Jump to content

Moto Zajednica

6. Moto GP Mugello, Italija 2016

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pa ako već upoređujemo Novaka i Lorenca i Noletu su mnogo puta zviždali, pa se nešto baš i ne sećam da je publici pokazivao srednjaka! To je ta razlika!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Ima dosta ljudi i kod nas koji pljuju po Novaku, tako da.... U svakom slucaju, mene takodje iritira Lorenco, u stvari toliko me nervira da mi vec postaje kul lik, al jbg mora se priznati da je jednu malu lestvicu ispred ostalih....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

To mu dodje ko u gradskom prevozu, stariji treba da ustane mladjem da sedene. 

Da Lorenzo valja kao covek, osvojio bi srce nekog navijaca, ovako za njega navijaju samo takvi kao on.

Sta vise govoriti o njemu, pa njega  i u spaniji izzvizde. JADNO!

 

 

Tacno se vide Lorenzovi navijaci!

 

Što bi posledično značilo da ljudi sa ovog foruma (koje uzgred nikad nisi ni upoznao) su kakvi?  (što bi rekli vi, koji valjate kao ljudi pa tako širokogrudno kvalifikujete)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Lorenco je u sustini Novak u moto svetu...

 

E tu nastaje zbun! Šta je Rosi u toj paraleli?

Da li RF (po popularnosti) ili RN (po onom tiku da svaki put kada počinje vožnju, ustane na motoru, "izvuče" nešto iz zadnjice, pa servira iz pit-lejna)?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ne može Lorenco da se poredi sa Đokovićem...

 

Istina je da ima sličnosti u tome da velika većina navija (ili je navijala) za Federera a i da se ne lažemo, to što je Đoković Srbin.

 

Ali Novak je mnogo ekstrovertnija ličnost, praktično zna ponešto na svakom jeziku gde igra turnire, stalo mu je da zabavi publiku i to je ok. Da ne kažem super.

 

Lorenco nije takav. Mnogo je zatvoreniji, nema (verovatno) tu crtu kao što ima Novak i kao što ima i Rosi ali pitanje je, šta je zaista prava zamerka njemu? To što nije kao Rosi? Pa i ne mora da bude. On je tu da vozi, kao uostalom i svi ostali. Meni lično ide na živce cirkus koji Rosi pravi, doduše više ga ne pravi. I koliko god to vama fanovim bilo gotivno, ima on veoma ozbiljnu računicu u tome. NIje to samo "široka duša" Ima nešto i u kačketma.

 

Antipatija prema Lorencu je nastala isključivo zbog toga što je godinama takmac Rosiju i ni zbog čega drugog.  Sve ostalo, pa i njegovo ponašanje prema publici (koja ga uvek napušava jer je većinski pro-Rosi) dolazi odatle. I ova najnovija, mržnja prema Markezu dolazi... vidi neverovatno! Pa od Rosijevih navijača!

 

Suma sumarum, lepo je kad nekoga gotivite i kad navijate. To je sve ljudski. Pa i kad navijate protiv protivnika svog favorita. Ali nije u redu da su, osim favorita, svi govna a i ovi što navijaju za njih.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Lorenco je navukao bes jos dok je vozio Derbi 125, posle jos vise kada je vozio 250 i kako je gurao Bautistu, Barberu i ostale... Mada kako je samo Rossi gurao Kapirosija i Japance u 250 je prica za sebe. Vrhunac je dosao kada je postao brzi od Rossija. Mada sve je ovo nebitno jer je Lorenco tako vaspitavan. Ja se ponekad pitam sta bi bilo kada bi se Lorenco vratio staroj vrlini kada je bio ratnik i kada se laktao. Sada je napustio taj pristup i skoncentrisan je samo da bude brz, ali je sa tim postao i oprezan. Sa ovom brzinom i duhom od pre par godina sve ovo bi bilo mnogo dosadno.

 

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Lorenco je navukao bes jos dok je vozio Derbi 125, posle jos vise kada je vozio 250 i kako je gurao Bautistu, Barberu i ostale... Mada kako je samo Rossi gurao Kapirosija i Japance u 250 je prica za sebe. Vrhunac je dosao kada je postao brzi od Rossija. Mada sve je ovo nebitno jer je Lorenco tako vaspitavan. Ja se ponekad pitam sta bi bilo kada bi se Lorenco vratio staroj vrlini kada je bio ratnik i kada se laktao. Sada je napustio taj pristup i skoncentrisan je samo da bude brz, ali je sa tim postao i oprezan. Sa ovom brzinom i duhom od pre par godina sve ovo bi bilo mnogo dosadno.

 

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

 

NIje sigurno navukao bes dok je vozio 125 odnosno 250 jer 99% onih koji ga pljuju nisu za njega ni znali dok je vozio te klase. Ali si sve u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mene je nervirao u 250 onog trenutka kada je izgurao Bautistu sa staze. Ali otisli smo u off. Uvek postoje naklonosti i pristrasnost. Ja recimo nisam voleo Simoncelija od kako zamalo nije ubio Barberu u 250 a pravio se kao da se nista nije desilo. Mnogi mozda to nisu tako doziveli jer su ga smatrali Rossijevim naslednikom ali meni vise nije bio simpatican. Severijan je lepo rekao, ni sa kim nisam pio kafu. Mogu samo da ih dozivim po prikazanom na stazi.

 

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Izvinjavam se sto ovde pisem, ali niko nije postavio temu za trku WSBK u Doningtonu.

 

Cazov Dukati se zapalio i potpuno izgoreo. Bas je bio pravi pozar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Kao sto ovde neko napisa, misljenje je kao dupe, tako i ja imam svoje,  ovde ga iznosim, i trudim se da dam maksimalan doprinos mirisnoj noti koja se ovde formira, a koja se nekom svidja a nekom ne.

I naravno, sve to bez zadnjih misli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nemoj samo da spominjes da podrzavas Rossi-ja i neces imati problema na ovom forumu

Jao, sad svi da se rasplaču!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

volim Rosija, za njega navijam...zavoleo sam Vinjalesa mnogo pre ovog transfera u jamahu, i jedva chekam sledecju sezonu...realno mislim da 46 ne moze ove godine do titule,ne zato shto je losh, odlihan je, nego zbog ovgo otkazivanja motora.. ali zato nek razbije sledecju, uzme tu 10u titulu, a u medjuvremenu nek obuchava mladjanog Vinjalesa za naslednika...posle ugovora okachi kljuh M1 jamahe na zid, i uziva na ranchu u obuci buducjih zvezda....

shto se tiche mrznje konkurencje, npr ne volim Lorenza, ali brate mili, mora covek da mu se divi kako vozi...robot! samo meni nekako Rosi vozi sa dushom...Lorenzo mi je previshe sterilan...kao da udjesh u kafanu gde sve shjashi, blista, nema fleke od vinjaka na kariranom stonjaku...udaricje tebe i u takvoj kafani 5 piva, ali nema to onu dushu i draz...ako me razumete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

 

Отресо би деда лоренца као слину, само да је синтисајзер био добро уштимован.

 

* - Lorenco kaze da je znao da je Rosi odmah iza, ali da nije vozio najjacim tempom, imao je dosta rezerve.

 

* - Nagadja se da Rosijev motor stradao verovatno zato sto je vozio na desetinku iza Lorenca, zbog cega je njegova M1 dobijala dosta topliji vazduh u hladnjak. Dalje, pred kraj pravca postoji mesto gde motocikl u jednom trenutku bukvalno leti, tj. oba tocka su odvojena od asfalta pri punom gasu. To moze da prouzrokuje na delic sekunde brojeve obrtaja koje ni limiter ne moze da spreci. Sve to, u kombinaciji sa cinjenicom da se vecinom vozi punim gasom je jako stresno  za motore. Cinjenica da satelitske Yamahe nisu imale probleme sa motorima jer su imale nesto nize ogranicen broj obrtaja u odnosuna fabricke Yamahe.

 

* - Oba motora idu u Japan na analizu. Kazu da ce Yamaha vec za trku u Katalunji imati ispravku, ali je pitanje da li ce moci da je primeni na preostalim motorima. Da bi se intervenisalo na zapecacenim agregatima mora da se dobije jednoglasna dozvola komisije proizvodjaca MotoGP motora. Pitanje je da li ce dobiti dozvolu od Honde, kojoj je Yamaha direktan konkurent, a i sama Honda ima problema sa motorima, pa ne trazi nikakve izmene.

 

* - Izgleda da je Vinales nehotice aktivirao pit limiter - nije mi jasno kako kad mu je konstrukcija takva da ne moze da se aktivira slucajno? Kasnije u toku trke, imao isti tempo kao Lorenco i Markez, ali je potrosio gume dok se probijao napred.

 

* - Ova trka je najbrza MotoGP trka ikad u Mugellu, sekund brza od prethodne najbrze.Prva trka ove godine na kojoj nije bilo problema sa gumama.

 

* - Mucni Baz je slomio clanak prilikom pada...

 

 

http://www.crash.net/motogp/news/230942/1/yamaha-reveals-cause-of-mugello-engine-failures.html

 

Da je bilo kladionice na ovu temu, ubo bi ga. Ili možda imaš doušnika u Yamahi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja