Jump to content

Moto Zajednica

prvo pa R1

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5727 postova

hteo sam ranije da ti napisem ali evo sada da potvrdim Robinovo pisanje, zaboravi kruziranje na R-u. To je u gradu sprava za mucenje (bar meni). Da se ne bi mucio moras da legnes na rezervoar kako bi ti laktovi bili u ravnni ili ispod heblova a tako ces u gradu izgledati kao kreten. Nije to samo da se ne bi mucio nego jedino u tom polozaju ruku imas upravljivost nad motorom i ne prenosis pritisak na prednji tocak. E sad ako tako zamisljas "kruziranje" samo napred a ako ces da se odreknes komfora radi izgleda opet samo napred.

 

Razlika u "ispaljivanju kao iz topa" izmedju 636 ili 600ccm i 1000ccm je izuzetno mala i neces je ni primetiti. Iz topa ispaljuju i enduro motori od 40-50-60 KS jer recimo V Strom 650 od 0-60 mp/h ide ioko 3,6 sec (po podatcima sa interneta) a R1 iz 2010 npr oko 2,8 sec. Moja honda 600 oko 2,9 sec itd. Priznaces da nisu bas neke razlike ;)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_motorcycles_by_acceleration 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

 

Sad nastavite samo...djile idi prema svetluuuuuuu djileeeeeee☺

A za tebe:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/5898-majstori-majstori/

Pročitaj sve i kašće (kazaće ti se) samo! ;)

 

Aaaaaaaaaaa citam placem...ljudi moji jeste vi svi ovo citali ovo je neverovatno,kakav lik :lol3:

Hvala Shumi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Jedino pitanje zasto je Kawasaki za skoro 1000e jeftinij od suzukija jamahe? Znaci upravo ninja 06 moze da se nadje za oko 3000e dok recimo Gsxr k6 nema ispod 4200 300e u cemu je poenta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Kawasaki je koliko se meni cini uvek bio nekako najjeftiniji za nabaviti. Meni su nudili ZX9R za bukvalno 1400e u tip top stanju dok nijedna suza nije bila ispod 2200 bar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Kawasaki je koliko se meni cini uvek bio nekako najjeftiniji za nabaviti. Meni su nudili ZX9R za bukvalno 1400e u tip top stanju dok nijedna suza nije bila ispod 2200 bar...

to sam i ja primetio,skoro svi modeli u svakoj klasi su jeftiniji i to primetno od konkurencije,Ne razumem zbog cega ispada da je kawasaki losiji za klasu od drugih

 

Mislim sumnjicav sam sad jer ne zelim da bacim pare i da pogresim oko kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nekada Kawasaki nije bas bio merilo pouzdanosti, tako da ih bije los glas da hoce da prolupaju. Otuda ta pojava sa cenom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

e đoka mali... kawa se ne hvali...

 

 

ja lično ne poznajem nikog ko je sa kawom imao probleme, mislim na veće probleme nego što i drugi imaju.

 

A vozim igrom slučaja kawu, a i pre toga isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vozio i ja, nisam imao problema, ali "bije ih glas" verovatno neki nisu imali tu srecu kao Mrle i ja.. A Mrle je svojom Kawom gurao cak autobus da upali sistemom branik na branik :D :D (moramo malo da se salimo) :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Da li uopste ima smisla raspravljati da li da kupi 600 ili 800ccm kad jos nema ni vozacku, ni iskustvo?

Evo ja vec skoro sto godina vozim apn, pre dve nedelje stigao ybr 125 od plattnera i ne mozes uporediti ova dva motora.

Nema mnogo razlike u ccm, ali ima u tezini, ubrzavanju, itd...

Kao drugo, da li ima smisla da se kupi neki jaci motor ako neko nije ljubitelj jurnjave, i hoce da se vozika u gradu.

Nisam ni ja ljubitelj brze voznje i ja ga koristim u gradu, do 80 km/h ide kao raketa, u pocetku su mi se tresle noge :)

Za cenu novog ybr-a sam mogao kupiti nesto stvarno veliko, ali ako necu da vozim na stazu ni vise od 100, onda sta ce mi?!

A da...a klinke me gledaju, jer motor ima atraktivan izgled, a ja imam crni vizir, pa se ne vidi moje lice od 44 leta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

@Tibiker, čestitam na kupovini novog ybr 125. Ja sam ga kupio 2011te isto novog i to mi je bio prvi motor. Pre toga nisam seo ni na skuter, a učio sam vožnju na Qingqiu od 200cc u autoškoli. Sad ga prodajem sa pređenih 3600 km za 1700 e, nije fixno. Šteta, mogao si kupiti od mene. Ali i kupovina novog ima svoje draži :). Vidim da na sajtu Plattnera stoji cena 2890 evra, kolko si ga ti platio ako nije tajna? Imaju popust za keš, ja sam svoj platio 2615 evra, a tad je u cenovniku bio nekih 2680.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Koji video? (Ima dva) Ako je ovaj poslednji, ne znam šta je tu poučno. Čovek prosto ne zna da vozi motor.

Kao što je neko malopre objasnio situaciju početnika na R motoru, ovaj na poslednjem videu ne zna da vozi u tri aspekta. Ne zna da krene, ne zna da skrene, i ne zna da stane :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja