Jump to content

Moto Zajednica

Putopisi vikend ratnika

Recommended Posts

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Otvaram ovu temu kako bih podelio moja putovanja sa vama, ali isto kako bih dobio konstruktivnu kritiku o snimcima koji cu raditi za vreme putovanja.

 

Tema nosi ovo ime jer planiram da najpre uradim jednu Facebook stranicu pod nazivom "The Diary of a Weekend Warrior", a ako bude uspeha, nadam se i napraviti i jedan blog. Koristicu dosta engleski jezik kako bih imao sto vecu ciljnu grupu, posto trenutno zivim u Svajcarskoj, sto bi mi olaksalo da ne prevodim na vise jezika. Pojam "weekend warrior" oznacava osobu koja, zbog raznih obaveza kao sto su posao, porodica ili skola, preko radne nedelje ne moze putovati i zabavljati se, pa ceka vikend kako bih mogao dati sebi malo oduska. Cesto vikend tih osoba bude toliko uzbudljiv, da se one odmaraju preko nedelje i planiraju gde ce lutati sledeceg.

 

Moj cilj za ovu godinu je najpre da nadjem povoljna resenja kako bih zapisao i preneo vam moja putovanja, pa ce voznje i putopisi biti relativno kratki (oko 400km). Zatim zelim isto znati na koj nacin i kako vi belezite vasa putovanja, kako ih planirate i kako se pripremate. Koju opremu koristite i kako prezentujete te vase putopise.

 

A sad sto se mene tice, za ovu moju avanturu sam se odlucio za BMW F800GS Adventure, na kojem je dodata Touratech oprema, a sto se snimanja tice, koristim GoPro Hero4 silver kameru. U planu je i nabavka nekog drona kako bih imao i vazdusnu perspektivu. Za obradu snimka koristim Microsoft Surface 3 tabletu, sa dodatni hard drive od 1Tb, i GoPro studio.

Trenutno obradjujem vec dva snimka koji bih trebao da podelim sa vama u toku ove nedelje.

 

Nadam se da cete mi pomoci da uspem oko svoju ideju, i da cu sa vama podeliti moja putovanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Raspali kolega......... :Mina:

 

Neko moze ovo mnogo lose da akcentuje :D

 

 

Pratim ti ja!

 

A to, naravno, nisi ti :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Evo i mog prvenca. Nadam se da ce vam se dopasti.

Ovo je jedna kratka voznja koja pocinje iz sela Moborze, zatim se nastavlja duz puteva poznati po imenu Turmand i Bulaton, da bi se konacno stiglo do vrha Saserona. Ovo je tipican primer "kozjih staza", kao sto ovde zovu, a najecesce se ti putevi koriste da bi se krave leti odvele na ispasu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h5LnWvVkSh4

 

Svaka kritika je konstruktivna, a sto se tice buducih snimka, planiram uvesti jos tri dodatna ugla, tako da cu snimati sa kacige, sa desnog zgloba, sa levog kofera i uz grudnog nosaca. Malo cu vise isto snimati pejzaze, pa se nadam da ce se to lepo uklopiti kao jedna celina.

 

Isto vam najavljujem da cu ovog vikenda obaviti jedan putopis mog putovanja u Francuskoj. Moracete nazalost samo uzivati u mojim recima, jer sam isprobavao malo sa kamerom, ali sam snimao previse nisko, pa se samo vidi asfalt i motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Lepo...

Ali:

samo kadrovi i muzika za koju mislim da će ti youtube ubrzo mutirati zbog vlasničkih prava.

Nema prelaza, najava, intro, tekst, ne čuje se ni zvuk motora a to je punokrvni BMW.

Poneki video efekat daje potpis da si se potrudio.

Treba ti lični pečat, osmisli nešto.

Intro.

BTW čini mi se da kvačilo stalno držiš rukom i često je pritisnuto na pola. Možda tvoj stil ili je slučajno, ali mislim prečesto.

Eto, malo i kritike, znam da je niko ne voli. Bez ljutnje. :zdravo:

Nadam se da nece biti nikakvih problema oko autorskih prava, ali cu se malo raspitati za svaki slucaj. Trenutni oklop mi stvara veliki problem jer zbog njega imam jaku pozadinsku buku verra. Probacu sa razlicite oklope da bih dobio sto bolji kvalitet. A sto se ostalih predloga u vezi intro, prelaza i najave, probacu to da poboljsam.

 

A za kvacilo cu malo obratiti paznju jer nesvesno to radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Po meni, ovo nije muzika za ovakvu vrstu klipova.

 

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Što meni neće ni jedan video da očita...

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

 

Ne znam koji je razlog, oba snimka su sa youtube-a :/

 

Po meni, ovo nije muzika za ovakvu vrstu klipova.

 

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

 

Moze neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Extra... Evo mala pomoc... 

Nadam se da ce koristiti jer vidim da ces da napravis nesto stvarno extra...

 

Ovo je malo komplikovano za mene, trenutno cu isporbati sa GoPro Skeleton Case, a ako to ne pomogne, onda cu probati i sa Micover Stickover. Dosta njih su zadovoljni tim resenjem a razni snimci sa youtube pokazuju da je dosta efektivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

@Stefan3595 Kako se zove video na YouTube, ili tvoj kanal, pa da pogledam tamo....? Neće odavde nikako

 

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

U ovom putopisu vas vodim kroz predeo Francuske poznat kao Gornja Savoja. Ovaj planinski region Francuske, koji se granici na istoku sa Italijom a na severu sa Svajcarskom, zna biti veoma kisovit, ali nas je vreme posluzilo za ovu nasu vikend avanturu.

Moj drug Aksel, sa svojom agresivnom Yamaha MT-09, i ja smo se nasli u grad Vilnev (Villeneuve) koji se nalazi na mestu gde se reka Ron (Rhone) uliva u Zenevsko jezero. Odatle smo posli uzvodno i pratili mirnu vodu Rona koja je vekovima tekla kroz veoma usku dolinu. Krecemo se prema jugu, dok nas toplo majsko sunce greje, a mnogobrojna mesta redjaju jedna za drugim. Konacno stizemo u mesto Monte (Monthey), odakle vec vidimo prvu etapu nase avanture.

 

Prolazimo kroz jedan tunel, gde smo uzivali u prelepoj sinfoniji naseg dvocilindrog i trocilindrog motora, a na izlazku iz tunela se pojavljuje prva krivina prevoja Morza (Pas de Morgins), pravi tobogan asfalta, gde bi mnogi pretpostavili da ce takva vrteska biti previse za moj F800GS, ali se vrlo brzo ispostavilo da nije. Bavarski enduras se pokazao kao vrlo spretan, gutajuci svaku neravninu asfalta, prebacivajuci masu sa jedne strane na drugu i opijajuci vas zvukom prilikom izlaska iz krivine, sve to uz minimalno heklanjem leve noge. Uz to smo i uzivali u prelep pogled na svajcarskim Alpima, sve dok smo grabili napred prema francuskoj granici.

 

Iako nije bilo granicnog prelaza, tacno smo osetili da smo presli u Francusku. Svilen svajcarski asfalt se pretvori u pravo kokosije gnezdo, sto nas je primoralo da usporimo i da se nadamo da nece drugo potrajati. Nasoj muki je dosao kraj u mesto Abodons (Abondance), odakle smo uzeli put D-22 prema Banji Tono (Thonon-les-Bains) koji nas vodi oko vrha Eguiet (Arete de l’Aiguillette). Prizora skoro da i nema jer prolazimo kroz gustu sumu, ali nam put mami osmeh jer se brze krivine nizu jedna za drugim, a mnogobrojne tunele nam sviraju nasu omiljenu muziku.

U mestu Verna (La Vernaz), upucujemo se na put D-902 koji ide duz burne reke Dranz (La Dranse) i tu prizori postaju krajne idilicni. Prolazimo kroz mala sela koja se sastoje od kuce stare nekoliko vekova, lagano prelazeci bregovi i doline,sve to uz burni zvuk vode, da bi konacno stigli u Banju Tono. Iako bih se vrlo rado upustili krstarenjem putem Velikih Alpi (route des Grandes Alpes), koji bi nas pravo odveo do Azurne obale, nastavljamo po nasem planu i upucujemo se ka centru grada, gde su koferi mog motora postali problematicni zbog uskih ulica uspavanog starog grada, koji blista svojim sarmom po niskim zgradama i prelepom pogledu na Zenevskom jezeru, po kome plove brodovi koje povezuje ovo mesto sa ostalim priobalnim mesta Svajcarkse.

 

 Izlazkom iz Banje Tono, pratimo put D-26 koji prolazi u podnozje istoimene sume i vrha Ermo (Mont d’Hermon)  ali ubrzo shvatamo da nismo posli dobrim putem, pa se u mestu Vaji (Vailly) odlucujemo da direktno odemo na prevoj Teramo (col de la Terramont), pa samim tim da odustanemo od prolaska na Vatreni prevoj (col du Feu). Medjutim nasoj muki nikad kraja kada shvatamo da smo opet pogresili put i zalutali jos juznije. Srecom nailazimo na put D-32, koji nas preko Irmenta (Hirmentaz), prelepog skijaskog mesta sa drvenim kucama, vraca do prevoja Teramo. Nakon toga nastavljamo prema Saksel (Saxel) i prevoja po istom imenu. Ispred nas se pojavljuje prelepa deonica novog asvalta, ali ipak treba biti na oprezu jer je put veoma tesan i brojne su nepregledne krivine. Tu uzivam sa svojim motorom, i pomalo zavidim stanovnicima ovog prelepog predela kojima je na dohvat ruke ovoliki broj sjajnih prevoja.

 

Konacno stizemo na put D-1206, koji oznacava nas povratak prema Anmas (Annemasse) i Zenevi (Geneve). Medjutim jedno svetlo koje se upalilo na MT-09 nas podseca da, ocaranim lepim predelima, nismo primetili nijednu pumpu od kako smo usli u Francuskoj. Nakon 15 minuta voznje, mozemo konacno predahnuti jer nalazimo jednu tablu koja nas usmerava ka jednoj maloj pumpi. Punih rezervoar, praznog stomak i pomalo umorni stizemo u predgradje Anmasa, koji po malo me podseca na Solun. U grad nismo ulazili jer je vec bilo kasno, a putovanje dugo 350km zavrsavamo autoputem gde se preko Zeneve vracamo svojim domovima, veoma zadovoljni sto smo proziveli ovaj dan kao iz bajke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

@Stefan3595 Kako se zove video na YouTube, ili tvoj kanal, pa da pogledam tamo....? Neće odavde nikako

 

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

 

Video se zove Along the goat's path, a mozes ga pronaci pod link:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Nije lose kolega gastarbajter, samo izbegavajte "bukvalne" prevode sa francuskog na srpski jezik. "Kokosija gnezda" - nids de poule su na srpskom, prosto receno rupcage ili udarne rupe. Mada, istinu govoreci moj francuski je sigurno losiji od vaseg srpskog, a i srpski polako vremenom gubi bitku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja