Jump to content

Moto Zajednica

prvo pa R1

Recommended Posts

• Drug član, 3833 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

E vidis po meni ako si sada iskren da si se toliko preplasio mozes da uzmes i R1 ali sad shvatas koliko nema smisla da se mucite i ti i motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3561 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Eto, kazemo ti mi.. :) uzmi neki jeftiniji motor 125ccm,vozaj sezonu.

Ako padnes, nije strasno (gledaj da ne padnes) , odrzavaj ga ispravnim i vozi. A sledece sezone uzmi neki miran 600ccm(ne mora bas imati R u oznaci modela) ili 500ccm.

A onda tamo trece sezone kupi 600 koji ima R, i eto vec si na pola puta. Za 2-3 sezone moci ces da se igras sa r1,do tad ce noviji modeli jos da pojeftine (eto gledaj tu stranu :) )

A pre svega toga, polozi za A, imas godina, polazi odma za puno A, da ne bacas pare. I to ti je ukratko recept da ostanes ziv, ako imas zdravog razuma.

Ovde su ti se javljali u temi i neki dobri pametni vozaci koji svoje R ove trose po stazi Navak, to je jos jedan od saveta, kad predjes na 600 idi sa njima na Navak, vozi iza njih i gledaj sta znaci voziti motor. Nakon toga, mozda vise i ne budes zeleo da ti motor sluzi kao modni detalj, mozda ti benzin udje u krv, pa vise ne propustis ni jedan Navak, pocnes da vozis Srbiju, svet.. Granice ne postoje sa motorom i pametnim vozacem.. Citaj malo trmu putopisi, vidi sta sve i gde sve motori mogu obici u rukama pravih vozaca!

Srecno!!

• Svrati ponekad, 341 postova
  • Motocikl: versys 1000

Pogledaj ceo video najbolje.  

Ukratko - ukočio se, fiksirao mesto gde će pasti pogledom, ne zna osnovu upravljanja motorom - countersteering, prečvrsto drži ručke i steže upravljač, ne zna da vlada gasom....

https://www.youtube.com/watch?v=DIIK0-n_ekw

Ja sam mislio da kontraupravljanje ima veze sa ovim :

inače što stoji prefix "kontra". Po mojoj logici da bi motor skretao mora da bude nagnut ka unutrašnjosti krivine, što čini protivtežu centrifugalnoj sili koja deluje ka spolja. Ako hoćemo naglo da skrenemo, problem je kako dovesti motor u taj nagnut položaj. Zato se u ovom klipu od autoškole opisuje tehnika, koju sam ja shvatio na sledeći način. Ako hoćemo da skrenem levo npr. prvo malo okrenemo volan nadesno bez da prebacujemo težinu tela nadesno i time centrifugalna sila obori motor na suprotnu stranu tj. na levu. Time smo postigli šta smo hteli, tj nagnut položaj motora i onda vratimo volan ulevo i počinjemo da skrećemo.

I ovo sto si ti opisao je kontra upravljanje samo si ga opisao na malo drugaciji nacin nego ovi u prvom klipu. Inace ne treba se sa tim previse zamarati, to nekako dodje samo vremenom. A dosta ljudi cijeli zivot vozi motor a nije svijesno toga da koristi kontra upravljanje.

• Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: suzuki gsx 650f

Boki potpisujem tvoju zadnju recenicu.Secam se kad sam prvi put cuo uopste za to upravljanje i posle gledao klipove i twist of the wrist  bio sam zbunjen.Reko sta je sad ovo sunce ti.E kad sam provalio sta objasnjavaju onda shvatim da ja ustvari tako vozim ceo zivot i da nisam ni pomislio nikad da neko moze da vozi drugacije od tog,ali sad vidim da dosta ljudi ne vozi tako.Zbog toga moji klinci ima da pocnu sa automatikom iz 84(kog me svi dave da prodam ali bas iz tog razloga necu) pa onda polako jedno po jedno sta budu hteli i zasluzili.

A ti mali ako si iskren u onom postu od gore(i ako nas ne zajebavas kroz celu temu),drago mi je da je preovladao razum i eto bar jedan decak vise na pravom putu.

• Lord Sidious Tamni, 4839 postova

Pa tema je za razonodu. :)

Mozda ne bi bilo lose da se napravi jedna ljepljiva tema u kojoj pise kako R1 lovi pocetnika, kako se prikrada i

kad prasta, a kad ne. Gdje su tu 6-ice i CR500. I ostale prakticne informacije na temu.

Sve u jednu lako pronadjljivu temu, pa da onda kad neko otvori ovakvu temu samo admin ubaci link.

Mislim, hocu R1 jer je mnogo lep, a nikako sto je brz... ::)  Moze biti neko, kome je to stvarno bitno, a stvarno ne zna koliko za tu ljepotu treba trpiti. Ali prije ce biti da je neki vrlo mlad primjerak ili neki piroman u pitanju.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 226 postova
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

ali volim jaku startnost,bitnije mi je da poletim 100 metara ko iz topa,nego da zabodem 250 pa do nisa,

U ovom delu ti je odgovor zasto ne treba da uzmes R1, u tim ispucavanjima se pre izgubi kontrola nego kad drzi na pravcu 250 bez ikakvih promena.... ako gresim neka me iskusnije kolege isprave.

• Drug član, 3833 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

Pa tema je za razonodu. :)

Mozda ne bi bilo lose da se napravi jedna ljepljiva tema u kojoj pise kako R1 lovi pocetnika, kako se prikrada i

kad prasta, a kad ne. Gdje su tu 6-ice i CR500. I ostale prakticne informacije na temu.

Sve u jednu lako pronadjljivu temu, pa da onda kad neko otvori ovakvu temu samo admin ubaci link.

Mislim, hocu R1 jer je mnogo lep, a nikako sto je brz... : :)  Moze biti neko, kome je to stvarno bitno, a stvarno ne zna koliko za tu ljepotu treba trpiti. Ali prije ce biti da je neki vrlo mlad primjerak ili neki piroman u pitanju.

Nemam sta da dodam na ovako detaljno izlaganje :) zalepih ti plus u svakom slucaju. Davno smo apslolvirali da niko nije kupio motor zbog performansi kao i da bi se svi malo samo vozali do 200 km u granicama ogranicenja brzine ali da nije lose da bude R1 jer je lep, provereno neudoban i do ogranicenja brzine stize u leru :P

• Podržavam 2

• Svrati ponekad, 230 postova
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Da se tema postavi kao lepljiva da bi svi pocetnici mogli da nadju korisne informacije! Takodje bi bilo dobro da se prebace pojedini korisni postovi kao sto je upravljanje kukovima, sto pomenu kolega koji je ocigledno ispratio i taj opis upravljanja motoRciklom.

• Princ Sherwood-a, 2405 postova
  • Motocikl: Đoka!

Ma kakav crni ABS. znaš li gde bih stao da mi ABS popušta kočenje? Nego treba da operu stazu pre track day-a, makar tamo ima koliko god hoćeš seljaka sa traktorima koji bi to mogli da odrade...

NIje ovo bilo nikakvo ekstremno kočenje nego prvi jutarnji stint. Kad se kasnije staza pročistila, sve je bilo kako treba.

• I didn't start the fire, 5923 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Pa da, njemu nije nista bilo, a motor se sav sjebo*. 

Da se drzao Terazija, 100000 km od najblize njive. Milina brate.

Zna se da na Terazijama niko nije roknuo. Oh wait

• ..., 2396 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2006

Da se drzao Terazija, 100000 km od najblize njive. Milina brate.

Ал' зато сељака више него око Навака много пута :)

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja