Jump to content

Moto Zajednica

prvo pa R1

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa upravo tako. Pocetnik na R-u. To je tema ove silne rasprave. Pocetnik moze olupati se sa bilo kog motora, sa jakim, brzim, samo lakse dolazi do toga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

@Tibiker, čestitam na kupovini novog ybr 125. Ja sam ga kupio 2011te isto novog i to mi je bio prvi motor. Pre toga nisam seo ni na skuter, a učio sam vožnju na Qingqiu od 200cc u autoškoli. Sad ga prodajem sa pređenih 3600 km za 1700 e, nije fixno. Šteta, mogao si kupiti od mene. Ali i kupovina novog ima svoje draži :). Vidim da na sajtu Plattnera stoji cena 2890 evra, kolko si ga ti platio ako nije tajna? Imaju popust za keš, ja sam svoj platio 2615 evra, a tad je u cenovniku bio nekih 2680.

Hvala :)

Ja sam svakako hteo kupiti novi motor, prvo sam hteo iz Madjarske Keeway RKV, ali kad sam sve izracunao, plus cimanje sa birokratijom oko uvoza, za 600 eur plus sam se odlucio za ybr.

Mada nije iskljuceno da cu kupiti jos jedan polovni, jer sa sinom vodimo bitku ko ce i kad ce voziti :)

Cena je tacna, dobio sam 80 eur popusta, i 10% popusta ako budem kod njih pazario nesto od opreme. Ali mi se to ne isplati, jer istu kacigu sto sam gledao kod njih za 120 eur, ja kupio u Baji (HU) za 85 eur, a jaknu sa protektorima i zimskim uloskom za 80 eur, sto kod nas tesko se moze naci ispod 100.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Pogledaj ceo video najbolje.  

Ukratko - ukočio se, fiksirao mesto gde će pasti pogledom, ne zna osnovu upravljanja motorom - countersteering, prečvrsto drži ručke i steže upravljač, ne zna da vlada gasom....

https://www.youtube.com/watch?v=DIIK0-n_ekw

hvala za ovo koji klip sve ima, i kolko sam skapirao znaci kaunter stering je samo da se pritisne rucica volana i motor tako skrece?

 

Jebote koja nauka voznja motora a deluje prosto ko bicikla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

pa poenta je da grese u skretanju kad se telom naginju i tako misle da ce da skrenu a u stvari samo treba izvrsiti pritisak na rucicu volana i motor odma pada cak moze 1 prstom,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Nije bas sve tako prosto kao sto izgleda. Voznja motora je stvar "osecaja", moras biti jedno sa motorom. Tvoje telo je kao teg i u zavisnosti kako ga postavis na motoru, tako motor reaguje.

 

Poenta je da steknes iskustvo i taj osecaj za voznju. TotW je film koji te vodi kroz osnove fizike voznje motora. Countersteering je jedna od osnova voznje motocikla i obracaces paznju na nju u pocetku, posle ces sve refleksno raditi i bez razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Pogledaj ceo video najbolje.  

Ukratko - ukočio se, fiksirao mesto gde će pasti pogledom, ne zna osnovu upravljanja motorom - countersteering, prečvrsto drži ručke i steže upravljač, ne zna da vlada gasom....

https://www.youtube.com/watch?v=DIIK0-n_ekw

hvala za ovo koji klip sve ima, i kolko sam skapirao znaci kaunter stering je samo da se pritisne rucica volana i motor tako skrece?

 

Jebote koja nauka voznja motora a deluje prosto ko bicikla

 

 

Za tu krivinu mu nisu trebale nikakve peripetije, dovoljno je da je ispratio pogledom ali lik je jednostavno teska nabcina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Koji video? (Ima dva) Ako je ovaj poslednji, ne znam šta je tu poučno. Čovek prosto ne zna da vozi motor.

Pre ce biti da ne zna nista da vozi. Covek kome se 3 puta ugasi masina jednostavno nema pojma sta radi i treba da ide na neku obuku ili da mu neko objasni kako radi masina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Pogledaj ceo video najbolje.  

Ukratko - ukočio se, fiksirao mesto gde će pasti pogledom, ne zna osnovu upravljanja motorom - countersteering, prečvrsto drži ručke i steže upravljač, ne zna da vlada gasom....

https://www.youtube.com/watch?v=DIIK0-n_ekw

 

Ja sam mislio da kontraupravljanje ima veze sa ovim :

 

 

inače što stoji prefix "kontra". Po mojoj logici da bi motor skretao mora da bude nagnut ka unutrašnjosti krivine, što čini protivtežu centrifugalnoj sili koja deluje ka spolja. Ako hoćemo naglo da skrenemo, problem je kako dovesti motor u taj nagnut položaj. Zato se u ovom klipu od autoškole opisuje tehnika, koju sam ja shvatio na sledeći način. Ako hoćemo da skrenem levo npr. prvo malo okrenemo volan nadesno bez da prebacujemo težinu tela nadesno i time centrifugalna sila obori motor na suprotnu stranu tj. na levu. Time smo postigli šta smo hteli, tj nagnut položaj motora i onda vratimo volan ulevo i počinjemo da skrećemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

DA se vratim na temu mozda i nekom kasnije pomogne dakle,ovih dana sam iskreno proveo na jutubu prikupljajuci sto vise informacija iskustava o R1.Sad su mi mnogo jasniji svi ovi vasi saveti,Mislim da sam sam sebi konacno nasao odgovor kad sam pitao zasto je R1 opasan osim jurcanja....znaci 

R1 kao prvi motor NI U LUDILU,suvise jaka prva brzina,OGROMNA snaga,i NENORMALNO UBRZANJE :staa2: ,bukvalno vam isklizne ruka po gasu i odleteli ste u 3 lepe,isreno gajio sam tracak nade da ga uzmem ali definitino nema boga da bi mogao da se izborim sa ovim a da ne prodje bez nekih incidenata,strasno.Jeste za mene on najlepsi motor ali neke stvari ipak moraju da se postuju pre svega. :lud:

 

 

 

ps Admine Promeni naziv teme,sramota me sta sam pitao  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Eto, kazemo ti mi.. :) uzmi neki jeftiniji motor 125ccm,vozaj sezonu.

Ako padnes, nije strasno (gledaj da ne padnes) , odrzavaj ga ispravnim i vozi. A sledece sezone uzmi neki miran 600ccm(ne mora bas imati R u oznaci modela) ili 500ccm.

A onda tamo trece sezone kupi 600 koji ima R, i eto vec si na pola puta. Za 2-3 sezone moci ces da se igras sa r1,do tad ce noviji modeli jos da pojeftine (eto gledaj tu stranu :) )

A pre svega toga, polozi za A, imas godina, polazi odma za puno A, da ne bacas pare. I to ti je ukratko recept da ostanes ziv, ako imas zdravog razuma.

Ovde su ti se javljali u temi i neki dobri pametni vozaci koji svoje R ove trose po stazi Navak, to je jos jedan od saveta, kad predjes na 600 idi sa njima na Navak, vozi iza njih i gledaj sta znaci voziti motor. Nakon toga, mozda vise i ne budes zeleo da ti motor sluzi kao modni detalj, mozda ti benzin udje u krv, pa vise ne propustis ni jedan Navak, pocnes da vozis Srbiju, svet.. Granice ne postoje sa motorom i pametnim vozacem.. Citaj malo trmu putopisi, vidi sta sve i gde sve motori mogu obici u rukama pravih vozaca!

Srecno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

Pogledaj ceo video najbolje.  

Ukratko - ukočio se, fiksirao mesto gde će pasti pogledom, ne zna osnovu upravljanja motorom - countersteering, prečvrsto drži ručke i steže upravljač, ne zna da vlada gasom....

https://www.youtube.com/watch?v=DIIK0-n_ekw

 

Ja sam mislio da kontraupravljanje ima veze sa ovim :

 

 

inače što stoji prefix "kontra". Po mojoj logici da bi motor skretao mora da bude nagnut ka unutrašnjosti krivine, što čini protivtežu centrifugalnoj sili koja deluje ka spolja. Ako hoćemo naglo da skrenemo, problem je kako dovesti motor u taj nagnut položaj. Zato se u ovom klipu od autoškole opisuje tehnika, koju sam ja shvatio na sledeći način. Ako hoćemo da skrenem levo npr. prvo malo okrenemo volan nadesno bez da prebacujemo težinu tela nadesno i time centrifugalna sila obori motor na suprotnu stranu tj. na levu. Time smo postigli šta smo hteli, tj nagnut položaj motora i onda vratimo volan ulevo i počinjemo da skrećemo.

 

I ovo sto si ti opisao je kontra upravljanje samo si ga opisao na malo drugaciji nacin nego ovi u prvom klipu. Inace ne treba se sa tim previse zamarati, to nekako dodje samo vremenom. A dosta ljudi cijeli zivot vozi motor a nije svijesno toga da koristi kontra upravljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Boki potpisujem tvoju zadnju recenicu.Secam se kad sam prvi put cuo uopste za to upravljanje i posle gledao klipove i twist of the wrist  bio sam zbunjen.Reko sta je sad ovo sunce ti.E kad sam provalio sta objasnjavaju onda shvatim da ja ustvari tako vozim ceo zivot i da nisam ni pomislio nikad da neko moze da vozi drugacije od tog,ali sad vidim da dosta ljudi ne vozi tako.Zbog toga moji klinci ima da pocnu sa automatikom iz 84(kog me svi dave da prodam ali bas iz tog razloga necu) pa onda polako jedno po jedno sta budu hteli i zasluzili.

A ti mali ako si iskren u onom postu od gore(i ako nas ne zajebavas kroz celu temu),drago mi je da je preovladao razum i eto bar jedan decak vise na pravom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa tema je za razonodu. :)

 

Mozda ne bi bilo lose da se napravi jedna ljepljiva tema u kojoj pise kako R1 lovi pocetnika, kako se prikrada i

kad prasta, a kad ne. Gdje su tu 6-ice i CR500. I ostale prakticne informacije na temu.

 

Sve u jednu lako pronadjljivu temu, pa da onda kad neko otvori ovakvu temu samo admin ubaci link.

 

Mislim, hocu R1 jer je mnogo lep, a nikako sto je brz... ::)  Moze biti neko, kome je to stvarno bitno, a stvarno ne zna koliko za tu ljepotu treba trpiti. Ali prije ce biti da je neki vrlo mlad primjerak ili neki piroman u pitanju.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

 ali volim jaku startnost,bitnije mi je da poletim 100 metara ko iz topa,nego da zabodem 250 pa do nisa,

U ovom delu ti je odgovor zasto ne treba da uzmes R1, u tim ispucavanjima se pre izgubi kontrola nego kad drzi na pravcu 250 bez ikakvih promena.... ako gresim neka me iskusnije kolege isprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5725 postova

Pa tema je za razonodu. :)

 

Mozda ne bi bilo lose da se napravi jedna ljepljiva tema u kojoj pise kako R1 lovi pocetnika, kako se prikrada i

kad prasta, a kad ne. Gdje su tu 6-ice i CR500. I ostale prakticne informacije na temu.

 

Sve u jednu lako pronadjljivu temu, pa da onda kad neko otvori ovakvu temu samo admin ubaci link.

 

Mislim, hocu R1 jer je mnogo lep, a nikako sto je brz... : :)  Moze biti neko, kome je to stvarno bitno, a stvarno ne zna koliko za tu ljepotu treba trpiti. Ali prije ce biti da je neki vrlo mlad primjerak ili neki piroman u pitanju.

Nemam sta da dodam na ovako detaljno izlaganje :) zalepih ti plus u svakom slucaju. Davno smo apslolvirali da niko nije kupio motor zbog performansi kao i da bi se svi malo samo vozali do 200 km u granicama ogranicenja brzine ali da nije lose da bude R1 jer je lep, provereno neudoban i do ogranicenja brzine stize u leru :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Da se tema postavi kao lepljiva da bi svi pocetnici mogli da nadju korisne informacije! Takodje bi bilo dobro da se prebace pojedini korisni postovi kao sto je upravljanje kukovima, sto pomenu kolega koji je ocigledno ispratio i taj opis upravljanja motoRciklom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja