Jump to content

Moto Zajednica

Moja grcka tura od bg preko cg, albanije pa gde se zavrsi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Slikam sutra da vidis sta sam dobio ovde. Soba uzivo izgleda mnogo bolje nego na slikama. Bas cu da pogledam sutra na bookingu koliko je ovde inace smestaj. Da me ubijes sad ne znam ni kako se zove hotel gde sam. Samo znam da je ovo na lefkadi kako ovde pricaju najskuplje. Sad koliko je to istina da ga j.....

Obozavam da im spustam cenu. Moje pare njihova roba. Ja za kes mogu da biram a oni nek im zvrje sobe prazne ako nece da uzmu pare

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Uhhh celu noc borba, sto od nekoliko komaraca sto od one pice.

Popio sam dve flase vode a komarci su bezbrizni na zidovima sobe

Danas tmurno i zalosno. Od voznje nema nista. Kisa ce.

Idem do grada u izvidnicu.

Nesto da nadjem za zabavu. Ima strankinja. Nesto mi osecaj govori da ce ovde biti nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Svaka čast na putu i putopisu :) ako juriš opremu, prva bolja radnja ti je u Patri, ispod Lefkade/Kefalonije pa ako te put nanese tuda, evo ti link:

www.motoraid.eu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Google je ovih dana izbacio neku novu funkcionalnost za mape. Kao mozes da downloadujes mapu odredjenog podrucja dok si negde ne wifiju i onda da koristis google mape u offline modu sa svim funkcionalnostima koje imaju i redovne mape, navodjenje glasom, navigacija, odredjivanje ruta... To mi je jutros izaslo i ja skinuo (zauzima oko 30ak MB memorije) i probao do posla i radi tako da dok si u sobi ili kaficu pogledaj  malo ovo, znacice ti da ne trosis taj internet protok koji imas na grckoj kartici.

 

Inace, pratim putopis. Svaka cast. Zavidimo ti verovatno svi koji pratimo temu!  :Mina:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

61f7c7012775d33b5cc86d7b9050f0dd.jpg

Ljudi se suncaju , ona tetka gola a sunca nigde nema. Mora da je zagorela opasno.

A koja budala posadi ona dva drveta pa mi zezaju kameru i ne mogu od njih da uhvatim dobar kadar

Cekam pravi trenutak, telefon spreman sa zumom do maksimuma

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Odoh do centra Nydri-ja i navatam neku ruskinju koja zivi u helsinkiju. Malo pozamasna, ima je u kukovima ali za BJ moze da posluzi. Predjosmo od tog kafica do italijanskog restorana kod ukrajinke. Federiko je vec poceo malo da ljubomorise, to mi rece ukrajinka...

Nije mu bas pravo sto mu zena non stop oko mene. Ali to je njegov problem.

Dobih od ukrajinke sve gratis

Joj samo da je vidite. Sva cveta dok prica. Ta bi na keca pristala. Nesto smo malo onako flert i kaze ona aj ostavi ruskinju da radi a ja bi sa tobom sad na motor okolo.

Sa ruskinjom se dogovorih da se vidimo veceras, uzeh broj tel za whatsapp pa veceras da se sretnemo.

Sedim na terasi i cekam u zasedi kad cujem nase galame

Sidjem dole kad ono sremci. Ko ce u vodu neko neko nas. Sa njima se malo zezao i opet u sobu

18d6146bdf229b66898d7103638d61b6.jpg19ba76155343a7e9a67370b1e6c5e428.jpgde0be56dc8545d3fca841855dc7520ec.jpg68787c5e64576eb0f7fc36679f3c5526.jpg13f4e397921d808a06f0cb0273c37144.jpgd25d652187ad8559ee084b173543c2a1.jpghttps://vimeo.com/167410122

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Svaka čast na putu i putopisu :) ako juriš opremu, prva bolja radnja ti je u Patri, ispod Lefkade/Kefalonije pa ako te put nanese tuda, evo ti link:

www.motoraid.eu

Hvala drug, korisno itekako, svraticu da vidim sta imaju

Mozda se i nadje nesto korisno. Zasad su mi neophodni oni nosaci za bocne torbe. Vec sam ih mslo odrao na tocak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Google je ovih dana izbacio neku novu funkcionalnost za mape. Kao mozes da downloadujes mapu odredjenog podrucja dok si negde ne wifiju i onda da koristis google mape u offline modu sa svim funkcionalnostima koje imaju i redovne mape, navodjenje glasom, navigacija, odredjivanje ruta... To mi je jutros izaslo i ja skinuo (zauzima oko 30ak MB memorije) i probao do posla i radi tako da dok si u sobi ili kaficu pogledaj malo ovo, znacice ti da ne trosis taj internet protok koji imas na grckoj kartici.

 

Inace, pratim putopis. Svaka cast. Zavidimo ti verovatno svi koji pratimo temu! :Mina:

video sam i ja to, sad pitanje koliko zaista radi ovde. Grcka sve naopako po pitanju interneta. Stalno se svadjam sa SBBom a shvatam da su oni zlatni kako je to ovde

Ono sto sam uporedjivao i shvatio izmedju garmina koju imam a kupio sam novu pred put , google maps je daleko bolji i precizniji. Nema mesta na koje ne moze da odvede

Problem sa garminom je taj sto ne moze da ucita sva mesta u pretrazi. Toga sam se i plasio dok sam kupovao i malo mi je promasena investicija. A nije ni malo. U garmin srbija je prodaju za 500e. U louis je bila 369e - tax free - voucher

Ali dzaba im i to kad ne vrsi posao 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Samo da te pohvalim za putopis i za to kako nam prenosiš utiske. Posebno mi se sviđa što se ne držiš slepo plana već ideš tamo gde te put nanese i to je formula pravog uživanja :takoje: . 

Što se tiče Lefkade nadam se da će ti vreme dozvoliti da obiđeš i zapadnu obalu ostrva, gde su u sve lepote o kojima ljudi pričaju. Posebno plaže Egremni i Porto Katsiki. Neverovatno kako se priroda poigrala na nekih 10 km razdaljine vazdušnom linijom. Nemoj da očekuješ Maldive, ali je lepo, pogotovo kada si već tu.

Inače to je jedino ostrvo gde nema trajekta pa se svi sjate , jer im je zgodnije i jeftinije. Shodno tome domaćini su uglavnom ekstremno neljubazni i deru sa cenama. Ja to nigde nisam video. J.be im se za sve, zato što znaju da će i sutra imati posla i goste. 

 

Pratim dalje i želim ti da upišeš neke bodove u gostima  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Hvala drug na posdrsci. Slazem se sa tobom da su neljubazni zato ja kod ukrajinke idem. Ako nista makar skakuce oko mene

Sto se tice pomenutih plaza ne moze se tamo, juce mi je pricao onaj lik iz taverne gde sam se prvo zaustavio u vasilikiju da su imali zemljotres prosle godine i da je od tad nesuigurno i pod zabranom policije i drzave da se koristi u bilo koju svrhu. Pokusacu da odem i opalim koju sliku ako nista drugo...

Sto se tice mog plana i pisanja zaista ga nemam. Znam nesto ono okvirno ali ni to nije nista da ce biti tako. Krenuo sam da se zezam i vozim pa sta se desi pored toga tim bolje

Isto sto se tice i pisanja pokusavam da ispisem detaljnije dnevna desavanja ( mozda neke i smara al jbg, bolje nego da pisem ukratko) ovako sam ali kad imam vas bude interesantnije

Nisam od onih koji ce da obilazi spomenike, muzeje i tome slicno. Ja sam vise za kafanu, kafic, zezanje sa ljudima, sve cetriri uvis, neku strankinju i kad smore pun gas i bezi na drugo mesto jovo nanovo

Nikad nisam voleo disciplinu pa tako shodno tome ne mogu da imam putovanje sa planom

Koliko cu da se zadrzim negde sve zavisi od onog kako mi se digne.

Sada sam ovde zbog ove budjave kise, posle toga zakintos a posle zakintosa stvarno nemam ideju. Pogledacu na zakintosu u google maps sta ima dalje.

Mrsko mi da morim mozak sa tim sada

Isto da sam krenuo sa nekim verovatno bi taj neko popizdeo i otisao svojim putem

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo mali savet, taj deo gde je Nidri je dosta lošiji, sama obala  i mesta. To je istočni deo.

Obrni na drugu stranu ostrva i tu su sve najlepše plaže Lefkade ali do nekih ne može ni motorom već mora peške.

Grad Lefkas je najveći i ima najviše mesta za izlazak.

Sa druge strane ostrva - zapadni deo, imaš na jednoj salveti ili tako nešto imena tih plaža. Putevi za vožnju dobri a priroda prelepa.

Mi smo bili kolima pre dve godine i obišli sve te plaže. Bili samo jednom u obilasku okoline Nidrija i pobegli nazad.

Ali sam se zarekao da ću jedne godine ponovo doći ali motorom i to samo da se vozim i uživam. Plan da odvozam Krf, Lefkadu i Kefalonoiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Cim prestane kisa bezim na drugu stranu. Sto se tice krfa nikako ne idi i ne gubi vreme na juzni deo. Los put, prljavo, imas utisak kao da si usao u cigan malu. Severozapadni deo ostrva vredi videti.

Kefalonija mi je mozda destinacija posle zakintosa. I'll see. Svasta je moguce kod mene. A to sto kazes za Nidri slazem se sa tobom. Ako su sad ovakvi hladni kakvi li ce tek biti u julu i avgustu. Sva sreca imam ja ukrajinku ovde :P

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Ni na Zakintosu ne ocekuj ludilo sada, ipak Grcima jos nije sezona. Ovo sad ti je vreme za muzeje i spomenike, ne za kafice i guzvu. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Sad je najbolje veruj mi. Samo da posluzi sunce. Sad putuju one usamljene. Takve su najbolji i najlaksi plen

Tebi ostavljam i moj deo muzeja i spomenika a ja ode u kafanu :P:))))))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: PN
  • Motocikl: suzuki strom 1000, Bmw R1200RT

Skoro da ćeš da zezneš i mene da izložim stare kosti majskoj promaji!

Samo, problem, meni više sleduje tetka od ukrajinke!

Proveri dal vredi pa da palim mašinu? :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ma dam ti obe, ko jos voli da fizikalise. Ja cu u kafanu sve 4 uvis, ljadza u muzej a ti riljaj lazo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Danas ovde monotonija, kisa, grmi, nevreme kao da se sva g... Sjatila na lefkadu.

Jedino lepo od jutros dorucak u krevetu.

Proslu noc malo zujao po centru sa onim sremcem i njegovom ekipom ali bas nista specijalno.

Svratili do ukrajinke na picu gde matori italijan i nije bas nesto odusevljen sto me vidi... On jos da mi bude zahvalan sto mu zena nasmejana , cak se i ljuti. No njegov problem...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Nece

Onaj njen kad me vidi nije mu dobro. Poceo zeludac da mu se prevrce. Ugovorio sam voznju veceras posle posla sa bugarkom cccc

Pisem posle a sad cekam nase drugare da popijemo pice

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja