Jump to content

Moto Zajednica

Moja grcka tura od bg preko cg, albanije pa gde se zavrsi

Recommended Posts

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Od teg posla nema nista...

Dva puta od mene dosta...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Treca sreca :) aj lepo ispricaj kako i sta je bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Dankane ti bre hoces da budes zaprska u svaku corbu hahhahahhha. Pitaj Pustolova. Hahahhahha. Evo me sedim u lefkasu. Pobegao sam iz nidrija

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ustanem danas i sidjem dole do motora i da kupim nesto za dorucak jer sam u hotelu odavno premasio vreme a gazdarica sedi na recepciji i smeje se. Sve zna. Smejem se i ja i namigujem. Taman se vratih u sobu kad neko u drugoj sobi jos glasniji. Aj ja nocu, to je bilo ok al u sred dana nekako ne ide

Vristi ko da je kolje a ne da je nesto drugo radi. Povuko sam nogu hahhahha. Nema nas puno u levom delu. Na oba sprata 4 sobe gosti. Neke dve svabice na drugom spratu, neki novi iznad mene i ispod svabica neki gazdaricini.

Kad dodjoh u hotel cini mi se da mi gazdarica rekla da joj je to muz a stalno ga vidjam sa nekom drugom zenom. Cak i spava sa njom u hotelskoj sobi.

Izgleda da sam ja uboo neki tezak ebarnik od hotela gde se ne zna ko koga

Spremam se da vozim negde iako sam mamuran kao da sam pio celu noc kad opali zemljotres.

Meni prva pomisao kroz glavu poceo sam i da holuciniram i na tome se zavrsi. Bilo jedno 2-3 sekunde.

Silazim da idem na voznju kad sreac sedi na terasi i pita jesam osetio zemljotres. Rekoh da jesam i tek onda shvatim da sam normalan i da nisam poceo da tripujem.

Sedoh na motor i pravac lefkas, sto dalje od nidrija

8db6e9fcf83c089f55dd34a6989c8333.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Evo malo slika od juce f5b3002710b6af35ed39df7d1c1dd57f.jpg

Dorucak

 

c546a84ebeecf1f9c29e3148ec120bbf.jpg

Piratov brod

 

3fe3d55b70acf8da389787a044987470.jpg

Plaza posle voznje, mislim da se zove Desini beach ili tako nesto

 

e785d1abcc70a21ee4c12d6b0121c538.jpg3c0fa76399510e9e07464a8b90796509.jpg09e2541d687e7e8e116e2a8448f961d5.jpg

779f62efcd1162a9fd87da95e43b4545.jpg3d87cc16b1f0c046077eb33b4ba045a7.jpg

Pranje i podmazivanje lanca prvi deo

 

0d5680cd8b1f031d4eb95e116e292cdb.jpg

Pranje i podmazivanje lanca drugi deo

 

Dosta vam je vise, da ste krenuli samnom gledali bi vise. Al mnogo se neckate

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Auu brate kakve mi zazubice pravis,dodje mi sve da odjebem sedenem na motor i gas :)Ovo putovanje bez plana bez vremenskih ogranicenja bez ikoga da cekas dogovaras se sam samo gas je top brate.Samo peglaj.

 

https://youtu.be/Z8Fxb8q8oSo

Sad videh tvoj post jer izgleda da ne radi app bas najbolje.

Veruj da se nisam zeznuo ni jednog trenutka krenuvsi na ovakvu avanturu

Za sada dao Bog sve kako treba. Sam ili da ima jos jedna budala poput mene i zezanje vrh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Hehe, kakav si ti kralj! Nego koliko ti planiras da ostanes na tom putovanju?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Dankane videcu. Nista ne znam za sad.

Danas sam imao sranje i hvala Bogu da sam ziv.

Kad me majmun nije ubio, onde su sekunde presudile i sitnice. Krenem za Agios Nikitas i jos nisam izasao iz grada stajem na raskrsnicu sa znakom stop. Levo, desno pogledam nigde nikog i opet levo sa kretanjem iz mesta , nadjem se na pola trake i majmun sa leve strane nalece na mene. Isao je najmanje 80 a ogranicenje 40 ili 50. Ulazi u raskrsnicu sa suzenjem puta i prvenstvom prolaza ali i tu po bilo kom zakonu ne treba ulaziti brzo.

Vidim ga ja da me udara a sekunde su u pitanju, skrece on malo nadesno sva sreca i zakaci me samo na kres i delic sekunde. Preleti preko nekog ivicnjaka i zakuca se u ogradu zicanu i metalni stub. Pokrivi tamo sve i sjebe auto. Meni padne motor na stranu i slomim malo bocnu plastiku onu sto stiti lanac, pomeri mi malo tocak na centralnom srafu i slomi zadnju stopu za suvozaca. Meni nista. Malo ogrebao jaknu i nista drugo.

Stvori se tu guzva, svi u glas pricaju i galame. Nista ne razumem, neka baba se dere na ovog sa kolima, izgleda ona sto joj je sjebao ogradu, neka druga opet na njega pokazuje mu nesto u fazonu sta juri

Ja lezim na zemlju i polako proveravam da nisam slomio nesto.

Prilazi momak iz cvecare i pita na engleskom da li sam dobro i da zove hitnu.

Reko sve je ok i ustanem, ponudi mi vodu , i kaze da nebrinem za nista sad ce doci policija i krene da galami na ovog idiota sto me srusio.

Prilazi opet meni i kaze ne brini nista, niko ne sme rec da ti kaze od njih ja sam tu i okrene se prema njima i kaze da se svi odmaknu od mene i da mi niko ne prilazi. Posle mi je to rekao na engleskom. Dolazi policija, sklanjamo motor, proveravam sve pali, nista znacajno nije slomljeno, ja ok

Policajac mi kaze idemo u stanicu da dam izjavu sta se desilo, na engleskom.

Parkiram motor do cvecare, i sednem u kola sa pandurom... (Sledi nastavak)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Stizemo u stanicu, pali kompijuter, dodaje mi pikslu da zapalim cigaru i pita sta se desilo. Ja mu kazem sta je bilo i to je to... Pise on kad dolazi jos policajaca i onaj klinac, ne vise od 20g

Za njim i njegova majka i onda polako cela bliza i dalja familija

Zatim ulazi jos jedan lik i baca cigare i kljuceve na sto, prica nesto sa pandurom, veoma domacinski i onda sa ovim drugima i klincem i kaze meni na engleskom kako je i on pandur da ne brinem

Oni su pozvali njihovog nekog da im pomogne

Vidim ja sta je i kako je, i koliko je sati. Cutim i posmatram.

Pita mene taj pandur njihov da prihvatim krivicu da sam ja kriv i da pomognem malom idiotu. A ja njega zasto tako da sam ja kriv valjda postoji uvidjaj pa nek procene oni. Vidim slaze facu i nije mu bas pravo. U stanici terevenka, pricaju svi u glas da vise ne znas sta je i kako. Kaze meni onaj pandur da mogu da idem ali pre toga da potpisem 4 papira na grckom gde je zapravo izjava i krece on da mi prevodi sa grckog na engleski.

I tu je on naveo kako sam ja stajao na sredini trake i gledao da li mogu da prodjem kada je naisao ovaj mali sa kolima.

Ja kazem prvo ne potpisujem nista bez prevoda i pecata a drugo da tu izjavu ja nisam dao i da nema sanse da potpisujem nista bez tumaca i pisane forme na srpskom. Ne na engleskom nego na srpskom.

On popizdi i vidno ljut cepa sva 4 lista i pise ponovo. Dodajem ja njemu da ja ne razumem grcki i da za mene nisu validne njegove reci i prevod vec nekog ko je ovlascen za tako nesto.

Pise on dalje i menja izjavu verovatno i pita jel imam ja tumaca. Ili nekog da mi prevede.

Reko ja nemam a vi resite pre potpisivanja sta cemo i kako.

Opet on navro da potpisem ja necu. Onaj njihov pandur duva kroz nos. nije mu opet pravo

Kaze pandur sto pise izjavu da mogu da idem i sutra da dodjem kod nacelnika pa da vidim sa njim sta ce biti.

Kaze odvesce te kolege autom do motora i dodji sutra. Sednem ja sa njima, vrate me oni na mesto zlocina.

Tamo me docekuje Kostas , lik koji je razgovarao samnom na engleskom i pocinje da mi objasnjava celu situaciju sta je bilo i govori sve vreme da su to obicna govna koja samo gledaju da smeste nekom drugom i sta se sve desavalo na grckom. Kaze da je mali isao mnogo brzo, da bilo sta da mi treba mogu da racunam na njega i ko svedoka.

Lik je iz Atine i ne moze da vidi lokalce a ni policiju. Sve vreme govori kako su to korumpirana govna i kako njega stalno vijaju za oruzije ali mu ne mogu nista.

Inace i on vozi motor i pre nekoliko godina je u slicnom udesu jedva ostao ziv i pokazuje mi oziljke po celom telu.

Sve vreme mi nudi espresso i vodu i sve sto mi treba. Pijemo kafu i on krajnje prijateljski nastupa samnom

Donosi alat da namestimo tocak i sve ostalo sto treba, proverava jel sve ok i ako nije da ostavim kod njega u dvoriste motor pa sutra kod nekog majstora da pregeda

Sedeli smo sigurno sat ipo dva i ja krenem polako prema nidriju. Nisam vozio brzo, 60-80 i motor se ponasa normalno. Ali ipak cu sutra kod nekog majstora da sredim sve pre odlaska na kefaloniju.

Prvo da vidim sa lesinarima sta cu.

ako nemaju prevodioca sto ce biti zasigurno, idem da sredim motor i prekosutra na kefaloniju. I tako me smorila lefkada da nema vise kud...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

U jbte. A bas si imao los predosecaj, vrtoglavica zemljotres.

Nekad je bolje ne ustati iz kreveta.

Sad nazad kod Bugarke da se oporavis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

U jbte. A bas si imao los predosecaj, vrtoglavica zemljotres.

Nekad je bolje ne ustati iz kreveta.

Sad nazad kod Bugarke da se oporavis.

Ma vidim ja od kako sam ustao sav nesto nikakav, mamuran, nista mi se nije dalo.

Hvala Bogu da je sve ok, mogao je majmun da me ubije. Znas kad gledas auto ide direkt u tebe. Sve je dobro proslo cak i mnogo bolje nego sto je bilo za ocekivati

Sutra cu da vidim da promenim prednje kocnice isto, namestim onaj tocak, a sve ostalo cu u srbiju kad se vratim

Slomio mi majmun onu plastiku i za suvozaca nogaru al to mi se jebe. Naci cu negde polovnu u srbiji. A sto izgrebah motor e za to mu sve po spisku. I dalje ne mogu da verujem kako mi nije pukao prednji migavac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Zanima me jel imao neko ovakva iskustva i sta je sledilo...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Šele Druže, samo sam te jedan dan ostavio! Bolje da smo krenuli zajedno. Pišemo ti iz Kiparisie sa Peloponezaa, a noćas je plan da spavamo u Metoniju.

 

Dakle Druže, evo ti konkretan savet:

 

Napiši izjavu rukom (možeš i da odštampaš svoju izjavu na štampaču, ako imaš). NA SRPSKOM. MOŽE I ĆIRILICA. Sve šta je i kako je bilo. Navedi sve svoje svedoke, po imenu i prezimenu, sa adresama i brojevima telefona, ako uspeš da ih nahvataš. Možeš da predložiš za svedoka i ženu sa određene adrese, iako ne znaš njeno ime. Dakle detaljan opis, možeš da nacrtaš i skicu ako želiš, možeš da odštampaš i fotke lica mesta u hotelu i po toj fotografiji da skiciraš, tačna identifikacija svedoka. Navedeš da je bilo intervencija, kojih i kakvih, navedeš da si navođen da potpišeš ono sa čime nisi saglasan, da ti je nuđena na potpis izjava na stranom, nepoznatom jeziku, sve, sve. Onda iskopiraš jedan primerak, i predaš zvanično na policiju, uz ZAHTEV DA NA TVOJU KOPIJU STAVE PRIJEMNI PEČAT.  I kažeš da će im se tvoj advokat obratiti čim stupi u kontakt sa grčkim kolegama i grčkom policijom u Atini, juče nije mogao jer je bila nedelja. 

 

To je sve. Uradi tačno ovako.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Uzimam ka znanju, hvala drug.

Jbg ja da sam znao gde cu da padnem, seo bih. Nazalost

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

U bre... Dobro si prosao... Super sve, na veselje druze, jos raspolozeniji sada da budes. Kako ja to vidim, mozda me neko pismeniji ispravi, ali.... Ako nisi kriv, a izgleda da nisi, imas pravo nadoknade stete preko osiguranja kao i kod nas, samo ti treba izvestaj da nisi kriv, realno, cak i jaknu novu ce da dobijes ...

Ako te proglase krivim, onda mogu ti naplate neku kaznicu, za ostalo imas polisu osiguranja za naplatu stete od klinca, al kao sto kazem, nisi kriv i ne potpisuj apsolutno nista, trazi im izvestaj da nisi kriv za naplatu osiguranja i iskopiraj od malog polisu (ako je ima magarac, ko zna vozacku dal ima na Lefkadi...)

Moj predlog, ispisite onaj evropski izvestaj i zaboravite policiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

E to mi je rekao i kostas, onaj grk sto je bio stalno uz mene. Kaze da je bio neki iz osiguranja tamo i da je i njemu nesto sumnjivo sta je taj dolazio. I da trazim kopiju svega sutra

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Da, obavezno uzmi kopiju polise drugog učesnika u udesu, i reci da tvoj dokument propisno zavedu i da ga prevede ovlašćeni sudski tumač kad ga nađu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Vec sam stupio u kontakt sa nasim momkom iz hanijotija inace bratom naseg kolege ovde sa foruma koji je ponudio pomoc. Sutra cu imati prevedenu izjavu sa srpskog na grcki i predacu to u policiju

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja