Jump to content

Moto Zajednica

Velicina motorcikliste moze bitno da utice na njegove troskove!?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Mnogi motocikli koji bi mi odgovarali po tipu,nameni,dizajnu,tipu agregata,snazi i performansama...su mi ustvari odbojni zbog svojih malih dimenzija jer na njima izgledam krajnje cudno i dosta brze bi se na njima umarao zbog neadekvatnog polozaja prilikom voznje zbog njihovih manjih dimenzija.Neki takvi motocikli iz mog iskustva su kawasaki gpz 500s,yamaha virago 535...Te dimenzije bitno uticu na izbor motocikla,tako da neko ko je krupan i visok,a nije sportski nastrojen vozac,ko voli putovanja laganijim tempom bez velikih brzina i naglih ubrzanja,kome ne treba motor jaci od 60 ks i sa velikim troskom za registraciju i odrzavanje i kome bi npr.sasvim odgovarala Yamaha xj 600 diversion je prinudjen da kupi xj 900 diversion zato sto je ona neuporedivo veca i komfornija od xj 600 koja mu je mala i neudobna....drugim recima,visi i krupniji vozaci ce zbog ovakve odluke nevoljno morati da placaju vece troskove registracije,vece troskove zbog vece potrosnje,veci trosak prilikom kupovine snaznijeg motocikla(iako mu je npr.sasvim dovoljno 600ccm i 60ks),vece troskove prilikom zamene guma....a sve zbog toga sto je krupan a motori mali ;):) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako putujes u dvoje+prtljag, 60ks je na visini zadatka, ali dobro dodje jos 20-30ks, pogotovo ako imas dosta autoputa, lakse je manevrisati i vrsiti preticanje kad imas motor koji je hitriji i ima bolje ubrzanje, to govorim iz iskustva, putovali smo sa Hondom CB500 (naked 58ks), motor je super, ali je smor na autoputu, vetar te isamara ko budalu, vuces se, muci se na brzinama preko 120kmh sa dvoje, moras bolje promisliti pre pocetka preticanja, treba mu vremena, ali zato na VFR 750F (Sport Touring 100ks) je sasvim druga prica, sve navedeno bolje obavlja, a potrosnja je minimalno veca, jedva litru vise potrosi,  doduse, malo je skuplji na odrzavanju i registracija je oko 40-50eur skuplja, pa sad, ko moze da priusti ko ne...
Sto se tice XJ 900, voleo bi je imati, ali probija moju gornju granicu tolerancije sto se tice finansija, a to je da se ne ide preko 750ccm jer je onda registracija osetno skuplja, a opet moze se naci i par motocikala do 750ccm koji imaju gabarite za veceg vozaca i dobri su tureri a imaju snage sasvim dovoljno u opsegu oko 100ks

Ja sam 188cm, 90+kg, i nisam nesto zahtevan, na granici sam , ni rmpalija a ni kepec, mogao sam se smestiti udobno i na Suzuki GS 500, i na krmacu VFR 750,  bitno je kako se covek oseca kad se smesti u sedlo...ali sustina je da ipak vece bolje, jbt ko Ameri smo postali  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Ako putujes u dvoje+prtljag, 60ks je na visini zadatka, ali dobro dodje jos 20-30ks, pogotovo ako imas dosta autoputa, lakse je manevrisati i vrsiti preticanje kad imas motor koji je hitriji i ima bolje ubrzanje, to govorim iz iskustva, putovali smo sa Hondom CB500 (naked 58ks), motor je super, ali je smor na autoputu, vetar te isamara ko budalu, vuces se, muci se na brzinama preko 120kmh sa dvoje, moras bolje promisliti pre pocetka preticanja, treba mu vremena, ali zato na VFR 750F (Sport Touring 100ks) je sasvim druga prica, sve navedeno bolje obavlja, a potrosnja je minimalno veca, jedva litru vise potrosi,  doduse, malo je skuplji na odrzavanju i registracija je oko 40-50eur skuplja, pa sad, ko moze da priusti ko ne...

Sto se tice XJ 900, voleo bi je imati, ali probija moju gornju granicu tolerancije sto se tice finansija, a to je da se ne ide preko 750ccm jer je onda registracija osetno skuplja, a opet moze se naci i par motocikala do 750ccm koji imaju gabarite za veceg vozaca i dobri su tureri a imaju snage sasvim dovoljno u opsegu oko 100ks

Ja sam 188cm, 90+kg, i nisam nesto zahtevan, na granici sam , ni rmpalija a ni kepec, mogao sam se smestiti udobno i na Suzuki GS 500, i na krmacu VFR 750,  bitno je kako se covek oseca kad se smesti u sedlo...ali sustina je da ipak vece bolje, jbt ko Ameri smo postali  :D

Slicne smo gradje,i ja imam 188 cm i oko 100 kg...a da je vrlo bitno kako se covek oseca kad se smesti u sedlo je tacno...osecao sam srecu i zadovoljstvo na kawi gpz 500s cak i kad su me stezali grcevi na duzim voznjama i na jawi 350ts i na mz 250 etz,al to su neka prosla vremena,sada prilikom kupovine cu vise paznje posvetiti i dimenzijama motocikla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

 

 

Ako putujes u dvoje+prtljag, 60ks je na visini zadatka, ali dobro dodje jos 20-30ks, pogotovo ako imas dosta autoputa, lakse je manevrisati i vrsiti preticanje kad imas motor koji je hitriji i ima bolje ubrzanje, to govorim iz iskustva, putovali smo sa Hondom CB500 (naked 58ks), motor je super, ali je smor na autoputu, vetar te isamara ko budalu, vuces se, muci se na brzinama preko 120kmh sa dvoje, moras bolje promisliti pre pocetka preticanja, treba mu vremena, ali zato na VFR 750F (Sport Touring 100ks) je sasvim druga prica, sve navedeno bolje obavlja, a potrosnja je minimalno veca, jedva litru vise potrosi, doduse, malo je skuplji na odrzavanju i registracija je oko 40-50eur skuplja, pa sad, ko moze da priusti ko ne...

Sto se tice XJ 900, voleo bi je imati, ali probija moju gornju granicu tolerancije sto se tice finansija, a to je da se ne ide preko 750ccm jer je onda registracija osetno skuplja, a opet moze se naci i par motocikala do 750ccm koji imaju gabarite za veceg vozaca i dobri su tureri a imaju snage sasvim dovoljno u opsegu oko 100ks

Ja sam 188cm, 90+kg, i nisam nesto zahtevan, na granici sam , ni rmpalija a ni kepec, mogao sam se smestiti udobno i na Suzuki GS 500, i na krmacu VFR 750, bitno je kako se covek oseca kad se smesti u sedlo...ali sustina je da ipak vece bolje, jbt ko Ameri smo postali :D

Slicne smo gradje,i ja imam 188 cm i oko 100 kg...a da je vrlo bitno kako se covek oseca kad se smesti u sedlo je tacno...osecao sam srecu i zadovoljstvo na kawi gpz 500s cak i kad su me stezali grcevi na duzim voznjama i na jawi 350ts i na mz 250 etz,al to su neka prosla vremena,sada prilikom kupovine cu vise paznje posvetiti i dimenzijama motocikla...

Kupi TDM-a ;) ja imam 2 metra i nekih 95kg i imao sam isti problem koji i ti imas. TDM ga je resio. Ima tu jos par motora velikih dimenzija a ne velike snage i cene, ali ja sam ovime zadovoljan.

Sedenje vertikalno, snage dovoljno, udobno u dvoje sa full prtljagom

 

TDM je motor koji mi se oduvek sviđao,jedino što me malo odvraća od njega je agregat koji ume da popije dosta ulja...ovo ne pričam iz ličnog iskustva već sam pričao sa ljudima koji ga voze a i čitao po nekim forumima,ima i na bjb tema vezana za to,čak sam i ja postavio jednu takvu temu,mislim da se zove"tdm i potrošnja ulja",uostalom možeš naći na mom profilu...al što se tiče veličine,snage,svestranosti,upravljivosti...tdm je super!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I to malo sto popije,ako popije kompenzuje velikom svestranoscu sto ces retko kod kojeg motora naci,takodje gabaritno odgovara,ja npr imam 195 a levu nogu ne savijam skroz i opet se godinama udobno vozim,sto sam sto sa saputnikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Honda deauville 650,ulje ne trosi(iako je presla skoro 100k),registracija 19.000,potrosnja 4-5lit.,sastita od vetra maximalna

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Honda deauville 650,ulje ne trosi(iako je presla skoro 100k),registracija 19.000,potrosnja 4-5lit.,sastita od vetra maximalna

Honda deauville je sjajan turer sa proverenim agregatom iz transalpa,veoma praktičan motorcik,lintegrisani koferi,sediste deluje kao veoma udobno...al opet dolazimo do onoga o čemu je ovde reč a to su dimenzije.Honda Deauville je ustvari Honda NTV samo sa oklopima tako da je polozaj sedenja kao na ntv i čini mi se da mi je ipak malo mala...al ipak sam razmišljao sam i o njoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ja sam 192 i 120 kg i prosle godine sam zbog ebenih dimenzija pola Srbije prosao od prodavca do prodavca od dilera do dilera i na kraju mi bilo doslo da odustanem od kupovine jer nijedan koji sam jahao nije mi odgovarao a do cene od oko 3k evara,i da skratim odem do Subotice i isti dan nadjem u Nisu,s kraja na kraj k1100lt,kako sedoh rekoh to je to nema dalje,opustena turing varijanta petom kao skuter od 40 do 200 ide sa max zastitom od vetra i pratecom muzickom podlogom,cena registracije 20k a odrzavanje mizerno,potrosnja sa dvoje i full prtljagom kombinovano nikada preko 5 l.Honda Dovilka mi je vrh motorce i prvo sam na nju isao ali na zalost nevidi se ispod mene,TDM takodje vrhunski ali tesno za dvoje,i jos stosta modela isprobanih ali dimenzije ne dozvoljavaju.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Misljenje cesto menjam,al za sad mi se cini da mi transalp 650 najvise odgovara jer ima solidne gabarite,udoban uspravan polozaj sedenja,proveren trajan agregat ne prevelike kubikaze i za mene sasvim dovoljne snage,od ostalih putnih endura u toj klasi i kubikazi se po meni bitno izdvaja zbog 2 cilindra pa ne trese kao jednocilindrasi (Kawasaki kle isto je sa 2 cilindra al je po meni transalp po pitanju svega daleko bolja sprava),uz neki aftermarket vizir ima sasvim solidnu zastitu od vetra...naravno da nije kralj auto puteva,al sta da se radi,covek mora nesto da proguta.Varadero je vec sasvim druga prica,odlican ali za mene,moje potrebe i moj stil voznje ipak pretezak,veci potrosac,skuplja varijanta i za kupiti i za odrzavati...mozda jednog dana ako resim da putujem po Evropi,za ovu nasu Srbijicu i njene puteve Transalp je sasvim dobar (mada su neki  na transalpu obisli svet)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jedan od najpopularnijih je mali strom dl650 ako se ne varam mu je oznaka. Mislim da je on zlatna sredina svega. Predpostavljam da otuda i popularnost.

A problem sa veliciom vozaca u odnosu na motocikl rekao bih sve izrazeniji.. Na kraju cemo moci samo na Bmw-ove da se nakalemimo kako su Japanci poceli da kaliraju..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Jedan od najpopularnijih je mali strom dl650 ako se ne varam mu je oznaka. Mislim da je on zlatna sredina svega. Predpostavljam da otuda i popularnost.

Ne znam sta mi je,dok sam pisao na njega sam skroz zaboravio,kao i na versusa 650...super motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Malo rezona,

 

ne moze se ocekivati od klase 500 nejkeda da budu velicine XJR1300... Priustis sebi ono sto mozes da odrzavas kvalitetno i ganjaj kilometre. Primetio sam da je poslednjih godina na forumu prvo pita jel mi motor mali i veliki. Nisu to gace nego motocikl.
Ja sam 5 godina vozio ER5 sa 193cm i 110kg. Nikada mi nije nista falilo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Svaka cast tebi Alekre, ja znam jos to odavno posto sam pratio tvoje postove. Ja sam 183cm i gpz500s mi je da kazem knap. Nekad me zna uhvatiti grc ali retko dok sa suvozacem cesce. A posto su to manje vise isti motori tebi svaka cast na pakovanju :) 

 

 

A ovi sto su blizu 2 metra, pa ljudi sta bi vi realno? :) Ni automobili danas vam bas ne idu na ruku ako cemo realno :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

I meni je to bio faktor kod izbora motora, baš zbog gabarita sopstvenih. Ne bih baš da se osećam zgrčen, kao u majčinoj utrobi, dok sedim na motoru. To mi je prilično suzilo izbor, a isto tako i za kacigu. Japanci to izgleda prave najviše prema svojim dimenzijama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Malo rezona,

 

ne moze se ocekivati od klase 500 nejkeda da budu velicine XJR1300... Priustis sebi ono sto mozes da odrzavas kvalitetno i ganjaj kilometre. Primetio sam da je poslednjih godina na forumu prvo pita jel mi motor mali i veliki. Nisu to gace nego motocikl.

Ja sam 5 godina vozio ER5 sa 193cm i 110kg. Nikada mi nije nista falilo.

Naravno da motocikl od 500 ccm ne moze da ima gabarite motocikla od 1300ccm i ja to i ne ocekujem samim tim sto motocikl od 1300 ccm ima ogroman cetvorocilindricni agregat i oromnu rezervoarcinu preko njega,zbog ogromne snage koja se prenosi na tockove felne i gume su dosta sire,sa obe strane su veliki auspusi itd.,jednom recju sve je ogromno u odnosu na neki dvocilindricni i uzi motocikl(npr. Suzuki gs 500),ali  bih voleo i kad bi na takvom dvocilindrasu od 500ccm sedeo udobnije,kad se nebi grcio na njemu,tj.kad bi bio napravljen za nekog malo viseg coveka nego sto su ti Japanci zamislili,sto bi veoma malo povecalo taj motocikl a dizajn bi naravno ostao identican.Mislim da su mnogi motori mogli biti za nijansu veci nego sto su i onda bi u 90 posto slucajeva ljudi koji ih voze bili mnogo zadovoljniji.Nije to samo iz mog iskustva,mnogi,pa cak i nizi od mene su mi to rekli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Ne znam sta da radimo,mozda bi mogli da napisemo molbu Japanskom ambasadoru da urgira u Kawasakiju da za Srpsko trziste  naprave malo veceg GpZ 500... ;)  :lol3:  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Varadero resava sve probleme.

 

I meni je sasvim dovoljno 50KS ali kada sednemo nas dvoje + 3 puna ofera + tank torba + 25l goriva... lepo je imati jos 40-50KS koji olaksaju neko preticanje, izbegavanje zajebane situacije u nasoj saobracajnoj kulturi, pa recimo da nas iznese na serpentinama Transfagarasana i slicno. Generalno 50 konja radi stalno, a ovi ostali se upregnu koliko je potrebno u datoj situaciji a da mi ne osetimo da se nesto desilo. Sve ide glatko i podmazano.

 

Sa druge strane, odrzavanje kosta koliko kosta za bilo koji dobar motor, posto se zameni ulje i filteri koji kostaju kao i za bilo koji drugi, tu i tamo lanac i antifriz. Ulje se ne doliva nikad, nista se ne kvari ako ispostujes ovo najosnovnije odrzavanje a ako se gleda potrsosnja, jedan je od manje zednih motora gledajuci sve klase zajedno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne znam sta da radimo,mozda bi mogli da napisemo molbu Japanskom ambasadoru da urgira u Kawasakiju da za Srpsko trziste  naprave malo veceg GpZ 500... ;)  :lol3:  :takoje:

 

Ne vredi ne proizvodi se vise  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

Mala kubikaža i snaga - mali motor. Izuzetak su enduro motori ali su tijesni i neudobni za dvoje. Kada gledam specifikacije  pored snage i ostalih podataka obavezno gledam wheelbase (osovinsko rastojanje). Moj motor cb 1000 ima wheelbase 1510mm i točkove 18 cola pa na njemu izgledam srazmjerno (visok sam 192 cm i tež. 105). Bio sam zainteresovan za hornet 900  osovinsko rastojanje mu je 1440 mm smiješno izgledam na njemu malen je za mene. Bandit 1250s  vheelbase 1480mm mi dobro pristaje ali odoh za klasu više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja