Jump to content

Moto Zajednica

U poseti Zandaru iz Sent Tropea, Vespom ET4 125cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Čekaj... Jel si ti svo vreme bio cool, bez nerviranja.? Ne znam, da se meni to sve izdešavalo sa motorom, počevši od ulja, vraćanja za Bg, pa sve ostalo da ne nabrajam, mislim da bi motor leteo u prvi jendek a ja blagi nervni slom...

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Čekaj... Jel si ti svo vreme bio cool, bez nerviranja.? Ne znam, da se meni to sve izdešavalo sa motorom, počevši od ulja, vraćanja za Bg, pa sve ostalo da ne nabrajam, mislim da bi motor leteo u prvi jendek a ja blagi nervni slom...

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

 

pa pazi ovako, moj Prijatelj Cristi, rumunski vesparos koji je mesec dana boravio u Indoneziji, i druzio se sa lokalnim Vesparosima, koji pomocu stapai kanapa resavaju problem u toj zemlji, mi je tada rekao da ih je pitao sta rade na putu kada im se desi kvar. Odgovor je bio, `mi sednemo, razmislimo, probamo da nadjemo resenje, ako ga nadjemo o.k....ako ga ne nadjemo, onda opet sednemo i razmisljamo i dalje i na kraju se nadje uvek resenje`

 

Poucen tom starom ne Indijanskom, ali Indonezanskom izrekom i ja isto tako postupam, Od nervoze nema koristi, sve se da resiti, na ovaj ili onaj nacin. I ja sam sedeo, razmisljao, trazio najbolje resenje, pa sam i zbog toga imao mozda neka cudna resenja, ali o.k. reseno, i nisam se nervirao. Nisam zurio nigde, tako da vremena sam imao koliko zelim. :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Да се придружим честиткама  :takoje:  свака част , уживао сам читајући путопис  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Nemam reči za poduhvat, moja vespa stoji u garaži, tek sad shvaram za šta je sve sposobna aždaja...a nisam je vozio 10x cele prošle i za protekli deo ove sezone  :jok:

 

Svaka čast  :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Prvo sam pomislio "šta sada ovaj popravlja Vespu u putopisu ", a onda salva oduševljenja kako jednostavno opisuješ događaje, kako hladnokrvno prevazilaziš probleme. Kada si prst povredio, mislio sam da je ovo kraj priče, kada je ulje procurelo ili pukla sajla gasa mislio sam da ćeš ga ostaviti na prvom otpadu. Kad čovek dođe u problem treba da razmišlja samo kako da ga reši, a ne o razlozima ili "šta mi je sve ovo trebalao". Ova tvoja iskustva, nama trebaju da budu za primer.

Bravo za tebe i tvoj karakter i želim ti puno lepših i lakših kilometara u društvu. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Pa od 2010. kada sam kupio Vespu, ona i ja se druzimo i VozioSvuda poprilicno. Kupio sam je sa 10.000 km na satu, sada ima 72.000 km na satu. Mnogo toga smo zajedno prosli, i nikada je ne bi ostavio negde pored puta, uvek bi se potrudio da resim problem, i vratim se na tockovima kuci, kao sto sam se uvek i vracao. Svesno sam krenuo, znajuci da nisam bas proverio sve obzirom da sam Vespu spakovao 2 dana pred put pa i nisam imao vremena za neku probu voznju. Opcija da se odustane od puta nije se ni razmatrala, ni u jednom trenutku.

 

Vec sam poceo sa planovima i pripremama za Svetski Vespa Dan 2017. u Nemackoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Svaka čast. Svaki ti je putopis je za poštovanje. Žao mi je sto si se razočarao na skupu u Francuskoj. Samo napred, mnogo hiljada kilometara bih voleo da napraviš,zbog tebe,a i zbog nas koji volimo da čitamo tvoje putopise.

Da li možeš,zbog nas koji planiramo da putujemo motorom, da izneseš malo detalja oko npr putne brzine. Takođe šta koristiš od opreme, full face jet kaciga,ili nešto drugo. Kakvu jaknu nosis na takav put. Da li ti je hladno dok voziš? Ili koliko ti je vrućina kad staneš da odmoriš, a napolju hiljadu stepeni? Da li imaš problem sa bočnim vetrom,s obzirom na veličinu motora,ili vetar od drugi vozila? Da li te obilaze šleperi na auto putu? Da li je bolje autoputem,ili alternativnim,s obzirom na max brzinu? One dodatne stvari,koje bi zanimale nas skuteraše.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

1. Putna brezina prosecna kada sam sam i kada idem starim putem, je 65km/h, u grupi ta prosecna brzina pada na 50km/h, znaci od pumpe do pumpe sa tankanjima 100km je 2h u grupi, kada si sam nesto si brzi pa 100km ispod 2h

 

2.od kaciga koristim flip up kacigu, meni licno najbolja opcija za put uiz vise razloga

 

3.Zavisno od puta do puta, Jaknu imam koznu, koju najcesce nosim, ovaj put sam imao platnenu ali onda ispod imam vindstoper majicu. Pantalone su obicno obicne, ali imam vind stopere za kolena.

 

4.Sto se hladnoce tice, slojevito oblacenje i svlacenje, tako da to tako resavam.

 

5. kada stanem sa sebe skidam sve suvisni, da ne bude vrucina

 

6.bocni, a i ceoni vetar su ovek problem, na malom scootere, tako da tada pazljivo.

 

7. Bas zbog `ljuljanja` koje se javlja kada me sleper obidje na autoputu, isti izbegavam, ali sam navikao da kada vidim da me sleper obilazi, pomerim se sto vise zaustavnoj liniji, i popustim gas, pa me isti porilicno lako prodje, i nem atoliko `ljuljanj`, ali savet izbegavati autoput

 

8. Uvek je bolje alternativnim starim putem, auto put samo kada se mora i gde moze naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Tvoji putopisi su i inspiracija i edukacija. Hvala ti puno!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja