Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Canon opreme.

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Gdje je najjeftinija Canon oprema, gdje Vi kupujete, interesuje me 5D Mark III, par objektiva, blic, stativ, filteri... ? Zna li se info o Mark IV, kada izlazi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Možda bih imao nekog iz USA, ali kako da ga prenese ? Kako deset istih, zar nisu istog kvaliteta, bar što se tiče Canona ? Ja sam malo skeptičan što se tiče polovne opreme, ipak je novo zakon. Znam za stativ, imam iskustva.  Znam i za filtere, uzeo bih kvalitetne, polarizacioni i Uv za zaštitu objektiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

UV je za zaštitu objektiva. Ne slažem se da je Canon iza Nikona, kao ni za kvalitetu Canon objektiva. Ja hoću zapakovanu i novu opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ja imam 400d od 2007, prešao je svašta, od moto skupova do rijeka i planina,  kotljao se i padao, nikada ništa. Samo bih ga treba očistiti, ne znam gdje da ga odnesem, čuo sam da u Bg ima dobar servis.

Ma nema šta probati za L objektive, ubijeđen sam u to, oni su vrh. 

E sad, ne znam još sa kolikom sumom ću raspolagati u količini objektiva, ali bih gledao da budu 2.8. Ako mogao, mislio sam, 16-35, 24-70 i 70-200. E sad pitanje za tebe, oko alternative, da li je bolje 24-70 f4 ili 24-105 f4, kao univerzalni za 5d, pošto žižna daljina ima svoje prednosti i mane, tj koji je oštriji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Uvijek je blenda bitna.  :)

Kada dođe vrijeme, za mjesec-dva najdalje svakako dolazim u Bg, pa ću te kontaktirati.

 

Gdje je u Srbiji najjeftinije kupiti pomenutu opremu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Axel foto Aleksandar Olcan, (Kupujem prodajem), BM focus Zemun... izadje te isto ili cesto jeftinije nego iz inostranstva, ljudi imaju neke kanale, a svi imaju garanciju u pixelplusu. Ako ti nesto crkne, a doneo si iz inostranstva, nece izaci na dobro. Nova oprema crkava koristio je ili ne, ovde si miran, ljudi brzo rade u servisu itd. MKIV se ne zna tacno kada izlazi, a i kada izadje, nece mnogo pasti cena MKIII, a ne verujem da ce doneti nesto revolucionarno u odnosu na MKIII sem mozda vise megapiksela. 

 

PS

Sto se tice nejednakog kvaliteta objektiva Canona, nisam ih probao nesto mnogo ali npr. probao sam 5 komada od prijatelja 24-105  f/4 IS, svi su bili razliciti, sa razlicitim aberacijama, jedan sam cak i vratio bio i zamenio za satro bolji. Srece sam vise imao sa 70-200 f2.8 IS II, mada i tu sam na par komada video razliku u kvalitetu, raznim aberacijama itd. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja imam 400d od 2007, prešao je svašta, od moto skupova do rijeka i planina,  kotljao se i padao, nikada ništa. Samo bih ga treba očistiti, ne znam gdje da ga odnesem, čuo sam da u Bg ima dobar servis.

Ma nema šta probati za L objektive, ubijeđen sam u to, oni su vrh. 

E sad, ne znam još sa kolikom sumom ću raspolagati u količini objektiva, ali bih gledao da budu 2.8. Ako mogao, mislio sam, 16-35, 24-70 i 70-200. E sad pitanje za tebe, oko alternative, da li je bolje 24-70 f4 ili 24-105 f4, kao univerzalni za 5d, pošto žižna daljina ima svoje prednosti i mane, tj koji je oštriji ?

Nemoj tako jednosmerno, smorices se kad pljunes 2000-3000e za dva objektiva i skontas da to i nije bas tako sjajno kao sto su ti pricali :D

 

Veruj mi, ja sam jedan od onih koji su na canonu isli od 18-55 do 24-70 2.8L i slicno :D

 

Ista prica i za Nikon :D

 

Jedini objektiv kojim sam odusevljen u svakom pogledu je sigma 35 1.4 art, koju ne skidam sa tela. 

 

Preporucujem ti da ides na skuplje L prajmove, pa polako. Zumove tipa 24-70 2.8 nemoj da kupujes, ne treba ti to u zivotu, osim ako ne polivas svaki dan pa te mrzi da menjas objektive.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

neka te, bona. super su ti fotke. ako ne misliš da prodaješ fotografije, nemoj da bacaš pare na gluposti. kupi detetu sladoled i medi slatkiš ako te svrbi višak :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

Ja imam 400d od 2007, prešao je svašta, od moto skupova do rijeka i planina,  kotljao se i padao, nikada ništa. Samo bih ga treba očistiti, ne znam gdje da ga odnesem, čuo sam da u Bg ima dobar servis.

Ma nema šta probati za L objektive, ubijeđen sam u to, oni su vrh. 

E sad, ne znam još sa kolikom sumom ću raspolagati u količini objektiva, ali bih gledao da budu 2.8. Ako mogao, mislio sam, 16-35, 24-70 i 70-200. E sad pitanje za tebe, oko alternative, da li je bolje 24-70 f4 ili 24-105 f4, kao univerzalni za 5d, pošto žižna daljina ima svoje prednosti i mane, tj koji je oštriji ?

Nemoj tako jednosmerno, smorices se kad pljunes 2000-3000e za dva objektiva i skontas da to i nije bas tako sjajno kao sto su ti pricali :D

 

Veruj mi, ja sam jedan od onih koji su na canonu isli od 18-55 do 24-70 2.8L i slicno :D

 

Ista prica i za Nikon :D

 

Jedini objektiv kojim sam odusevljen u svakom pogledu je sigma 35 1.4 art, koju ne skidam sa tela. 

 

Preporucujem ti da ides na skuplje L prajmove, pa polako. Zumove tipa 24-70 2.8 nemoj da kupujes, ne treba ti to u zivotu, osim ako ne polivas svaki dan pa te mrzi da menjas objektive.

 

Ja sam probao jednom prilikom objektiv 50 1.4 i to je bila tolika razlika naspram mog plastifikanera da nisam mogao vjerovati. U glavnom, po tome sudim, kakvi su tek L objektivi. Može pričati šta god ko hoće, ali kada čovjek savlada, u priliku osnove, onda bez alata nema zanata. Bez dobre opreme, fotograf je mnogo uskraćen. Primjetio sam da se pojedinci žale na razlike u L objektivima, onda je moguće da ih ima, ali opet mislim da su to male razlike, pa pobogu nismo ih mi pravili da se toliko razlikuju, nema logike.  :) Fiksni objektivi su vrh i ne bježim od njih, ali sam naučio na komfor zum objektiva. Pratim te na Zoni i fejsu, jesi li se uhodao sa Nikonom ?

 

neka te, bona. super su ti fotke. ako ne misliš da prodaješ fotografije, nemoj da bacaš pare na gluposti. kupi detetu sladoled i medi slatkiš ako te svrbi višak :)

Hahahaha, bona nebila, legendo, tvoj humor uvijek dobro dođe. Možda uđem u profi, ko zna, imam slobodnog vremena na pretek, pa... Nisu gluposti, to je neviđena ljubav, kada okineš, pa preneseš, pa obradiš, diviš se, ih... Volim prirodu nenormalno, posebno se osjećam, još kada zabilježim nešto dobro, ih, sreći nigdje kraja.  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja