Jump to content

Moto Zajednica

Odeljenjska zajednica na ekskurziji

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Pišem ovo dok sa Zoranom, Miletom i Bokijem pijem kafu na terasi u Stonu. Motori parkirani u dvorištu, blizu mora. 

 

IMG_6538.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

U ovom sastavu smo prethodno jutro krenuli sa Plitvica, ka Beogradu i Stonu.

 

IMG_6337.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Krenuli smo ka Bihaću, na doručak - ćevape u lepinji. Lokalno i ukusno! 

 

Put je bio sledeći: Bosanki Petrovac, Ključ, Mrkonjić Grad,  Gornji i Donji Vakuf, Jajce, Prozor (koji je pao), Jablanica, Mostar. Sa puta ka Neumu skrenuli smo prema Stolcu, i stigli u Ston.

 

Prva pauza posle 100- nak Kilometara fenomenalnih brzih krivina.

 

IMG_6349.jpg

 

IMG_6350.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Stigli smo i na mesto istorijskog AVNOJ-a, shićeni, i ponosni na njegova postignuća...

 

IMG_6354.jpg

 

IMG_6359.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

I dok smo se slikali prilazi Bojani jedna japanka i želi da se slika pored motora. Prepustili smo simpatičnim Japancima da sami biraju pored kog motora žele da se slikaju, a pošto je reč o tehnički naprednoj naciji, nisi se dvoumili:  pored više novijih BMW-a, izabrali su jednu dostojanstvenu damu u najboljim godinama - moju Violetu, Hondu.

 

IMG_6400.jpg

 

IMG_6404.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ramsko jezero.

IMG_6428.jpg

 

IMG_6430.jpg

 

Ručalo se u Jablanici. Zdrava voda. Vrhunska jagnjetina uz lošu uslugu: Kafa, koja je tražena pre pečenja, stiže zajedno sa hranom, salata kasnije, a hleb su zaboravili. Ali ukusno. Tu se pored motora nacrtao jedan znatiželjnik, u kolima sa otvorenim prozorom. Uplašeni da ne ostanemo bez dela opreme, popričali smo sa čovekom.Sve je bilo na mestu.

 

IMG_6446.jpg

 

IMG_6449.jpg

 

IMG_6453.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Mostar nije bio planiran za stajanje, međutim Vitez Mile izašao je u susret manjini odnosno želji da se slikamo na starom mostu.

 

I stižemo najbliže što može mostu. Dočekuje nas derač i nudi parking. Posle neke uvodne "žvake", saopštava da je parking za motore u Mostaru skuplji nego na Menhetnu: 5 EUR sat!!!! Skrećem pažnju kolegama na dotičnog gmaza, koji ipak pristaje da nam učini, i da ostavimo 7 motora na pola sata za tričavih 20 EUR! Ja predlažem dislokaciju, ali Mile vadi pare i plaća.

 

IMG_6514.jpg

 

IMG_6462.jpg

 

IMG_6464.jpg

 

IMG_6489.jpg

 

A oni zaseli na sred mosta...

 

IMG_6492.jpg

 

IMG_6503.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Zoki i Mile vode kolonu. Prelazimo jednu, umesto tri granice, izbijamo na more. Hvala momci!

 

Vožnja je bila odlična, peglalo se baš dobro, a putevi fenomenalni!

 

U Stonu se srećemo sa Lošmijem i Dakijem, koji su stigli nešto ranije, sa 7-8 motora. Oni su upravo sa Puljanima i Bokijem krenuli ka Puli.

 

Naši "nemci" kreću polako magistralom, ka Dolomitima, a Bojana i ja na jug, ka Albaniji.

 

IMG_6523.jpg

 

IMG_6536.jpg

 

IMG_6528.jpg

 

Očekujem slike od Bokija - dokaz da Prozor je pao, i ostalo: foto i ostale impresije drugih učesnika, kao i nastavak puta svih drugara.

 

PUNO SREĆNIH I BEZBEDNIH KILOMETARA SVIMA ŽELIM!!!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Prozor je definitivno pao, prvo smo ga mi srusili, pa ga vi koji dan kasnije overili. :D

A vidim i gospodzi je bilo ipak previse sumnjivo, to "muska tura" i nekAka Violeta.

Ako, sto se mora, nije tesko. :)  :zdravo: 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Dajte još fotki!!

 

Malo Albanija!

 

Malo Pula!

 

Ima vas kao mačića na vožnji,a niko ništa da napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

e-mayl i ja ( Zoran i ja ) sa ekipom iz Stona smo otpeglali magistralu i Istarsku Plominku. LoshmiCapo ( Miloš ) jedefinitivno najbrzi vozac u grupi tako da je opravdao naziv najbržeg GS na Navaku i šire, jednostavno nema mu premca. 

ja inace ne slikam po putovanjima a oni su nešto slikali pa valjda ce i staviti koju slicicu.

danas se kod mene pojelo pun q... riba na gradele a bilo je i lignji koje su na istom alatu cvrcale a bilo je i školjki koje su cvrcale na gradelama a bilo je i buzare od pidoca ( dagnji ) 

na nekoliko motora stavljene su nove gume i evo pred deset minuta smo se pozdravili jer oni pice ujutro dalje po svom planu okolo naokolo do Mugella na GP.

kao što se vidi, dijelomicno, pao je i Prozor ali i desetak gradova BiH prije dolaska na Ston. pao je i dogovor za jednu zajednicku voznju po državu koja granici sa RS a nije HR. o tom potom.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

emayl i ja ( Zoran i ja ) sa ekipom iz Stona smo otpeglali magistralu i Istarsku Plominku. LoshmiCapo ( Miloš ) jedefinitivno najbrzi vozac u grupi tako da je opravdao naziv najbržeg GS na Navaku i šire, jednostavno nema mu premca. 

ja inace ne slikam po putovanjima a oni su nešto slikali pa valjda ce i staviti koju slicicu.

danas se kod mene pojelo pun q... riba na gradele a bilo je i lignji koje su na istom alatu cvrcale a bilo je i školjki koje su cvrcale na gradelama a bilo je i buzare od pidoca ( dagnji ) 

na nekoliko motora stavljene su nove gume i evo pred deset minuta smo se pozdravili jer oni pice ujutro dalje po svom planu okolo naokolo do Mugella na GP.

kao što se vidi, dijelomicno, pao je i Prozor ali i desetak gradova BiH prije dolaska na Ston. pao je i dogovor za jednu zajednicku voznju po državu koja granici sa RS a nije HR. o tom potom.

 

Bravo omladino! Ako ti hvališ Lošmija, onda je stvarno šampion.

 

Inače Miletovo gostoprimstvo je vrhunsko kao i njegovo kulinarsko umeće, imao sam tu čast.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

A Albanija je toliko zanimljiva, da zaslužuje posebnu temu, ali sad smo na putu i nema se vremena, a utisaka je puno.

 

To je, de facto - raspust, posle ekskurzije....

 

Uglavnom, juče iz Stona, preko Dubrovnika i Kotora do Bara, pa noću preko graničnog prelaza Vladimir i Skadra do Tirane.

 

Danas prvo Drač, pa Fier, Valona, i prevojem uz more do Sarande.

 

Umorni ali puni utisaka. I fotografija.

 

A mora malo i da se poradi uz put, posao ne ostavlja na miru, bez obzira na raspust.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Evo i malo slika Stona i zidina koji ima oko 5,5 km koje su druge po veličini u svijetu, a u svom sastavu imaju 40-tak kula i 5 tvrđava.

post-38349-0-95661700-1463612285.jpg

post-38349-0-37595100-1463612356.jpg

post-38349-0-23030800-1463612577.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Samo da se javim da smo juce , Bata (Creative biker) i ja sigurno stigli nasim kucama u Bgd.

Zokijev predlog da se vracamo starom cestom (putem) od Rijeka ka Zagrebu , preko Delnica, je za svaku pohvalu i za nas je to bilo pravo uzivanje i otkrovenje. Ko se nije vozio, neka obavezno planira tuda da ide. Put je izmisljen za motore, krivina na krivinu, a asfalt fantasticno drzi.

 

Veliki pozdrav Miletu koji nas je docekao i ispratio kao veliki domacin. Hvala Mile jos jednom i nadam se da cemo tebe i Zokija uskoro videti ovde kod nas. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Juče iz Sarande, starim putem uz more stigosmo do Lefkade, Nikiana. 

 

Okačiću par fotki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Na rastanku u Malom Stonu, sedam na Gajov motor. Nalazim mu samo jednu manu: Nije moj!

 

IMG_6557.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja