Jump to content

Moto Zajednica

prvo pa R1

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova

Momci bez sale treba mi savet da mi neko obrazlozi jer ja ne vidim u cemu je problem,Znaci uzeo bi za prvi motor R1 ali 2003 ili 2004 god zbog kesa naravno a i izgleda,jednostavno mi se brutalno svidja to 2004 god onaj Brutalno Srebrni i nekako mi jako lezi.  E sad u cemu je problem ja nisam budala iskreno ne lozi me gas 200km/h ali volim jaku startnost,bitnije mi je da poletim 100 metara ko iz topa,nego da zabodem 250 pa do nisa,da se ne lazemo,znaci brza voznja nikako vise bi voleo neki lagani kruzing po gradu sa 60-100 max, Ali jednosatvo mi se mnogo svidja taj oblik taj model R1,e sad vidim mnogo ljudi kaze da nikako ne treba R1 uzeti za prvi motor,pa sad ako moze neko da mi objasni zasto je to tolko opasno ako sam ubedjen a i znam da necu pipnuti taj gas.Ja znam masu ljudi koji su krenuli sa R1 pa evo danas zivi svi,samo ozbiljni odgovori molim vas 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

sam si sebi dao odgovor... pamet u glavu i polako... i ne brini :)

iskreno nisam ni priblizno kurcevit iako me vuce,kao i svakog 25godisnjaka ali kad procitam sve ove silne negativne komentare oko R1 ne bude mi svejedno iskreno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

niko tebi ne brani da uzmes i raketu i kruziras po gradu, nego ti govore da je to jak motor i da mozda nisi spreman na to.

ako si pametan mozes da vozis sta hoces ako si glup poginuces sa elektricnog trotineta.

 

ja sebi ne verujem sa 180ks, ti ako sebi verujes uzmi R1.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

 

sam si sebi dao odgovor... pamet u glavu i polako... i ne brini :)

iskreno nisam ni priblizno kurcevit iako me vuce,kao i svakog 25godisnjaka ali kad procitam sve ove silne negativne komentare oko R1 ne bude mi svejedno iskreno
boj se ovna boj se govna.. kad ces ziveti?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ako si pametan mozes da vozis sta hoces ako si glup poginuces sa elektricnog trotineta.

 

Covek ti je sve rekao.. Sta god dodali,suvisno je. Samo polako i pamet u glavu.

Puno ovakvih tema je bilo do sad i mi smo se kao strine javljali i mudrovali,al umori se narod posle nekog vremena... Polako samo,neka ga...

P.s. vidi kupi neki koji ima ABS,ne znam jel mu je to standardna oprema,ako nije kupi neki koji ima,dobra je stvar,ume da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Vise je to do zrelosti i mentalne stabilnosti, nego do snage i brzine...neko je ovde vec rekao da je prva kocnica u glavi, pa tek onda u ruci. I naravno, iskustvo. Samo lagano i uzivancija...i moj prvi motor je bio veliki, pa mi hvala bogu ne fali nista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Mislim da treba da probas od nekoga. Provozaj to to malim gasom jedno sat vremena, sve ce ti se samo kazati... Svi mi, ukljucujuci mene, koji se izdajem za ozbilnog lika, a znam da ce ti i ostali to reci, imamo trenutke kada odvrnemo rucicu gasa... E sad, 50, 100 ili 180 ks, nije svejedno...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

ja sebi ne verujem sa 180ks, ti ako sebi verujes uzmi R1.

Upravo ovo! Posebno što voliš ispaljivanje rakete.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Nisi probao, znaci nisi ni svestan snage koju poseduje taj motor... A kad probas, bice dovoljno samo malo da se opustis pa da pocnes da ga zavrces i ako sad mislis da neces. Adrenalin, delic sekunde i ruka sama krece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

...Znaci uzeo bi za prvi motor R1... a i izgleda,jednostavno mi se brutalno svidja to 2004 god onaj Brutalno Srebrni i nekako mi jako lezi...                ja nisam budala iskreno ne lozi me gas 200km/h ali volim jaku startnost,  bitnije mi je da poletim 100 metara ko iz topa, nego da zabodem 250 pa do nisa...  znaci brza voznja nikako vise bi voleo neki lagani kruzing po gradu sa 60-100 max,

Ali jednosatvo mi se mnogo svidja taj oblik taj model R1...

 

Божа pomenu gore da je stvar do zrelosti i mentalne stabilnosti.

Naveo sam neke fragmente iz tvog uvodnog posta koji me nikako ne uvjeravaju da sa dovoljnom dozom zrelosti pristupaš svemu ovome.  :jok:  :jok:  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nije bas sve u glavi. Ima nesto i u iskustvu i psihomotornim sposobnostima coveka.... ne moras ti uopste ici brzo da te taj motor iznenadi i ne oprosti tvoju pocetnicku gresku.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mislim da treba da probas od nekoga. Provozaj to to malim gasom jedno sat vremena, sve ce ti se samo kazati... Svi mi, ukljucujuci mene, koji se izdajem za ozbilnog lika, a znam da ce ti i ostali to reci, imamo trenutke kada odvrnemo rucicu gasa... E sad, 50, 100 ili 180 ks, nije svejedno...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bas me zanima, ko bi mu od vas-nas dao motor, a posebno R1 da proba po gradu laganica 60-100 km/h? I to za prvi put... :lol3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Mislim da treba da probas od nekoga. Provozaj to to malim gasom jedno sat vremena, sve ce ti se samo kazati... Svi mi, ukljucujuci mene, koji se izdajem za ozbilnog lika, a znam da ce ti i ostali to reci, imamo trenutke kada odvrnemo rucicu gasa... E sad, 50, 100 ili 180 ks, nije svejedno...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako je tolko lud da uzme TUĐI R1 da se na njemu vježba, onda nek ga nipošto ne kupuje..a i mislim da nema niko toliko lud da mu da svoj R1 da ga po prvi put proba :D  

  A što se tiče kupovine, nažalost ne živimo u društvu u kojem nam roditelji sa 15 godina mogu priuštiti 125 ccm, sa 18 g 250, pa onda mi da nadođemo na 600 i 1000, već cjeli život želiš nešto a nemaš mogućnosti, i sad kad možeš sebi da priuštiš kao trebaš od 125 ccm sa 25 godina, teško.. Ali opet dokle seže tvoje neiskustvo sa motorima, ako je to samo neiskustvo sa jakim i sportskim motorima, kupi jašta i navićeš se..A ako je neiskustvo generalno, i nisi imao prilike nikad da imaš motor, već onako ponekad nešto slabije..onda ti je moj savjet da kupiš bilo šta drugo, nekog endura tipa XT660, i to su prelijepi motori sa odličnim ispucavanjem, bar jednu sezonu dok ne naučiš šta je motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Opasno je ako neznas da kontrolises sebe. Cim si postavljas temu da li tebi to odgovara ili ne, to ti treba da znas kakav si covek. Ako si siguran u sebe da znas da se kontrolises uzmes ga i vozis. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

 

 

Ima R1 i 125 kubika.

gde?

 

 

ne znam u kom ste fazonu vise, ove zimske sezone je bilo 15 tema o pocetnicima i litrama... onaj mali sa zzr1100 bez papira, r1 sad, pa ona zena sa zzr600 i klincem...

 

ne znam kako vam ne dosadi da kucate vise jednu istu pricu... i mislim da bi za uclanjenje na forum bila obavezna licna karta i vozacka dozvola...

 

sve ove teme pokrece jedna osoba, vrlo verovatno

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Odgovor si vec dobio ako zelis da ga vidis.

Ta prica o laanoj voznji a puca te rush na ubrzanju pada u vodu sa ergelom od 180 rasnih konja, i ubrzanjem od nesto sitno preko 3sec do 100kmh...

Nikad nisi probao neku masinu o R litri da ne pricamo, prvo sumnjam da bi ti iko sa dva grama mozga dao da probas neku jer nemas iskustva, znaci nema ni kontrole iste. Charlie ti je lepo rekao, a moj odgovor bi glasio isto kao i Veljkov.

Ne kupuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Zasto R1? Pa zato sto su gradske glupace cule samo za taj motor...prvo ce se vozikati mesec dana sa knedlom u grlu,malo potezati od semafora do semafora,tad ce vec vozikati te iste glupace i da bi ispao hrabar i lud zavrtace gas..na pravcu..e a kad udje brze u neku krivinu nema ni njega ni te glupace...crna hronika...vec vidjen scenario mnogo puta...njegov zivot,njegova stvar...

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

E pa vidite momci ja sam zato i dosao ovde da porazgovaram sa ljudima koji voze toliko godina,i od kojih mogu dobiti pravi savet,veruj mi da R1 i ta prica o ribama kod mene nema veze sa vezama nisam nikad pomislio na to zbog riba,Ceo zivot volim iskljucivo super sport motore i jednostavno samo mi oni predstavljaju uzivanje i u voznji a i u izgledu,To da mi neko da motor da probam voleo bi vise nego ista ali iskreno ne bi ni ja dao pocetniku  nekom da proba R1 prevelik je rizki za motor realno,

Ja i sam znam da R nije za mene niti za bilo kog pocetnika jer R1 je zverina od motora,jednostavno to je tolka snaga da po meni ono se ne moze obuzdati na njegovom max potencijalu i nikad ne bi smeo da ga probam do kraja,Vozio sam se sa drugom na GSXR-600 K8 nas dvoje jos,kad opali gas i ono kad motor skoci osetim kao da putujem kroz vreme Matriks,bukvalno nisam mogao da verujem da je to realno,a Tek R1 i jos sam covek na njemu to ne smem ni da zamislim.
Nekako mi stari R1 ne deluje toliko jako kao ovi danas pogotovo ovo 03/04 god koji imaju 150 konja sto je ekivalentno nekom od 750 kubika. 

E sad ono sto me i dalje najvise interesuje ako izuzmemo Gas i brzinu za koju sam sasvim siguran da necu pipati jer ozbiljno poznajem sebe,sta je opasno na R1 onda ,to je ono sto me najvise interesuje,ja nemam iskustva to je tacno ali ako ne Nabadam Gas ,ovaj jedan rizik je momentalno iskljucenm zanima me jel ima jos nesto sto je jako opasno,a to bi voleo da cujem od iskusnih ljudi

R1 sto mi stoji u niku, pa iskreno voleo bih da imam R1 jer strasno volim taj motor,inace ja sam strastveni ljubitelj motora da bi ga bukvalno drzao u dnevnoj sobi i brisao ga svaki dan.To je ljubav koju obican covek tesko moze razumeti
 

Inace razmisljao sam da pribavim neku ninju 636 2004 eventualno 05 kao alternativu za R1, ako mi se poklopi sa finansijama ali su mi rekli da je upravo ta ninja na velikim obrtajima jednostavno neukrotiva i da je teska za pocetnike,

 

Od opreme mogu da nabavim komplet sve sto postoji

 

R1 je zver i R1 nece oprostiti gresku u krivni  i tu nema sta da se prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

E pa vidite momci ja sam zato i dosao ovde da porazgovaram sa ljudima koji voze toliko godina,i od kojih mogu dobiti pravi savet,veruj mi da R1 i ta prica o ribama kod mene nema veze sa vezama nisam nikad pomislio na to zbog riba,Ceo zivot volim iskljucivo super sport motore i jednostavno samo mi oni predstavljaju uzivanje i u voznji a i u izgledu,To da mi neko da motor da probam voleo bi vise nego ista ali iskreno ne bi ni ja dao pocetniku  nekom da proba R1 prevelik je rizki za motor realno,

Ja i sam znam da R nije za mene niti za bilo kog pocetnika jer R1 je zverina od motora,jednostavno to je tolka snaga da po meni ono se ne moze obuzdati na njegovom max potencijalu i nikad ne bi smeo da ga probam do kraja,Vozio sam se sa drugom na GSXR-600 K8 nas dvoje jos,kad opali gas i ono kad motor skoci osetim kao da putujem kroz vreme Matriks,bukvalno nisam mogao da verujem da je to realno,a Tek R1 i jos sam covek na njemu to ne smem ni da zamislim.

Nekako mi stari R1 ne deluje toliko jako kao ovi danas pogotovo ovo 03/04 god koji imaju 150 konja sto je ekivalentno nekom od 750 kubika. 

E sad ono sto me i dalje najvise interesuje ako izuzmemo Gas i brzinu za koju sam sasvim siguran da necu pipati jer ozbiljno poznajem sebe,sta je opasno na R1 onda ,to je ono sto me najvise interesuje,ja nemam iskustva to je tacno ali ako ne Nabadam Gas ,ovaj jedan rizik je momentalno iskljucenm zanima me jel ima jos nesto sto je jako opasno,a to bi voleo da cujem od iskusnih ljudi

R1 sto mi stoji u niku, pa iskreno voleo bih da imam R1 jer strasno volim taj motor,inace ja sam strastveni ljubitelj motora da bi ga bukvalno drzao u dnevnoj sobi i brisao ga svaki dan.To je ljubav koju obican covek tesko moze razumeti

 

Inace razmisljao sam da pribavim neku ninju 636 2004 eventualno 05 kao alternativu za R1, ako mi se poklopi sa finansijama ali su mi rekli da je upravo ta ninja na velikim obrtajima jednostavno neukrotiva i da je teska za pocetnike,

 

Od opreme mogu da nabavim komplet sve sto postoji

 

R1 je zver i R1 nece oprostiti gresku u krivni  i tu nema sta da se prica

Најопасније је то што немаш искуства на било коме јачем моторциклу. Један пример, мој познаник сличних година као ти, пре 3год купио за први мотор Р1 2005год. Прве године оверио јарак, преценио кривину услед великог убрзања. Друге године таман га оправио и оверио ограду, убрзао нагло и није успео да скрене у кривину већ се вероватно успаничио као и прве године и заглавио у огради. И ево сад ове треће год поправио мотор, и тек сад чини ми се да је се навикао на мотор јер видим када вози да се опустио и да није онако стегнут када треба да уђе у кривину итд. Ја сам мишљења да ти је ипак паметније да за почетак набавиш 600ццм, а следеће године када стекнеш рутину пређеш на 750 или 1000ццм. Ја сам за свој први мотор купио 750ццм, али сам пре тога од брата често позајмљивао мбх125 и нср-ку те сам стекао осећај за гас и кочницу. Видећеш када будеш кренуо да возиш да је најбитнији осећај и разум. Бар по мени је тако. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja