Jump to content

Moto Zajednica

Gremlin u motoru pomagajte

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ovako sve je počelo pre nekih mesec dana,prvo mi je crkla pumpa goriva stavio drugu prešao tridesetak km i onda počinje igranka...u pitanju je CBR 600 F3...

 

Prvo je počeo motor da trokira,kao da radi na tri cilindra,uzeo da skidam kablove i skontam da na jednom cilindru svejedno da li je nakačen na svećicu ili ne reko ok riknula svećica...kupim ja nove NGK iz masa namontiram kad ono međutim opet tr tr tr...

 

Uzmem gledam levo desno šta može biti i skontam da kada smo menjali pumpu goriva kod drugara da smo okrenuli filter goriva naopako reko ok zaprljali se karbovi to je to i pošto nisam hteo da se zezam sa njima odbacim motor do jednog od zglavnijih servisa gde su ih sredili tip top i motor stvarno radio super kao nikada do sada krenem kući kada opet tr tr tr...

 

Vratim se u servis stavili mi ljudi druge Denso svećice,uzeli da pogledamo pumpu vidimo šraf nije fabrički pa kada se zavrne do kraja napravi spoj pa izbije osigurač reko ok izbacimo šraf,malo trake umesto njega da zatvorimo pumpu,ubio 100km kad opet motor tr tr tr...

 

U međuvremenu sam primetio kada motor počne da trokira(nema pravila kada) da pumpa dosta brzo radi kao da ostaje bez goriva i ništa danas nabavio drugu pumpu koja nikada nije čačkana ali motor i dalje na leru kada radi pumpa vrti kao luda,da se podosta zagreje i tu mi je pukao film više ne znam ni sam šta da radim te molim za bilo kakav savet pošto sam već pukao 200e na ovu zajebanciju te više ni para a ni živaca nemam za ovo. :neznam:

 

Filter vazduha nov,motor ne troši ni gram ulja,ništa ne lupa niti ima nekih čudnih zvukova,kada krene da trokira trokira do nekih 5k obrtaja,puni normalno(imam Joškin regler),creva proverena nijedno nije priklješteno,filter goriva je protočan(sada sam kupio drugi da probam sa njim),odušak rezervoara protočan,kada okrenem slavinu na RES/ON ide gorivo iz rezervoara i više stvarno nemam ideja šta bi moglo da bude...svaki savet dobrodošao šta bi mogao da pogledam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E, nema nista gore nego kad se zadesi fenomen sve dobro, a nece. Sad, to se tako kaze, ali nije bas tacno.

Da skratim pricu, imali smo slicnu situaciju i na kraju se ispostavilo da je prilikom stavljanja rezervoara na svoje mesto jedno od creva dobijalo koleno koje je smanjivalo protok.

Nepreostaje nista drugo nego da se sve ponovo rasturi, pregleda i vrati (mislim na sopstvenu reziju). Iskljuce se telefoni, blokiraju pitaci, blejaci i posmatraci...i polako bez zurbe i rokova.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam sličnu igranku imao sa svojim TDM-om... Imao sam cimanje na 4000-5000 obrtaja. Samo što je kod mene bio problem sa svime po malo. Najviše problema su mi zadavali neispravna kapa i kablovi sa svećice. Na oko perfektni, a kad ih izmerim, jedna kapa uopšte nije imala provodnost...a motor je i tako palio i išao. 

Proveri i ti kod sebe da u tom rasturanju niste pomerili kablove, da ti se nije malo izvukao iz bobine neki kabel pa da tu prekida struju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Ja sam imao jaaaako slican problem na Dominatoru i resio ga ciscenjem filtera za vazduh... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Potpuno isti problem sa istim motorom sam imao.

Menjao sam svećice više puta, kablove, regler, filter vazduha, slavinu i na kraju pumpu za gorivo i dalje je brljavio.

Cela operacija se razvukla na dve sezone i na kraju sam ga takvog i prodao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Drugi sam vlasnik u Srbiji a do sada sam već ubio nekih 25 hiljada sa motorinom bez problema,tako da mislim da nisam.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Igrao sam se danas sa svim i svačim ali ponajviše sam obratio pažnje na sistem goriva...malo sa rezervoarom bez rezervoara,sa filterom starim/novim i položajem creva i primetio sam kao da je ostajao zarobljen vazduh u sistemu(filteru) koji uđe u pumpu pa pumpa pocne u prazno da vrti...što je moguće pošto mi filter i pumpa skoro u istoj ravni stojali...sada sam to sredio filter je malo viši i radi ok za sada pu pu.


 


Da li može ovakva glupost da zeza?


 


E sad ili je do toga ili do nečega što  reguliše rad pumpe goriva,relej pumpe možda ili nešto drugo videću već kako će se motor ponašati ovih dana pa se javim


 


:)


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Danas opet zezalo posle 100km interesantno kada se to desilo da filter goriva bude prazan kada gledam spolja, pumpa vrti a oseti se gorivo na auspuhu.Kako proteram motor na otvorenom brze,problem nestaje kako god vozio.

 

Posle ovoga stavio sam drugi rele pumpe,kupicu nov fabricki filter goriva...pa da vidimo dokle cu imati volje da se igram sa ovim. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Filter se nalazi pre pumpe na crevu koje dovodi gorivo do nje.Ranije je filter bio 70% pun goriva(fabricki je u pitanju) a 30% vazduh....sada je obrnuto i kada trokira i kada ne trokira zato sam mislio da kupim drugi.

 

Obe pumpe sto sam stavio nisu fabricki od ovog modela ali kuciste je identicno micubisi standardno,i dva majstora su rekli da nije problem sto nisu fabricke.

 

Gledao sam odusak,kada dunem u njega ide vazduh ne bas kao kroz slamcicu obicnu ali ide.Takodje kada stoji na suncu rezervoar vidim kako idu isparenja iz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

sve mi se cini da ti imas drugi problem.

Pa posavetuj co'eka  , a i mi bi voleli da cujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Filter se nalazi pre pumpe na crevu koje dovodi gorivo do nje.Ranije je filter bio 70% pun goriva(fabricki je u pitanju) a 30% vazduh....sada je obrnuto i kada trokira i kada ne trokira zato sam mislio da kupim drugi.

Obe pumpe sto sam stavio nisu fabricki od ovog modela ali kuciste je identicno micubisi standardno,i dva majstora su rekli da nije problem sto nisu fabricke.

Gledao sam odusak,kada dunem u njega ide vazduh ne bas kao kroz slamcicu obicnu ali ide.Takodje kada stoji na suncu rezervoar vidim kako idu isparenja iz njega.

I da to sam primetio jos da na leru nece uvek isto da radi,nekada kao sad trenutno radi sinhronizovano da milina slusati,nekada malo variraju obrtaji sto ajde zavisi valjda od zagrejanosti masine.Ali jedino sto mi se ranije nije desavalo jeste da sam podigne obrtaje,znaci vozim motor stanem on radi na 1400 rpm ugasim,upalim posle min dva bez ista da diram osim dugmeta za startovanje on radi na 1600rpm.

 

Onda sam smanjio ler na oko 1200rpm i ne primecujem to vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Provozaj se sa otvorenim rezervoarom, ako lepo radi onda je ipak odusak .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Filter zraka je nov kupio preko neta oko 20e znaci nije original honda ali radi posao i cist je,karbove sam sredjivao u mcm racing i napomenuo da dodatno obrate paznju kazu da su karbovi sada tip top odradjeni u sta ne sumljam.Creva nisu ispucala,prikljestena i slicno proverio sam vec 10X

 

I dodao bih jos da u zadnjih desetak hiljada  da sam primetio kada posle voznje na otvorenom kada stanem da ugasim motor,hoce da pored onog normalnog tak zvuka pri gasenju da hoce nesto i da skripne i u servisu su mi rekli da nije nista strasno kao pri gasenju agregat kada staje nesto u njemu krene unazad...

Ali ovo je takav problem da su vec i majstori poceli da slezu ramenima kada ih pitam za savet.

Znaci motor kada radi ide ko blesav ne cima,nema knedlu vozio 70 ili 270 a kada krene da trokora trokira na nizim obrtajima do tu nekoj 4,5rpm a posle ne i opet vuce super prestane i tako u krug bez pravila presao 5km ili 50km.

 

Proveravao sam i ovaj sistem,sva su creva ok nisu zapusena,prikljestena  taj "vazdusni ventil" otvara/zatvara.

 

DAI3.jpg

 

Ne znam rekao sam vam ama bas sve sto znam i sta sam radio na ovom motoru i to je to...ako neko ima savet ili slicno iskustvo neka napise

 

Probacu nov filter a ocisticu i odusak sa nekom sajlicom/kopresorom za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Napuni rezervoar,uradi by-pass preko pumpe i iskljuci je, jer kad je pun rezervoar ona nije potrebna. Obavezno rasturi cep rezervoara u "sitna crecvca", treba da ima jednu gumicu kao nepovratni ventil koja hoce da zalepi pogotovu preko zime. Nije dotok vazduha u rezervoar kod svih motora isti. Nebi bilo lose da rasturis komplet slavinu goriva i detaljno pregledas nju i creva. Ako opet bude problem kreni sa strujom, mozda kad se zagreje dolazi do velike varijacije napona i remeti bobine. ako bude sumnje u to pricvrzti neki mali unimer i prati napon tokom voznje. U principu velike komplikacije, a verovatno je glupost u pitanju. Pozdrav i srecno

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Kad kazes cep,evo skinuo sam ga jedino gde sam ja video da ima rupicu je ovaj deo na slici kod palca dok guma sto naleze ima kao neka rebra tj, ne lezi direktno na metalu cepa.

 

Odusak rezervoara ide posebno dole  i on je procisnjen maksimalno,čak sam probao da okrenem rezervoar naopako sa gorivom u njemu tako da kraj cevcice oduska u rezervoaru  bude potopljen i kada zatvorim slavinu napravim pritisak šiklja gorivo redovno.

 

Slavina rasturena koliko je moglo i ociscena koliko je moglo posto je sam mehanizam ne moze da se otvara i takođe je protočna.

 

Nije problem da rasturam,nego ne znam da li si na to mislio posto mi nije logicno da rezervoar ima odusak i taj ventil mali sto kazes? I kaži mi još da li da ostavim filter goriva kada budem premoštavao pumpu ili bez?

 

DSCN2503.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

A koji je pritisak te nove pumpe. Ajde probaj bez nje. Liči mi kao da prelije ponekad. Može da bude isto kućište ali viši pritisak pa protera kroz igličasti ventil.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ako zuji pumpa, a ona je samo dopremna, nije visokog pritiska, i tad smrdi gorivo i trokira, mislim da je povrat viska goriva u problemu i da zato zuji i naliva. Ne znam tacno raspored creva na ovom motoru, ne secam se tacno kako ode, ali mi lici na ovo. I naravno znas da filter stoji pre pumpe? Cim se ne puni gorivom i pumpa zuji znaci da nesto stvara zacepljenje posle pumpe i mislim da je to povrat u rezervoar. Poslusaj me i proveri to

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja