Jump to content

Moto Zajednica

prvo pa R1

Recommended Posts

• E=mc², 936 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R

Naravno da ne treba smatrati coveka napaljenim klincem, daleko od toga. Da se ne lazemo, on ako zeli i ima novce, on ce i kupiti R1, bez obzira sta ko ovde misli.

Bitno je ne postavljati se tako da decko pomisli kako ga neko gleda sa visine i pametuje mu. Konstruktivni odgovori sa obrazlozenjem zasto bi recimo bilo "pametnije" krenuti sa manjim kubikazama je ono sto bi u teoriji

trebalo da da mnogo vece rezultate od tipicnog "nije to za tebe" odgovora. zar ne?

Ja zelim da ga ohrabrim u smeru boljeg ucenja same fizike voznje i sticanjem "osecaja" za voznju motora, a to ce najbolje uspeti na nekom slabijem motoru. Sve sto na njemu nauci, lako ce primeniti na veci i jaci motor.

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 3833 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

Za postavljaca teme dobronameran savet: ako si ti na osnovu par postova ljudi koje ne poznajes odlucio da ipak neces R1 nego ces da uzmes 636 batali celu pricu i resavaj problem koji imas sa samopouzdanjem trebace ti za bitnije stvari u zivotu.

I da u maniru velikog vodje citiram sam sebe :D

• Drug član, 1505 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion, FZ6 S, Honda CBF 1000.

Druže, mislim da ti je razbojnik iz Šervuda najbolje objasnio!

Imam sina tvojih godina, koji je prvo krenuo od 250 kubika, pa kada je sazreo, po mom mišljenju,  prešao je na 600 kubika. Sačekaće dok ne provoza 900, a to će moći, kada stariji klipan i ja budemo ubeđeni da je dovoljno ovladao veštinom i da je sposoban za to.

Decu nisam dobio na lutriji, kao što ni ni tvoja porodica nije dobila tebe na taj način! Ne žuri, godine uživanja na motorima su pred tobom! Molim te, saslušaj iskusnije, postepeno i polako. :popovanje:

• Podržavam 2

• U prolazu, 36 postova

Iscupali ste temu u poslenjem trenutku konacno je krenulo pravim putem,
Hvala momcima koji su dali perfektno obrazlozenje,i defitnivno mi pokazali celu tematiku tog R1, nemojte se medjusobno svadjati sve su ovo dobronamerni saveti koji mi dosta znace,

Razmatram jos,poenta price je ta sto menei izuzetno vuku R motori do te mere ako nije R ,da mi se ni ne voze onda ,znaci ja nikad ne bi seo na naked choper itd,to mie tolko nebitno jednostavno.

Gledam tu neku ninju 300 pa cu videti,Inace ja sebe vec vidim na ninji 600 06 ili neki gsxr600 k6 ako mi se poklopi dobra cena,za to necu da vas lazem.

• Princ Sherwood-a, 2405 postova
  • Motocikl: Đoka!

Aj kad sam krenuo da jedem govna, da završim... :)

Ja čak ovde nisam toliko ni pisao da li je to ok motor za početnika ili ne, mada naravno da nije!

Poenta mog pisanja a koja je upućena i iskusnim vozačima je stepen upotrebljivosti takvog motora u gradskoj vožnji. A taj stepen je vrlo mali. Za otvoreni put i stazu je sjajan ali za gradske uslove praktično neupotrebljiv, ako bi da se navozate a ne da paradirate.

• Svrati ponekad, 140 postova
  • Motocikl: '16 CBR500RA

@djileR1

Ako se lozis na izgled sportskih motora (sasvim razumno), a nemas iskustva i hoces da uglavnom vozis po gradu, uzmi neki R koji je *namenjen* za to, a ne za stazu. Dakle, R3, CBR500R, CBR650F, ili nekog Ninju, a ne supersport motor (R1, CBR600R, GSXR, ZX-*).

Ovi motori koje sam ti nabrojao su bas za to sto zelis, oprastaju greske, mirniji su i linearno isporucuju snagu, a u isto vreme izgledaju "sportski" i lepo. Supersport motor se zna za sta je namenjen, i ako ces da ga vozis samo po gradu mislim da nema smisla, em mucis masinu, em mucis sebe, em ce ljudi da ti se smeju :) I ja bih najradije da djiram R1, ali znam da ne znam :)

Ovo ispod ti je CBR500RA

ZlV02pC.jpg

• nekrunisani kralj moto cigana, 2825 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 Rat look

R1 nisam vozio, ali...

Svoj motor imam od 1991 godine, a vozio sam i pre toga, imam mnogo padova, par onako dobrih. Dizanje na zadnji još sa tomosom, proklizavanja, paljenja gume-burnouta, vožnja sa skroz ćelavim gumama, lošim kočnicama, pa i bez kočnica... sve se desi na putu za 25 godina na dva točka.

Trenutno poslednjih pola godine vozim ZZR600, oko 3.000kn sam prešao,  i još uvek ne mogu da dostignem vreme dolaska na posao kao sa GPZ-om 500. Pitanje? Odgovor: Pa prejak je, veći je, teži slalomi kroz gužvu.

A tek kada sam vozio DrBanetov ZZR1100, pa to je tvrđava koja se i ne vozi lagano, jednostavno pa da nije za vožnju po gradu. o ZX10R da ne pričam, snaga kao ZZR1100 ali mnogo opasniji motor za vožnju.

Da skratim: Ili sam ja glup i ne umem i nisam za motor ili je ok moje mišljanje DA NE MOŽE HILJADARKA ZA POČETNIKA ma koliko godina imao. Može on da brzo nauči da tera to, ali da vozi ne.

• nekrunisani kralj moto cigana, 2825 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 Rat look

Djile,odakle si?

Evo meni na ZZRu polupane plastike. Da ti dam da ga samo u prvoj doteraš u crveno.

• Drug član, 3833 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

hteo sam ranije da ti napisem ali evo sada da potvrdim Robinovo pisanje, zaboravi kruziranje na R-u. To je u gradu sprava za mucenje (bar meni). Da se ne bi mucio moras da legnes na rezervoar kako bi ti laktovi bili u ravnni ili ispod heblova a tako ces u gradu izgledati kao kreten. Nije to samo da se ne bi mucio nego jedino u tom polozaju ruku imas upravljivost nad motorom i ne prenosis pritisak na prednji tocak. E sad ako tako zamisljas "kruziranje" samo napred a ako ces da se odreknes komfora radi izgleda opet samo napred.

Razlika u "ispaljivanju kao iz topa" izmedju 636 ili 600ccm i 1000ccm je izuzetno mala i neces je ni primetiti. Iz topa ispaljuju i enduro motori od 40-50-60 KS jer recimo V Strom 650 od 0-60 mp/h ide ioko 3,6 sec (po podatcima sa interneta) a R1 iz 2010 npr oko 2,8 sec. Moja honda 600 oko 2,9 sec itd. Priznaces da nisu bas neke razlike ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_motorcycles_by_acceleration 

• Dilindara, 725 postova
  • Motocikl: Honda MBX 125F 1986

Sad nastavite samo...djile idi prema svetluuuuuuu djileeeeeee☺

A za tebe:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/5898-majstori-majstori/

Pročitaj sve i kašće (kazaće ti se) samo! ;)

Aaaaaaaaaaa citam placem...ljudi moji jeste vi svi ovo citali ovo je neverovatno,kakav lik :lol3:

Hvala Shumi :)

• U prolazu, 36 postova

Jedino pitanje zasto je Kawasaki za skoro 1000e jeftinij od suzukija jamahe? Znaci upravo ninja 06 moze da se nadje za oko 3000e dok recimo Gsxr k6 nema ispod 4200 300e u cemu je poenta?

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2274 postova

Ne znam ja Đle za taj info.

Izgleda baš kao enigma koju treba raspraviti. Baš izgleda.

• E=mc², 936 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R

Kawasaki je koliko se meni cini uvek bio nekako najjeftiniji za nabaviti. Meni su nudili ZX9R za bukvalno 1400e u tip top stanju dok nijedna suza nije bila ispod 2200 bar...

• U prolazu, 36 postova

Kawasaki je koliko se meni cini uvek bio nekako najjeftiniji za nabaviti. Meni su nudili ZX9R za bukvalno 1400e u tip top stanju dok nijedna suza nije bila ispod 2200 bar...

to sam i ja primetio,skoro svi modeli u svakoj klasi su jeftiniji i to primetno od konkurencije,Ne razumem zbog cega ispada da je kawasaki losiji za klasu od drugih

Mislim sumnjicav sam sad jer ne zelim da bacim pare i da pogresim oko kupovine.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja