Jump to content

Moto Zajednica

Zasto ste odabrali enduro motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zamerka moze biti samo eventualno malo veca putna brzina kad zatreba, ali to onda obavezno nosi danak na tezini, sto nije pozeljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BH
  • Motocikl: yamaha tenere 660 ( 1994 )

Jos od malih nogu gajim ljubav prema prirodi, offroadu, terenskim,  teskim, radnim, poljoprivrednim masinama, blatu... Kasnije u pricu se ukljucje i neka ljubav prema motorima, gde se vec kod drugog motocikla (Tomos CTX) i finalno kristalisu moji moto afiniteti.

 

Posle pola decenije na skuteru dolazi i vreme za nabavku mog prvog ozbiljnijeg motora, i to su mogle biti samo 2 solucije. Supermoto jednocilindras ili enduro jednocilindras. Odlucio sam se za Freewinda kao univerzalca. 19/17 koncepcija, jedan cilindar, dosta snage, upotrebljiv po gradu, upotrebljiv za putovanje, lagan, okretan, opet koliko toliko sposoban i za nesto zahtevniji off. Kasnije je tu dosao otvoreni izduv (jedan od bitnijih razloga kupovine jednocilindrasa) i pre 10ak dana i prve ozbiljnije dual gume. 

 

Razlozi.... Na prvom mestu fantasticna sloboda kretanja, avanturizam i hranjenje moje neugasive radoznalosti, koja se u ovom slucaju ogleda u zelji da vidim "sta je tamo iza brda", "sta je gore u sumi", "kuda vodi ovaj put"....  Na sve to pride jos dolaze fantasticni zvuk, odlicna ciklistika, za mene jako povoljan razvoj snage, polozaj sedenja, jednostavnost odrzavanja....

 

Da me ne shvatite pogresno, ja prilicno volim i brzinu. Prvi auto mi je imao 200 konja, sadasnji ima 170, oba izuzetno stabilna i generalno brza.  Sledeci ce imati sigurno 200+...

Ali to ne znaci da cu ikada promeniti klasu motocikala zarad nekog ludovanja putem, samo mogu biti eventualne varijacije na temu, u zavisnosti od potreba ili malo putniji ili malo terenskiji, ali obavezno enduro. A i sto se auta tice, pitanje je dana, meseca ili godine kad cu kupiti neki terenac ili SUV.

 

Dakle, za moje poimanje, enduro, u bilo kom obliku, ZAKON

odlican tekst,,

 

samo jedno pitanje, to sto ste napisali otvoreni izduv ( bitniji razlog za uzimanje jednocilindrasa.. jel mi mozete malo to objasnit, kakve to sad veze ima?,jer planiram uskoro svakako novi auspuh da uzmem, pa svaka informacija dobrodosla 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BH
  • Motocikl: yamaha tenere 660 ( 1994 )

Zamerka moze biti samo eventualno malo veca putna brzina kad zatreba, ali to onda obavezno nosi danak na tezini, sto nije pozeljno.

ma 150 - 160.. ne treba vise :D a ima solidno ubrzanje do te brzine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Jedno je koju brzinu mozes da dohvatis, a drugo je kojom brzinom realno mozes da se kreces putem ;). 100-120 je opseg kom se realno trebas nadati, sve preko zalazi u domen silovanja agregata.

 

 

odlican tekst,,

 

samo jedno pitanje, to sto ste napisali otvoreni izduv ( bitniji razlog za uzimanje jednocilindrasa.. jel mi mozete malo to objasnit, kakve to sad veze ima?,jer planiram uskoro svakako novi auspuh da uzmem, pa svaka informacija dobrodosla 

 

 

U principu se nista ne dobija sem sjajnog zvuka :) , i pride toga da te mnogo bolje cuju i za ozbiljnije uzimaju u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

enduro660 ima gore jednu sliku gdje sjedi na motoru dodirujući zemlju tek prstima. Sjeti me to na situaciju kad stanem na nekoj livadi i jednom nogom se oslonim

cijelim stopalom a ispod druge pola metra prazno. 

Enduro je najuniverzalniji motor ali dužina mojih nogu je presudila da visoki motori i off road nisu moje udobno okruženje.

Zato teras KLE-a, i imas nik "GULIVER"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Nikada nisam voleo brzu vožnju iz razloga što sam zbog toga izgubio sebi drage ljude. Nikada nisam voleo ni grad, asfalt iz razloga što je kultura vožnje na našim putevima blagi užas. Volim prirodu, volim da istražujem mesta gde niko nije bio, planinska sela, vrhove, šume, livade, a više od svega volim kad skinem kacigu, a pogled mi se razlije do beskonačnosti u daljinu. Ispunjava me smeh i zezanje kada neko od nas zabode točak u blato, ili se uvalja u travu, eventualno ponese žmigavce i retrovizor kući u svom džepu. Volim zanimljive puteve, blato, rupe, da se igram sa gasom, kvačilom i kormanom. Na kraju, uvek sam govorio drugarima koje je sramota što voze stariji, razdrndan motor da nije mašina bitna, već su bitna mesta na koje nas ta dva točka odvezu. A sve to može samo enduro!

 

a7d02ac887cadcdeb1ce43d3fcc26773.jpg

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Iskreno, ja sam odabrao enduro zato sto imam 2 metra (dobro ajde, 198 cm) i 120 kg (dobro ajde, 122 kg :) ) i jedino u ovoj klasi sam pronalazio motore koji ispod mene ne izgledaju ko da sam nekom klincu iz ulice ukrao bajs...

Tek posle kupovine KLEke imao sam priliku da provozam razne motore pa sam se uverio da sam ubo sustinu :)

A sve ostalo, cvece, drvece, priroda, avantura, to moram da priznam da sam otkrio naknadno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Virus, tip TÉNÉRÉ, je kriv za sve.

Bar kod mene.

 

959e532cba409abb05a915326b69c11a.jpg

 

 

No, da se razumimo, volim ja i cestu i udoban motor. 4d706f1adebcbde22a92d159a3e6a0d1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jbg, otelo se kontroli, sad veliki enduro imaju po 1200ccm.

Jasan zadovoljan mojom tenere.

Ona mi sluzi za terapiju, a BMW za putovanje i po potrebi za adrenalin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja