Jump to content

Moto Zajednica

Moja grcka tura od bg preko cg, albanije pa gde se zavrsi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Eto resih i ja da zapisam Grcku i vidim dokle cu da stignem..

Krenuh iz Beograda , utorak 10maj, ibarskom put Crne gore. Do Cacka i nekako a od Cacka nikako. Ubi kisa, u Cacku napravih malu pauzu i popih kafu sa Goranom iz Dragonsa, poznatim pod novim nadimkom (ne smem da kazem, da se ne naljuti) posle onog sranja u sarajevu prosle godine.

Zlatibor, Nova Varos i duz celog puta prema granici sa Crnom gorom kao da me baksuz od oblaka prati, kisa pljusti, i ne staje. Vozim 50-80km/h , brze ne moze.

Stizem na granicu sa Crnom gorom , i kisa napokon prestaje. Na granici standardna procedura i policajci koji su stvarno bili kul. Naravno tu je bila i jedna plava policajka , mladja, da sam imao kacigu pa da je povedem sa sobom

Ulazim u Crnu goru , put suv, malo oblacno ali sve u svemu veoma dobro za voznju.

Izmedju cacka i cg nekoliko zaustavljanja sto zbog kise a sto zbog goriva kafe i slicno. Na trke nisam krenuo tako da me savrseno boli uvo koliko cu da predjem i gde cu da spavam. Na put sam krenuo sam iz razloga sto necu stres i ona poznata cimanja , ovaj gazi ko lud, drugi spori, treci nece da stane ovde , itd itd. Svima nama poznata sranja koja prate u voznji sa grupom

Stizem u podgoricu negde oko 6 popodne i pravim duzu pauzu na Eko pumpi

Vreme ekstra, nema kise, sve ostalo ne marim

Usput dok sam bio u srbiji preko bookinga sam rezervisao sobu u baru jer sam procenio da stizem bez problema a i ujutru da budem sto blize albanskoj granici

Iskreno prvi put sam isao u albaniju i bilo mi je malo frka. Imao sam podrsku nekih kolega koji su vec bili da ne brinem i da nije sve kao sto izgleda. Ali sam svo vreme zbog nekih mojih glupih idiota cvikao jer kada sam pomenuo albaniju bilo je sta ces tamo jesi poludeo i 1000 kojekakvih gluposti naravno negativnih.

No da se vratim na put , pocinje da se smrkava i ja krecem putem sozina za bar

Stizem u bar, nalazim rezervisanu sobu bez ikakvih problema, takoreci pored glavne magistrale , apartmani Bulatovic.

Dolazim tamo i prvo sto me docekuje bio je pit bull. Vec imam velika iskustva sa psima tako da mi i nije bila frka. Pas kao beba. Izlazi gazdarica i sve bas onako kako treba. Smestaj veoma pristojan, parking za motor u dvoristu, mladi bracni par, skroz ok, 13e smestaj a moze i jeftinije ako se ode direktno

U razgovoru sa gazdom , dobijam ohrabrenje za albaniju i odlucujem ako mi je sudjeno da izginem, ginem. Malo sam uvece protumarao kroz Bar, vecerao, oprao lanac i spavanje... Prvi dan gotov....

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Sreda ujutru, budjenje i pakovanje, dorucak i krecem put granice. Na pumpi u ulcinju tankam gorivo na eko pumpi i albanac pumpadzija mi placa , kafu , tu sam se zadrzao nekih sat vremena. Dobijam instrukcije za dalji put

Naravno imam novu navigaciju garmin 390 ali nemam u planu da je koristim jer ne zelim da me ona voda s brda s dola nego znam sta mi treba i odlucujem da se vodim onim starim , stani i pitaj.

Krecem put granice preko nekog sela Vladimir. Put malo los malo dobar.

Vreme idealno. Ulazim u albaniju kroz neka sela, iskreno ne secam se prelaza ali kolege koje su vec isle znaju.

Put krivudav , malo los malo dobar, ali sve se prezivi

Krecem pravcem tirane i pre nje desno pratim pravac Durrës

To je put prema aerodromu i tirani koji ostaje na jednom delu puta levo a ja nastavljam pravo. Stizem u Durrës pravim pauzu, u nekom kaficu ispod autoputa. Tu se upustam u pricu sa lokalcima i oni mi daju instrukcije kog puta da se drzim. Jedan od njih me casti kafom sto mi je bilo malo i cudno ali mogu da kazem da su ljudi veoma prijatni i prijateljski raspolozeni. Tu me hvata kisa i ostajem neko vreme.

Krecem i nekih 30-40 km nailazim na neko iskljucenje i silazim u grad da kupim koji skenderbeg jer su mi se na glavu popeli ovi moji

Malo je tu komplikovano za iskljucenje i za pravac Vlore, stajem kod policije da pitam. Policajka koja izgleda majko mila, kad sam video poceh da mucam. Da je stavim na motor i vozim kuci.

Naravno govori perfektno engleski sto me je prijatno iznenadilo. Krecem dalje... To je bio ulaz u neki gradic ali da me ubijete ne znam kako se zove. Malo sam bio zbunjen sa onim sto sam video da mi doslo da se vratim i pitam za broj tel. U gradu sve raskopano, jedna traka samo prohodna. Skrecem i stajem u prodavnicu da kupim konjak.

Ulazim u prodavnicu, bracni par prijatan, nasmejan, kazu imaju konjak ,uzimam... Jos od Bg sam pretovaren, bocne torbe , kofer od 55l i tank torba ima najmanje 50kg tereta pa ne znam koliko mogu da jos potrpam.

Pokusavam da im objasnim da cu probati koliko moze da stane da uzmem i platim. Uzimam dve velike boce i dve male. Zena mi daje da idem do motora i ako moze i koliko toliko i da je platim. Potrpam to nekako i moze jos dve male

Posto su bili zauzeti nekim musterijama , uzeo sam jos dve boce male i stavljam na kasu. Dajem joj 20e i zena misli da sam uzeo samo dve velike pa hoce to da mi naplati. I tu pocinjem da objasnjavam da su 4 male. Nekako se sporazumesmo. Evro mi racunaju 137leka sto i jeste realan kurs. Ne pokusavaju da zavrnu i daju manje kao sto je praksa svuda kad vide stranca.

Ja jos vise pod utiscima. Pocinje da lije kisa ali rekoh necu stici ni pola ako tako nastavim pa uzimam da vozim dalje

Obilaze me dva grka i vozimo zajedno jedan deo puta ali ih zbog guzve u saobracaju i onih radova kojih bas ima dosta gubim....

Vec tada sam dosta bio opusten i stajem na mnoga mesta , pumpe, kafa, brisem vizir itd. Kisa prestala ali vlazan put pa se nista ne vidi

Nastavljam da vozim pravac Vlore

Ljudi iz kola sviraju, pozdravljaju, policije dosta ali me ne zaustavljaju iako gazim punu liniju i obilazim kolonu, ogranicenja 50-60 ja gazim 80-100-120-150 u zavisnosti od mogucnosti.

Pre Vlore masim put i stajem na benzinsku pumpu, ljudi mi objasne da moram da se vratim 200m i idem levo na SH4. Izlazim na autoput i vozim ne ispod 120. Put fenomenalan, policije svuda ali ne mare, jedan mi pokazao da malo usporim zbog krivina, neki pozdravljaju i tako sve ide svojim tokom kako bi svako od nas pozeleo... A i vreme u moju korist

Evo i malo slika

 

775ef2f78a654958c8adbe453476da10.jpg

Ruta kojom sam se kretao kroz albaniju

549aabc29f5f8dc1008bdf29025c7b48.jpgpost-37331-14633223979113.jpg71044d044c9d92dc2de514e61f127a27.jpgaae90aad9a5d90614ceb8332094c621a.jpg498124e3a5933ba9026d8dae1c8b3c94.jpg806ac74d21dfc9e5ea151b1a8dfc02da.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ono sto sam zaboravio da kazem kroz albaniju gorivo je bilo ista cena kao i u srbiji, 1.1e , pumpi mali milion. Sto kaze jedan moj drugar pumpa-pumpa-vulkanizer-pumpa i tako u krug.

Na SH4 vec nema tako cesto ali verujem da ce svako ko je pametan da se obezbedi na vreme

Posle nekog vremena nailazim na ona dva grka, masu i stajem. Restoran. Tu odemo da veceramo i popijemo pice.

Momci extra, Vassilis i George.

Vracaju se sa kruzne ture Gr-Bg-Ro-Srb-BiH-Hr-Cg-Al i put Atine

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Momci su fenomenalni, veceramo, slikanje, pice , oni mi daju instrukcije gde sta kako ( ja sam se neckao da li da idem u Sarande, prespavam tamo ili ostanem dva dana ili da idem pravac krf. Tu su mi oni predlozili dodatne destinacije u grckoji pricali gde sta vredi obici.

Razmisljam ... I odlucujem da ih poslusam a mnogo je tome doprinelo i vremenska prognoza. Za krf je najavljivana kisa a vala od Bg sam je itekako imao dosta pa mi nije bilo bas da se borim sa njom a i bice je sigurno jos...

nastavljamo put grcke zajedno, odlucujem da ih poslusam i odem u janinu (grcki Ioannina)

Evo malo i slika iz mesta gde smo vecerali af61d1b3ae5a124479da62d7bac82a9a.jpg7284bdd914a295451cff61205e41114e.jpgd9dca2560629ae762c7d3515bb1c99a0.jpg

Po onome sto mi je dalo u telefonu pise da je mesto Telepene. Koliko je validno nisam siguran jer nekad zna da omasi. Jer nisam imao internet

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Dolazimo na grcku albansku granicu gde nam otvaraju kofere i gledaju da nemamo nesto sto nije pozeljno imati ( drogu ) ali su maksimalno korektni. Ova dva momka pricaju sa njima na grckom i provaljujem da im objasnjavaju da idem u Grcku iz srbije i da je sve ok. Isto tako i na grckoj granici. Sa policajcem su pricali neko vreme i pitali ga gde da nadjem da spavam.. I njegov predlog je janina

Vozimo dalje, dolazimo pred Janinu , stajemo i momci mi kazu da ih pratim da ce me odvesti do centra grada i hotela da nebi lutao. Ostavljaju me kod jednog hotela ali su mi rekli ako je skup da potrazim neki drugi. Tako je i bilo.

Odlazim u hotel astoria , pitam, 30e noc , parking i wifi. Uzimam. Bilo je vec kasno i vremenska razlika od sat unapred a i sasvim ok cena jer hoteli u janini i nisu bas jeftini.

Matori grk sa recepcije veoma prijatan u prevodu ladovina, pomaze mi da se raspakujem, vodi me do sobe, daje sifru za internet i na pitanje za pusenje u sobi kaze nije dozvoljeno i daje mi pikslu, kaze ma pusi bas te briga.

Daje mi super sobu, ispod nje na parkingu motor da mogu svakog trenutka da vidim sa terase

Soba trokrevetna, super izgleda, tv flat, kupatilo ok. A uostalom sta bre za 30e. Ono sto mi je bitno da je cisto, da se istusiram i legnem da spavam

Pitam matorog kad je check out , kaze 12.30

Proputovao sam mnogo po evropi i americi, spavao u mnogo hotela, od budzetnih do onih extra skupih i nikad nije bio tako late check out. Sve u svemu zadovoljan sam jer sam sve vreme bio spreman na mnogo vise

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Cetvrtak ujutru, budi me lupanje kise o neki lim , prvo sto sam pomislio onako jos sanjiv , pa dokle bre vise.

Zavrsih sta imam , gledam, pusim i razmisljam sta dalje. Da li da odem i ostanem u hotelu jos jedan dan, da trazim neki drugi smestaj ili da idem u drugi grad

U grckoj sam samo jednom preko nase agencije uzeo aranzman i nikad vise. Jer sam platio poprilicno dobro a dobio supu

Tada su mi vratili pare i uz razgledanje na licu mesta i cenkanje dobio dve sobe u hotelu sa bazenom, doruckom dobio za 40% od cene koju sam uplatio agenciji za 10dana

Pakujem stvari, gledam na okolna mesta oko janine i vidim Perema. Neko malo selo na nekoliko km od grada. Guglam, vidim imaju sobe za izdavanje.

Definitivno odlucujem da krenem

A napolju baksuz lije li lije

Sedam na motor, prvo da nadjem mesto da popijem kafu i doruckujem pa u selo

Tako je i bilo, nadjoh super kafic u nekoj uskoj ulicici. Grci voze kao idioti, koce, izlecu iz susednih ulicica, staju na 4 migavca na sred , svuda se cuje iza njih malaga malaga sto je ruzna rec na grckom.

I tako posle kafe i dorucka krenuh putem sela. Kisa pada stane pada stane.

Stanem pored neke kafane i pitam za sobu, ovaj pozva nekog telefonom i rece da sacekam. Dolazi lik i trazi 25e, ni manje ni vise. Ali da spusti cenu nema sanse

Rekoh mu hvala i aj zdravo.

Pitam nekoliko jos usput i ista prica. Videli stranac i navikli da sisaju majmune pa nece da popuste....

Nastavim da vozim 50m i vidim opet sobe za izdavanje. Razmisljam ma bre pa mora od celog sela neko da popusti

Zvonim, izlazi matori blizu 80g, prica engleski ko i vecina u srbiji koji sve razumeju a neznaju da kazu.

Kaze 25e i on. A treko neces ga majci. Kazem ja njemu imam na prethodno mesto hotel sa doruckom za 25e po danu, wifi, parking za motor. Reko spusti cenu. Cica gleda i kaze 2 noci za 40. E reko neces ga 40. Ili po mom ili ides dalje. Pokazujem mu 35 za dve noci i pruzam ruku. Cica gleda, sav zbunjen i kaze ok.

Vodi me do parkinga i daje mi natkriven deo da ne stoji motor po kisi, vodi me do sobe da vidim i soba extra. Veliki bracni krevet, kupatilo novo, flat tv 22in , terasa. Razmisljam extra

A sve vreme dok se to desava cica se bas trudi oko svega. Raspakovao sam stvari, istusirao se, preskibuo stvari jer sam bio bas mokar a mrzelo me da vadim za kratko kisno odelo. Odmorio malo i vratio se za grad. Baksuz prestao da pada.

U Janini super. Studentski grad, pun zivota, extra kafici, kafa 2 -2.5e. Manje vise. To je standardna cena. Giros 2-2.2e.

Neke normalne cene. Ono sto zaboravih da napisem u albaniji espresso 50ct

Ali ovo je Grcka

Vece proveo u gradu, pilica ko salate, gde god sam seo konobarice rade- mlade , studentkinje

Mislim da je ovo pravo mesto za mog druga Dzerija, matoru barabu koji samo gleda klinke

I ono sto sam primetio 99% grkinja guzate .

Jos jedan dan prodje i sasvim zadovoljan

Kako sam se nadala- dobro sam se udala sto kaze nas narod...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Razbijaju se polako predrasudi vezani za putovanje kroz Albaniju, mada lma ljudi koji iz svojih licnih razloga ne zele tamo da idu i to postujem.

 

Samo napred, mozes slobodno jos neku sliku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Petak ujutro budim se i ne znam gde cu i sta cu. sedam na motor.. Hocu levo ili desno - ne znam ni sam

Jednosmerna ulica i moram desno. Dolazim do putokaza gde pise Metsovo 53km. Stajem sa strane i guglam da vidim kog vraga ima tamo. Ono sto sam zaboravio da napisem prethodni dan sam uzeo grcku karticu da imam internet za nedaj Boze jer planiram da ostanem 3-4nedelje pa ce mi trebati. To mi je praksa da kupujem uvek kartice u drzavi gde boravim nego da mi nabije racun za nekoliko minuta na internetu 10x vise.

Krecem putem Metsova. To je stari put sa koga se vidi u dnu jezero u Janini

Prelep pogled, put fenomenalan, krivudav bas za voznju.

Prolazim kroz neka sela, pratim znakove i sve se nadam da cu naici negde da popijem kafu. Ali od tog posla nista. Vozim i nailazim na deo puta gde pise metsovo desno i east Zagori levo. Krecem da vidim taj Zagori jer su mi ona dva grka pomiljala da je tamo fantasticno. Posle dva km i was change mind i odlucujem se za Metsovo

Dolazim posle pola sata tamo i konacno mogu da popijem prvu kafu.

Malo mestasce, kao turisticko, nista specijalno

Inace metsovo je poznato po tome sto je centar Vlaha u grckoj.

Mislim se mozda je i Grgin deda iz midnight ridersa iz ovog sela dosao u petrovac na mlavu , ko ce ga znati. Salim se

Pijem kafu, snimam okolo, nista specijalno, malo slikao pa opet kafa i tu stize kolega grk na gs sa zenom i za njim dva slovenca sa dva gs

Seda grk u drugu kafanu i ja odlucim da mu pridjem. Caskali malo, pitao ga za savete gde sta i kako , upoznamo se malo bolje , razmenimo fejs i aj svako svojim putem. On je bio kratak sa vremenom, zurio na skup oko 150motora iz cele grcke u nekom mestu 40-50km odatle. Naravno covek me pozvao ako hocu da i se pridruzim medjutim to nije bilo moguce jer su mi stvari bile u smestaju a i imao sam placeno prenociste. I tako se rastanemo.

Krenem putem Janine jer u Metsovu nista da bih gubio vreme.

Razmisljam odoh u janinu da se parkiram u neki kafic i blejim

Uvek neko sedne pored i krene zezanje. Komunikacija mi nije problem

Odem do janine, klopam u neoom lokalu gde sam i prethodni dan jeo i pricam sa grkom koji radi tamo, kaze idi i vidi Zagori, blizu je i super

Ukljucim navigaciju i ne lezi vraze, baksuz me posalje ko kisa oko kragujevca

Odvela me sa druge strane planine, dva sata sam vozio okolo. Uzak put krivudav, na putu sam naisao na dva auta, kornjacu i stado ovaca. Pocela malo da me hvata frka da ne ostanem bez goriva. Nikad kraja. A u onu vukojebinu nema ni signala za internet.

Izadjoh ti ja sa uskog puta konacno u malo civilizacije.

To je fakticki bio ceo krug oko planine. Navigacija me vodi desno u neko selo koje sam postavio kao destinaciju ali ima da se vozi jos do tamo. Krenuh ja a razmisljam da ne cackam mecku gde joj nije mesto i odlucim da se vratim. Pogledam na Google maps , pokazuje Janinu za 20min. Uskoro ce i mrak. Bolje da bezim nazad.

Krenem i posle 3-4km naidjem na spomenik. Skrenem desno malim puteljkom do njega, ispoziram malo za baksuze na fejsu i instagramu i pravac grad. Reko idem da vidim nesto zensko. Ako ne mogu da pipam makar mogu da voajerisem. Tako i bilo. Do tvrdjave ima neka mala ulica gde se bas puno , toga desava, nadjem parking i osmatracnicu i sve 4uvis. Petak vece, posle mene kao da se cela Janina sjatila u tu ulicu. Praznik za oci iako je malo prohladno ali to njima ne smeta da se malo isprse . Ostadoh ja tu bogme do 11 uvece. Malo caskao sa nekim likovima sto do mene , konobaricom. Itd. Prodje i taj dan. Ocena 10

 

32b27b7bfb2edc0db2a202c286d1124e.jpg13c6457ade8075afe1672b7991eabbaf.jpgcce9f2cff9a7d5a00b7f2dc734397d8e.jpgf860bcf18bd0d084f2898d9c7c19b821.jpg

d3a50f49a3e1314eb38a437a1c6aefa2.jpg4ff9548fe0aa4e0293be7fa8c408ec12.jpg22a300a7cba34e3a4594e35d61fbc276.jpgf52d19e6f6fdd25e734a35f84f0a7baa.jpg94da55cade7762bc392b6d2c2e436a8a.jpg0732a1f8aceeead9c4d5fc9ebb2dd7b7.jpgbd8da7db6cf1f226a15bee996ee1b804.jpg

Ovo je na putu ka Metsovo

Imam puno slika ali update slika bas smara. Ne moze vise nego jedna po jedna

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Odlicno. Steta sto ne ode do Vlore I Sarande.

Ako ces nazad preko Albanije nisi morao da teglis toliku rakiju.

Evo ti internet srtanica za preporucene rute po Grckoj

http://www.bestbikingroads.com/motorcycle-roads/motorbike-rides-in-greece-/greece-__3484.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Odlicno. Steta sto ne ode do Vlore I Sarande.

Ako ces nazad preko Albanije nisi morao da teglis toliku rakiju.

Evo ti internet srtanica za preporucene rute po Grckoj

http://www.bestbikingroads.com/motorcycle-roads/motorbike-rides-in-greece-/greece-__3484.html

Hvala Bruno. Pogledacu

Prvi plan mi je bio da idem u grcku niz jonsku i egejsku obalu sa nekoliko ostrva a onda da odem u tursku tj istambul i preko Bugarske se vratim u srbiju. Medjutim posle onog sto sam doziveo u albaniji definitivno idem preko albanije nazad.

Kod mene se sve desava a levo a desno. Jebo plan kad se sve kod mene izmeni ocas posla.

Zato i necu da planiram puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Zagori i drustvo stado ovaca i kornjaca

78382ba2d6177be2f366302e6bcc2845.jpgb3e6ac4c7522290e9e03281727962b71.jpgf5a82dbf21a844aa68c5eb316f11fba6.jpg39b2b61155a30d11526459dc18776ac8.jpg522c62f23aab61d1fbfcf7f565229cee.jpge245fb0a65c516a5c4ed464d5922e412.jpg21a0eb7f68b19d9b343822088e16e583.jpge8b7bb67e095370616ae85b468914db7.jpg33a5dd60510d05793aa51d7d2aa7136e.jpg84ab6ce0b97fe4cb527659decc4d43c1.jpg160a9523cd77f2b3cd7b1bf4011fb9e1.jpg

Nemam puno slika iz Zagori jer sam snimao sa gopro video zapis

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Subota ujutru vreme da se krene, prvo odem do Janine da doruckujem i popijem kafu gledam na tel weather channel i na krfu kisa, razmisljam nekoliko trenutaka i opet u telefon. Oko meteora za vikend pise suncano , ubacim u brzinu i pravac Meteori

Autoputem da ne bi gubio vreme onim putem koji sam vec vozio na putu do Metsova

Posle naplatne rampe iskljucujem se desno i posle kilometar ili dva stajem da slikam malo okolo. Staje iza mene auto, reko mozda covek misli da sam se izgubio pa zato stajem. Pogledam u auto i table, mala kia , daruvar table. Pozdravim coveka i pitam otkud ti ovde zemljace. Kaze na meteore ali nisam siguran dal je pravi put. Malo caskali tu i reko ajmo zajedno. Put fantastican, gore dole, krivina za krivinom. Kako mi rekao covek bili smo na 1200mnv pa smo se spustili na 300. Stajali smo par puta da vidimo gde cemo tacno i koje mesto je najbolje. Prvi put obojici

Skrenemo sa glavnog puta u kalabaku i aj prvo na pice pa onda sve ostalo

Tu se jos malo upoznamo, lik extra. Polu srbin koji zivi u hr ali mu dopizdelo od celog rezima i trazi novo mesto za zivot vec unazad godinu i nesto. Bio tumac u haskom tribunalu, popizdeo, dao otkaz i vratio se u hr. Njegov zivot je posebna prica. Veoma pametne i nove stvari sam cuo za kratko vreme

Prica kako je obisao jonsku obalu i ide prema makedoniji posle meteora da prenoci tamo i skrati put jer mu je puno da daje u grckoj za spavanje 40e.

Nije svako ciganin da se cenka ali na moj predlog da idemo ovde i da se cenkamo i nadjemo dve singl room spustimo cenu on pristane. Taman krenuli od skvera u kalabaki vidimo sobe za izdavanje. Stanem , pitam. Kaze zenska nema singl room ali ima dva razdvojena kreveta, i cena za sobu 25e. Pogledamo se mi, reko jel tebi ok da delimo sobu kaze jeste. I uzmemo. Pitam ja nju koliko je samo za mene da idem u ponedeljak ujutru, kaze 20. Reko mani corava posla, 15 ili odosmo na drugo mesto. I pristane. Gazdarica cool kao sto rekoh, soba cista, veoma pristojna, kupatilo normalno. Tv tanak 22in, internet ima, parking za motor pokriven. Cak mi rekla ako se plasim da moze ona da parkira auto iza uvece i ne moze niko pridje

Raspremih prtljag i pravac meteori.

O tome ne treba puno pricati tu slike govore sve

Kalabaka super mestasce, puno turista, pice , klopa i kafa manje vise kao svuda u grckoj.

Jedino sto je gorivo skuplje. 1.54 onaj bolji benzin.

Majmun mi na selovoj pompi sipao onaj v pover 100 a cena sitnica 1.99

Nabrojao sam mu sve po spisku. To je bilo u Janini

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Na meteore nisam ni planirao da dolazim ovaj put vec kad dolaze kamenjar i drustvo da idem sa njima. Ovako imam razlog da ponovim. Pricam sa gazdaricom i kazem ja njoj, video sam neku plavu , izgleda wow, jel ti to sestra da je zenim. Mala izgleda mrnjauuuu

Tek gazdarica kaze - to mi cerka

Ijaooo ebo me moj jezik, jos ce i da me naduva

Ja sta cu, da se izvucem , pocnem da se smejem i reko cerka ti je prelepa, vodim je za srbiju. Smeje se i ona.

I ovde sam stvarno uboo dobar smestaj za male pare i za preporuku svim drugarimad719ab29ae34746612ee63c3beea3a80.jpgb7f5bd66e472fcfbd200be56b70cd71e.jpg565069dc3e5f37a88467048c7668592a.jpg55265ec2d26f5904316fbbca16cbbdaf.jpgad1ed057a3a4a1d866d37d5d0227d08a.jpg

Evo malo pogled na smestaj i vizit karta pa mozda nekom bude od koristi

Inace ovo je povoljno za meteore

Obicno traze vise od 40e za dvokrevetnu sobu, hotel je skuplji.

Ima neki serator debeli na mopedu, vrbuje motoriste za njegov motel, pljuje po srbiji i srbima, velica hrvate, austrijance, nemce a hoce da mu neko dodje u smestaj.

I cena mu 40e za dve osobe

Nakitio nasivke na neki teksas prsluk i samo kenja.

Za takve nemam pardona

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

kako si krenuo na pocetku, pomislio sam da ces da privedes neku policajku 100% :D :D :D lozis se na uniformu :D :D

 

pratim :D

Burazeru ona na granici sa cg stvarno dobra i voli da jase,( moped)!

sama kaze

Krivo mi sto se nisam slikao sa obe pa da das procenu

A kad moze policija da jase nas sto mi nebi i mi njih

Tamte za kukuriku

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Nedelja tj jutros, onaj mucenik spava a ja em kasno legao em rano ustao, sredim se i na kafu i u potrazi za hranom. Krce creva

Pijem kafu a neke bakute se raskokodakale za susednim stolom ko blesave. Meni neki jezik nepoznat i tako od sve dosade drndam po telefonu i opalim sliku da vidim sta ce da ispadne. Doduse sa kamerom

8a2f63179ff490faa06afcad786e37f3.jpg

Popijem dve jutarnje , kupim u pekaru da jedem i odoh u sobu da proverim da mi cimer nije manjkao

Sva sreca ustao, doruckujem i pravac na brdo da idem u manastire

Kod prvog manastira sretnem onog debelog idiota i tu je bilo pola sata slusanja idiotizma. Odem u manastir , ali sam sve brzo obisao, malo slikao dok me nisu opomenuli

ce9fb82921e5f5ba38d57a1f4c0fb683.jpg

3b8ef58de45842895a3fed6033642917.jpg32733764642abcb5c02cfea19bd15c6a.jpg10165d770dce9dbf2547c233344c6fac.jpg

Imam jos slika ali nisam prebacio sa gopro

Dok sam silazio niz stepenice , ucinilo mi se da sam video Vagelisa na gsu. To je onaj grk koga sam pre dva dana sreo u metsovo

Krenem u drugi manastir kad on ispred.

Obradovao mi se vise nego mama i tata.

Sta cemo i kako ajmo na pice , gde cemo odemo u Trikalu koja je 20tak km udaljena odavde. Ispred manastira upoznam jos dva njegova drugara i pravac Trikala...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja