Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem VFR 800 RC46

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Prodajem motor Honda VFR 800 RC46

Marka: Honda
Model: VFR 800 RC46
Godina proizvodnje: 2001
Godina prve registracije: 2002 (da ne bude zabune jer u papirima piše 2002 godina proizvodnje)

Motorcikl je u mom vlasništvu od 09.08.2011. godine. Uvezao sam ga lično iz Hajdehajma, Nemačka. Kada sam ga kupio imao je 16000km na satu.

Sa motorom nisam imao nikakvih problema i u savršenom je stanju. Kad kažem savršenom to znači da je sve na motoru orginal, svaki šraf i svaka žabica, svi delovi koji su menjani su poručivani isključivo iz Honde, osim potrošnog materijala.

Motor ima modifikovano prednje i zadnje ogibljenje. Ovo nije urađeno zbog pada, niti bilo kakve havarije nego sam ja hteo da unapredim ciklistiku motorcikla. Najveća mana po meni je fabričko ogibljenje.
Postoji i tema na forumu gde se može detaljno ispratiti šta je urađeno. Ovo je izuzetno skupa i komplikovana prepravka i zbog toga je malo jača cena motorcikla.
Zamenjeni su mostovi, heblovi, viljuške, prednja kočnica kompletna i blatobran, pozadi amortizer i glavni kočioni cilindar pozadi. Svi delovi su Honda original. Stavljena su i pancirna HEL creva. Motor izlgeda kao da je izašao iz fabrike tako, dakle nikakvo budženje ne postoji. Osim toga uradjen je tjuning viljuške, zamenjeni su ventili, shim stack, opruge i ulje, u amortizeru takodje. Ogibljenje je podesivo u svim parametrima (Predopterećenje opruge, komprecija i povrat). Tjuning delovi su DMR (Daugherty Motor Sport) iz Amerike.

Motor trenutno ima 45000km na satu. Uradjen je servis pred sezonu, ulje, filteri (ulje i vazduh), pločice i nove gume su stavljene koje su prešle oko 300km (Michelin Pilot Power 2CT).
Auspuh je Micron, uz motor dajem i serijski, kao i orgiginalni poklopac sedišta.

Istorija održavanja:

Godina    Datum        Kilometraza    Opis                       Opis
2011    09.08.2011    16500        Kupovina motora            
2012    10.02.2012    18000        Nove gume PR3            
2012    10.02.2012    18000        Servis                       Svecice Iridium CR9EH-IX, ulje motul 5100 10W40, filter vazduha HF 1801 i ulja HF303
2013    05.03.2013    21000        Servis                       Ulje 5100 10W40, filter ulja HF303
2014    05.06.2014    26000        Servis                       Zamena ulja (motul 5100 10W40, filtera ulja OC 575)
2014    06.07.2014    23000        Dorada                     Ogibljenje, ulje u viljuskama, nove viljuske i kocnice, ulje u kocnicama, amrotizer
2015    05.05.2015    32337        Nove gume PR4            
2015    02.05.2015    32337        Motul 7100 10w40        
2015    02.05.2015    32337        HF 303 RC            
2015    02.05.2015    32337        HF 1801                
2015    28.04.2015    32377        Provera zazora ventila        Svi ventili su u zazoru. Usisni 0.15, 016, izduvni 0.30, 0.31
2015    02.05.2015    32337        Zamena ulja u viljuskama    Ulje Motul Facotry Line 5w
2015    02.05.2015    32337        Zamena Antifriza            Honda Pro Coolant Type 2
2015    02.05.2015    32337        Zamena Svecica            CR9EH-IX
2015    25.06.2015    35500        Zamena zabice senzora brzine    
2015    02.07.2015    36000        Zamena lezaja kormana        
2016    31.03.2016    43516        Motul 7100 10w40        Zamena ulja
2016    31.03.2016    43516        HF 303 RC                   Filter ulja
2016    31.03.2016    43516        HF 1801                       Filter vazduha
2016    08.05.2016    44920        ulje u kocnicama          Motul DOT 4
2016    08.05.2016    44920        gume                            Michelin Pilot Power 2CT
2016    08.05.2016    44920        ventili                           Puig 90 degree
2016    08.05.2016    44920        Prednje plocice            Honda OEM Plocice


Cenu koju tražim je 4000 eura. Zamene me ne interesuju jer želim da kupim nov motor takodje za keš. Ko dodje i vidi motorcikl kupiće ga.

Iskreno jako mi je žao da ga prodam. Ja sam ga sređivao za sebe i mislio sam da ću ga zadržati, ali da držim dva motora mi je skupo. Ko voli VFR neće pogrešiti. Motor je mažen i pažen, sve je podmazivano, preventivno održavano. DA napomenem da je regler original, akumulator je dobar, punjenje je odlicno. Svi kontakti se bar dva puta godišnje čiste i proveravaju. Poseduje i utičnicu za 12V.

 

Da ne bude da je sve sjajno. Postoje i sitne ogrebotine po oklopu od normalnog korišćenja. Meni nikad nije pao. Kupio sam ga sa ogrebotinama sa desne strane. Sve je to od normalnog korišćenja. Farba je orginalna i još uvek se sija. Sve plastike savršeno naležu. Svaka provera je moguća.
 

Motor je u Zrenjaninu.

Tel. 063 8 041 071

Hvala.

2014-09-28_15-19-52_826.jpg
 

2014-09-28_15-20-03_91.jpg

 

2014-09-28_15-20-19_656.jpg

 

2014-09-28_15-20-28_146.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Au braćo. na čemu li ste vi ?

VFR star 16 godina 4000 eura vama nije jaka cena.

A koja bi to bila jaka ?

Ko proda ovaj tip VFRa za 2500 treba da bude zadovoljan.

Ko proda za 4000 ? Taj je car !

Sretno care !

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Dosta para ulozeno u motor, lepo izgleda, ali ipak je cena jaka.  

Citao sam u temi o VFR-ovima sta si sve radio na njemu i koliko si se posvetio tome.

Ulaganje u ovako neku stvar ili u neki stariji automobil su bacene para, koje se ne izvlace prodajem auta/motora.

 

Puno srece sa prodajom. Ja sam trenutno u potrazi za vfr-om ali vtec modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Zasto čoveku off-ujete oglas. Ako vam se ne svidja cena ili nesto drugo nije fer da to komentarisete na takav način. Čovek je ponudio motor na prodaju,napisao šta je sve urađeno i na cemu bazira cenu koju traži za njega. Sigurno nije postavio oglas da bi se neko iživljavao. Taj koji smatra da treba kupiti vfr-a za 2500 evra nema pojma o čemu priča kad je reč o ovom motoru i može slobodno da preskoči ovaj oglas. Ovaj motor sa običnim vfr-om ima zajedničko samo ime i najbolji deo motora- V4 agregat. A sve ono sto je bilo problematicno i na čemu je honda štedela je zamenjeno. Ovo je ozbiljna sprava. Naravno većina se neće složiti sa ovim ali opet kontam da čovek nije na njih ciljao kao potencijalne kupce. Samo jedna napomena, nesto nisam primetio da se ljudima off-uju oglasi kad za afriku od 20 godina traže iste pare ili za Stroma istog godista sa ko zna koliko pređenih km.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ne bi ja komentarisao oglas čoveku. Pogledao sam, vidio cjenu i reko ajd, hoće čovek da proba. I on sam reče da je cena malo jača.

Ali javiše se ljudi koji su komentarisali da cena nije jaka.

E jebiga, nisam mogao da izdržim.

A i ti, šta kažeš, ovo je super VFR, samo ime i mašina ima veze sa drugim VFR-ovima...

Ajd nek a je sa srećom, trebaće je puno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Znam motor! :care: 

Vredi svaki cent od tih 4000, i ne treba ti sreća za prodaju već neko ko se razume i vozi!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Au braćo. na čemu li ste vi ?

VFR star 16 godina 4000 eura vama nije jaka cena.

A koja bi to bila jaka ?

Ko proda ovaj tip VFRa za 2500 treba da bude zadovoljan.

Ko proda za 4000 ? Taj je car !

Sretno care !

Nema to veze koliko je star motor vec kako je odrzavan. Kakvi se dresevi prodaju to godiste ili priblizno za dve i vise hiljade evra za ovo vredi dati te pare ako je u ovakvom stanju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Mozda se vecina ne slaze, ali ja vise volim kad vidim neki stariji motor koji je ovako lepo ocuvan pa da covek i ne zali pare ( ukoliko je zaljubljenik u konkretno VFR-a)  i da ne razmislja kako je mozda na njemu i zgubio malo vise novca jer se motor i kupuje radi licnog zadovoljstva a ne radi zarade.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Priče i palamudjenja su jedno.Ortačka podrška na forumu drugo,a surova realnost treće.Naša ulaganja u motocikl su naša ljubav.A ljubav nema cenu(čitaj-neisplativo finansijski),to moramo znati pre početka ulaganja.Da ti pričam da želim da ga prodaš po toj ceni je bezrazložno,a sam ćeš shvatiti realnost ili nerealnost sopstvenih očekivanja.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Priče i palamudjenja su jedno.Ortačka podrška na forumu drugo,a surova realnost treće.Naša ulaganja u motocikl su naša ljubav.A ljubav nema cenu(čitaj-neisplativo finansijski),to moramo znati pre početka ulaganja.Da ti pričam da želim da ga prodaš po toj ceni je bezrazložno,a sam ćeš shvatiti realnost ili nerealnost sopstvenih očekivanja.

Odlićan komentar. Možda bi prodavci trebali da krenu od sebe.Da li bi platili tu cenu za isto pod istim uslovima i okolnostima.Uveren sam da ne bi.Pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Svako moze da ceni auto, motor ,kamion koliko hoce komentari su suvisni. Ne poznajem decka koji prodaje da ne mislite da sam zato pisao gore navedeno samo mislim da svako ima pravo da stavi cenu koju hoce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Svako moze da ceni auto, motor ,kamion koliko hoce komentari su suvisni. Ne poznajem decka koji prodaje da ne mislite da sam zato pisao gore navedeno samo mislim da svako ima pravo da stavi cenu koju hoce.

I svako ima pravo da komentarise istu. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

 

Svako moze da ceni auto, motor ,kamion koliko hoce komentari su suvisni. Ne poznajem decka koji prodaje da ne mislite da sam zato pisao gore navedeno samo mislim da svako ima pravo da stavi cenu koju hoce.

I svako ima pravo da komentarise istu. :takoje:

 

Pa i ne baš...Jer ako taj neko,ko bi da komentariše, nije prošao krv,sreću,suze i znoj sa svojim motorom isto tako nekad kao i prodavac ovako sređenog primerka....to bi bilo vrlo licemerno i nekorektno.

 

Ne kažem da si to ti...samo iznosim svoje mišljenje da komentar radi komentara(t.j. omalovažavanje tuđeg),nije na mestu i nije lepo ponašanje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

Svako moze da ceni auto, motor ,kamion koliko hoce komentari su suvisni. Ne poznajem decka koji prodaje da ne mislite da sam zato pisao gore navedeno samo mislim da svako ima pravo da stavi cenu koju hoce.

I svako ima pravo da komentarise istu. :takoje:

 

Pa i ne baš...Jer ako taj neko,ko bi da komentariše, nije prošao krv,sreću,suze i znoj sa svojim motorom isto tako nekad kao i prodavac ovako sređenog primerka....to bi bilo vrlo licemerno i nekorektno.

 

Ne kažem da si to ti...samo iznosim svoje mišljenje da komentar radi komentara(t.j. omalovažavanje tuđeg),nije na mestu i nije lepo ponašanje...

 

Slažem se,ali opet to ne uskraćuje pravo,i takvima da komentarišu-ovo je forum.Imam lično iskustvo sa mojim fazerom,koji je po meni mnogo bolji,mnogo jači motor od ovog,sa mnogo mnogo više opreme,isto godište,a opet cena od 3000 evra je bila nedostizna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

 

 

 

Svako moze da ceni auto, motor ,kamion koliko hoce komentari su suvisni. Ne poznajem decka koji prodaje da ne mislite da sam zato pisao gore navedeno samo mislim da svako ima pravo da stavi cenu koju hoce.

I svako ima pravo da komentarise istu. :takoje:

Pa i ne baš...Jer ako taj neko,ko bi da komentariše, nije prošao krv,sreću,suze i znoj sa svojim motorom isto tako nekad kao i prodavac ovako sređenog primerka....to bi bilo vrlo licemerno i nekorektno.

 

Ne kažem da si to ti...samo iznosim svoje mišljenje da komentar radi komentara(t.j. omalovažavanje tuđeg),nije na mestu i nije lepo ponašanje...

Slažem se,ali opet to ne uskraćuje pravo,i takvima da komentarišu-ovo je forum.Imam lično iskustvo sa mojim fazerom,koji je po meni mnogo bolji,mnogo jači motor od ovog,sa mnogo mnogo više opreme,isto godište,a opet cena od 3000 evra je bila nedostizna.

Mišljenja su kao i dupeta, svako ih ima. To što tvoj motor ima 1000 kubika i 140 konja je možda samo tebi bitno,ali ne znači nužno da je i bolji motor. Sto se tice kvaliteta izrade u startu, a i posle 14 godina upotrebe, mislim da nema sanse da primirise Hondi.Godište u ovom slučaju ne igra mnogo. Ako te ne mrzi, pogledaj malo na mobile.de kako se kreću cene ovakvih motora. Opet ponavljam druga je priča šta ljudi ovde očekuju, verovatno da ga kupe u bescenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Trziste ce to da regulise i to je to. Ne vidim nikakav problem. Prvo te niko ni ne zove. Posle kad spustis zovu da pitaju za krajnju cenu i oni ponudjaci gradjevinskog materijala i sl. i na kraju kada se priblizi realnoj onda zovu oni koji hoce da kupe. Jednostavno.

 

Srecna prodaja, lep primerak.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Lepo si rekao ovo za misljenja i dupeta... :takoje:

 

 

" Sto se tice kvaliteta izrade u startu, a i posle 14 godina upotrebe, mislim da nema sanse da primirise Hondi."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Trziste ce to da regulise i to je to. Ne vidim nikakav problem. Prvo te niko ni ne zove. Posle kad spustis zovu da pitaju za krajnju cenu i oni ponudjaci gradjevinskog materijala i sl. i na kraju kada se priblizi realnoj onda zovu oni koji hoce da kupe. Jednostavno.

 

Srecna prodaja, lep primerak.

znaci nista od poziva dok ne dodje na 2500. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Odlican motor, trziste ce odrediti cenu.

Retko polemisem, ali izgleda da je ipak bolje ponekad ne

staviti cenu...Onaj koga zanima pozvace, pustiti sms 

ili vec i doci do zeljene informacije...Uzivo se najbolje

pregovara.

Mnogo bre tupite coveku oglas.

A poredjenje VFR i Yamaha Fazer je nepotrebno...

Neuporedivi su.Tacnije ne postoji segment u kom je

ovaj VFR nadmocniji u odnosu na Fazer 1000...to znaju oni koji su vozili

i jedan i drugi, ostali neka citaju internete jos malo, mozda im se otvore

neki novi vidici... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja