Jump to content

Moto Zajednica

Prava kilometraza ili ne? TDM 850 4tx '99. god...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Pozdrav svima... Od pre nekih mesec dana sam postao ponosni vlasnik tako dobrog motora (TDM) :) i eto cisto bih zeleo, radi sebe, da znam pravu kilometrazu... Na satu pise 38 000km, (digitalna tabla) inace motor je uvezen iz Svajcarske u izuzetnom, tj gotovo neverovatno dobrom stanju, ali bukvalno bez ijedne tacke na njemu, diskovi kao novi kao i sve ostalo... lanac lancanici, ma bukvalno sedi  vozi... cak mu ni ulje jos nisam promenio ali to cu vec koliko sutra da resim pa bih samo zeleo da znam kako da utvrdim da li je to prava km ili je vracena??? Koji marke diskovi idu fabricki na njemu i lanac koje marke recimo??? Eto ako nista drugo pa bar po tom parametru da se vodim jer ako je to fabricko a oni su gotovo kao novi, onda i mogu da se nadam da je ono na tabli sto pise tacno... Eto ja se malo raspisah ali se nadam da ce se naci neko strucniji podosta od mene pa da me posavetuje sta i kako... Hvala prijatelji unapred... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ala me uteši :) salim se :) Pa sad da je presao preko 100 000 km cisto sumnjam jer nisam bas toliki lajik, mislim da je ipak to ozbiljna km i da se to ipak vidi na motoru, no i ako jeste toliko presao pa ga je taj ovako sacuvao, onda mu treba odati svakakvo priznanje :) Meni je zadnji disk recimo Ferodo, pa da li je i '99. god. ta ista marka bila ugradjena ili je recimo to znak da je vec neko zadnji disk menjao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ne znam druze, moracu sutra da pogledam da li ih ima... A sta sa njima ukoliko ih ima ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ala me uteši :) salim se :) Pa sad da je presao preko 100 000 km cisto sumnjam jer nisam bas toliki lajik, mislim da je ipak to ozbiljna km i da se to ipak vidi na motoru, no i ako jeste toliko presao pa ga je taj ovako sacuvao, onda mu treba odati svakakvo priznanje :) Meni je zadnji disk recimo Ferodo, pa da li je i '99. god. ta ista marka bila ugradjena ili je recimo to znak da je vec neko zadnji disk menjao?

 

Ako si vec ubjedjen da je ta kilometraza na tvom motoru stvarna, ne vidim razlog za pokretanje ove Teme ili je u pitanju zajebavanje clanova ovog Foruma. ;)  Izvini sto sam direktan, nista nije licno. :)

Samim tim sto je zadnji disk stavljen drugi-mjenjan treba da ti je jasno za se disk ne moze potrositi normalnom voznjom za 38k kilometara. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nemoj se opterećivati sa time, šta ti znači 30.000 ili 100.000 km.

Kupujemo automobile sa 300.000 pa smo zadovoljni - a na satu piše sto i nešto hiljada.

Kilometraža na satu u Srbiji ne znači ništa, to ti je kao da ti se svidela neka nalepnica, pa je zalepiš, a sledećem vlasniku se svidi neka druga...

 

Ako je sve kako kažeš, imaće taj motor još par vlasnika posle tebe, pa možda i neki uradi generalnu - tamo negde 2030. god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Može imati i milion, ako je u dobrom stanju to je nebitno, isto ko što je nebitno ako ima stvarnih 38.000 a razvaljotina je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Znam dosta prica za automobile, ali ispricacu jednu proverenu i vezanu bas za TDM.

Kod jednog naseg majstora dovezen TDM 93` godiste iz Svice da mu se vrati kilometraza da bi Jugovici mogli lakse da ga prodaju (jer smo mi Balkanci hvala bogu vrlo pametan i mudar narod te prvo sto pitamo pri kupovini "Koliko je presao?"). Medjutim posto je majstor odbio to da uradi, isti covek se posle par dana vraca da bi se pohvalio "novom" kilometrazom i da bi mu majstor odradio redovan servis. U isto vreme dolazi moj prijatelj kod tog majstora, gleda TDM-a i kaze "Bas lep i ocuvan motor, prosto da ne poverujes da je presao samo 30.000km za 20 i kusur godina. Sta su ti Svajcarci.." Majstor mu na to odgovara "E moj druze, taj motor je pre 2-3dana bio kod mene sa 99.000km. Sada pogledaj kako je ocuvan i i kako izgleda motor sa 99.000km pa sam proceni koliko imaju oni krsevi u tom godistu". Mislim da da je poenta ove price vrlo jasno.

Licno kilometraza mi je jedna od poslednjih stvari koju gledam na motoru. Ako je on ocuvan, zategnut ne interesuje me km jer nikada necu saznati koliko je on zaista presao.

Moja Honda je uvezena iz Svajcarske sa 43.000km na satu, sada ima 62.200. Masina nikada od kako je kod mene nije radjena da kucnem u drvo, a kilometrazu necu da vracam pa makar nikada ne prodao motor. Siguran sam da postoje ljudi koji cene iskrenost prodavca (polazim od sebe) ;)

P.S Poceo sam da se ubacujem u svaku temu.. Jos malo cu kao Vucic iz WC solje da vam izlazim :lol3:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Setih se caletovog prijatelja, uvezao stila JTD(jeb'o te dizel) iz Nemacke sa pravih 135 000 km, samo ga pi*ka i perka, auto stvarno lep i ocuvan, skoro kao nov. Njegov sin i ja jedan dan oterali stila u garazu kod drugara koji ima svoj omanji servis (uglavnom radi japance) i decko uzeo neku novu dijagnostiku (ili nesto drugo, ali se kaci na bord), poce da petlja nesto sa bordom i izadje mu da je auto presao 515 000 km. Culi smo da ga je prodao nakon mesec dana. Mi volimo nekada da lazemo sami sebe, valjda je tako lakse.

 

Vozi se i uzivaj dok traje, a koliko je presao zna samo on i niko vise ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Slazem se u potpunosti sa tom cinjenicom da koliko god da je presao bolje kupiti nesto sto je preslo x kilometara ali odrzavano i ocuvano, a ne nesto sto je malo preslo ali zato zapusteno i neodrzavano, pogotovo vezano za ovaj motor koji je poznat, bar kako sam citao po netu, motor koji moze mnoogo da predje, ali ja sam ovu temu otvorio cisto iz neke svoje znatizelje i eto,da me neko posavetuje na sta da obratim paznju kako bi mogao da znam da li je taj motor prosao reda 30 000 km ili 100 000, a ne kako je vec clan foruma Branko rekao da sam otvorio temu kako bih nakog ovde zavitlavao ili zezao... mislim taman posla, pa ovde smo da se druzimo, pomazemo, razmenjujemo iskustva... bar ja to tako gledam... Aj sad jedno strucnije pitanje,da li moze i kako se vraca ona digitalna tabla, jel mora da se otvara i unutra lemi nesto ili pak moze na dijagnostiku da se zakaci i tako vrati? Ovo me isto interesuje jer ako je tabla otvarana onda je to siguran znak da se neko igrao sa brojevima... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

To je bez tragova znaci... Pa nista, ocigledno je da se to ipak teze utvrdjuje i da pouzdan parametar ne postoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Ma teraj samo to i ne obracaj paznju na kilometrazu, nema to veze koliko je motor presao i koliko je star ako je stvarno odrzavan kako treba.

Sto rece kolega kad kupujem motor ne pitam za kilometrazu vec stanje motora vizuelno spolja a zatim i same masine  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ma teraj samo to i ne obracaj paznju na kilometrazu, nema to veze koliko je motor presao i koliko je star ako je stvarno odrzavan kako treba.

Sto rece kolega kad kupujem motor ne pitam za kilometrazu vec stanje motora vizuelno spolja a zatim i same masine ;)

Slazem se druze, mozda je ipak bolje da ne zalazim vise u to jer sta je-tu je... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ma jok bre, pitaj jos da te razocaramo do kraja pa mi prodaj motor za 200 evra kad se skroz izdepresiras :D

 

Nudim 300, kes na licu mesta!?? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Slazem se u potpunosti sa tom cinjenicom da koliko god da je presao bolje kupiti nesto sto je preslo x kilometara ali odrzavano i ocuvano, a ne nesto sto je malo preslo ali zato zapusteno i neodrzavano, pogotovo vezano za ovaj motor koji je poznat, bar kako sam citao po netu, motor koji moze mnoogo da predje, ali ja sam ovu temu otvorio cisto iz neke svoje znatizelje i eto,da me neko posavetuje na sta da obratim paznju kako bi mogao da znam da li je taj motor prosao reda 30 000 km ili 100 000, a ne kako je vec clan foruma Branko rekao da sam otvorio temu kako bih nakog ovde zavitlavao ili zezao... mislim taman posla, pa ovde smo da se druzimo, pomazemo, razmenjujemo iskustva... bar ja to tako gledam... Aj sad jedno strucnije pitanje,da li moze i kako se vraca ona digitalna tabla, jel mora da se otvara i unutra lemi nesto ili pak moze na dijagnostiku da se zakaci i tako vrati? Ovo me isto interesuje jer ako je tabla otvarana onda je to siguran znak da se neko igrao sa brojevima... :-D

 

Posto sam prozvan da ponovim da smatram, ako neko nesto pita treba da saceka odgovor, a ne u pitanju da daje i odgovor. Naslov teme je drugaciji nego si sad u postu napisao, tako da ti samo mogu dobronamjerno reci za ubuduce, ako zelis konkretan odgovor moras postaviti konkretno pitanje ili pitanja i sacekati odgovor-e pa onda komentarisati i voditi polemiku. Sto bi nas dobri narod rekao: Prvo ispeci, pa reci. ;)

http://www.pitaj.osvojito.com/sto-znaci-uzrecica-ispeci-pa-reci/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Od prodaje nista, hehe, bar za sada... :-) Imas pravo Branko, mnogo sam ja otisao u sirinu sa tim pitanjima, tako da sam resio ipak da vise nista ne capkam pa nek je presao koliko je presao... :-) Pokusacu da okacim slike sada, mada mi net ovde slab na poslu, ali ako ne uspem, veceras cu... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

Ne mora da znači i da je pravilo da je svaki stariji motor prešao 100k ili više km. Ja posedujem vespu px 200 e 85 godište i tada sam je novu kupio a koristim je kao drugi motor za po gradu i bliže relacije. Za sve ove ove godine ima samo 31.000 km i nije za prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ja sam rekao za prave motore, ne skutere i to one iz uvoza. Ti ga ovde kupis za 2000e, uvezenog, ocarinjenog, i jos se sve babe, tetke i snaje ugradile u tu cenu, a motor istog takvog opisa na oglasima u Svici ide za 3500. Nece da moze. Slazes li se?

Ne znam, nisam pratio strane oglase niti sam se bavio trgovinom istih... Ali to sto kazes pije vodu ako su stvarno tako skupi ti motori, tih godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Imao sam istu dilemu kao ti, pisao u temi TDM Srbija i dobijao iste odgovore kao i ti, doduše pre kupovine i sumnje su mi se obistinile. Motor sam kupio sa nepunu 21000km a prešao je:

Untitled.jpg

 
Ja sam bio zabrinut jer sam hteo da uvezem 900tku iz SLO koja izgleda perfektno a prešla je 108 000km. Na kraju, kako sam se nadao, dobro sam se udao. :D Kilometraža je vraćena za meni nebitnu cifru jer bih ga kupio i da nije vraćena, ali me nervira što mi Srbi moramo da muljamo nešto, pa to ti je. Takođe, imao sam pre 900tke i 4TX uvezen iz Italije sa 40 000km. Svi mi pričali kao Italijani to ne održavaju a prelaze mnogo ali ja se slatko navoza (8000km prošle sezone) a voza se Janko iz Kisača sa njim. Doduše, pre par dana mi se javio i prijavio mi ozbiljan problem sa mojim bivšim motorom...ističe mu registracija. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja