u Bg.  :grr:

 

Beše slični siptomi,ulazim u grad motor radi na 2-3 cilindra,nema veze hladan-vruć ponekad proradi na višim obrtajima ali u nižim neće,iskreno voleo sam što konstantno zeza haha reko znam sad redom pa dok ne nadjem problem.  :lud:

 

Sve u svemu poskidao svećice vidim dve garave što idu na istu bobinu(1 i 4) reko do nje je dok nisam raskačio pumpu i povezao direkt rezervoar-karburatori i radiiii...tako već 600km(proverio sam opet svećice,rezervne što sam ubacio umesto uvih nisu bile garave).Čim vratim pumpu trokira,doduše sada ne radi brzo  pumpa,nije kao ranije opisano.

 

Kupio ja u međuvremenu original filter vazduha i goriva,ojačana creva za gorivo sve skupo kao otrov igrao se i isto...

 

I šta raditi sada dalje,logično je da probam sa drugom(trećom) pumpom ali da bude original ili da nastavim ovako da vozim volim kako je fabrika zamislila ali nemam više volje da bacam pare na motor,samo da ubacim možda filter goriva(nisam siguran da li bi radilo tako da ne sečem creva bzvz) za svaki slučaj pošto rezervoar nije rđav? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pošto me par ljudi pitalo šta je bilo na kraju na PP da odgovorim i napokon rešim misteriju gremlina.

 

Bio sam prošle godine do Bokilica skontao čovek posle 15min(nije za džabe čovek doktor za motore),glavila iglica karburatora pošto je neki stručnjak od majstora uspeo da ošteti sic iste sa srafcigerom a plus ovaj zadnji majstor iz temrina što sam mu dao 100e da mi reši problem nafilovao  lončiće karburatora sa silikonom kao da je toto keks iako sam rekao da to ne radi,pa je silikon počeo da se raspada posle određenog vremena i eto gremlina.

 

To je to da ne bi bilo daljih komentara za majstore ide tema pod LOCK.

 

Poz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja